Markanız İçin E-ticaret UGC’lerinin Toplanması ve Para Kazandırılması

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Markanız İçin E-ticaret UGC’lerinin Toplanması ve Para Kazandırılması

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC), incelemeler, fotoğraflar ve videolar gibi gerçek müşteriler tarafından oluşturulan ve katkıda bulunulan içeriktir.

Bu içeriği orijinal kaynaktan (genellikle sosyal medyadan) alıp web sitelerine yerleştiren e-ticaret markaları, daha fazla potansiyel müşteriyi satın alma yönünde etkiler.

Çoğu zaman, e-ticaret markaları UGC’yi web sitelerinde “olması güzel” bir özellik olarak yazıyor ve bu özelliğin dönüşümler üzerinde yalnızca minimum etkisi var.

Ancak Özel Neon‘den Clare Jones şöyle diyor: “Bir fiziksel mağaza olmadan, çevrimiçi perakendecilerin meşru bir iş olduklarını ve haklı olarak öyle olduklarını kanıtlamak için daha çok çalışmaları gerekiyor.”

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, birçok müşterinin satın alma sürecinin önemli bir parçası haline geldi. O kadar ki, A Z kuşağı tüketicilerinin üçte biri Y kuşağının neredeyse dörtte biri (%21) bir ürünü daha önce satın alan diğer tüketicilerden fotoğraf veya video gelmediği takdirde satın almıyor.

E-ticaret UGC’sinden nasıl para kazanmaya başlayabileceğinizi öğrenmeye hazır mısınız? Bu kılavuz, ölçeklendirme mağazaları için geliri artırmak amacıyla kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği başarıyla kullanan DTC markalarının örnekleriyle, bu müşteri etkileşiminden nasıl para kazanılacağını paylaşıyor.

UGC’nin e-ticarette faydaları

Bir e-ticaret markası olarak mevcut müşterilerin ürettiği içerikleri toplamak öncelik listenizin üst sıralarında yer almalıdır.

Diğer müşterilerin içerikleri, alışveriş yapanlara ürününüze sahip olmanın nasıl bir şey olduğuna dair tarafsız bir bakış açısı sunar. Aslında, Müşterilerin %24’ü UGC’nin açık olmayan bilgileri öne çıkardığını düşünüyor.

Büyüme danışmanı olarak Barry Hott şöyle diyor: “Web sitenizde ve açılış sayfalarınızda UGC’yi kullanmak, potansiyel müşterilerinizin ürünü deneme konusunda daha rahat olmasını sağlayabilir.

“UGC, ziyaretçilerin satın alma işlemini daha rahat hale getirmesine yardımcı olacak sosyal kanıt sağlamak için kullanıcı incelemeleri ve referanslarıyla gerçekten iyi bir uyum sağlıyor. Ürünlerin daha az resmi, daha erişilebilir ve daha özgün görünmesini sağlayabilir.”

Müşterileriniz satın almaya devam ederken olmadan UCG, aşağıdaki verilerde, potansiyel alıcıların en genç kesiminin, kullanıcı tarafından gönderilen içeriği görmeden satın alma konusunda giderek daha tereddütlü hale geldiğini fark edeceksiniz; bu, sitenizde bu içeriği zorunlu kılmaya yönelik bir eğilimin işareti olabilir:

Görüntü Kaynağı

Çevrimiçi mağazanızda UGC nasıl toplanır ve para kazanılır?

E-ticaret mağazanızdan alışveriş yapan yüzlerce müşteriniz var. Onları UGC oluşturmaya nasıl ikna edersiniz? Ve daha da önemlisi, katkıda bulunduktan sonra UGC’den para kazanmak mı istiyorsunuz?

Bu beş en iyi uygulamayla kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğinizin etkisini en üst düzeye çıkarın.

