Moda E-Ticaret Markaları Headless ile Nasıl Ölçekleniyor?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Moda E-Ticaret Markaları Headless ile Nasıl Ölçekleniyor?

Moda e-ticaret markası olmak bugünlerde her zamankinden daha zor. Amazon ve Walmart gibi metalaşmış devlerin dünyaya hakim olmasıyla, müşterilerinizle bağlantı kurmanın ve değer aktarmanın yaratıcı yollarını aramak zorunda kaldınız.

Influencer kampanyaları, sadakat programları, özel indirimler; hepsini denediniz ve karşılığını aldınız. Ürünlerinizin birinci sınıf olduğunu biliyorsunuz ve bunu gösterecek müşteri tabanınız (ve yedi haneli bir GMV’niz) var.

Ancak başarınıza rağmen e-ticarette mümkün olanın sadece yüzeyini çizdiğinizi biliyorsunuz. Beğenilerle marka bilinirliğine ulaşmak Dış Mekan Sesleri, ReformasyonVe Everlanesahip olduğunuz e-ticaret deneyiminizi yükseltmeniz gerekir. Bu, marka değeri oluşturmak ve sayısız üçüncü taraf uygulamalarla çalışan bir çevrimiçi mağazadan gelişmek anlamına gelir.

Moda e-ticaret markanızı bir sonraki seviyeye taşımak için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

Moda e-ticaret sektörü yavaşlamıyor

Sürekli değişen bu sektörde kesin olan bir şey var: İnsanlar Aşk İnternetten kıyafet alışverişi yapmak için.

Öyle ki e-ticaret moda endüstrisinin bir darbe alması bekleniyor 672,71 milyar dolar 2023 yılına kadar değerleme. Üstelik giyim, ayakkabı ve aksesuar satışları 2021’de hızla arttı. 180,50 milyar dolar ABD’de.

Bu rakamlar büyümeden başka bir şeye işaret etmese de, aynı zamanda oldukça fazla rekabet olduğu anlamına da geliyor, özellikle de dünyadaki Amazonlar markalarla fiyat konusunda rekabet ediyor.

Bu Markanızın kalitesini aktarmanız (örneğin, ürünlerinizin fiyat etiketine değer olması) ve e-ticaret deneyiminizle kalabalık bir pazarda öne çıkmanız mümkün.

Sorun şu ki, bunu yapmak her zaman bir e-ticaret ekibinin işinin en kolay kısmı olmamıştır. Tasarım yerine işlevselliği tercih etmek birçok marka için norm haline geldi. Ancak başsız ticaretle birlikte markaların artık birinden diğerine taviz vermesi gerekmiyor.

Tavsiye Edilen:  Abonelik hizmetiniz için SEO nasıl oluşturulur?

Bugün, kafasız ticaretin ne olduğunu, neden bu kadar çok moda e-ticaret markasının bu teknolojiyi seçtiğini (ve nasıl) ve bunun markanızın geleceği için ne anlama geldiğini öğreneceksiniz.

Atlayabilirsiniz:

Moda e-ticaret markanızı başsız bırakmak ne anlama geliyor?

Başsız ticaret, çevrimiçi mağazanızın ön ucunu (müşteriye dönük katman) arka uçtan (ödeme işleme, gönderim vb. gibi perde arkası işlemleri) ayırmayı ifade eder.

Başsız bir web sitesinin ön ucu ve arka ucu, API’ler aracılığıyla bağlanır ve bir uçta diğerini etkilemeden değişiklik yapmanıza olanak tanır.

Headless ile, işlemleri kolaylaştırmak için mevcut bir e-ticaret platformuna güvenmeniz gerekmez. Her alışveriş deneyiminizin bir yönü.

Bu teknoloji genellikle belirli bir olgunluk düzeyine ulaşmış ve özel temalarını aşmış moda e-ticaret markalarını ölçeklendirmenin bir sonraki adımıdır.

