Markanızı Ölçeklendirirken Planlanması Gereken 7 E-Ticaret Zorlukları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Markanızı Ölçeklendirirken Planlanması Gereken 7 E-Ticaret Zorlukları

Markanız hızla büyüyor, ancak mağazanız küçük işletme statüsünden uzaklaşırken ortaya çıkan e-ticaret zorluklarıyla yüzleşmeye hazır mısınız?

Doğrudan tüketiciye yönelik işletmeniz büyükler ligine girdiğinde nelere hazırlanmalısınız?

Buna göre David SchripsemaDijital Ajans Perakende Teknolojileri Direktörü Birleştirmek, Son iki yılda %20’nin üzerinde büyüme gösteren 20 milyon dolarlık ARR’niz varsa, artık küçük bir işletme değilsiniz ve yüzleşmek üzere olduğunuz yeni zorluklara hazırlanmalısınız.

Bunu aklımızda tutarak, güvenilir ortak ajanslarımızdan uzmanlarla, her gün yardımcı oldukları e-ticaret markalarının ölçeklendirilmesinde karşılaştıkları zorluklar ve büyüdükçe bazı tuzaklardan nasıl kaçınabileceğiniz hakkında konuştuk.

İşte ortaklarımız, bir sonraki aşamaya zahmetsizce geçmeyi beklemeniz gerektiğini söylüyor.

#cta-visual-fe#Müşteri tabanınıza göre ölçeklenen web performansı Shogun Frontend, sitenize e-ticaret işinizi ölçeklendirmek için ihtiyaç duyduğunuz hızı ve esnekliği sağlar. Daha fazla gör

1. Birden fazla pazarlama kanalının yönetilmesi verimli bir şekilde

Hızla ölçeklenen e-ticaret veya çok kanallı perakendeciler, genellikle pazarlamanın tüm farklı yönlerini ele almanın maliyet ve zaman açısından etkili bir yolunu bulmakta zorluk çekiyor.

Genel olarak küçük e-ticaret girişimlerinin daha zayıf pazarlama ekipleri vardır ve sosyal medyada paylaşım yapmak gibi manuel pazarlama faaliyetleri, markaların bu işi üstlenmesini engelleyebilir. diğer önemli görevler. Markanız ölçeklendikçe, daha fazla pazarlama işiniz olacak, ancak çoğu zaman aynı personele sahip olacaksınız ve bu da zorluğu artıracaktır.

Kurumsal düzeyde otomasyonu (veya dış kaynak kullanımını) düşünmeye başlayın

Bu sıkıntılı noktayı hissetmeye başladığınızda, kurumsal düzeydeki yazılım çözümlerine veya daha geniş ihtiyaçları destekleyebilecek olanlara bakmanın zamanı gelebilir. Bu tür araçlar (Klaviyo’yu düşünün) genellikle pazarlamanın sıkıcı kısımlarını otomatikleştirmek için örneğin e-posta dizileri gönderme veya düzenli sosyal medya güncellemeleri yayınlamak için Buffer seçeneklerine sahiptir. Bir dizi özellik ve fiyatlandırma düzeyi sayesinde bu platformlar küçük bir işletmeyken de kullanılabilir Ve şimdiki ölçeklendirme durumunuza uyum sağlayın.

Tavsiye Edilen:  Klaviyo E-posta Pazarlama: Klaviyo ile E-ticaretinizi Büyütmek İçin En İyi Kılavuz Klaviyo'nun neden e-Ticaret markaları için en iyi e-posta pazarlama aracı olduğunu öğrenin. En iyi 3 e-posta pazarlama kampanyasını, SMS pazarlama fikirlerini ve markanızı nasıl büyüteceğinizi ele alıyoruz.Octavia Drexler·9 dk. okuma·3 Temmuz 2023'te güncelleniyor

Ancak uzmanlarımız uyarıyor: Yeni yazılımlara bakarken geçici yaklaşımdan kaçının. Yani, elde etmek bire bir aynı o anda yaşadığınız tek bir sorun için gereken araç.

Buna göre Piyush LathiyaCEO’su Aureate Laboratuvarları:

“[a common mistake growing brands make] teknolojiye yatırım yapmadan gelecekteki büyüme ve genişlemeyi planlamıyor.”