1. UGC katkılarınızı denetleyin

Ne yazık ki, müşterilerin katkıda bulunduğu içeriğin tamamı pazarlama stratejinize uygun olmayacaktır. Görsellerin çok kalitesiz olması veya markaya uygun estetik olmaması, Katkılarınızı potansiyel müşterilerle paylaşmadan önce denetleyin.

CEO’su Robin Bro, “Bazı e-ticaret markaları, içerik oluşturuculara yönelik yönergeler oluşturarak UGC’yi yönetiyor ve/veya bunlardan para kazanıyor” diyor. VIVIPİNLER.

“Örneğin, GoPro’nun bir dizi özelliği var Topluluk Rehberleri İçerik oluşturucuların, içeriklerinin GoPro web sitesinde veya sosyal medya kanallarında yer alması için takip etmesi gereken kurallar. Bu yönergeler, tüm UGC’lerin GoPro için yüksek kalitede ve markaya uygun olmasını sağlamaya yardımcı oluyor.”

Ayrıca, aşağıdaki gibi bir UGC iyileştirme aracı kullanarak süreci otomatikleştirebilirsiniz: RENK. Yapay zeka yazılımı, para kazanabileceğiniz incelemeleri, fotoğrafları veya videoları manuel olarak aramaya gerek kalmadan, en sık hangi UGC türlerini kullandığınızı öğrenerek benzer niteliklere sahip gelecekteki katkıları sergiliyor.

“UGC, markaların insanların tüketmek isteyeceği içerikler oluşturmasına olanak tanıyor. Açıkça bir reklam gibi görünmediğinde veya hissettirmediğinde bunu yapmak çok daha kolay.” — Barry Hott, büyüme danışmanı ve danışman

#cta-visual-pb#Tüm ekibinizin oluşturmaya başlamasını sağlayınDaha büyük e-ticaret ekipleri için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, içerik oluşturma sürecinizi ölçeklendirmeniz için size benzersiz roller ve izinlerle 10’dan fazla kullanıcı koltuğu sunar çabalar.Daha fazla bilgi edin

2. Sahip olunan tüm kanallarda UGC’yi sergileyin

E-ticaret işinizi mevcut müşteri tabanınızın ötesine taşımak için, potansiyel müşterilerinize yoğun bir haber akışında veya e-posta gelen kutusunda markalı içeriğinize dikkat etmeleri için bir neden verin.

UGC’yi sahip olduğunuz kanallarda sergileyerek, potansiyel alışveriş yapanları müşteri yolculuğuna iterek tohumları erkenden ekin. Bu içerir:

  • E-ticaret mağazasıana sayfanız, ürün sayfalarınız ve hatta ödeme süreci boyunca.
  • Sosyal medya kanallarıInstagram gibi görsel ağırlıklı siteler de dahil.
  • Reklam öğeleriFacebook reklamları, Facebook videosu veya TikTok reklamları gibi.
  • E-posta pazarlama kampanyalarıözellikle hoş geldiniz ve teşvik odaklı e-postalar.

Ancak CEO Austin Dowse Nişan albir uyarıda bulunuyor: “UGC, sosyal kanıt oluşturmanın harika bir yolu olsa da, çok fazla bombardımana maruz kalan müşteriler için de bunaltıcı olabilir.

Austin, “Doğru dengeyi yakalamak için UGC’yi ürün sayfalarınız ve pazarlama materyalleriniz gibi önemli yerlerde kullanmaya odaklanın” tavsiyesinde bulunuyor. “UGC’yi, sosyal medya ve çevrimiçi topluluklar aracılığıyla web sitenize veya blogunuza trafik çekmek için de kullanabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  İşletmenizi pazarlamanıza yardımcı olacak ortak çalışanlar bulmak için 3 ipucu

3. Katkıda bulunanları yeniden paylaşmaya teşvik edin

En iyi UGC, markanızı seven insanlardan, herhangi bir soru sormadan gönüllü olarak resim ve video paylaşan kişilerden gelir.

