Microsoft 365 Copilot AI’yı Word, Outlook, PowerPoint ve Excel’de Kullanma

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Microsoft 365 Copilot AI’yı Word, Outlook, PowerPoint ve Excel’de Kullanma

Microsoft 365 Copilot, iş üretkenliğinizi artırmak için etkileşimli, kişiselleştirilmiş yardım sağlayan çığır açan yapay zeka destekli bir özelliktir. Bu özellik, Word, Outlook, PowerPoint ve Excel gibi çeşitli Microsoft Office uygulamalarında yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak, becerilerinizi üst düzeye çıkarmak ve üretkenliğin kilidini açmak için sizinle birlikte çalışır.

Microsoft 365 Copilot ile ilk taslakları oluşturma, veri kümelerini düzenleme, özetleme ve analiz etme gibi pek çok şey yapabilirsiniz. Veri kümenizle ilgili olarak Copilot’a doğal dilde sorular da sorabilirsiniz. Copilot, uygulamalar içinde sorunsuz bir şekilde çalışır ve çalışma şeklinizden öğrenen ve zaman içinde tercihlerinize uyum sağlayan yeni nesil yapay zeka teknolojisinden güç alır. Böylece tekrar eden görevlere daha az, en önemli şeylere daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Microsoft 365 Copilot’u kullanmak için yalnızca kısa bir istem sağlamanız gerekir. Copilot daha sonra Word’de sizin için bir ilk taslak oluşturacak veya verilerinizi analiz edip keşfetmenize yardımcı olmak için Excel’de sizinle birlikte çalışacaktır. Bu özellik, iş akışlarını düzene sokmak ve daha az çabayla daha fazlasını başarmak isteyen meşgul profesyoneller için ezber bozan bir özelliktir.

Hangi Microsoft 365 uygulamalarında Yardımcı Pilot bulunur?

Microsoft 365 Copilot, kullanıcıların belgeler, e-postalar, sunumlar ve daha fazlası gibi çeşitli türlerde içerik oluşturmasına yardımcı olan, yapay zeka (AI) tarafından desteklenen bir özelliktir. Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, Viva ve Power Platform gibi Microsoft 365 uygulamalarıyla tümleştirilmiştir. Copilot, üretkenliği artırmak için büyük dil modellerini Microsoft Graph kullanıcı verileriyle birleştirir.

Word’de Copilot, istemlere dayalı olarak ilk taslakları oluşturabilir ve mevcut belgelere içerik ekleyebilir. Excel’de trendleri analiz edebilir ve saniyeler içinde profesyonel görünümlü veri görselleştirmeleri oluşturabilir. Outlook’ta Copilot, uzun e-posta dizilerini özetleyebilir ve e-postalara istemlerle yanıt verebilir. Teams’de belirli soruları yanıtlayabilir, kaçırılan bilgiler konusunda kullanıcıları yakalayabilir, toplantıları yazıya dökebilir ve kullanıcılara kaçırılan öğeleri hatırlatabilir veya toplantı boyunca eylem öğelerini özetleyebilir.

Tavsiye Edilen:  Sanal turlar için daha çekici içerik oluşturmak için ChatGPT'yi kullanma

Daha Fazlasını Gör: PowerPoint’te Microsoft 365 Yardımcı Pilot Nasıl Kullanılır?

Copilot, yalnızca Microsoft 365’e katıştırılmış basit bir sohbet robotu değildir. Bunun yerine, Microsoft 365 uygulamaları ve bir kullanıcının Microsoft Graph’taki iş verileriyle büyük dil modellerinin gücünden yararlanan gelişmiş bir işleme ve düzenleme motorudur.

Daha Fazlasını Gör: Word’de Microsoft 365 Yardımcı Pilot Nasıl Eklenir ve Kullanılır?

Microsoft, Copilot’u geliştirmek için OpenAI ile ortaklık kurmuştur ve bu özellik, hem müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) hem de kurumsal kaynak planlama (ERP) uygulamalarına yerel olarak yerleştirilmiş dünyanın ilk AI yardımcı pilotudur. Copilot; satış, müşteri hizmetleri, müşteri içgörüleri, pazarlama ve Business Central için Dynamics 365 portallarında mevcuttur. Microsoft’un OpenAI ile ortaklığı, şirket için Copilot da dahil olmak üzere bir dizi üretici yapay zeka destekli araçla sonuçlandı.

Daha Fazlasını Gör: Excel’de Microsoft 365 Copilot Ekleme ve Kullanma: En İyi Kılavuz

Genel olarak Microsoft 365 Copilot, çeşitli Microsoft 365 uygulamalarında üretkenliği artırmak için yapay zekadan yararlanan güçlü bir araçtır ve basit bir sohbet robotundan çok daha fazlasıdır.