#cta-visual-fe#Başsız kaldığınızda markanız için nelerin mümkün olduğunu görün.Hepsi bir arada Ön Uç Platformunun ölçeklenen moda e-ticaret markanız için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Daha fazla bilgi edin

Ölçeklenen moda markaları neden başsız kalıyor?

Web sitenizi güncelleme zamanı geldiğinde neden yeni bir özel tema oluşturmuyorsunuz?

Başsız ticareti bu kadar çekici kılan şey, bu ayrılığın sağladığı şeydir; özel bir temayla mümkün olmayan bir dizi avantaj, örneğin:

  • Alışveriş deneyiminizin sınırsız tasarım potansiyeli
  • Rakipsiz site hızı
  • Tonlarca üçüncü taraf uygulaması olmadan alışveriş deneyiminizi kişiselleştirme yeteneği
  • Sizinle birlikte ölçeklenen geleceğe hazır bir web sitesi altyapısı

Dahası, Shogun Frontend gibi hepsi bir arada bir e-ticaret platformu aracılığıyla başıboş dolaşan markalar için yukarıdaki avantajlardan yararlanırsınız Ve Web sitesi güncellemelerini güvenle yapmaları için teknik olmayan ekibinizi güçlendirin.

Bu faydalara daha ayrıntılı olarak bakalım.

1. Sınırsız tasarım potansiyelinin tadını çıkarın

Tasarımın bir şey olduğuna şüphe yok büyük alışveriş deneyiminin bir parçası. Müşterilerin %61’i ürün görsellerinin herhangi bir çevrimiçi alışveriş deneyiminin en önemli unsurlarından biri olduğunu söylüyorlar. Daha ne, Müşterilerin %50’si Bir markanın web sitesi tasarımının ilk izlenim açısından çok önemli olduğunu söylüyorlar.

Özellikle görselliğin her şey olduğu moda endüstrisinde, tam esnekliğe sahip olmanızı sağlayan bir e-ticaret deneyimi oluşturmak, öne çıkmanın anahtarıdır.

İster ürün yakın çekimleri, dokulu görseller, mikro animasyonlar, arka plan videoları vb. eklemek isteyin, her bir bileşen müşterilerinizin markanızı nasıl deneyimleyeceği ve sonuçta bir satın alma işlemi yapıp yapmayacakları konusunda rol oynar.

(Resim Kaynağı)

Özel temanızla ilgili sürekli sorunlarla karşılaşıyorsanız (örneğin, site performansını düşürmeden istediğiniz medya ve tasarım işlevlerini ekleyemiyorsanız), ekibiniz başsız ticaretin sunduğu esnekliği sevecektir.

2. İnanılmaz yüksek site hızından yararlanın

E-ticarette site hızının önemli olduğunu biliyorsunuz, ancak ne kadar hızlıdır?

Google’a göre iki saniye veya daha kısa sürede yüklenen siteler %15 daha yüksek dönüşüm oranı yüklenmesi daha uzun süren sitelere göre. Dahası, neredeyse Müşterilerin %70’i sayfa hızının satın alma kararlarını etkilediğini söylüyorlar.

Markanızı büyütmek için hızlı bir web sitesine sahip olmanın şart olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu müşterilerin bir şeyi beklemek bu günlerde.

Başsız kalarak, özellikle de ilerici bir web uygulaması (PWA) oluşturarak müşterilerin istediği hızlı alışveriş deneyimini yaratabilirsiniz.

Nasıl? PWA’lar veri getirme gereksinimlerini azaltarak sayfa yükleme gecikme süresini ortadan kaldırır.

Müşteriler sitenize geldiğinde verileri önceden alıp önbelleğe alarak, müşteriler alışveriş yaparken sitenizin tamamen yeniden yüklenmesine gerek kalmaz. Gezindikçe değişmesi gereken bölümleri değiştirir, bu da neredeyse anında sayfa yükleme deneyimine neden olur.

