Mükemmel Çevrimiçi Kurs Platformunu Seçerken Aranacak En İyi 10 Şey

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Mükemmel Çevrimiçi Kurs Platformunu Seçerken Aranacak En İyi 10 Şey

Doğru çevrimiçi kurs platformunu seçmek, bazı içerik oluşturucular için zorlu bir mücadele gibi gelebilir. Bir çevrimiçi kurs platformunun kurucuları olarak, çevrimiçi kursunuz için bir platform seçmekten daha önemli olan şeyin yeni başlamak olduğunu size ilk biz söyleyeceğiz!

Bununla birlikte, çevrimiçi eğitim söz konusu olduğunda, kullanmayı seçtiğiniz araç ve platform, hem öğrencilerinize sağlayabileceğiniz değerde hem de nihai kazançlarınızda büyük bir fark yaratabilir.

Başkalarına öğretme becerisine sahip bir içerik oluşturucuysanız, öğrencilerinizin kurslarınızdan öğrenmelerine ve sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmak için oluşturulmuş bir araca sahip olmanız önemlidir. Ressam, yazar, aşçı, girişimci ve koç olan birçok Jasper.ai müşterisiyseniz, kendinizi geleneksel anlamda bir eğitim tasarımcısı veya öğretmenden çok, paylaşma becerisine sahip bir yaratıcı olarak görürsünüz. Çevrimiçi olarak bilgi vermek, yüz yüze öğretime kıyasla zorlayıcı olabilir, bu nedenle, tamamen öğrencilerinizin öğrenmesini kolaylaştıran bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olmaya adanmış bir platforma sahip olmanız çok önemlidir.

Bugünün makalesinde, mükemmel çevrimiçi kurs yazılımını ararken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli hususlara değineceğiz. Nasıl ve nerede oluşturacağınız konusunda karar verme felcine takılıp kalmak yerine çevrimiçi kursunuzu oluşturmaya odaklanabilmeniz için seçimi sizin için kolaylaştırmaya yardımcı olacağız.

Onları aşağıda görelim.

Bir çevrimiçi kurs platformu seçerken göz önünde bulundurulması gereken en iyi 10 şey listemiz.

Kendi Kendine Barındırılan veya Pazaryeri: Çevrimiçi Kurslar Oluşturmak İçin Hangisi Daha İyi?

Ayrıntılara girmeden önce, kendi kendine barındırılan bir platform ile bir pazar yeri arasındaki farkı anlamanız gerekir.

Bununla ilgili eksiksiz bir makale yazdık: Çevrimiçi Kurs Yazılımı ve Pazar Yeri – İşletmeniz İçin Hangisi Daha İyi?

A kendi kendine barındırılan platform çevrimiçi kursunuzu oluşturmanıza ve fiyatlandırma, marka bilinci oluşturma ve öğrenci kaydı üzerinde kontrol sahibi olmanıza olanak tanır. Kendi kendine barındırılan bir platformla kendi pazarlamanızı halledersiniz ve kişisel bir marka yaratabilirsiniz. Öğrencileriniz sadece sizindir. Onlarla doğrudan etkileşime geçebilecek ve birbirleriyle etkileşime girmelerine izin verebileceksiniz.

A pazar yeri sitenin koşulları altında kaydolabileceğiniz ve bir çevrimiçi kurs satabileceğiniz bir sitedir: çoğu durumda, fiyatlandırmanız, öğrenci kaydınız üzerinde fazla kontrole sahip değilsiniz ve çok az markalama yapabilirsiniz. Öğrencilerinizle nasıl etkileşim kurabileceğiniz ve onlarla etkileşim kurabileceğiniz konusunda çok daha az seçeneğiniz olacak ve muhtemelen burada öğrencilere sağlanan nihai sonuç çok daha düşük bir değer olacaktır.

