Microsoft Loop’a Nasıl Erişilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Microsoft Loop’a Nasıl Erişilir?

Microsoft Loop, ekiplerin daha verimli bir şekilde işbirliği yapmasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir Microsoft aracıdır. Microsoft Loop ile kullanıcılar, e-postalar, dosyalar, notlar ve mesajlar gibi çeşitli bilgi kaynaklarını bir araya getirebilir ve bunlar üzerinde işbirliği içinde tek bir yerde çalışabilir. Ancak birçok kullanıcı Microsoft Loop’a nasıl erişeceğini veya onu nerede bulacağını bilmiyor olabilir. Bu blog gönderisinde, Microsoft Loop’a nasıl erişeceğimizi ve bu güçlü yeni araca nasıl başlayacağımızı tartışacağız.

Microsoft Döngüsü nedir?

Microsoft Loop, şu anda Microsoft tarafından geliştirilmekte olan yeni bir üretkenlik aracıdır. Bilgileri, tartışmaları ve görevleri tek bir yerde düzenleyerek ekiplerin daha etkili bir şekilde işbirliği yapmasına ve iletişim kurmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Microsoft Loop, kullanıcıların e-postalar, dosyalar, notlar ve mesajlar gibi çeşitli bilgi kaynaklarını bir araya getirebilecekleri ve bunlar üzerinde işbirliği içinde çalışabilecekleri bir dijital çalışma alanı olmayı hedefliyor.

Microsoft Loop, güçlü ve esnek bir tuvali Microsoft 365 uygulamalarında eşitlenen ve serbestçe hareket eden taşınabilir bileşenlerle birleştirir. Araçlarınız ve cihazlarınız genelinde ekipleri, içeriği ve görevleri bir araya getiren dönüştürücü bir birlikte oluşturma deneyimidir. Ayrı olsanız bile birlikte çalışabileceğiniz hibrit dünya için tasarlanmıştır.

Microsoft Loop’u denemekle ilgileniyorsanız, bunu kuruluşunuz için etkinleştirmek üzere bazı adımları izlemeniz gerekir. Microsoft Loop şu anda Genel Önizlemededir; bu, etkinleştirildiği ve varsayılan olarak devre dışı bırakıldığı anlamına gelir.

Ayrıca okuyun: Microsoft 365 Copilot AI’yı Word, Outlook, PowerPoint ve Excel’de Kullanma

Microsoft Loop nasıl etkinleştirilir?

Cihazınızda Microsoft Loop’u etkinleştirmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

 1. git https://döngü.microsoft.com/ ve Microsoft hesabınızla oturum açın.
 2. “Başlayın” düğmesine tıklayın ve tercih ettiğiniz dili ve bölgeyi seçin.
 3. Microsoft Loop’un nasıl kullanılacağına ilişkin bazı ipuçları ve öğreticiler içeren bir karşılama ekranı göreceksiniz. Bunlara daha sonra ekranın sağ üst köşesindeki “Yardım” simgesine tıklayarak da erişebilirsiniz.
 4. Yeni bir döngü belgesi oluşturmak için ekranın sol üst köşesindeki “Yeni” düğmesine tıklayın. Çeşitli şablonlar arasından seçim yapabilir veya sıfırdan başlayabilirsiniz.
 5. Başkalarını döngü belgeniz üzerinde işbirliği yapmaya davet etmek için ekranın sağ üst köşesindeki “Paylaş” düğmesine tıklayın. E-posta adreslerini girebilir veya göndermek için bir bağlantı kopyalayabilirsiniz. Ayrıca, düzenleyip yalnızca görüntüleyebileceklerini seçerek izinlerini de kontrol edebilirsiniz.
 6. Döngü belgenize içerik eklemek için metin, tablo, liste, resim, diyagram, çizelge vb. çeşitli araçları kullanabilirsiniz. Bunları ekranın alt kısmındaki araç çubuğundan sürükleyip bırakabilir veya klavye kısayollarını kullanabilirsiniz. Ayrıca yeniden boyutlandırabilir, taşıyabilir, biçimlendirebilir ve istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
 7. Döngü belgenizi kaydetmek için ekranın sol üst köşesindeki “Kaydet” düğmesine tıklayın. Ayrıca, ekranın üst kısmındaki adına tıklayarak yeniden adlandırabilir veya konumunu değiştirebilirsiniz.
 8. Döngü belgelerinize daha sonra erişmek için https://loop.microsoft.com/ adresine gidin ve Microsoft hesabınızla oturum açın. Son döngü belgelerinizin yanı sıra başkaları tarafından sizinle paylaşılanların bir listesini göreceksiniz.
Tavsiye Edilen:  Satış Oluşturmak için LinkedIn Nasıl Kullanılır?

Kuruluşunuz için Microsoft Loop’u etkinleştirdikten sonra, Loop bileşenlerini oluşturmaya ve iş arkadaşlarınızla paylaşmaya başlayabilirsiniz. Döngü bileşenleri, Microsoft Teams, Outlook, Web için Word, Whiteboard ve Loop uygulamasının kendisi gibi paylaşıldıkları tüm yerlerde eşitlenen taşınabilir içerik parçalarıdır. Bunları bu uygulamalardan satır içinde düzenleyebilirsiniz ve her zaman güncel kalırlar.

Microsoft Loop’a nasıl erişilir?

Microsoft Loop, ekibinizle daha akıllı ve daha hızlı çalışmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Gerçek zamanlı olarak güncellenen ve cihazlar arasında senkronize olan dinamik ve etkileşimli belgeler oluşturabilirsiniz. Bunları Teams, Outlook, OneNote vb. diğer Microsoft ürünleriyle de entegre edebilirsiniz.

