Markanızın Özel Shopify Temanızı Aştığının 4 İşareti

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Markanızın Özel Shopify Temanızı Aştığının 4 İşareti

Yani ölçeklenen e-ticaret markanız özel bir Shopify teması için ödeme yaptı; ancak şimdi, onu uyguladıktan sonra, yapmasını istediğiniz her şeyi yapmıyor veya düşünce öyle olurdu.

Bu, yaratıcılığınız açısından hâlâ sınırlı olduğunuz, yeterince hızlı performans göstermediğiniz veya en küçük değişiklikleri bile yapmak için geliştiricilerle birlikte çalışmanız gerektiği anlamına gelebilir… seçeneklerinizi değerlendirmenin zamanı gelmiş olabilir.

Ancak markanızın özel bir temayı aşıp aşmadığını veya bunun mağazanın daha fazla büyümesini engellediğini bildiğinizde nasıl ilerlemeniz gerektiğini söylemek her zaman kolay değildir.

Bugün, markanızın farklı bir çözüme hazır olduğuna dair işaretleri ve büyüyen e-ticaret markalarının, tema sorunlarına yanıt olarak neden başsız ticarete yöneldiğini öğreneceksiniz.

Özel Shopify temasının sınırlarına ulaştığınızı nasıl anlarsınız?

İşletmeniz geliştikçe e-ticaret deneyiminize ilişkin vizyonunuz da gelişir. Bir zamanlar ürün kataloğunuz için işe yarayan şey ve ürünleri nasıl satmanız gerektiği artık tüm kutuları işaretlemiyor olabilir ve bu sorun değil!

Önemli olan bir çözümün dönüşüm potansiyeline ulaştığınızı fark etmek ve diğer seçeneklerinizi hızla anlamaktır.

Sahip olduğunuz kanalınızı yükseltmek için markanızın temada yapılacak ince ayarların yanı sıra başka şeylere de hazır olduğuna dair birkaç işaret var.

1) Özel Shopify temanız hâlâ yavaş yükleniyor

Saha hızı söz konusu olduğunda yavaş ve istikrarlı olmak yarışı kazanmaz.

İki saniye veya daha kısa sürede yüklenen mobil sitelerin %15 daha yüksek dönüşüm oranı ortalamada?

İster mobil ister masaüstü olsun, e-ticaret mağazanızın iki saniyeden kısa sürede yüklenmesi gerekir. En iyi markalar bakıyor saniyenin altında. Daha azını yaparsanız dönüşümleri masada bırakmış olursunuz.

Ancak performansa uyum sağlamak için markalar sıklıkla ödün verme hatasını yapar. tasarım (farklılaşma ve dönüşümlerde önemli bir husus):

“Site hızının önemi giderek daha iyi anlaşılıyor, ancak bu, tasarımın satın alma davranışı üzerindeki değerinin gölgelenmesi pahasına oluyor. Giderek daha fazla marka taviz veriyor performansı artırmak için tasarım ve müşteri deneyimleri. — Scott Knight, CEO’su Alfa Omega Ajansı (Sertifikalı Shogun Ajansı)

Sonuç olarak: Müşteriler satın almak için yavaş bir sitede takılıp kalmazlar. Ancak vitrininizin hızlı olmasını sağlamanız gerekir sırasında sofistike görsel mağazacılık sergiliyor. Birini veya diğerini takas edemezsiniz.

Üstelik site hızının Google’ın arama kriterlerinin bir parçası olması nedeniyle yavaş bir özel tema, markanızın SERP’de nasıl göründüğünü etkileyecektir.

Elbette özel bir Shopify temasını elinizden geldiğince optimize edebilirsiniz. Ancak ne kadar manuel değişiklik yaparsanız yapın (görüntüleri sıkıştırmayı, kodu küçültmeyi ve İçerik Dağıtım Ağı kullanmayı düşünün), özel bir tema asla aşamalı bir web uygulamasının (PWA) hızına ayak uyduramaz.

Genel olarak ileriyi düşünen markalar, özellikle Shopify mağazalarını hızlandırmak ve daha da ileri taşımak söz konusu olduğunda, özel bir temaya ulaşmadan önce daha yenilikçi teknolojileri keşfetmeye başlıyor:

“Daha önce üçüncü taraflardan, uygulamalardan ve temalardan teknoloji borcu olan standart bir sitemiz vardı […] Özetle: ‘Yeni bir başlangıç ​​ve yeni bir temayla mı yola çıkacağız? Yoksa ilerici bir web uygulamasıyla bunu bir sonraki seviyeye mi taşıyoruz?‘ Ve sunucusuz bir ortamda bulunan ilerici bir web uygulaması istediğimiz hıza sahiptir. Rakipsizdir.” — Ilan Levine, Teknoloji ve Dijital Ürün Başkanı, TULA Cilt Bakımı

#cta-paragraph-fe#TULA Skincare’in Shogun Frontend ile başsız ticaret yolculuğuna ilişkin örnek olayı okuyun.

