Microsoft’un Güvenlik Yardımcı Pilotu: Kişisel Siber Güvenlik Asistanınız

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Microsoft’un Güvenlik Yardımcı Pilotu: Kişisel Siber Güvenlik Asistanınız

Microsoft yakın zamanda OpenAI’nin ChatGPT’sinin gelişmiş yeteneklerini kullanan çığır açan bir güvenlik çözümü başlattı. Security Copilot olarak bilinen bu yenilikçi güvenlik aracı, algılama doğruluğunu, yanıt hızını ve genel güvenlik duruşunu geliştirmek için tasarlanmıştır.

Security Copilot ile güvenlik uzmanları artık güvenlik olaylarına saatler veya günler yerine dakikalar içinde yanıt verebilir. Araç, araştırma ve müdahale sürecini hızlandıran, doğal dile dayalı bir araştırma deneyimi aracılığıyla adım adım rehberlik ve bağlam sunar.

Güvenlik uzmanlarının karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, saldırganların genellikle gürültünün ve zayıf sinyallerin arkasına saklanmasıdır. Ancak Güvenlik Yardımcı Pilotu ile savunucular artık basitten karmaşığa kadar güvenlikle ilgili sorular sorabilir ve doğru ve güvenilir yanıtlar alabilir.

Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya göre, “Microsoft Security Copilot ile, her savunucuyu güçlendirmek ve SOC (güvenlik operasyonları merkezi) üretkenliğinin her yönünü dönüştürmek için gelişmiş yapay zeka modellerini alana ve göreve özgü veriler, bağlam ve becerilerle birleştiriyoruz. ”

Security Copilot’a ek olarak Microsoft, Office365 paketine ChatGPT yeteneklerini de entegre ederek güvenlik yeteneklerini daha da güçlendirmiştir. OpenAI’de önemli bir yatırımcı olarak Microsoft, yenilikçi ve güçlü güvenlik çözümleri oluşturmak için şirketin en son yapay zeka teknolojisinden yararlanmayı başardı.

Peki Güvenlik Yardımcı Pilotu nasıl çalışır? Araç, bir güvenlik uzmanından bir bilgi istemi aldığında, en son büyük dil modeli (LLM) yeteneklerinin değerini en üst düzeye çıkaran becerileri ve sorguları dağıtmak için güvenliğe özgü bir model kullanır. Microsoft’un siber eğitimli modeli, yeni beceriler oluşturmak ve ayarlamak için bir öğrenme sistemi ekleyerek Security Copilot’un diğer yaklaşımların gözden kaçırabileceği şeyleri yakalamasına ve bir analistin çalışmasını artırmasına olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Microsoft Azure Güvenlik Merkezi nedir? Özellikler, Fiyatlandırma

Yapay zeka tarafından oluşturulan içerik hatalar içerebilirken, Security Copilot, kullanıcılardan sürekli olarak öğrenmek ve yerleşik bir geri bildirim özelliği aracılığıyla açık geri bildirim sağlamak için tasarlanmıştır. Zamanla araç, Microsoft’un diğer güvenlik ürünleriyle entegre edilecek ve daha sonra üçüncü taraf ürünleri de içerecek şekilde genişletilecektir.

Microsoft’un Kurumsal Başkan Yardımcısı (Güvenlik, Uyum, Kimlik ve Yönetim) Vasu Jakkal, “Güvenlik Yardımcı Pilotunu güvenlik ekiplerini göz önünde bulundurarak oluşturduk – verileriniz her zaman sizindir ve kontrolünüz altında kalır,” dedi.

Security Copilot, savunucuların yapay zeka hızında ve ölçeğinde hareket etmesini sağlayan, makine hızında ve ölçeğinde uçtan uca savunma sağlayan ilk çözümdür. Gelişmiş yetenekleri ve yenilikçi özellikleriyle Security Copilot, güvenlik endüstrisinde devrim yaratacak ve dünya çapındaki güvenlik profesyonellerini güçlendirecektir.

Sonuç olarak, Microsoft’un Güvenlik Yardımcı Pilotu, algılama doğruluğunu, yanıt hızını ve genel güvenlik duruşunu geliştirmek için OpenAI’nin ChatGPT’sinin gelişmiş yeteneklerini kullanan, oyunun kurallarını değiştiren bir güvenlik çözümüdür. Bu yenilikçi araçla güvenlik uzmanları, güvenlik olaylarına her zamankinden daha hızlı ve daha etkili bir şekilde yanıt verebilir. Web sitenizin trafiğini nasıl artıracağınız ve SEO stratejinizi nasıl iyileştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yararlı ipuçları ve kaynaklar için web sitemizi ziyaret ettiğinizden emin olun.