#cta-visual-fe#Markanızın hayal ettiği vitrini elde edin (performansı etkilemeden)Hepsi bir arada ön uç platformunun, ölçeklenen moda markanız için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Daha fazla bilgi edin

3: Kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi özelliklerini endişelenmeden ekleyin

Markanıza ve ürünlerinize özel, özelleştirilmiş bir e-ticaret deneyimi oluşturmak, farklılaşmanın büyük bir parçasıdır (Alışveriş yapanların %90’ı kişiselleştirmeden etkilendiklerini söylüyorlar), ancak ne yazık ki bunun bir bedeli olabilir.

İster yeni bir sanal gerçeklik alışveriş deneyimi ister dinamik bir arama çubuğu eklemek isteyin, sağlam alışveriş özellikleri eklemek site performansı sorunlarına yol açabilir.

PWA teknolojisi sayesinde moda e-ticaret markanız, ürün yakın çekimleri, mikro animasyonlar ve otomatik yeniden ürün satış sayfaları gibi bu özellikleri (ve daha fazlasını) performansta herhangi bir gecikme olmadan karşılayabilir.

Örneğin moda devi Nordstrom’un e-ticaret sitesi, yeni ve ilgili ürünleri keşfetmeyi kolaylaştırıyor, ancak aynı zamanda tüm kıyafetleri bir araya getirmenize de yardımcı oluyor:

(Resim Kaynağı)

Bu, AOV’yi artırabileceğinden Nordstrom için bir kazan-kazan durumudur Ve onları moda uzmanlığı için başvurulacak yer olarak konumlandırın.

4. Markanızın karşılaştığı her türlü büyüme için sitenizi geleceğe hazır hale getirin

Büyüdükçe, performansı etkilemeden daha fazla trafiğe ve etkinliğe dayanabilecek bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız olacak.

E-ticaret sitenizi ilerici bir web uygulamasına taşıyarak sitenizin tam da bunu yapabilmesini sağlarsınız Ve Ekibinizin site güncellemelerinde çevik olmasına olanak tanır.

Hepsi bir arada Ön Uç Platformu ile başınızı döndürdüğünüzde, mağazanız sektör lideri React.js üzerine kurulduğundan geçişinizin yıllarca (ve bundan sonra gelecek yeni teknoloji ne olursa olsun) geçerliliğini koruyacağını bilirsiniz.

5. Web sitesi güncellemelerini güvenle yapmaları için teknik olmayan ekibinizi güçlendirin

Geleneksel olarak oluşturulmuş e-ticaret sitelerinde, çoğu site güncellemesi bir geliştirici tarafından gerçekleştirilir ve bu da iş akışınızı ve üretkenliğinizi yavaşlatabilir (dengelenmesi gereken çok sayıda öncelik olduğundan!).

Shogun Frontend gibi hepsi bir arada bir ön uç platformu seçerseniz teknik olmayan ekibiniz aşağıdaki gibi özelliklerle hızlı ve kolay bir şekilde güncelleme yapabilir:

  • Güncellemeleri güvenle yayınlayabilmeniz için canlı önizlemeye sahip görsel deneyim yöneticisi
  • Yeniden kullanılabilir kodsuz güncellemeler, teknik olmayan ekip üyelerinin site genelinde değişiklikleri hızlı bir şekilde yapmasına olanak tanır
  • Büyük ölçekte değişiklik yapma ve ürün kataloğu güncellemeleri gibi eylemleri otomatikleştirme yeteneği gibi e-ticaret ihtiyaçları için oluşturulmuş yerel bir CMS

Bu özellikler iş akışındaki engelleri hafifletir ve hem geliştirici hem de teknik olmayan ekiplerinizin uyum içinde çalışarak el ele çalışmasını sağlar.

