Magento 1’den Magento 2’ye Geçiş

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Magento 1’den Magento 2’ye Geçiş

Magento, çevrimiçi mağazanızı kurmanız ve büyütmeniz için çok sayıda araç ve özellik sunan, bugün piyasadaki önde gelen e-ticaret platformlarından biridir.

Birkaç yıl önce Magento, platformunda 1.x’ten 2.0’a büyük bir yükseltme yayınladı. İşletmeniz henüz Magento’nun en son sürümüne geçmediyse şimdi tam zamanı. Bu Magento geçişinin nedenini ve neleri gerektirdiğini inceleyelim.

Neden Magento 1’den Magento 2’ye Geçmelisiniz?

Kısa cevap? Magento 1 için süre daralıyor.

Haziran 2020’de önceki sürüm artık desteklenmeyecek ve tüm Magento müşterilerinin yükseltme yapması gerekecek. Ve zamanı geldiğinde, önceki sürümde yaptığınız herhangi bir özelleştirmeyi yeniden yapmanız gerekebilir; dolayısıyla bunu daha sonra değil, daha erken yapsanız iyi olur.

Harekete geçmenin teknik nedeni budur.

Ama gerçek Bunun nedeni Magento 2.0’ın hemen hemen her bakımdan daha iyi olmasıdır. 2003 Honda’dan 2020 Lexus’a geçiyorsunuz.

Yeni yinelemeye geçiş yaptıktan sonra e-ticaret işletmenizin yararlanacağı özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Geliştirilmiş hız
  • Artan stabilite
  • Daha iyi ve daha hızlı çıkış işlemi
  • Daha mobil uyumlu tasarım
  • “Anında Satın Alma” düğmesinin kullanılabilirliği
  • Daha sağlam raporlama seçenekleri
  • Yükseltilmiş güvenlik

Esasen, taşımayı gerçekleştirmek için gereken ilk zaman yatırımı dışında, taşımanın herhangi bir dezavantajı yoktur. Magento 1’den Magento 2’ye geçiş, e-ticaret işiniz için gereklidir, faydalıdır ve kazançtır.

Magento 1’den Magento 2’ye Geçiş Adımları

Göçe Hazırlanma

Geçişe hazırlanırken sitenizin üst düzey görünümünü almanız ve taşıyacağınız tüm öğelerin veri analizini ve denetimini gerçekleştirmeniz önerilir. Buna web hizmetleriyle entegrasyonlar, API’ler ve mağazanıza özel özelleştirmeler dahildir.

Bu amaçla, birçok işletme denetime yardımcı olması için bir Magento geçiş uzmanı veya hizmetini işe alacaktır; ancak geliştirme ekibiniz işletmenizin ömrü boyunca Magento platformuyla yakın bir şekilde çalıştıysa, bunu şirket içinde halledebilirsiniz. Ayrıca taşıma sırasında bir şeyin kaybolması ihtimaline karşı verilerinizin bir yedeğini oluşturabilirler.

Tavsiye Edilen:  Serbest içerik çalışanı olarak evden çalışmanın artıları ve eksileri

Adım 1: Magento Geçiş Araçlarını edinin

Başlamaya hazır olduğunuzda Magento 2 örneğinizi oluşturarak başlamak isteyeceksiniz; bunu Magento 1’deki tüm verilerle dolduracağınız boş bir kova olarak düşünün.

Magento 2.x’in en son sürümünü indirinve yeni platformu sunucunuza yüklemek için birlikte verilen kurulum sihirbazını izleyin.

Daha sonra Magento’nun birkaç şekilde kullanabileceğiniz kullanışlı Veri Taşıma Aracını kullanmak isteyeceksiniz. Eğer kullanıyorsanız Bestecisize yardımcı olacak bir meta paketi indirmek için bir komut girebilirsiniz. Composer’ı kullanmıyorsanız, GitHub’dan Veri Taşıma Aracı, Magento’nun DevDocs’undaki adımların ana hatlarını kullanarak.

Araç sürümünün Magento 2 kod tabanınızın sürümüyle eşleştiğinden emin olun. Sürümünüzü Magento 2 mağazanızın kök dizininde SSH aracılığıyla bulabilirsiniz. Basitçe şu komutu girin:

php bin/magento –versiyon

Adım 2: Magento Veri Taşıma Aracını Yapılandırın

Aracı yükledikten sonra uygun dizinde bir config.xml dosyası oluşturmanız gerekecektir. Bu, geçiş sırasında dahil etmek istediğiniz yapılandırmaları belirtecektir. Dizin Magento örneğinize bağlı olarak değişecek olsa da yapılandırma dosyası şu şekilde belirtilmelidir:

Magento1-Şifreli-Anahtar

Kaynak Magento 1’in veritabanı bilgisidir, Varış noktası Magento 2 içindir. crypt_key’iniz Magento 1 kök dizininizde bulunabilir. Bu son değer gereklidir.

Kaynak: Magento

Adım 3: Veri Taşıma Aracı aracılığıyla Magento 1’den Magento 2’ye geçiş yapın

Artık Veri Taşıma Aracını kullanmaya hazırsınız. Öncelikle Magento 2 kök dizininize giderek ayarlarınızı taşıyın ve şu komutu çalıştırın:

php bin/magento geçiş: ayarlar –reset

Başarılı olduktan sonra, şu CLI komutunu çalıştırarak verilerinizi taşıyın:

php bin/magento geçiş:data –reset

Bu başarılı olduktan sonra Magento 1’den Magento 2’ye geçişiniz tamamlanmalıdır.

4. Adım: Sitenizi Test Edin

Son olarak, her şeyin spesifikasyonlarınıza uygun olduğundan emin olmak için sitenizin işlevselliğini test etmeniz önemlidir. Sorunlarla karşılaşırsanız (örneğin, ürünleriniz kategorilerde görünmüyor veya ana sayfanız doğru şekilde yüklenmiyor gibi görünüyor), özel ayarlarınızı kontrol etmeniz veya ürünlerinizi yeniden dizine eklemeniz gerekebilir.

Tavsiye Edilen:  Amazon Anahtar Kelime Araştırma Stratejisi | Viral Başlatma ile 4 Basit Adım

Geçişin tamamı kolay bir süreç değil, bu nedenle bazı aksaklıklara hazırlıklı olun. Ancak Magento 2’nin geliştirilmiş performansı, sitenizi platformun en yeni sürümüne taşımak için bu küçük baş ağrısını yakında telafi edecek.