Microsoft Loop’a erişmek için atmanız gereken adımlar şunlardır:

 1. Genel Önizleme sırasında Loop uygulamasına erişim izni vermek istediğiniz kuruluşunuzdaki tüm kullanıcıları içerecek bir güvenlik grubu oluşturun. Dinamik bir güvenlik grubu veya statik bir güvenlik grubu oluşturabilirsiniz.
 2. Loop uygulamasını etkinleştirmek için, kapsamı yukarıda oluşturduğunuz güvenlik grubuna göre ayarlanmış bir Bulut İlkesi oluşturun. Bunu PowerShell komutlarını kullanarak veya Endpoint Manager kullanarak yapabilirsiniz.
 3. Ayarın yayılması için bir saat kadar bekleyin ve https://loop.microsoft.com/ adresinde Loop’ta oturum açın.
 4. Güvenlik duvarı kurallarınızın tüm uygun hizmetlere izin verdiğinden emin olun. Gerekli URL’lerin ve IP adreslerinin listesini burada bulabilirsiniz: https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-365/enterprise/urls-and-ip-address-ranges?view=o365-worldwide#microsoft -döngü.

Microsoft Loop’un özellikleri nelerdir?

Microsoft Loop’un özelliklerinden bazıları şunlardır:

– Döngü bileşenleri: Bunlar, Teams, Outlook, Word ve Whiteboard gibi farklı uygulamalarda paylaşılabilen ve düzenlenebilen taşınabilir içerik parçalarıdır. Bunlar listeler, tablolar, notlar ve daha fazlası olabilir. Her zaman en son değişiklikleri yansıtırlar ve iş akışında işbirliği yapmanıza olanak tanırlar.
– Döngü sayfaları: Bunlar, Loop uygulamasındaki insanları ve tüm bileşenlerinizi, bağlantılarınızı, görevlerinizi ve verilerinizi bir araya getirebileceğiniz esnek tuvallerdir. Küçük başlayabilir ve sayfalarınızı fikirlerinizin boyutuna uyacak şekilde büyütebilirsiniz. Ayrıca sayfalarınızı diğer uygulamalarda bağlantı veya katıştırılmış bileşenler olarak paylaşabilirsiniz.
– Döngü çalışma alanları: Bunlar, sizin ve ekibinizin projeniz için önemli olan her şeyi görmesine ve gruplandırmasına olanak tanıyan paylaşılan alanlardır. Herkesin ne üzerinde çalıştığını kolayca takip edebilir ve ortak hedeflere yönelik ilerlemeyi takip edebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Auto-GPT Nasıl İndirilir: Adım Adım Kılavuz

Microsoft Loop’un kullanım alanları nelerdir?

Dosyalar, bağlantılar, diğer uygulamalardan alınan veriler, emojiler ve ifadeler gibi bir proje için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde toplamak, çalışma alanlarını ve gezinmesi kolay sayfalarda çalışmanızı düzenlemek ve işbirliği yapmak için Microsoft Loop uygulamasını kullanabilirsiniz. açın ve ayrıca bildirimler, vurgulanan değişiklikler, durum etiketleri ve görev listeleriyle ilerlemeyi izleyin.

Microsoft Loop, bulunduğunuz yerde sizinle buluşan, birlikte çalışmanın yeni bir yoludur. Belirsizliği kucaklayan ve insanların etkili olmak istedikleri yerde ve şekilde çalışmalarını sağlayan modern bir araçtır.

Çözüm

Microsoft Loop, ekipler arasında işbirliği ve iletişim için umut vaat eden yeni bir araçtır. Microsoft Loop, farklı bilgi kaynaklarını bir araya getirerek ve işbirliği için dijital bir çalışma alanı sağlayarak ekiplerin daha verimli ve etkili çalışmasına yardımcı olabilir. Microsoft Loop’a erişmek basittir ve bu blog gönderisinde özetlenen adımları izleyerek kullanıcılar bu güçlü yeni aracı kolayca kullanmaya başlayabilir. Microsoft Loop ile ekipler iş akışlarını kolaylaştırabilir ve hedeflerine her zamankinden daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilir.

Sıkça Sorulan Sorular:

Microsoft Döngüsü nedir?

Microsoft Loop, ekiplerin daha etkili bir şekilde işbirliği yapmasına ve iletişim kurmasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir Microsoft aracıdır. Microsoft Loop ile kullanıcılar, e-postalar, dosyalar, notlar ve mesajlar gibi çeşitli bilgi kaynaklarını bir araya getirebilir ve bunlar üzerinde işbirliği içinde tek bir yerde çalışabilir.

Microsoft Loop ücretsiz mi?

Evet, Microsoft Loop, Microsoft hesabı olan herkes için ücretsizdir.

Microsoft Loop’u mobil cihazımda kullanabilir miyim?

Evet, Microsoft Loop hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir. Microsoft Loop uygulamasını App Store veya Google Play’den indirebilirsiniz.

Microsoft Loop’u Microsoft Teams olmadan kullanabilir miyim?

Evet, Microsoft Loop’a Microsoft Teams kullanmadan erişebilirsiniz. Microsoft Loop’a doğrudan web’den loop.microsoft.com adresinden erişebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Hemen Çıkma Oranı nedir? Nasıl Azaltılır?

Microsoft Loop’a ne tür bilgiler getirebilirim?

E-postalar, dosyalar, notlar ve mesajlar dahil olmak üzere çeşitli bilgi türleri getirebilirsiniz. Microsoft Loop içinde notlar ve görevler gibi yeni içerikler de oluşturabilirsiniz.