Kendi kendine barındırılan bir platform size gerçekten size ait bir çevrimiçi kurs oluşturma ve geliriniz üzerinde tam kontrol sahibi olma gücü verirken, bir pazar yeri size önceden var olan öğrenci tabanına erişmenizi sağlar ve satışlarınızın bir yüzdesinin pazarın kendisine gitmesi pahasına pazarlamaya avantajlı bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar.

Amacınız, öğrencilerin sizinle birlikte öğrenip büyüyebileceği kendi marka topluluğunuzu ve kursunuzu oluşturmaksa ve kendi fiyatlarınızı belirleyebilmek ve tüm kazancınızı elinizde tutmak istiyorsanız, kendi kendine barındırılan bir platform net bir seçimdir. Bu nedenle, bu makalenin amacı doğrultusunda, öncelikle kendi kendine barındırılan platformlarda bulunan bileşenleri ele alacağız.

Bununla birlikte, bir çevrimiçi kurs yazılımında veya platformunda aranacak en iyi 10 şeye bir göz atalım:

1. Öğrencileriniz İçin Harika Bir Öğrenme Deneyimi

Çevrimiçi kursunuzun birincil amacı bir şeyler öğretmektir; bilginizi paylaşmak için.

Açıkçası, harika bir platform bunu yapmanıza izin vermelidir. Ama tam olarak nasıl?

Öğrencilerinizin öğrenmesini ölçmek ve yeni bilgilerini pratiğe dönüştürmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış özelliklere sahip bir site aramalısınız.

Yukarıdakilerin tümü, programınızın değerini önemli ölçüde artıracak, aranması gereken temel unsurlardır. Bu özelliklerden en az birkaçını sunan bir platform seçtiğinizden emin olun.

Jasper.ai Platformu, sosyal medyanın ve video oyunlarının bizi meşgul etmek için kullandığı ilkelerin aynısını uygulayarak, bir keşif duygusu vermek ve öğrencileri kurslarını tamamlamaya teşvik etmek için tasarlanmıştır. Jasper.ai, rotanızı şu şekilde yapılandırmanıza olanak tanır: modüller ve dersler ve onları öğrencilerinize damlatarak besleyin. erişiminiz var öğrenci analitiğive kurabilirsiniz Oyun oynamak rozetler vererek ve oluşturarak projeler öğrencilerinizin tamamlaması için.

2. Çevrimiçi Kursunuzu Sorunsuz Bir Şekilde Oluşturmak için Kullanımı Kolay Arayüz

Bu basit, pratik ve kullanımı kolay bir platform, öğrencileriniz için içerik oluşturmaya odaklanmanızı ve çabalarınızı en üst düzeye çıkarmanızı sağlayacaktır.

Basit bir yerleşik düzenleyici ve entegre oluşturucu arayüzü ile çevrimiçi bir kurs yazılımı hedefleyin.

İçerik oluşturucu olarak içeriğinizin öğrencilerinize nasıl görüneceğini hemen anlamak sizin için kolay olmalıdır. İçeriğinizin öğrencilerinizin deneyimleyeceğinden tamamen farklı görünmesini sağlayan karmaşık bir yönetici arayüzü ile uğraşmak zorunda kalmamalısınız. Derslerinizi oluşturmak, içerik yüklemek ve öğrencilerinizden ödeme almak kolay olmalıdır.

Dışarıdaki çevrimiçi kurs platformlarının çoğu ücretsiz deneme imkanı sunar. Bu, yazılımın ihtiyaçlarınız için doğru olup olmadığını anlamanın harika bir yoludur.

Jasper.ai’ta şunları kullanabilirsiniz: Tırmanma Anahattı kursunuzu ve derslerinizi kolaylıkla yapılandırmak için.

3. Topluluk Oluşturma ve Öğrenci Katılımı

Öğrencileriniz içeriğinizle meşgulse ve kendilerini bir topluluğun parçası hissediyorlarsa, kursunuz şüphesiz başarılı olacaktır.

Ancak çevrimiçi eğitimde katılımı nasıl oluşturabilirsiniz?