#cta-visual-fe#İş akışı yavaşlamalarına elveda deyin.Teknik olmayan ekibinizi, geliştirici kaynaklarına bağımlı olmadan site çapında güncellemeler yapma konusunda güçlendirin. Daha fazla bilgi edin

Başsız kalan moda markalarının ölçeklendirilmesine örnekler

Birçok önde gelen moda e-ticaret markası, büyümeye hazır olduklarından emin olmak için başsız ticarete geçti.

İşte bu üç büyüyen moda markasının, kafasız teknolojinin neler başarmasına olanak sağladığına bir bakış:

FLEO

Atletik giyim markası FLEO, birkaç nedenden dolayı başsız kalmayı seçti:

  • Mobil sayfa hızı performansını iyileştirin
  • Site tasarımı esnekliğini artırın
  • Üçüncü taraf uygulamalara daha az güvenin

FLEO şimdi üçünün de ve ardından bazılarının tadını çıkarıyor. Artık FLEO, Shogun Frontend destekli e-ticaret sitesiyle tam mağaza kontrolüne sahip ve yeniden kullanılabilir kodsuz içerik bölümleriyle güncellemeleri hızlı bir şekilde yapabiliyor.

(Resim Kaynağı)

Teknik olmayan FLEO ekibi, güçlü bir geliştirici ekibine güvenmeden veya site performansını düşürme konusunda endişelenmeden, zengin görselleri değiştirebilir ve diğer site güncellemelerini saniyeler içinde yayınlayabilir.

E-ticaret sitelerinin buna ayak uydurup uyduramayacağından endişe etmeden hızlı ilerlemeye devam edebilirler.

Rothy’nin

Sürdürülebilir ayakkabı markası Rothy’s, piyasaya sürüldüğü 2012 yılından bu yana büyük ses getirdi. Artık marka, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış, imrenilen, rahat ayakkabı stilleri için kült benzeri bir takipçi kitlesi oluşturdu.

Başsız siteleri sayesinde Rothy’nin Shopify Plus arka ucu, hızlı bir alışveriş deneyimi sunarken zengin görseller ve editoryal görünümlü koleksiyon sayfalarıyla daha da genişleyebilir.

(Resim Kaynağı)

KOTN

Kanada merkezli giyim markası KOTN, şık ve ışık hızında bir e-ticaret deneyimi yaratmak için başsız ticarete yöneldi.

(Resim Kaynağı)

KOTN’in uygulama benzeri e-ticaret sitesi, ürünleri keşfetmeyi eğlenceli ve kolay hale getiren ve KOTN’in marka kişiliğine hitap eden zengin görseller ve yeniden satışlarla doludur. Moda markası, sitelerinin değişikliklere (veya daha sonra trafikteki artışa) dayanıp dayanamayacağı konusunda endişelenmeden tasarım denemeleri yapabilir.

Moda e-ticaret markanızı başsız bırakmanın yolları

Başsız ticaretin markanız için bir sonraki adım olabileceğini düşünebilirsiniz… ama nereden başlamalısınız?

Bu teknolojinin en iyi yanlarından biri, kafasız olmanın birden fazla yolunun olmasıdır. Ancak bazı yöntemler diğerlerinden daha karmaşıktır.

Moda e-ticaret markalarının başsız kalabileceği iki yaygın yola bakalım.

Yöntem 1: Özel yapım başsız teknoloji yığını

Geçmişte çoğu marka, özel bir başsız teknoloji yığını (genellikle şekillendirilebilir ticaret olarak anılır) oluşturarak başsızlaştı. Bu yöntemle, içerik dağıtım ağınız (CDN), CMS veya sunucu tarafı oluşturma (SSR) gibi moda mağazanızın her bileşeni için teknolojiyi kendiniz seçersiniz.

Bu yöntem ideal gibi görünse de bu rota birden fazla satıcının yönetilmesini içerir Ve sağlam geliştirme kaynakları gerektirir:

Ekibiniz belirli bir teknolojiye meraklıysa (Netlify ve Vercel gibi), şekillendirilebilir rota sizin için en iyisi olabilir.