Connor MacDonald bunu şöyle açıklıyor: Sırt:

“Bu, DM’lere yanıt vermek, yorumlara yanıt vermek ve gönderileri insanların fikirlerini paylaşabilecekleri bir yer haline getirmek anlamına geliyor. Müşteri ve marka arasında ne kadar çok ilişki kurulursa UGC de o kadar fazla paylaşılacak.”

Bu UGC’yi toplayıp sahip olduğunuz kanallarda sergiledikten sonra, katkıda bulunanları kendi özellikleri hakkında paylaşım yapmaya teşvik ederek ilişki kurmaya devam edin. Müşterilerin, ürün sayfalarında kendi içeriklerinin yer alması durumunda, ürün sayfalarını paylaşmak için daha da büyük bir nedenleri vardır.

Unutmayın: Ürün sayfanızda daha fazla göz, daha fazla satış fırsatı anlamına gelir.

4. Ürün geliştirmede UGC’ye güvenin

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik yalnızca pazarlama materyali değildir. Müşterilerden gelen geri bildirimler, marka değeri oluşturabilmeniz, rakiplerinizden öne çıkabilmeniz ve ürünler için yüksek ücret talep edebilmeniz için üründe ince ayarlar yapmanıza yardımcı olur.

“Birçok şirket artık yeni ürünler hakkında geri bildirim almak, kitle kaynaklı tasarım fikirleri almak ve hatta yeni ürün prototipleri için test uzmanları edinmek için UGC’yi kullanıyor. Bu, müşterilerinizi geliştirme sürecine dahil etmenin ve ürünlerinizin kalitesini artırmanın harika bir yolu olabilir.” — Kate Zhang, kurucusu Kate Arka Planı

Bunu uygulamaya koyalım ve diyelim ki TikTok yaratıcıları, gürültülü bir kafede çalışırken gürültü önleyici kulaklıklarınızın odaklanmayı nasıl iyileştirdiğini gösteren UGC üretiyor.

Bu yeni kullanım senaryosunu gerçekleştirdikten ve ürünü çalışanlar için daha kullanıcı dostu hale getirdikten sonra (ürün tasarımını daraltıp sığacak şekilde düzenleyerek) içinde bir el çantası), e-ticaret işiniz için yeni, henüz kullanılmamış bir gelir akışı açarsınız. UGC olmasaydı bunu bulamazdın!

5. UGC’nize A/B testi yapın

Hangi UGC türü işletmeniz için en iyi performansı gösterir? İçgüdü bazen kullanılacak en iyi içerik parçalarını gösterse de, farklı varyasyonları test edene kadar UGC’nin olabileceği kadar iyi performans gösterip göstermediğini bilemezsiniz.

Henüz yapmadıysanız, ürün fotoğrafçılığını UGC ile değiştirerek başlayın. Bazı Tüketicilerin %77’si Her zaman veya düzenli olarak, halihazırda bir ürün satın almış olan diğer kişilerden görsel içerik arayın ve iki varyasyonun A/B testi, müşterilerinizin hangisini dönüştürme olasılığının daha yüksek olduğunu vurgulayacaktır.

Ayrıca, hangi UGC formatının en iyi şekilde çalıştığına dair daha fazla veri toplamaya başladıkça, hangisi olduğunu keşfetmek için testinizi genişletin mesajlaşma dönüşümler üzerinde en büyük etkiye sahiptir.

  • Örneğin, iPad kılıfınızın ne kadar ‘sağlam’ olduğunu belirten müşteri yorumlarının %3,5’lik bir dönüşüm oranına sahip olduğunu, yine de ortalama %1,74’ten daha iyi olduğunu görebilirsiniz. Ancak bir A/B testi, ‘seyahat sırasında nasıl katlandığına’ odaklanan incelemelerin %4,7 dönüşüm oranına sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Bu nedenle, önceki müşterilerden bir incelemeye katkıda bulunmalarını isterken, dönüştüğünü bildiğiniz mesajlara dayanarak ürün hakkında neleri beğenebileceklerine dair öncü fikirler vererek onları bu yöne yönlendirin. Bu şekilde, yeni satın alımları etkilediği kanıtlanmış UGC’den daha fazlasını toplayacaksınız.