Doğru çevrimiçi kurs platformu, bunu başarmanıza yardımcı olabilir. Öğrencileriniz arasında bir başarı duygusu oluşturmanın bir yolu, derslerinize oyunlaştırma özellikleri eklemektir.

Yakın tarihli bir çalışma oyunlaştırma yoluyla öğrenen katılımcıların beceriye dayalı değerlendirmelerde %14 daha yüksek puan aldığını ortaya çıkardı.

Çevrimiçi kursunuzu oyunlaştırmak, bir puan sistemi eklemek veya öğrencilerinize bir dersi veya belirli bir kilometre taşını tamamladıklarında onlara rozetler ve ödüller vermek kadar basit olabilir. Bir ders tamamlandığında puan veya ödül kazanarak, öğrencileriniz programınızdan geçerken bir başarı ve farkındalık duygusu yaşayacaklar.

Topluluk oluşturma, özellikle uzaktan çevrimiçi öğrenim için kapsamlı bir kursun önemli bir parçasıdır.

Platformunuzda bir forum veya tartışma panosunun olması, öğrencilerinizin fikirlerini, ipuçlarını paylaşmalarını ve başarılarından dolayı birbirlerini tebrik etmelerini sağlayacaktır. Akıl hocaları olarak, soruları yanıtlayabilecek, geri bildirim sağlayabilecek ve daha fazlasını yapabileceksiniz.

Jasper.ai Platformu, bir tartışma forumuöğrencilerin birbirleriyle ve akıl hocalarıyla etkileşime girebilecekleri yer.

Eşsiz projeler özelliği in Jasper.ai Platformu ayrıca öğrencilerinizin etkileşim kurmasına ve birbirlerinden öğrenmelerine yardımcı olur ve eski öğrencilere katkıda bulunmaları ve en yeni müşterilerinize yardımcı olmak için buralarda kalmaları için bir yol sağlar.

4. Net Fiyatlandırma Planları, Komisyon Bazlı Yapılardan Kaçının.

İhtiyaçlarınıza uygun doğru fiyatlandırma planını seçmek, mükemmel barındırma çözümünü ararken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir husustur.

Şeffaf bir fiyatlandırma stratejisi sunan bir platform arayın. gizli ücretler bu, yalnızca tek bir platformda oluşturmak için çok fazla zaman harcadıktan sonra ortaya çıkacaktır.

Çoğu çevrimiçi kurs platformu, içerik oluşturucuların farklı ihtiyaçlarına bağlı olarak birden fazla fiyatlandırma seçeneği sunar.

Tavsiyemiz, başlangıçta ücretsiz olan veya düşük fiyat talep eden platformlardan uzak durmak, ancak daha sonra bir komisyon kazançlarınızın. (Yalnızca birkaç satış yaptıktan sonra, kazançlarınızın işlem ücretlerine ve komisyonlara kaybedeceğiniz yüzdesi, genellikle diğer platformların aylık sabit ücretinden çok daha yüksek olacaktır!)

Bunun yerine, komisyon ve işlem ücreti talep etmeyen, aylık veya yıllık sabit ücreti olan bir yazılım arayın. Bu şekilde, aylık platform maliyetlerinizi karşılamak için birkaç satış elde ettikten sonra, büyüdükçe satışlarınızın belirli bir yüzdesini sürekli olarak kaybetmek yerine işinizi büyütmek için geri kalanı sizin olur. %5’lik bir işlem ücreti çok fazla görünmeyebilir, ancak bir ay içinde büyük bir lansman yaptığınızı ve kursunuzdan 10.000$ kazandığınızı düşünün. Bu %5’lik ücret, platformun talep edebileceği diğer ücretlere ek olarak yalnızca o ay için 500$ ödeyeceğiniz anlamına gelir!