Bu, örneğin daha büyük markalarla ölçeklenmeyen bir pazarlama yazılımı seçmek veya bağımsız yeteneklerini aştığınızda geleneksel bir e-ticaret web sitesi platformunu tek başına kullanmaya devam etmek olabilir.

Yazılımın dışında (yine de kadrolu ekibinizden biri tarafından kullanılması gerekiyor), bu faaliyetleri bir ajansa dış kaynak olarak vererek dahili ekibinizi e-posta pazarlama ve sosyal medya gibi görevlerden tamamen kurtarabilirsiniz. Bu rota, çalışan sayınızın az olmasını sağlayabilir ve çabalarınızı ölçeklendirirken pazarlama faaliyetlerinize gelişmek için gereken yardımı sağlayabilir. Ancak bunun gibi tam destek genellikle en maliyetli yoldur.

2. Müşteri hizmetlerine yönelik hızla artan talebin desteklenmesi

Mağazanız genişledikçe muhtemelen fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, daha fazla müşterinin muhtemelen birden fazla kanal aracılığıyla müşteri desteğine ihtiyaç duymasıdır. Ve ölçeklendirme çoklu müşteri destek kanalları olur meydan okuma.

Halihazırda müşteri hizmetleri yazılımını kullanıyor olabilirsiniz, ancak daha fazla müşteriyle birlikte daha fazla istek gelecektir. Ve insanlar yeni kanallara ulaşmaya başlayacak, dolayısıyla her birini hesaba katmanız gerekiyor. Alışveriş yapanları mutlu etmek için hızlı yanıt verme ve geri dönüyorum.

Genişlemek için etkili müşteri hizmetleri yazılımından yararlanın

Ölçeklendirmeye hazırlanırken, tüm müşteri hizmetleri taleplerini bir araya getiren yazılımı kullanmayı düşünün—ister e-postadan, ister sosyal medyadan, ister web sohbetinden—kolayca yönetilebilir tek bir arka uç görünümüne dönüştürün. Büyüme aşamanıza uygun müşteri hizmetleri yazılımını kullanmak, müşteri desteğinin her kanalı ayrı ayrı izlemesine gerek kalmadan, müşterilerin tercih ettikleri kanaldan ulaşmalarına olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Mikro Anların Yükselişi ve İçerik Pazarlamanız İçin Anlamları

Müşteri desteğini tek bir kanalla sınırlamak cazip görünse de, müşterileri yalnızca tek bir yoldan yardım almaya zorlamak insanları yabancılaştırabilir. Aslında, Müşterilerin %20’si e-posta desteğini tercih ediyor%42’si telefonu, %38’i ise chatbot veya sosyal medya gibi dijital kanalları tercih ediyor.

Genel olarak, seçtiğiniz yazılımın yeni kanallar ve yeni müşteri destek uzmanları için kolay eklentileri desteklediğinden emin olun. Gibi müşteri destek yazılımlarına bir göz atın Gorgias, Zendeskveya VHT sizin için mükemmel çözümü bulmak için.

3. Markanızı benzersiz bir kullanıcı arayüzü tasarımıyla farklılaştırmak

Unutulmaz bir alışveriş deneyimi yaratamamak, rakiplerle rekabet etmenizi pek mümkün kılmaz. 12-24 milyon e-ticaret mağazası dışarıda.

Bilinen bir isim haline gelmek, markanızın, aynı şeyi satan diğerlerinin yapmadığı şekilde öne çıkmasını gerektirir. Ajans uzmanımız Lathiya’ya göre:

“Ne zaman buldum [our] Müşteriler varsayılan olarak 1 milyondan fazla gelir elde ettiğinden Theme/CX’i geliştirmek istiyorlar.”

Doğrudan tüketicilere yönelik mağazaların çıtası yükselmeye devam ederken, e-ticaret sitenizi geliştirmek, ziyaretçilerin beklediği çevrimiçi alışveriş deneyimini sunmanın en iyi yoludur.

Değişime karşı esnek kalarak markanızı ön plana çıkaran özel bir mağaza oluşturun

E-ticaret sitenizi farklılaştırırken seçebileceğiniz birkaç seçeneğiniz vardır. Bazıları markalaşma açısından diğerlerinden daha iyi olabilir ve her birinin dezavantajları vardır.