#cta-visual-pb#Tüm ekibinizin oluşturmaya başlamasını sağlayınDaha büyük e-ticaret ekipleri için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, içerik oluşturma sürecinizi ölçeklendirmeniz için size benzersiz roller ve izinlerle 10’dan fazla kullanıcı koltuğu sunar çabalar.Daha fazla bilgi edin

Harika e-ticaret UGC örnekleri

Mevcut müşterilerinizden UGC topladıktan sonra, önemli olan bunu bahsettiğimiz tüm kanallarda nasıl kullandığınızdır. E-ticaret markalarının başarıyla para kazandırdığı UGC’nin yedi örneğine bir göz atalım.

Oliver Charles bir UGC ‘meydan okuması’ yürüttü

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği toplamanın yollarını belirlerken müşterilerinizin rekabet gücünden yararlanabilirsiniz.

Onu al Oliver Charles, yalnızca UGC toplamak amacıyla 1 haftalık bir mücadele yürüten bir giyim perakendecisi. Kurucu ortak Slater McLean şöyle diyor: “1 haftalık mücadelenin amacı, insanların nasıl kıyafet satın alıp giyeceklerini yeniden düşünmelerini sağlamak ve aynı zamanda bizim için ayda 100’lerce UGC parçası üretmek.

Slater, “Bunun işleyişi şu: müşterilerimize hem önceden hem de satın alma sonrasında bu yarışmaya katılmak isteyip istemediklerini soruyoruz” diye ekliyor. “Müşteriler için Mücadeleyi tamamlamak için kazağımızı yedi gün boyunca üst üste giymeleri, her gün fotoğraf çekmeleri ve sonunda bir video referansı sunmaları gerekiyor.

Katkıda bulunmaları için bir teşvik olarak, marka bir sonraki siparişlerinde 50$ para iadesi ve %20 indirim kodu sunuyor. Sonuç? Ürün sayfalarını doldurmak ve web sitesi ziyaretçilerini satın almaya teşvik etmek için aşağıdaki örnekte olduğu gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içerik.

Muhoov satış sonrası e-postalarında markalı bir hashtag kullanıyor

Muhov kullanıcı tarafından oluşturulan içerik katkılarını oyunlaştıran başka bir DTC markasıdır.

Tavsiye Edilen:  İşletmenizi İnternete Taşımak İçin Bir Web Barındırma Sağlayıcısı Nasıl Seçilir?

Sipariş gönderimi e-postaları, yeni müşterileri yeni sweatshirtlerinin resimlerini Instagram’da paylaşmaya teşvik eden bir harekete geçirici mesaj içerir.onlara markanın aylık çekilişine ücretsiz giriş hakkı kazandıracak bir gönderi.

Kurucu ortak Katheriin Liibert şunları söylüyor:

“Kazananlar, #muhoov etiketiyle gönderi paylaşanlar arasından rastgele seçiliyor. Benzersiz bir hashtag olduğu için bu noktada tamamen markamızın “sahibi” olduğundan, potansiyel müşterilerin de ürünlerimizin nasıl uyum sağladığını görmeleri açısından faydalı oluyor.”

Markalı bir hashtag ile bunu kendi e-ticaret mağazanız için uygulamaya koyun. Sosyal medya biyografilerinizde, sipariş onay e-postalarınızda ve çevrimiçi mağazanızda çatılardan bu konuyu duyurun. Hashtag sonuçları sayfası, her zaman güncellenen bir UGC deposu görevi görecektir.

