Midjourney Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Midjourney Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

Midjourney, AI görüntü oluşturucusunun ücretsiz bir beta sürümünü sunan bağımsız bir araştırma laboratuvarıdır. Metin komutlarınıza dayalı olarak çarpıcı ve gerçeküstü görüntüler oluşturmak için Midjourney’i kullanabilirsiniz. Bu blog gönderisinde size Midjourney’i ücretsiz olarak nasıl kullanacağınızı göstereceğim ve bundan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için bazı ipuçları ve püf noktaları paylaşacağım.

Midjourney nedir?

Midjourney, San Francisco merkezli bağımsız bir araştırma laboratuvarı olan Midjourney, Inc. tarafından oluşturulan bir yapay zeka programıdır. OpenAI’nin DALL-E ve Stable Diffusion’ına benzer şekilde, “bilgi istemleri” adı verilen doğal dil açıklamalarından görüntüler üretir. Midjourney, bilim kurgu edebiyatı veya daha gotik bir his gerektiren sanat eserleri alanında çalışanların ilgisini çekebilecek, görsel isteklerine daha rüya gibi, gösterişli bir tarz sunuyor. Son zamanlarda ortaya çıkan birçok AI görüntü üreticisinden biridir.

Midjourney, Leap Motion’ın kurucu ortağı David Holz tarafından kuruldu ve ilk olarak 12 Temmuz 2022’de açık betaya girdi. kendileri çalışmaya başlamadan önce. Midjourney’nin eğitim seti, telif hakkıyla korunan sanatçıların çalışmalarını içerebilir, ancak Midjourney tarafından oluşturulan görüntüler makine tarafından oluşturulur. Aralık 2022’de Midjourney, yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir çocuk kitabındaki görüntüleri bir hafta sonu boyunca oluşturmak için kullanıldı.

Ayrıca okuyun: Midjourney Ücretsiz Deneme Limiti Nasıl Kullanılır?

O nasıl çalışır?

Midjourney’i kullanmak için kullanıcıların Midjourney Discord sunucusuna katılması ve katılmak için bir sunucu seçmesi gerekir. Sunucuya girdikten sonra, kullanıcılar ekranın altındaki komut kutusuna “/imagine” yazabilir ve ardından bilgi istemi kutusuna herhangi bir açıklayıcı bilgi istemi yazabilir. Midjourney daha sonra yaklaşık bir dakika içinde dört seçenek üretir. Kullanıcılar, hangi görüntüleri yükseltmek veya varyasyonlarını oluşturmak istediklerini seçebilirler. Midjourney hem ücretli hem de ücretsiz bir hizmet sunar, ancak kullanıcılar yalnızca 25 ücretsiz jeton alır.

Midjourney Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

1. Adım: Discord Hesabı Oluşturun

Midjourney’i ücretsiz kullanmak için bir Discord hesabına ve Midjourney Discord sunucusuna davete ihtiyacınız olacak. Midjourney web sitesini ziyaret edip “betaya katıl” seçeneğine tıklayarak davetiye alabilirsiniz. Bu sizi, daveti kabul edip Discord’a devam edebileceğiniz bir Discord davet sayfasına götürecektir.

Tavsiye Edilen:  2023'te Amazon Buy Box'ı Tutarlı Bir Şekilde Nasıl Kazanılır: Bilinmesi Gereken Her Şey

2. Adım: Kanala Katılın

Midjourney Discord sunucusuna girdikten sonra, sol tarafta bir kanal listesi göreceksiniz. AI görüntü oluşturucuyu kullanmaya başlamak için “yeni başlayanlar-108” gibi yeni gelen kanallardan herhangi birine katılabilirsiniz. Her yeni gelen kanalın kullanıcı başına 25 ücretsiz resim sınırı vardır, bu yüzden bunları akıllıca kullandığınızdan emin olun.

3. Adım: Yapay Zeka Görüntüsü Oluşturun

Bir AI görüntüsü oluşturmak için, sohbet kutusuna “/imagine” yazmanız ve ardından metin isteminizi girmeniz gerekir. Metin isteminiz, mümkün olduğunca fazla ayrıntı ve özgüllük kullanarak yapay zekanın ne oluşturmasını istediğinizi açıklamalıdır. Görüntünüz için fantezi, bilimkurgu, korku vb. gibi bir stil veya tür de ekleyebilirsiniz.

4. Adım: Bir Görüntü Oluşturun

Örneğin, gün batımında bir kalenin üzerinden uçan bir ejderhanın görüntüsünü oluşturmak istiyorsanız şunu yazabilirsiniz:

/Altın pulları ve boynuzları olan görkemli bir kızıl ejderin, gün batımında bir hendekle çevrili bir Orta Çağ kalesinin üzerinde uçtuğunu hayal edin. Üslup fantezidir.

5. Adım: Bir Resim Seçin

İsteminizi girdikten sonra, yapay zekanın görüntünüzün dört farklı versiyonunu oluşturması biraz zaman alacaktır. Bunları isteminizin altında 1’den 4’e kadar etiketlenmiş olarak görebilirsiniz. “/u” ve ardından beğendiğiniz görüntünün numarasını yazarak bunlardan birini seçebilirsiniz. Örneğin, üçüncü görüntüyü beğendiyseniz şunu yazabilirsiniz:

/ u 3

6. Adım: Görüntüyü Değiştirin

Bu, seçtiğiniz görüntüyü daha büyük ve daha ayrıntılı bir sürüme yükseltir. Ayrıca “/v” ve ardından değiştirmek istediğiniz görüntünün numarasını da yazabilirsiniz. Örneğin, ikinci resimle ilgili bir şeyi değiştirmek isterseniz şunu yazabilirsiniz:

/v 2

Bu, resminizi değiştirmek için bazı ek metinler girebileceğiniz yeni bir bilgi istemi açacaktır. Örneğin, gökyüzüne biraz bulut eklemek isterseniz şunu yazabilirsiniz:

gökyüzüne biraz kabarık beyaz bulutlar ekleyin

AI daha sonra, yaptığınız değişiklikle görüntünüzün yeni bir sürümünü oluşturacaktır. Bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Ara yazılım nedir?