Tavsiye Edilen:  Robots.txt: Shopify Satıcıları için Hızlı Kılavuz

2) E-ticaret ekibinizin verimli iş akışları yok

Işık hızında bir e-ticaret sitesinden daha iyi ne olabilir? Ekibinizin geliri artırmak için daha fazlasını yapmasına yardımcı olan ışık hızında bir e-ticaret sitesi.olmadan çok fazla geliştirici yardımı.

Özel Shopify temanızda hızlı değişiklikler yapmak için geliştirici zaman çizelgelerine güvenmek, o kadar çevik olamayacağınız anlamına gelir. Verimsiz içerik oluşturma iş akışları ek geliri kaçırmanıza neden olur.

Örneğin, ekibiniz BFCM’den bir hafta önce hızlı bir satış gerçekleştirmek istiyorsa (e-ticaret analizlerinizden elde edilen bilgilerle belirlendiği şekilde), ancak geliştirme zaman çizelgeleri ve sınırlı site özellikleri üzerinde çalışıyorsanız, son derece hızlı bir satış haftası geçirme şansınız gitmiş.

Üstelik kendi başınıza yapabileceğiniz değişiklikler bile riskli olabilir. Ön uç değişiklikleri, arka uç ve ön uç bir aradayken arka uç işlevselliğini yanlışlıkla bozabilir. Bu sizi daha da yavaşlatabilir.

Yukarı satış için ödemede yapılacak bir değişiklik, kapsamı doğru şekilde belirlenmemişse ödemenizi tamamen kapatabilir.

Teknik olmayan ekip üyeleriniz özel temanızı geliştirme kaynakları olmadan güncelleyemiyorsa, özel bir temaya yapacağınız yatırımın işinizi ne kadar ileriye götüreceğini sorgulayabilirsiniz.

#cta-visual-fe#Özel bir temanın sınırlarını aşmaya hazır mısınız?Shogun Frontend’in nasıl yardımcı olabileceğini görün. Daha fazla bilgi edin

3) CMS’niz biraz parça parça geliyor

Özel bir Shopify temasıyla markaların içerik yönetimi sorunlarıyla karşılaşması alışılmadık bir durum değildir. Site ve günlük yapısı biraz Frankenstein’a dönüşebilir.

Örneğin, özel Shopify sitelerini kullanan bazı satıcılar için sitenin bir kısmı özel tema tarafından kontrol edilirken, sayfa oluşturucu uygulaması yeni modüller için oluşturulan diğer parçaları kontrol eder. Bu, mağazanın, CMS’nizde sürekli değişiklikler yapan ekip üyelerine karşı kopuk hissetmesine neden olabilir.

Site performansını etkilemeden istediğiniz içeriği ekleyemiyorsanız veya sitede içerik almak, karmaşık bir CMS’de önemli ölçüde zıplama veya beceriksizlik gerektiriyor olsa da, markanız büyüdükçe, özel Shopify temanızın artık tek başına ihtiyaçlarınızı karşılamadığını görebilirsiniz. .

4) Görsel sergileme yetenekleriniz sınırlıdır

Müşteriler için ilgi çekici bir alışveriş deneyimi yaratmak, kalabalık DTC alanında farklılaşmanın büyük bir parçasıdır.

Ancak özel bir Shopify temasıyla fikirden uygulamaya geçmek zor olabilir.

Yalnızca zengin görsel sergileme veya yaratıcı etkileşimler eklemenin site performansınızı nasıl etkileyeceğini değil, aynı zamanda ilk etapta nasıl ekleneceğini (muhtemelen daha fazla kod) da düşünmeniz gerekir.

Ayrıca mevcut tüm Shopify-tıkla-kur entegrasyonlarınızla iyi bir şekilde uyum sağlamak için yeni görsel mağazacılık kapsamına da ihtiyacınız var.

Daha iyi ek satış ve çapraz satış kapasitesi için dinamik e-ticaret özellikleri eklemek, bir geliştiriciden veya Shopify ajansından kapsam belirlemeyi gerektirir; bu da ekibinizin kısa vadede geliri etkileme çabalarını durdurabilir.

Ölçeklenen markalar, daha iyi site etkileşimleriyle geliri etkilemenin yollarını arıyor olmadan deneyler için her küçük ayrıntıyı gözden geçirmemiz gerekiyor. Daha fazla dönüşüm için fikirlerinizi test edebilmek istiyorsunuz Ölçekte.

Shopify özel temalarını geride bırakan markalar neden başsız ticareti seçiyor?

Yukarıdaki işaretler size çok tanıdık geliyorsa ne yapmalısınız?