Best Price Nutrition, e-posta konu satırlarıyla UCG’den yararlanıyor

Bir marka, e-posta pazarlamasına harcadığı her dolar için 42 dolar geri kazanıyor. İnsanları gönderdiğiniz içeriği açmaya ikna etmediğiniz sürece bu yatırım getirisini elde etmek imkansızdır. (Kalabalık bir gelen kutusunda bu zor bir iştir; insanların birden fazla mesaj aldığı bir yer. 100 mesaj günlük.)

En İyi Fiyat Beslenme kişiselleştirilmiş kampanyalardan yararlanan ve aboneleri e-postaları açmaya ikna etmek için UGC’ye güvenen bir DTC markasıdır.

Markanın e-ticaret yöneticisi John Frito şunları söylüyor:

“Son zamanlarda bu konuda bazı A/B testleri yapıyoruz ve fark ettik ki Kullanıcı fotoğrafları ve ürün incelemeleri içeren e-postalar, normal satış e-postalarımıza kıyasla daha iyi açılma oranları, daha iyi tıklama oranları elde eder ve daha fazla gelir sağlar.

SuitShop, UGC’yi Instagram’da yeniden yayınlıyor ve ayrıca bir atlıkarınca yerleştiriyor

En basit pazarlama taktikleri çoğu zaman en iyi yatırım getirisini sağlar. Onu al Takım Elbise MağazasıUGC’yi Instagram profilinde yeniden yayınlayan bir perakendeci; bu, etkileşim oluşturmak ve sosyal medya kullanıcılarını çevrimiçi mağazasına yönlendirmek için tasarlanmış bir taktiktir.

Ancak UGC Instagram’da kalmıyor. Ürün sayfalarının alt kısmında, markanın hesabına gönderilen en son UGC’yi gösteren bir Instagram atlıkarıncaya yer veriliyor.

Bu UGC atlı karıncasını sayfanın alt kısmına yerleştirmek akıllıca bir harekettir. Birisi o gezinme oturumu sırasında ürünü satın almaya ikna olmazsa, markayı Instagram’da takip etmek iletişim hattını açık tutar. SuitShop, aksi halde kaybedilen alışverişçilerle yeniden etkileşim kurma olanağına sahiptir.

#cta-visual-pb#Mağazanızın daha zengin mağazacılıkla başa çıkabilmesini sağlayınDaha büyük e-ticaret ekipleri için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, içerik oluşturma sürecinizi ölçeklendirmeniz için size benzersiz roller ve izinlerle 10’dan fazla kullanıcı koltuğu sunar çabalar.Daha fazla bilgi edin

Hush Anestetik uzman onaylarından yararlanıyor

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik pazarlamanın en değerli türü, hedef kitlenizin güvendiği kişilerden gelir.

Bu durumuda Sus Anestezi, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe dövme alanındaki uzmanlar katkıda bulunur. Dövme sanatçıları, markanın çevrimiçi mağazasında sergilediği kremi müşterilerinin üzerinde kullanırken çekilmiş fotoğraflarını paylaşıyor.

“Dövmeler için özel olarak tasarlanmış uyuşturma ürünleri yapıyoruz, dolayısıyla ürünümüzden bahseden hesapların çoğu sertifikalı dövme sanatçılarıdır. Sektör profesyonellerinden alınan bir onay damgası, ürünümüze büyük bir güvenilirlik katıyor.” — Ubaldo Perez Jr., HUSH Anestezi CEO’su

Kenko Tea müşteri yorumlarını siteye yerleştiriyor

Kurucusu Samuel Speller, “UGC’den en iyi şekilde yararlanmanın en basit ve etkili yollarından biri, web sitenize inceleme özelliği eklemektir” diyor. Kenko Çayı.

Veriler bunu destekliyor: şu kadar Çevrimiçi alışveriş yapanların %93’ü Satın alma kararı vermeden önce müşteri incelemelerine bakın. Yaklaşık %31’lik bir kesim, mükemmel değerlendirmelere sahip bir işletmeye daha fazla para harcıyor; bu, DTC markanız için binlerce dolarlık geliri temsil edebilecek bir rakam.