Jasper.ai herhangi bir işlem ücreti almaz ve yaratıcılarından herhangi bir komisyon almadan şeffaf bir fiyatlandırma planı sunar. Ayrı bir abonelik fiyatıyla satılan “gerekli” eklenti planları veya gizli özellikler yoktur. Ne tür içerik oluşturucu olduğunuza ve sahip olduğunuz kitleye göre 3 basit fiyatlandırma planı sunuyoruz.

5. Size Yardımcı Olacak Duyarlı Bir Destek Ekibi

Bu, içerik oluşturucuların bazen hafife aldığı bir özelliktir. Yazılıma para harcamak ve ihtiyacınız olduğunda destek almamak kadar sinir bozucu bir şey yoktur. Gerçek uzmanların desteğinden bahsediyoruz. Yeni bir kurs başlatmak sinir bozucu bir deneyim olmamalı!

Bir platform, kursunuzu kurmayı son derece kolaylaştırsa bile, başarılı bir kurs başlatmanın birçok bileşeni vardır ve bu da, emrinizde ve yol boyunca size yardımcı olmaya hazır bir uzman destek ekibine sahip olmayı paha biçilmez kılar.

Yazılım seçeneklerinizi değerlendirirken, diğer oluşturucuların bir hizmetin müşteri desteği kalitesi ve yanıt verebilirliği hakkındaki incelemelerine bakın. Size gerçek yanıtlar sağlayamıyorlarsa, canlı sohbet desteğinin pek bir değeri yoktur!

Bir yazılım ürünüyle uğraşırken yanınızda hızlı ve yardımcı bir destek ekibinin olması sizi baş ağrısından kurtaracaktır.

Bir Jasper.ai yaratıcısı olarak, dünya çapında binlerce içerik oluşturucunun başarılı çevrimiçi kurslar ve üyelik programları başlatmasına yardımcı olan uzmanlardan destek alırsınız.

6. Çevrimiçi Kursunuzu Oluşturmak için Beyaz Etiketli Markalama

Çevrimiçi kursunuzun sayfası açıkça size aitse ve markanızla uyumluysa, otoritenizi doğrulamak ve müşterileriniz arasında güvenilirlik oluşturmak için daha fazla şansınız olur.

Çevrimiçi kursunuz için güçlü bir marka kimliği oluşturmak, benzersiz değer teklifinizi iletmenize, güvenilirlik oluşturmanıza ve alanınızda otorite göstermenize de yardımcı olacaktır.

Seçtiğiniz yazılım, sayfalarınızı ve derslerinizi özelleştirmenize, renk temalarını değiştirmenize, kendi logonuzu yüklemenize, özel etki alanınızı ayarlamanıza ve daha pek çok şeye olanak sağlamalıdır.

Jasper.ai Platformu, markanızı baştan sona tamamen özelleştirmenizi sağlar. ihtisas isimden kursunuzun renk temasına logoya.

7. Dış Entegrasyonlar

Jasper.ai, hepsi bir arada bir kurs oluşturma platformudur, yani çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Yine de, her içerik oluşturucunun ihtiyaçları farklıdır ve işiniz için kullanmaktan hoşlandığınız veya kullanmanız gereken başka araçlar da vardır. Çevrimiçi kurs platformunuzu en sevdiğiniz harici araçlarla bağlayabilmeniz, kapsamlı bir program oluşturmanızı kolaylaştıracaktır.

İşte bir platformda aranacak birkaç şey:

Jasper.ai Platformunda derslerinize çeşitli kaynaklardan dosya yükleyebilir, Unsplash’tan ücretsiz resimler ekleyebilir, doğrudan Stripe ve PayPal hesabınıza ödeme kabul edebilir ve Zapier favori uygulamalarınızı ve servislerinizi bağlamak için.

8. Öğrenci Analitiği

Öğrenci analizlerine erişiminiz, müşterilerinizin kursunuzdaki ilerlemesini kontrol etmenize ve performanslarını analiz etmenize olanak tanır.