Bazı markalar için özel bir Shopify teması bir noktaya kadar yardımcı olacaktır. Ancak özellikle hızlı ölçeklenen diğerleri için, özel temaların sunduklarını aşan bir e-ticaret çözümüne ihtiyacınız olacak.

Bu durumdaki birçok marka, tam kontrol ve farklılaşma için başsız ticarete yöneliyor.

Tavsiye Edilen:  En İyi Shopify Yazı Tipleri ve Harika Yazı Tipi Eşlemeleri Nasıl Bulunur?

Headless, özel bir tema içindeki parametrelerle sınırlı olmayan yaratıcı ve kullanıcı deneyimi esnekliği sunar. Bunun yerine, teknik olmayan e-ticaret ekibi üyelerine, alışılmışın dışında fikirleri kendi şartlarına göre hayata geçirme gücü verir.

Başsız ticarete yönelmenizin bazı özel nedenleri şunlardır:

1. Benzersiz site hızı ve performansı

Markaları ölçeklendirmek için başsız ticareti çekici kılan büyük bir bileşen, bu tür site mimarisiyle elde edebileceğiniz benzersiz hızdır. Ve sayfa yükleme süresinde potansiyel olarak bir saniyelik bir gecikmeyle Dönüşüm oranlarını %20’ye kadar etkiliyorhız en önemli önceliktir.

Progresif bir web uygulaması (PWA) oluşturmak, alışveriş yapanların ister mobil ister masaüstü cihazda geziniyor olsun, sitenizde bir saniyenin altında yükleme süresi elde etmenize yardımcı olur. PWA’lar içeriği tipik bir e-ticaret sitesinden tamamen farklı şekilde yükler.

BrunoMD’nin önceki sitesi ile Sertifikalı Shogun Frontend ajansı tarafından oluşturulan yeni PWA’sının karşılaştırmasına bir bakın. Elektrik Enjin:

En iyi kısım? Müşterileriniz, sayfadan sayfaya ne kadar hızlı gidebildikleri dışında sitenizin farklı olduğunu bilmezler.

#cta-mini-fe#Olağanüstü hızlı site performansına ve mükemmel tasarıma sahip sitelerden ilham mı arıyorsunuz? Başka yerde arama. 15 çarpıcı başsız ticaret örneği

2. Tasarım ve kullanıcı deneyimi sınırlamalarını aşın

Markalar, sıradan şablonlardan öne çıkan zengin e-ticaret deneyimleri oluşturmak için özel temalara yöneliyor. Ancak özel temaların bile yaratıcı kısıtlamaları vardır.

Sorunsuz kaydırma, yüksek çözünürlüklü görüntüler ve otomatik olarak oynatılan net arka plan videoları gibi zengin satış öğeleriyle Apple benzeri bir deneyim yaratmak, performanstan ödün vermeyen destekleyici bir web sitesi mimarisi gerektirir.

Kaynak: Apple

Ayrıca, Shogun Frontend gibi hepsi bir arada ön uç platformuyla, her yeni görsel eklemek veya bir sayfayı yeniden kaplamak istediğinizde tekerleği yeniden icat etmenize gerek yoktur. Markalar (veya birlikte çalışıyorsanız bir ajans ortağı), uyarlanabilir, yeniden kullanılabilir bileşenlerle çok kısa bir sürede çarpıcı görsel öğeler oluşturabilir.

3. Ölçeklenebilirlik

Başsız siteler, viral bir Instagram etkileyici kampanyasından kaynaklanan trafikteki büyük sıçramalar veya marka değerinizin artmasından kaynaklanan sürekli yanma gibi site etkinliğindeki artışla baş etmeye hazırdır.

Nasıl? Başsız siteler, büyük hacimli trafiğe ve etkinliğe dayanacak şekilde tasarlanmış, içerik dağıtım ağı (CDN) ve başsız API’ler gibi türünün en iyisi teknolojiyle desteklenir. Bu teknoloji sayesinde ön ucunuzu yönetmek için arka uç teknolojinize güvenmeniz gerekmez.

Örneğin sitenizin sunum katmanını (ön uç) yeniden tasarlamak istediğinizi varsayalım. Bunu başsız bir sitede kolayca yapabilirsiniz olmadan Ödeme ve gönderim gibi sitenin arka ofis işlevlerini kesintiye uğratmak.

Shogun Ön Uç müşterisi, Cesurhızlı büyüme için mağaza vitrinlerini geleceğe hazır hale getirmek istediklerinden “erken” başsız kalmayı seçtiler.

Artık Daring ekibi, Shopify şablonunun tasarım sınırlamalarının ötesine geçme esnekliğine sahip (düşünün: yüksek çözünürlüklü görseller ve karmaşık içerik yönetimi) ve oturum başına sayfa sayısını %25, ürün görüntülemeli oturumları ise %39,8 artırdı.