Kullanımı ücretsiz temalar doğası gereği biraz kalıplaşmıştır; böylece mümkün olduğu kadar çok marka bunları kullanabilir ve bunları kullanmak, öne çıkmayacağınız anlamına gelir. Öte yandan, tamamen kodlanmış Liquid sitelerini çok fazla geliştirme olmadan değiştirmek (düşünün: yeni ürünler, yeni sektörler ve hatta flaş satışlar eklemek) zor olabilir. Bu nedenle, parça parça özelleştirmelerle öne çıksanız da, bunlar her zaman etkili değişiklikler olmayabilir ve bir dizi yeni sorunun üstesinden gelinmesine neden olabilir.

Tavsiye Edilen:  2023'te En Yüksek Ücretli 10 TV Aktörü

Ölçeklerken bakmanız gereken diğer bir seçenek (özellikle markanızın hikayesini nasıl anlatacağınız açısından farklılaşma önemliyse) başsız ticarettir. Shopify veya BigCommerce’in mevcut arka ucuyla eşleştirilen esnek bir ön uç, site performansından ödün vermeden tamamen yeni tasarım özelliklerinin kilidini açabilir. Ve, bonus olarak kafasızlaşan markalar site hızında ve dönüşümde bir artış görün.

#cta-visual-fe#Başarısızlaşan markaların örneklerini görünTULA ve Daring Foods gibi çok kanallı markaların ölçeklendirilmesinin büyümeyi nasıl bir sonraki seviyeye taşıdığına göz atın. Devamını oku

4. İçerik oluşturma ve dağıtma

En sevdiğiniz doğrudan tüketiciye yönelik e-ticaret mağazanıza bakmak için bir dakikanızı ayırın ve sitenin altbilgisine gidin. Mağazanız promosyonlar, özel teklifler ve ücretsiz gönderim sağlayan pop-up’larla doluyken, genellikle eksik olan şeyin bir blog veya bir blog olduğunu muhtemelen fark edeceksiniz. sahip olunan içerik hedefi.

Satın alma yoluyla mağazanın büyümesine katkıda bulunan değerli içerik oluşturmak, ön ödeme olmaksızın sayısız saatler süren planlama, araştırma, yazma ve yayınlama gerektirir. Hızlı bir şekilde ölçeklenmeye başlayana kadar birçok marka, sitedeki içeriğe veya sahip olunan formatlara genişlemeye değil, pazarlama, satış ve ürün geliştirmenin promosyonlar yönüne odaklanır. Ölçeklendikçe içerik oluşturulup dağıtılıyor Ölçekte daha da zorlaşıyor – bunu yapmak yine daha zor içeriğe odaklanmaya başlamak için.

E-ticaret işletmelerinin her zaman satın alma amaçlı içeriğe odaklanmamasının büyük bir nedeni, bu kanalın her zaman yeni ürün lansmanlarında veya doğrudan ücretli reklamlara yapılan harcamalarda görülen aynı yatırım getirisini sağlamamasıdır.

Pazarlama ve satış ekiplerinizle iyi düşünülmüş bir içerik stratejisi oluşturun

Önemli pazarlama ve satış tarihlerine odaklanan tutarlı bir içerik stratejisi oluşturarak rakiplerinizin önüne geçin. Bunun eylemdeki bir örneği, Stikwood Çalışma Tezgahı.

Blog sayfalarının üst kısmında, potansiyel müşterileri çekmek için harika olan, eyleme geçirilebilir nasıl yapılır kılavuzlarının yer almasını seviyoruz.

Stikwood, bir blogun satın alma açısından ne kadar faydalı olabileceğini gösteren, doğrudan tüketiciye yönelik son derece başarılı bir dekor markasıdır. Önce değer sağlarlar (nasıl yapılır), ardından ikincil amaç olarak okuyucuyu satın almak isteyebilecekleri ürünler hakkında bilgilendirirler. Bu tür içerikler oluşturduğunuzda, gelecekteki ve mevcut müşterilerinizi mutlu etme ve aramalarda daha üst sıralarda yer alma potansiyeline de sahip olursunuz.

#cta-paragraf-fe#Satış ve pazarlama ekiplerinizi içerik stratejinize dahil etmeyi unutmayın. Plansız yayınlarsanız hedef kitlenizi yanlış anlama ve onlara istemedikleri içeriği sunarak zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Benzer şekilde, satış ve pazarlama ekiplerinizle konuşmazsanız içeriğinizde yaklaşan satışları veya ürün lansmanlarını öne çıkarma fırsatlarını kaybedebilirsiniz.