Analizler, hangi öğrencilerin iyi performans gösterdiğini ve kimin biraz daha yardıma ihtiyacı olabileceğini anlamanıza yardımcı olması açısından önemlidir.

Bir akıl hocası olarak başarıları hakkında veri toplayarak geri bildirim sağlayabilecek ve öğrenme eğrilerini değerlendirebileceksiniz.

Zorlanan bir öğrencinin henüz belirli bir dersi izlemediğini görebilmek, içeriğinizi gelecekte diğer öğrenciler için nasıl geliştirebileceğiniz konusunda size bilgi verebilir. Zor durumdaki öğrencilere ulaşmak için bu verileri kullanmak, çevrimiçi öğrenmeyi daha kişisel hale getirmenin ve öğretilerinize değer katmanın harika bir yoludur.

Bu nedenle, sizin için en iyi çevrimiçi kurs yazılımını seçerken bu yönü unutmamak önemlidir.

Açık Yükseklik Platformu, her öğrencinin ilerlemesini ve çok daha fazlasını kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü, bir içerik oluşturucu olarak görebileceklerinizin bir örneğini göstermektedir.

Bir içerik oluşturucu, Jasper.ai’daki programında bir öğrencinin görüntüleme analizlerini nasıl görebilir?

9. Öğrencileriniz İçin Esnek Ödeme Ayarları

Çevrimiçi kurslarınız için farklı fiyatlandırma stratejileri belirlemek isteyebilirsiniz. Örneğin, programınızı tek seferlik veya taksitli olarak satmaya karar verebilirsiniz. Ayrıca bir abonelik veya üyelik teklif etmek isteyebilirsiniz ve hatta tüm bu seçenekleri gelecekteki çevrimiçi eğitim imparatorluğunuzda birleştirmeyi planlayabilirsiniz!

Kursunuzun konusuna, uzunluğuna, müşteri tabanına bağlı olarak size en uygun fiyatlandırma stratejisini değerlendireceksiniz.

Çevrimiçi programınızı barındırmak için bir platform seçerken, öğrencileriniz için ayarlanacak farklı fiyatlandırma planları arasında seçim yapma imkanı sunup sunmadıklarını kontrol edin.

Açık Yükseklik Platformu, kursunuzu ve üyelik fiyatlandırmanızı nasıl yapılandıracağınız konusunda neredeyse sınırsız esnekliğe sahipsiniz. İstediğiniz sayıda tek seferlik fiyat, taksit planı ve abonelik üyeliği oluşturun. Kursları tek tek satın veya öğrencilerinizin satın alması için indirme ürünleri, koçluk hizmetleri, özel mesaj panoları ve projelerle birlikte paketler halinde ekleyin. Ayrıca kupon kodları oluşturabilir, kurslarınızı önceden satabilir, öğrencileri manuel ve toplu olarak kaydedebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

10. Temel Pazarlama Araçları

Çevrimiçi kursunuzu tanıtmak, satış elde etmenin ve sitenize trafik çekmenin önemli bir parçasıdır.

Tıpkı fiziksel bir mağaza açar gibi, kursunuza veya üyelik programınıza müşteri çekmek için bazı pazarlama becerileri öğrenmeniz gerekecek.

Ancak, kursunuzu tanıtmaya başlamanıza yardımcı olacak, arayabileceğiniz birkaç şey var.

Platformun alanınızı bağlamanıza, açılış sayfaları oluşturmanıza, harici uygulamalarla entegrasyonlar eklemenize, web sitenize bir izleme kodu veya piksel eklemenize, kurs sayfanızı özelleştirmenize, öğrencilerinize duyurular göndermenize ve daha fazlasına izin verip vermediğini kontrol edin.

Jasper.ai Platformu, pazarlamanıza avantajlı bir başlangıç ​​yapmak ve harici araçlara olan ihtiyacı en aza indirmek için yukarıdakilerin tümünü yapmanıza olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  İçerik Stratejisi Nedir ve 6 Adımda Nasıl Strateji Geliştirilir?