Medya Kapsamına Giren İçerik Nasıl Yazılır – İçerik Yazma İpuçları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Medya Kapsamına Giren İçerik Nasıl Yazılır – İçerik Yazma İpuçları

Ekibinizle beyin fırtınası yaptınız, gelecek vaat eden bir içerik kampanyası fikri seçtiniz, dağlar kadar veri topladınız ve en sağlam içgörüleri ortaya çıkardınız. Şimdi geriye kalan tek şey, müşterinizin web sitesi için harika bir blog yazısı yazmak ve satış konuşmasına başlamak.

Yine de, bu noktaya gelmek için gereken net vizyona ve çok çalışmaya rağmen, birçok içerik pazarlamacısı önlerindeki boş sayfadan çekiniyor. Aslında, bu negatif boşluk levhası birçok yazarın ölümcül düşmanıdır ve onu kabartmak için doldurmak veya yazma sürecinde koşuşturmak için başvurmak kolay olabilir. Ancak bu eğilimlere direnin; iyi yazı, birçok düzeyde bağlantı kurma kampanyaları için önemlidir.

İyi yazı, güvenilirlik oluşturur, izleyicileri cezbeder ve ziyaretçilerin bir web sitesindeki diğer sayfalara girme olasılığını artırır. Ve bu güvenilirlik hedef kitlenin ötesine geçer. Gazeteciler, yazarlar ve medya profesyonellerinin de iyi yazılmış bir içerik kampanyasını okuma ve haber yapma olasılığı daha yüksektir, bu da kampanyanızın tanıtım aşamasında geri bağlantı şansının artmasına neden olabilir.

İşte bunu göz önünde bulundurarak, harika bir bağlantı kurma gönderisi yazmak için beş ipucu.

I. Bir taslakla başlayın: Artık araştırmanızı yaptığınıza göre, en ilginç içgörülerinizi nasıl tutarlı ve çekici bir hikayeye dönüştürüyorsunuz? Küçük bir planlama uzun bir yol kat edebilir.

Yazıya doğrudan dalarsanız, muhtemelen anlamlandırılması zor olan bir dizi bağlantısız fikirle karşılaşacaksınız. Tersine, başlangıçta gönderinizin temellerini mükemmelleştirmek için ne kadar çok zaman harcarsanız, geri dönüp boşlukları ilgi çekici ayrıntılarla doldurmak o kadar kolay olacaktır.

Fikrinizi yazarlar için yeterince ilginç kılan şeyin ne olduğunu düşünün, araştırmanızdan en ilgi çekici içgörüleri bulun ve anlatmak istediğiniz hikayeyi hayal edin. Bu bulguları, hikayenizin gövdesini oluşturacak parçalara ayırın, ardından okuyucuları baştan sona mantıklı bir yolculuğa çıkaracak şekilde bunları bir araya getirin. Gerekirse, parçanızın düzeninden ve akışından memnun kalana kadar bunları yazdırın ve yeniden düzenlemek için kesin.

Tavsiye Edilen:  Blog Yazısı Başlığının Trafiği Artırmanın En İyi 3 Sırrı – Showeblogin

II. Müşterinin hedef kitlesini ve üslubunu bilin: Ton, bir yazının sesi, kişiliği ve yaklaşımıdır. Kelime seçiminin, cümle yapısının, paragraf yapısının ve abartma ve küçültme gibi diğer editoryal seçimlerin toplu etkisi ile şekillendirilmiştir.

Doğru tonu yakalamak kırılgan bir dans olabilir, ancak bir yazı parçasını oluşturabilen veya bozabilen bir dans olabilir. Aynı zamanda, parçanızın kumaşının ayrılmaz bir parçasıdır ve şans eseri sonradan uyarlamayı zorlaştırır. Ancak endişelenmeyin, daha ilk andan itibaren müşteri tonunda ustalaşmak için birkaç taktik var.

İlki en bariz olanıdır: Konunuzu düşünün ve buna göre mantıklı bir karar verin. Örneğin, hiç kimse bağımlılık danışmanlığı için en iyi ve en kötü şehirler hakkında kahkahalarla dolu bir yazı okumak (veya üstünü kapatmak) istemez. Aynı şey, her eyaletteki en popüler video oyunu hakkında kuru bir tez için de geçerli.

