Maksimum Alışveriş Reklamları Performansı mı yoksa Google En İyi Uygulamalarını mı Takip Ediyorsunuz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Maksimum Alışveriş Reklamları Performansı mı yoksa Google En İyi Uygulamalarını mı Takip Ediyorsunuz?

Nasıl Yapılır: Öğe Yok = Yalnızca Alışveriş Reklamları

Bu, baştan sona ve zaten geçtiğimiz şey.

Bunun, Görüntülü Reklam Ağı, YouTube vb. üzerinde tıklama alamayacağınız anlamına gelmediğini vurgulamak isterim.

Bu yalnızca, Alışveriş, Dinamik Yeniden Hedefleme, YouTube ve (onaylanmamış) Gmail Reklamlarını içeren Alışveriş Reklamı biçimlerine odaklandığınız anlamına gelir.

Oldukça basit. Maksimum Performans kampanyanızdaki tüm öğeleri kaldırmanız yeterlidir:

Ardından, Maksimum Performans, Arama veya diğer reklam biçimleri (video, statik resimler veya Duyarlı Görüntülü Reklamlar gibi) için herhangi bir reklamı bir araya getiremez ve dolayısıyla ilgili reklam envanterlerinde yayınlanamaz.

Şimdi en çok aldığım soru şu:

Bu doğru, ancak Maksimum Performans herhangi bir öğe oluşturmayacak. Kampanyada zaten metin öğeleri varsa ancak hiç öğeniz yoksa Maksimum Performans videoları ve duyarlı Görüntülü Reklamları oluşturur.

Bunu doğrulamak için, yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterilen, öğe içermeyen aynı kampanyadan bir örnek.

yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterilen, öğe içermeyen aynı kampanyadan örnek.

Solda toplam maliyeti, sağda ise ürünlerle ilişkili maliyeti görebilirsiniz.

Toplam maliyetin, ürünlerle ilişkili maliyetle nasıl mükemmel bir şekilde örtüştüğünü fark ettiniz mi? Bu tesadüf değil 🙂

Not: Bu, yalnızca yeni bir varlık grubu oluşturduğunuzda kampanyalar için çalışır.

Öğeler Çıkarıldığında Görüntülü, YouTube ve Arama Ağı Reklamları Kayboluyor

Şimdi, varlıkları çıkarmaya karar verdiğinizde, reklam envanteri açısından neye veda ettiğinizi anlamak önemlidir.

Bunu görmezden gelmek akıllıca değil.

Bunun iyi bir fikir olduğunu düşünmediğim için Arama Ağı, Alışveriş ve Görüntülü Reklam Ağı’nı karıştırınGoogle’ın sahip olduğu tüm reklam envanterinde kampanya yürütmenin iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum.

Maksimum Performans’tan varlık çıkaran herkesin aşağıdaki kampanyaları da oluşturmasını tavsiye ederim:

  • Dinamik Arama Ağı Reklamları.
  • Yeniden Hedefleme ve Keşif Reklamlarını Görüntüleyin.
Tavsiye Edilen:  Sigorta Kurşun Yaratma - Başarı için En İyi 15 Uzman İpucu

Ayrıca, YouTube veya normal Görüntülü Reklamlar gibi diğer kampanya türlerini yayınlamanın mantıklı olup olmadığını bilmelisiniz.

Tartışmanın sonu? Verim…

Günün sonunda mantıklı olan sadece iki parametre var. Bunlar gelir ve ROAS’tır. Evet, yeni ve mevcut müşteriler, kâr ve diğer parametrelerle ilgili bazı karmaşıklıklar var, ancak sonuca 500 kelime daha yazmamı önlemek için işi basit tutalım.

Size öneren birçok teori ve fikrimiz olabilir. gerek Geçmişte en iyi performansı gösterdikleri için Alışveriş Reklamlarını öne çıkarın. Ancak Google, Maksimum Performans ve gelir/ROAS ile yeterince kullanılmayan reklam envanterinde gerçekten altın kazı bulduysa, başka türlü üretebileceğinizden daha iyi bir gelir/ROAS elde ettiyseniz, o zaman bu kadar. Maksimum Performans sizin için daha iyi olacaktır.

Bunun en iyi örneği, ÇOK ÇOK e-Ticaret mağazasının Dinamik Arama Ağı Reklamları yayınlamamasıdır. Google, Dinamik Arama Ağı Reklamlarını Maksimum Performans’a dahil ederek çoğu e-Ticaret hesabında anında %10-20’lik bir artış sağladı.

Bu anlamda, Maksimum Performans tam olarak yapması gerekeni yapıyor: istediğiniz ROAS seviyelerinde gelir sağlayabilecek, yeterince kullanılmayan reklam envanteri bulmak.

Bununla ilgili sadece iki sorunum var:

  1. Tüm e-Ticaret hesapları en başta Dinamik Arama Ağı Reklamları yayınlamış olmalıdır, bu nedenle Google’a burada gerçekten kolay bir meyve verdik.
  2. Kampanya türü performansa ilişkin hiçbir içgörü, Maksimum Performansın nasıl daha fazla optimize edilebileceğini tanımlamayı imkansız kılmaz.

Performans argümanına olan yakınmam, elmaları elmalarla karşılaştırmamız gerektiğidir. Maksimum Performans’a geçmeden önce yalnızca Akıllı Alışveriş çalıştıran birkaç e-Ticaret hesabı gördüm. Ardından Maksimum Performans, markalı terimler için teklif vermeye başlamak için hemen Dinamik Arama Ağı Reklamları bileşenini kullanır.

Bu adil bir karşılaştırma değil.

Evet, marka terimleriniz için teklif vermeniz gerektiğine inanıyorum, ancak bu, manuel teklif veren ayrı, kontrol edilebilir bir kampanyada yapılmalıdır. Dinamik Arama Ağı Reklamlarında, geniş eşlemeli arama terimlerinde ve kesinlikle Maksimum Performansta değil.

Tavsiye Edilen:  Dystrybucja treści a syndykacja treści: przewodnik

Ancak günün sonunda, güçlü bir kullanıcı olarak kabul edilmek için PPC hakkında yeterince bilginiz yoksa, o zaman bu şeyleri benim kadar umursamayabilirsiniz (ve muhtemelen yapmamalısınız).

Özel Arama Ağı, Alışveriş ve Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları olan hesaplarla neler yapabileceğimi biliyorum. ortalama bir reklamverenin yararına olabilir.

Shopping Ads Performance Max’i önerir miyim?

Maksimum Performans’ta ileri geri gidiyorum.

Bir yandan, kara kutuya tamamen karşıyım. Ama bunun nedeni, ne yaptığını bilen bir profesyonel olmam. Harmanlanmış ROAS çerçevelerine göre farklı kampanya türlerini nasıl bir araya getireceğimi ve bütçeleri nasıl tahsis edeceğimi biliyorum ve hiçbir kampanya türünü birden bire kaçırmam.

Ancak kaç tane e-Ticaret mağazasının Dinamik Arama Ağı Reklamlarını bile kullanmadığını veya çalışan son derece seyrek Arama kurulumlarına sahip olduğunu gördükten sonra, Maksimum Performansın faydalarını görebiliyorum.

Bu nedenle, son önerilerim:

  • Eğer sen ne yaptığınızı bilin ve yatırım yapmak için zamana sahip oluno zaman tam bir Maksimum Performans kurulumu yapmamaktan daha fazlasını elde edebilirsiniz.
  • Eğer sen zamanınız veya yeterliliğiniz yokardından tam bir Maksimum Performans kurulumu çalıştırmak sizin için en mantıklısı olacaktır.