#cta-visual-fe#Müşteri tabanınıza göre ölçeklenen web performansı Shogun Frontend, sitenize e-ticaret işinizi ölçeklendirmek için ihtiyaç duyduğunuz hızı ve esnekliği sağlar. Daha fazla gör

5. Ekibinizin bant genişliğini maksimuma çıkarmak

E-ticaret markalarını ölçeklendirmek, yalın bir iş yapısını korurken tüm teknik sorunlarını, SKU güncellemelerini veya altyapılarını mükemmel bir şekilde manuel olarak yönetemez.

Birçok küçük ve ölçekli e-ticaret markası, daha yalın bir ekip oluşturarak tasarruf sağlıyor. E-ticaretin her bir fonksiyonu (satış, pazarlama, teknoloji, müşteri hizmetleri) için bir kişi veya ekibe sahip olmak yerine, fonksiyonların birlikte gruplanması (yani tek kişiyle satış ve pazarlama) yaygındır. Bu nedenle, multimilyon dolarlık satışlara yaklaşan markalar genellikle ortaya çıkan karmaşık ve zaman alıcı sorunları çözecek uzmanlara veya zamana sahip değil.

Daha önemli görevlere yer açmak için bant genişliğinde stratejik değişiklikler yapın

Biz sorduk Jason Kohnşirketinde Gelir Müdürü BirleştirmekBüyüyen işletmelerin bu zorluğun üstesinden gelmeye çalışırken yaptığı en büyük hata olduğunu düşünüyor.

“Bandaj düzeltmeleri hakkında çok fazla düşünüyorum ve çözümler hakkında yeterince düşünmüyorum” dedi. [you] gelecek yıllar boyunca büyüyebilir. Örneğin, sayıları giderek artan teknoloji ve ürün sorunlarını çözmek için bir kişiyi işe almak veya bir program satın almak kolay bir çözüm gibi görünebilir. Ancak bu, tükenmişliğe veya gelir israfına yol açabilir.

Kohn’a göre:

“[Assemble is] üç temel çözüm kümesine odaklanıyoruz. 1) Başsız olarak yeniden platformlayın. (Temel budur). 2) Verilerinizi ve analizlerinizi düzene sokun. Veriye dayalı iyi büyüme kararları almak için bu gereklidir. Ve 3) Süreç otomasyonu. Artık excel elektronik tablolarında hiçbir şey yapmayın.

Kohn, başsız kalmanın işletmelerin ölçeklenmesinde karşılaşılan sınırlamaların çoğunu çözebileceğini ve esneklik sağlayabileceğini açıklıyor. Buradan markanız, mağaza operasyonlarını gerçek anlamda ölçeklendirmek için sıradan ve zaman alan her şeyi otomatik hale getirebilir.

Son olarak, karar verme sürecinizi daha iyi bilgilendirmek ve ekibinizin üzerindeki yükü daha da azaltmak amacıyla müşteri destek biletleri veya alışveriş analizleri gibi şeyler için daha karmaşık veriler ayarlamak kritik öneme sahiptir.

6. Daha eski bir teknoloji yığınını kullanmak

İçerik, ürün ve web sitesi yönetimine yönelik geleneksel yazılım çözümleri, yeni ve yeni başlayan markalar için mükemmeldir. Ancak markanız ölçeklendikçe büyümenizi kısıtlayabilirler. Aziz MemonŞirketin Ortağı ve Marka ve Müşteri Deneyimi Başkanı Gelgit Ticaretibize eski teknolojiden kaynaklanan birkaç zorluktan bahsetti:

  • Düzeltmeye daha fazla zaman harcamak [your website or other technology] satmaktan daha
  • Kolayca otomatikleştirilebilen görevleri manuel olarak yapmak
  • Kanallara genişleme zorluğu [like new social platforms or new websites]
  • Çabanın çoğaltılması [due to failure to save and other technology sync issues]
  • Deney yapamama [a/b test your emails, website, and more]

Bu bir meydan okuma çünkü startup olduğunuzda işe yarayan teknolojinin aynısını kullanıyorsunuz. Bu nedenle, artık büyüdüğünüze dair uyarı işaretlerini gözden kaçırmanız kolay olabilir.