Ayrıca okuyun: Midjourney Ücretsiz Deneme Limiti Nasıl Kullanılır?

Discord’da Midjourney kullanmanın kuralları nelerdir?

Midjourney’i Discord’da kullanmak için Midjourney Discord’a katılmalı ve katılmak için bir sunucu seçmelisiniz. Midjourney Komutlarını herhangi bir Bot Kanalında, Midjourney Bot’un çalışmasına izin verilen özel Discord sunucularında veya Midjourney Bot ile doğrudan bir mesajda kullanabilirsiniz. Bilgi İstemi, Midjourney Bot’un bir görüntü oluşturmak için yorumladığı kısa bir metin cümlesidir. Midjourney’i kullanırken, Discord sunucusundaki #rules’ta görülebilen Midjourney kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Midjourney, kan ve yetişkinlere yönelik içerik dahil olmak üzere alevlendirebilecek, üzebilecek veya dramaya neden olabilecek görüntüler oluşturmak için araçlarını kullanmamanızı istiyor. Diğer insanlara ve ekibe karşı saygılı olun. 25 ücretsiz sorgu alırsınız ve ardından, yazılımı kullanmaya devam etmek istiyorsanız, seçtiğiniz plana bağlı olarak ayda 8 ila 60 ABD Doları arasında değişen ücretli bir üyeliğe kaydolmanız gerekir.

Midjourney’i ücretsiz olarak kullanmak için bazı ipuçları ve püf noktaları şunlardır:

  • Sorularınız için açıklayıcı ve özel bir dil kullanın. Ne kadar fazla ayrıntı sağlarsanız, yapay zeka ne istediğinizi o kadar iyi anlayacaktır.
  • Resimleriniz için farklı stiller ve türler deneyin. Fantezi, bilimkurgu, korku, anime, çizgi film, gerçekçi, soyut vb. kelimeleri kullanabilirsiniz.
  • AI’nın ruh halini ve tonunu yönlendirmek için olumlu ve olumsuz kelimeler kullanın. Mutlu, üzgün, korkutucu, komik, güzel, çirkin gibi kelimeleri kullanabilirsiniz.
  • AI’ya ilham vermek için mevcut çizimlere veya karakterlere yapılan referansları kullanın. Sanatçıların, filmlerin, kitapların, oyunların vb. adlarını kullanabilirsiniz.
  • AI’ya görüntüleri hakkında neyi beğendiğinizi veya beğenmediğinizi söylemek için geri bildirim kelimeleri kullanın. Daha fazla, daha az, daha büyük, daha küçük, daha parlak, daha koyu vb. kelimeleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca okuyun: “Yol Ortasında Uygulama Yanıt Vermedi” Hatasını Düzeltmenin 7 Yolu

Tavsiye Edilen:  Sağlık İçeriği Pazarlaması: Bir Profesyonel Gibi Nasıl Yapılır?

Midjourney komutları nelerdir ve nasıl kullanılır?

Midjourney Komutları, basit metin istemlerinden özel görüntüler oluşturmak için Discord’da Midjourney Bot ile etkileşim kurmak için kullanılır. Birincil komut, Midjourney istemlerinizi yazmak için gerekli olan /imagine komutudur. Bu komutu kullanmak için, “/imagine” yazın ve ardından anahtar kelimenizdeki “Sekme” veya “Boşluk”a tıklayın. Ardından, komut istemlerinizi yazmaya başlayın ve AI çizimini beklemek için “Enter” komutunu verin. Midjourney Bot’un dört seçenek oluşturması yaklaşık bir dakika sürer. Görüntüler oluşturmak, varsayılan ayarları değiştirmek, kullanıcı bilgilerini izlemek ve diğer yardımcı görevleri gerçekleştirmek için kullanılabilecek başka Midjourney Komutları vardır.

Örneğin, /ask komutu bir soruya cevap almak için kullanılabilir ve /blend komutu iki görüntüyü kolayca karıştırmak için kullanılabilir. /prefer seçenek listesi komutu, tüm kendi seçenek kümenizi listelemenize yardımcı olur ve /prefer auto_dm komutu, tamamlandıktan sonra görüntü oluşturma işleminizi yönlendirmek için kullanılabilir. Midjourney Komutları, herhangi bir Bot Kanalında, özel Discord sunucularında kullanılabilir. Midjourney Bot’un çalışmasına izin verildi veya Midjourney Bot ile doğrudan bir mesajla.

Midjourney’e başlamak için soldaki Midjourney simgesine tıklayarak sunucuyu açın. Ücretsiz Beta denemesinin bir parçası olarak, istemlerle birlikte 25 adede kadar ücretsiz görsel oluşturabilirsiniz. Yeni Gelen Odalarında, diğer Midjourney deneme kullanıcılarıyla birlikte Midjourney istemleri verebileceksiniz.