Bir parçanın tonunu belirlemenin başka bir yolu, müşterinizin web sitesini veya blogunu okuyarak zaman geçirmektir. Kimse kitlesini onlardan daha iyi bilemez, bu yüzden kendi içeriklerinde kullandıkları üsluba dikkat edin. Bunun ötesinde, diğer yayınlara dalın. Benzer konulardaki benzer içeriklerde hangi tonu kullanıyorlar? Gazetecilerin ürettiği içeriğin tonunu eşleştirmek, o gazetecilerin de makalenizi alma şansını artıracaktır.

III. Bu bir blog, balad değil: Ton ne kadar önemli olsa da, ayrıntılı ifadeler, karmaşık cümle yapıları ve çiçekli kelime dağarcığıyla aşırıya kaçmamaya dikkat edin. sen sadece olsan bile pozitif herkesin içindeki iç yazarı etkileyecek ve sizi daha profesyonel gösterecek, dürtülere karşı koyun.

Mesele şu ki, basit kelimeleri karmaşık kelimelerle değiştirmek ve birden çok fikri tek bir cümlede ele almak, genellikle karmaşık akışa ve kafası karışmış okuyuculara yol açar. Ve hiçbir şey bir gazeteci için izleyicilerinin deneyiminden daha önemli değildir. Siz, söz konusu gazetecinin dikkatini çekmek için yanıp tutuşan bir reklamcı denizinden yalnızca birisiniz, bu nedenle, okuyucularının takip edip beğeneceği bir parça gibi gelmiyorsa, içeriğinizden ayrılmakta hiçbir sorun yaşamayacaklardır.

Tavsiye Edilen:  Co to jest system zarządzania treścią i jak go używać?

Müşterinin hedef kitlesini göz önünde bulundurarak net, özlü ve diyaloga dayalı yazmayı hedefleyin. Kahve içerken arkadaşınıza söylemeyecekseniz, blog yazınıza da yazmayın.

III. Gözden geçirmek, gözden geçirmek, gözden geçirmek: Gönderinizde “sizin” ve “siz” kelimelerini karıştırırsanız veya müşterinizin adını yanlış yazarsanız, kampanyanızı haber yapmasını istediğiniz yazarlar ve gazeteciler araştırmanızla ilgili her şeyi sorgulayacaktır. Bunlar, parçanızın son taslağı tarafından düzeltilmezlerse, aptalca ama çok maliyetli hatalardır.

Çalışmanızı kontrol eden Grammarly ve Hemingway gibi programlarla, baştan savma çalışmaları yayınlamak ve yazarların araştırmanızın ve kampanyanızın diğer yönlerinin ayrıntılara daha fazla dikkat edilerek üretildiğine inanmalarını beklemek için hiçbir mazeret yoktur.

IV. Düzeltmesi için başka birini bulun: Çalışmanızı tersyüz olana kadar gözden geçirebilirsiniz, ancak yine de en az bir hatalı kelimeyi, deyimi veya büyük harf hatasını kaçırmanız kaçınılmazdır. Bir yazıya çok yaklaştığınızda, beyniniz aslında orada olanı değil, okumak istediğini okumaya başlar.

Elbette, yazarların günlerce üzerinde düşündükleri bir eser hakkında yeni bir bakış açısı kazanmak için bir yığın hilesi vardır; yüksek sesle okuyun, birkaç günlüğüne uzaklaşın, hatta yazı tipini Comic Sans olarak değiştirin ve çıktısını alın. mümkün olduğunca yabancı görünmesini sağlayın.

Ancak en iyi seçenek aynı zamanda en hızlı ve en kolay olanıdır. Üzerinde yeni bir çift göz olsun. İlk kez okuyan birinin inatçı dilbilgisi hatalarına ve garip ifadelere takılma olasılığı daha yüksektir, bu da onları işaretlemenize ve yazınızın profesyonelliğini geliştirmenize olanak tanır.

Sarmak

Bu ipuçlarını takip edin ve hem gazetecileri hem de okuyucuları aynı şekilde büyüleyecek profesyonel bir gönderi hazırlama yolunda ilerleyeceksiniz. Ardından, makalenizi daha da öne çıkaracak çarpıcı görsel varlıklar için bu altı biçime bir göz atın. Veya bizimle iletişime geçin ve dijital PR ajansımız tüm bağlantı kurma ihtiyaçlarınız için size yardımcı olabilir!