Yama gerektirmeden çalışan bir teknoloji yığınına geçin ve geliştirin

Siz işinizi ölçeklendirdikçe teknoloji yığınınız değişmelidir. Beş müşteriniz varken ve bütçeniz yokken işinize yarayan şey, 100.000 müşteriniz olduğunda işe yaramayacaktır. Bu nedenle batık maliyet yanılgısından kaçınmak önemlidir.

#cta-paragraph-fe#Batık maliyet yanılgısı, halihazırda kullanmakta olduğunuz teknolojiye çok fazla para yatırdığınız için yeni bir teknoloji yığınına geçmekten kaçınmanızdır.

Memon, onarma yaklaşımını benimseyerek eski altyapıyla evli kalmanın daha ucuz görünebileceğini söylüyor; ancak değişiklik yapılması gerektiğinde maliyetler artacaktır.

İhtiyaçlarınıza en uygun platformu seçerken ölçeklendirme hızınızı, sektörünüzü, mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi aklınızda bulundurun. İdeal olarak, büyümeye devam ettikçe hem şimdi hem de uzun süre işe yarayacak çözümler bulacaksınız. Örneğin, on müşteriniz olduğunda e-postaları manuel olarak göndermek işe yarayabilirdi. Ancak ayda kaç e-posta gönderirseniz gönderin, Mailchimp’i kullanmak otomasyon için işe yarayacaktır.

7. Sınırların ötesine genişlemek

Son olarak uzmanlarımız, uluslararasılaşmayı markaların multimilyon dolarlık gelir sınırında karşılaştıkları bir zorluk olarak nitelendirdi. E-ticaretin diğer ülkelere yayılması genellikle tamamen ayrı mağazalar oluşturmayı gerektirir. Geleneksel e-ticaret çözümleri birden fazla vitrinin yönetimini karmaşık hale getirebilir.

SezaneFransız merkezli bir giyim şirketi olan , uluslararasılaşmanın ve çoklu para biriminde ödeme desteğinin mükemmel bir örneğidir.

Markanız ölçeklenip ürünlerini yurt dışına taşımaya çalışırken, geleneksel e-ticaret platformları size iki seçenek sunar:

  1. Menşe ülkesine bakılmaksızın aynı web sitesini kullanın
  2. Tamamen yeni bir hesap oluşturun

Bu seçeneklerin her ikisinin de sorunu karmaşık olmaları ve hataya açık olmalarıdır. İki CMS’niz varsa her ikisini de güncellemeniz gerekir. Tek bir siteniz varsa bölgeye/ülkeye göre benzersiz satışlar gerçekleştiremez veya farklı diller kullanamazsınız.

Gelecekteki genişlemeyi planlayın ve başsız ticareti düşünün

Başarılı genişleme ve planlamanın anahtarı, hızlı kararlardan kaçınmak ve önce verilere danışmaktır. Lathiya’ya göre:

“En iyi performans gösteren müşterilerimizin oldukça duygu odaklı olduklarını gördük. Derin bir kontrol ve etki analizi yapmadan, web sitesinde değişiklik yapma yönünde hızlı kararlar alıyorlar.” Örneğin, ürünlerinizi yakın zamanda yeni bir ülkede piyasaya sürmeniz gerekiyor ve bu nedenle tamamen yeni bir Shopify hesabı oluşturuyorsunuz. Ancak artık her zaman güncel tutmanız gereken iki ayrı hesabınız var ve bu da maliyetleri ikiye katlıyor.

Sınır ötesi genişlemeye yönelik potansiyel çözümlerden biri başsız ticarettir. Ayrı, esnek bir ön uç çözümüyle markanız, birden fazla e-ticaret sitesini daha kolay barındırma veya uluslararasılaştırma veya para birimlerine genişleme olanağının önünü açabilir.

Genel olarak, mağazanızın arka ve ön ucu birbirine kaynaşmadığında mağazanızın dünyayı ele geçirmesini planlamak kesinlikle çok daha kolaydır.

#cta-visual-fe#Müşteri tabanınıza göre ölçeklenen web performansı Shogun Frontend, sitenize e-ticaret işinizi ölçeklendirmek için ihtiyaç duyduğunuz hızı ve esnekliği sağlar. Daha fazla gör