Bununla birlikte, yıllık GMV’den 500 ABD Dolarından daha az kazanıyorsanız veya devam eden bakım ve ilk yapım kurulumu için büyük bir geliştirici ekibiniz yoksa, sitenize hangi teknolojiyi güçlendirmek istediğiniz konusunda bir fikriniz olmayabilir.

Birden fazla satıcı sözleşmesini yönetmek ve büyük bir geliştirme ekibiyle çalışmak çok fazla hokkabazlık gerektirdiğinden, şekillendirilebilir rota hızlı bir şekilde karmaşık hale gelebilir.

Ayrıca teknik olmayan ekibinizin sitenizin her bir bileşeni hakkında kararlar alması gerekecektir; bu da markanızı gelire ve müşterilerinize odaklı bir şirketten ziyade bir teknoloji şirketine dönüştürebilir.

Yöntem 2: Hepsi bir arada Ön Uç Platformu

Başsız ticaret, geliştirici merkezli bir teknoloji olarak biliniyor ve bu, yalnızca bazı yöntemlerin, geliştiricilerin aşina olduğu araçlarla yoğun bir geliştirme gerektirmesi nedeniyle mantıklıdır.

Ancak artık kafasız yaklaşmanın yeni bir yolu var: hepsi bir arada ön uç platformu Shogun Frontend.

Ön uç platformları, teknik olmayan ekip üyelerinin veya daha hafif geliştirme kaynaklarına sahip markaların yaratıcı/UX esnekliği ve hız gibi başsız avantajlardan yararlanmasına olanak tanıyarak, markalara tam mağaza ön kontrolü sağlar (arka ucunuzu değiştirmenize gerek kalmadan).

Bir ön uç platformuyla, mağazanıza güç veren her teknoloji parçasını tek tek seçmenize gerek yoktur (Shogun Frontend gibi platformlar zaten sizin için türünün en iyisi teknolojiyi seçmiştir). Bunun yerine en iyi moda e-ticaret markasını oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

Shogun Frontend’in moda e-ticaret ekiplerine nasıl olanak sağladığını burada bulabilirsiniz:

E-ticaret ekibiniz sürücü koltuğunda

Bir CMS’nin esnek ve güvenilir olmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Shogun Frontend’e özgü kendi CMS’mizi oluşturduk.

Teknik olmayan ekibiniz, canlı önizlemeyle içerik oluşturabilir ve önceden oluşturulmuş kodsuz içerik bölümlerini kullanarak güvenle yayınlayabilir.

Geliştirme ekibinize sağ ayakla başlayın

Başlangıç ​​Kitindeki önceden oluşturulmuş şablonları, bölümleri ve yeniden kullanılabilir kodları kullanarak geliştirme ekibiniz derlemenize hızlı bir başlangıç ​​yapabilir. Geliştirme ekibiniz CMS verilerine erişerek özel deneyimler, iş akışları vb. oluşturmalarına olanak tanıyacak.

Shogun Frontend, React.js ile oluşturulmuştur; bu, sitenizin gelişen markanızı ve e-ticaret ortamınızı yönetebileceği anlamına gelir.

Moda e-ticaret markaları için hepsi bir arada Ön Uç Platformu

Ölçeklenen bir moda e-ticaret markası olarak ekibinizin yapacak çok işi var. Başsız ticaret, markanızın büyüme açısından karşısına çıkacak her şeye hazır olmasını sağlar.

Geleneksel olarak başsız, öncelikle geliştiricilere ve sınırsız bütçeye sahip şirketlere yönelik bir teknoloji olmuştur. Shogun Frontend gibi yazılımlarla daha fazla marka bu teknolojiden faydalanabilir.

#cta-visual-fe#Markanızın hayal ettiği vitrini elde edin (performansı etkilemeden)Hepsi bir arada ön uç platformunun, ölçeklenen moda markanız için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Daha fazla bilgi edin