Microsoft 365 uygulamalarında Copilot kullanmanın avantajları nelerdir?

Microsoft Dynamics 365 Copilot, satış, hizmet, pazarlama, tedarik zinciri ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli iş işlevlerinde etkileşimli yardım sağlayan, yapay zeka destekli yeni bir araçtır. Hem CRM hem de ERP uygulamalarında yerel olarak yerleşiktir ve satış, müşteri hizmetleri, müşteri içgörüleri, pazarlama ve İş Merkezi için Dynamics 365 portalları aracılığıyla erişilebilir.

Microsoft’a göre Copilot, OpenAI’nin Microsoft 365 ile tümleştirilmiş ChatGPT’sinden daha fazlasıdır. Bu, büyük dil modellerinin (LLM’ler) gücünü Microsoft 365 uygulamaları ve bir kullanıcının Microsoft Graph’taki iş verileriyle birleştiren gelişmiş bir işleme ve düzenleme motorudur. Şirketin birden fazla hizmet ve cihazı birbirine bağlayan API geliştirici platformu olan Microsoft Graph, artık doğal dil aracılığıyla herkesin erişimine açık.

Tavsiye Edilen:  Erken Aşama Şirketlerde Müşteri Keşfinin Önemi

Copilot, belge, e-posta, sunum ve daha fazlasını oluşturmaya yardımcı olabilecek çeşitli özellikler sunar. Excel’de saniyeler içinde eğilimleri analiz edebilir ve profesyonel görünümlü veri görselleştirmeleri oluşturabilir ve hatta verilere dayalı bir SWOT analizi veya PivotTable oluşturabilir. Word’de, gerektiğinde kuruluşlarından bilgi getirerek kullanıcıların yanlarında içerik oluşturmasına yardımcı olabilir ve yalnızca kısa bir istemle içerik yazabilir, düzenleyebilir ve özetleyebilir. Copilot ayrıca, uzun e-posta dizilerini özetlemek ve Outlook’ta önerilen yanıtları hızlı bir şekilde taslak haline getirmek için de kullanılabilir, bu da kullanıcıların işlerinin en önemli bölümlerine odaklanmasını sağlar.

Ayrıca, pazarlamacılar, oluşturulan fikirlerin alaka düzeyini artırmak için girilen temel konulara, mevcut pazarlama e-postalarına ve internet kaynaklarına dayalı yeni e-posta kampanyası içeriği için ilham almak üzere Copilot’u kullanabilir.

Genel olarak, Microsoft Dynamics 365 Copilot, yapay zeka destekli yardım ve ilgili verilere erişim sağlayarak çeşitli iş işlevlerinde üretkenliği ve verimliliği önemli ölçüde artırabilen güçlü bir araçtır.

Copilot sunum oluşturmada nasıl yardımcı olabilir?

Microsoft Dynamics 365 Copilot, satış, hizmet, pazarlama, tedarik zinciri ve daha fazlası gibi iş işlevleri genelinde etkileşimli yardım sağlamak için hem CRM hem de ERP uygulamalarında yerleşik olan yapay zeka destekli bir yardımcıdır. Açıkça PowerPoint’te sunum oluşturmak için tasarlanmasa da, sunumların oluşturulması da dahil olmak üzere kullanıcılar için çeşitli görevlerin otomatikleştirilmesinde değerli bir araç olabilir.

Microsoft’a göre Dynamics 365 Copilot ile kullanıcılar, asistandan bir Word belgesine dayalı bir sunum oluşturmasını isteyerek yaratıcı süreci hızlı bir şekilde başlatabilir. Ardından PowerPoint, sağlanan Word belgesinin içeriğine dayalı olarak tam bir slayt destesiyle tamamlanmış bir sunumun taslağını hemen hazırlar. Ek olarak, Yardımcı Pilot “bu slayda animasyon ekle” gibi komutları anlayabilir ve açıklayıcı bir dil kullanarak slayt başına veya tüm sunum boyunca farklı stiller uygulayabilir. Bu, kullanıcıların içerik yazarken, kaynak bulurken ve düzenlerken zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olabilir ve böylece angarya iş yükünü ortadan kaldırabilir.

Tavsiye Edilen:  Üst Düzey Markalama – Olağanüstü Bir İmaj Yaratmanın 5 Adımı

Copilot’un birincil işlevi iş profesyonellerine yardımcı olmak olsa da, düzenlemek ve üzerinde yinelemek için bir ilk taslak sağlayarak sunumlar oluşturmada bir varlık olabilir, böylece kullanıcıların hızlı ve kolay bir şekilde başlamasına yardımcı olur. Bu nedenle, Copilot’un, PowerPoint’te sunumların oluşturulması da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde kullanıcılara yardımcı olabilecek, yapay zeka destekli değerli bir asistan olduğu açıktır.