“[Reviews] Müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize ürününüze inandığınızı ve ürünün kendi adına konuşabileceğine inandığınızı gösterin. Bu sizi iyi bir ürüne sahip güvenilir, şeffaf bir işletme olarak konumlandırıyor,” diyor Samuel. “Ancak, iyi bir ürününüz olması gerektiğini unutmayın; çok sayıda kötü yorum pek faydalı olmayacaktır!”

Hiya Health müşteri inceleme videoları sunuyor

İncelemeleri bir adım öteye taşıyın Müşterileri ürününüz hakkında konuşurken kendilerinin bir videosunu kaydetmeye davet etmek. İnsanların büyük çoğunluğunun bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için video izlediği tespit edildi. %86’sı bir ürün sayesinde satın almaya ikna olduklarını söylüyor.

Video tercihlerini müşteri incelemeleriyle birleştirin; ürün sayfanızın dönüşüm oranlarını artıracak kazanan bir kombinasyona sahip olun.

Merhaba Sağlık bu yaklaşımı benimseyen bir DTC markasıdır. Markanın çocuklarına günlük multivitamin satın alıp almayacağını soran ebeveynler, aynı zamanda ebeveyn olan önceki mutlu müşterilerin çocuklarıyla birlikte sakızları incelediği bir video makarasıyla karşılanıyor.

“Müşterilerimiz ürün kalitesine bizim yapamayacağımız şekilde değinen referanslar yazıyor. Hızlı büyümemizin büyük kısmını, ürünümüzü çevrimiçi olarak tavsiye etmeye zaman ayıran müşterilerimize borçluyuz.” — Darren Litt, Hiya Health’in kurucu ortağı

UGC’nin geleceği ne olacak?

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik alanı hızla değişiyor. Canlı yayınlardan, tam zamanlı UGC üretmek için işlerini bırakan sıradan insanlara kadar, işletmenizin faydalanması gereken UGC trendlerine bir göz atalım.

Tavsiye Edilen:  B2B E-ticaret Stratejisi ve Büyümesi İçin Eksiksiz Kılavuzunuz

UGC Trend 1: Etkileyiciden yaratıcıya

Büyüme danışmanı Barry Hott’tan UGC’nin geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaşmasını istediğimde aklıma bir şey geldi: Geleneksel etkileyici pazarlama modelinden uzaklaşma. Markalar, kendi adlarına içerik üretmek için genellikle daha küçük sosyal medya takipçilerine sahip daha küçük yaratıcılara yöneliyor.

Barry, “Bir etkileyicinin hedef kitlesinin büyüklüğü, marka tarafından başka amaçlarla kullanılabilecek iyi içerik oluşturma becerisiyle ilişkili değildir” diyor. “Aynı şekilde, küçük izleyici kitlesine sahip bazı harika UGC içerik oluşturucuları da var.

“Ayrıca, etkileyiciler pahalı olabilir, bu nedenle pazarlamacılar yumurtalarını bir veya iki “büyük” etkileyiciyle aynı sepete koymak yerine daha küçük bahisler oynamayı ve birden fazla küçük yaratıcıdan içerik almayı tercih eder.”

Görüntü Kaynağı

BrandZone’un CEO’su ve kurucusu Jan Anthun, yaratıcılara yönelik bu hareketin “Yalnızca finansal nedenlerden değil, aynı zamanda gerçek sonuçlardan da kaynaklandığını düşünüyor; insanlar sahtelikten ve özgünlük eksikliğinden giderek daha fazla hastalanıyor. Markanızı tanıtmak için gerçek insanlardan yararlanmak artık çok hayati hale geliyor.”