Kaynak: Daring

#cta-paragraph-fe# Daring’in Shogun Frontend ile neden başsız kaldığına (ve başsızlığın markalarını nasıl daha iyi yönde etkilediğine!) ilişkin tüm bilgileri öğrenin. Örnek olay incelemesini okuyun

Özel temalar sizi yalnızca ölçeklenebilirlik açısından bir yere kadar götürebilir. Başsız ticaret, yaratıcı esneklik ve uyarlanabilirliğe bir alternatif sunar.

#cta-visual-fe#E-ticaret deneyiminizi yükseltmeye hazır mısınız?Başsız ticaret, taviz vermeden markanızın hayal ettiği e-ticaret deneyimini tam olarak yaratmanıza yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi edin

Tavsiye Edilen:  Claude 2 ve GPT-4: Konuşma Yapay Zeka Asistanlarının Karşılaştırması

Özel Shopify temasını aşan başsız site örnekleri

Vahşi doğada başsız bir siteyi tanımlamak açık değildir, ancak esas olarak inanılmaz hızlı sayfadan sayfaya yükleme sürelerine dayanan özel bir temayla karşılaştırıldığında bir siteye göz attığınızı bileceksiniz.

İşte başsız sitelere ve onları benzersiz kılan birkaç harika örnek.

Tek Bıçak

Lüks tıraş markası OneBlade, ürünlerinin kalitesini yansıtmak için görsellere ve şık kullanıcı deneyimi öğelerine güveniyor. Shogun Frontend destekli siteleriyle, e-ticaret deneyimlerine aşağıdakiler gibi çeşitli tasarım bileşenleri eklediler:

  • Pürüzsüz arka plan videoları
  • Site genelinde yüksek kaliteli görüntüler
  • Zengin mağazacılık benzeri ürün rengi geçişleri
  • Kolay ve kesintisiz alışverişi sağlayan açılır sepetler
Kaynak: OneBlade

OneBlade, başsız sitesini uygulamaya koyduktan sonra aktif yeniden doldurma aboneliklerini %579 artırdı.

#cta-paragraph-fe#OneBlade’in başsız ticaret yolculuğu hakkında daha fazlasını okuyun.

Kyoku

Shogun Frontend destekli Kyoku.com, kendisini diğer kahvaltı shake markalarından farklı kılan çeşitli tasarım ve UX öğeleri içerir:

  • Alışveriş yapanlara her sallama paketinin içeriğini gösteren ana sayfadaki stop-motion video
  • Site genelindeki zengin ürün ve marka görselleri markayı markalaştırır hissetmek yükseltilmiş
  • Hızlı “şimdi abone olun” düğmeleri, alışveriş yapanların ana sayfadan ayrılmadan sipariş vermesini kolaylaştırır
Kaynak: Kyoku

Göçebe

Bu e-ticaret deneyiminin Amazon veya Best Buy’da telefon kılıfı veya şarj cihazı alışverişine benzemediğini anlamak için Nomad.com’da yalnızca birkaç saniye harcamanız yeterli.

Nomad’ın Shogun Frontend destekli sitesi, aşağıdaki gibi unsurlarla müşterilere gelişmiş, üstün bir alışveriş deneyimi sunuyor:

  • Site genelinde ürün detay ve marka videoları
  • Her ürünün benzersiz yönlerini vurgulayan özelleştirilmiş ürün sayfaları
  • Bir ürünün 1. Günde ve 100. Günde nasıl göründüğünü gösteren geçişler gibi ilgi çekici alışveriş özellikleri
Kaynak: Göçebe

Hepsi bir arada ön uç platformuyla başıboş dolaşan Nomad, e-ticaret dönüşüm oranında %25’lik bir artış ve oturum başına gelirde %25’lik bir artış elde etti.

#cta-paragraph-fe#Başsız kalmanın Nomad’ın işlerini nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi edinin. Örnek olay incelemesini okuyun

Başsız ticaret sınırsız yaratıcılık sunar

Özel Shopify temaları bazı markalar için harika bir seçenek olsa da zamanla aşabileceğiniz bir tema haline gelebilirler.

Başsız ticaret temasıyla mümkün olanın sınırlarının dışını renklendirmek isteyenler için harika bir çözüm.

Ayrı ön uç sunum katmanlarına sahip başsız siteler, markanızın büyümesine göre gel-git yapacak şekilde tasarlanmıştır. Yaratıcılığınızı geliştirebilir ve müşterilerin tekrar gelmelerini sağlayacak dinamik, akılda kalıcı alışveriş deneyimleri yaratabilirsiniz.

#cta-visual-fe#Markanızın hayal ettiği ilgi çekici e-ticaret deneyimini yaratınShogun Frontend’in mümkün olan en iyi (ve en hızlı!) e-ticaret deneyimini oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görün. Daha fazla bilgi edin