İçerik oluşturucu ekonomisi ve büyük teslimiyet, sıradan insanların günlük işlerini bırakıp UGC yaratıcıları olmaları için mükemmel bir fırtına yaratıyor. Barry şunu ekliyor: “UGC’ye olan talebin artmasıyla birlikte arz ve talebin nasıl değişeceğini görmek için sabırsızlanıyorum, ancak yaratıcıların arzı daha da hızlı artıyor.”

UGC Trend 2: UGC devam ediyor canlı

Canlı yayının patlama yaptığını söylemek yetersiz kalır. Harcanan insanlar 482,5 milyar saat 2020’de mobil yayın uygulamalarında, 6 milyar dolar değerinde bir canlı ticaret pazarına katkıda bulunacağız.

Operasyon Direktörü Robert Johnson’a göre Ahşap Yüzüklerim“UGC’nin geleceğinin daha etkileşimli ve kişisel içeriğe doğru ilerlediğini öne süren birkaç trend var.

“Örneğin, artık daha fazla marka e-posta pazarlama kampanyalarında müşteri fotoğraflarını ve videolarını kullanıyor. Ve, Instagram Stories ve Snapchat gibi canlı yayın platformları daha popüler hale geliyor ve markalara gerçek zamanlı içerik paylaşmanın bir yolunu sunuyor Takipçileriyle birlikte.”

UGC Trend 3: TikTok kontrolü ele alıyor

TikTok, 2016 sonlarında sosyal medya sahnesine çıkışından bu yana birçok modern satın alma kararında kendisini güçlendirdi. Kullanıcılar 1,4 kat daha muhtemel Platformdaki markaları ve ürünleri araştırmak, ardından söz konusu ürünleri TikTok uygulaması aracılığıyla satın almak.

Bu, TikTok’un hem UGC yaratıcıları hem de onları izleyen markalar için bir cennet haline gelmesine neden oluyor.

Örneğin “TikTok bana onu satın aldırdı” trendini ele alalım. İçerik oluşturucular, uygulamadaki diğer kullanıcıların kendilerini satın almaya ikna ettiği ürünleri paylaşarak milyonlarca görüntüleme elde ediyor (e-ticaret markasının kullandığı bu açı gibi) Teema:

Görüntü Kaynağı

TikTok İçerik Oluşturucu Pazarı DTC markaları ile onlar adına UGC üreten yaratıcılar arasında çöpçatanlık yapıyor.

İçerik oluşturucuları, ürünlerinizi kendi siteleri aracılığıyla incelemeye davet edin TikTok profilitonlarca yüksek kaliteli UGC üretiyoruz e-ticaret mağazanızdan para kazanmak ve potansiyel müşterilerin güvenini kazanmak için.

E-ticaret markanızın UGC kampanyasını bugün başlatın

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, modern tüketicilerin ürünleri çevrimiçi olarak nasıl araştırdıkları konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Bir ürüne dokunma, onu hissetme veya daha gerçekçi ışıklandırma ve senaryolarda (mağazanıza ekleyebileceğiniz stilize bir ürün fotoğrafının dışında) görme yeteneği olmadan, birçok kişi bir markayla ilgili deneyimlerini paylaşmak için sadık müşterilere yöneliyor.

Ölçeklendirme mağazanız için dönüşüm sağlayan UGC toplamaya başlamak için bu kılavuzdaki uygulanabilir ipuçlarını deneyin!

UGC keşfini otomatikleştirmekten profesyonel içerik oluşturucularla ortaklığa kadar, müşterilerin katkıda bulunduğu içeriği çevrimiçi mağazanızda sergileyin… veya müşterilerin onu aramak için ayrılma riskini alın.

#cta-visual-pb#Tüm ekibinizin oluşturmaya başlamasını sağlayınDaha büyük e-ticaret ekipleri için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, içerik oluşturma sürecinizi ölçeklendirmeniz için size benzersiz roller ve izinlerle 10’dan fazla kullanıcı koltuğu sunar çabalar.Daha fazla bilgi edin