Müşterileri Bilgilendiren 9 İnanılmaz SSS Sayfası Örnekleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Müşterileri Bilgilendiren 9 İnanılmaz SSS Sayfası Örnekleri

İnsanlar irili ufaklı sorularla doludur. Mümkün olan en iyi kararlara giden yolu bu şekilde buluruz.

Bir şeyler satın almak, çok sayıda küçük karar gerektirir ve bu kararlar, çok sayıda küçük yanıtlanmış soruyla belirlenir.

O halde soruları yanıtlayarak en iyi işi yapan mağazaların, ödül alan mağazalar olması mantıklı geliyor.

Müşterileriniz ihtiyaç duydukları yanıtları sizden bulamazlarsa başka bir yere gitmeleri oldukça kolaydır. Bunu istemiyorsun.

Böylece, mağazanızda müşterilerinizin en sık sorduğu soruları yanıtlamaya ayrılmış bir sayfa oluşturursunuz ve buna ‘Sıkça Sorulan Sorular’ gibi bir ad verirsiniz, böylece ziyaretçiler yanıtların nerede olduğunu açıkça görebilir.

Bu yazıda, bu sayfaya neden ihtiyaç duyduğunuzdan kısaca bahsedeceğiz ve ardından doğrudan SSS sayfalarının bazı imrenilecek örneklerine geçeceğiz.

Bazı markalar bunu gerçekten çok iyi yapıyor ve onları görmelisiniz.

İlk olarak, nedeni.

#cta-visual-pb#Shopify SSS sayfanızı özelleştirmek mi istiyorsunuz?Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak yalnızca birkaç tıklamayla tamamen özel bir SSS sayfası oluşturun; tamamen kodsuz. özgür

SSS sayfaları mağazanız için neden önemlidir?

SSS sayfanız müşteri tabanınızı ne kadar iyi anladığınızın bir kanıtıdır.

Sıkça sorulan soruların neler olduğu konusunda araştırma yaptığınızı ve bunları tam olarak yanıtlamaya başladığınızı gösterir.

Bazı SSS sayfaları yalnızca bir avuç soru içerecektir çünkü ihtiyaç duyulan tek şey budur. Diğerlerinin onlarca sorusu olabilir. Tamamen marka ve ürüne bağlıdır.

SSS sayfalarının tipik ilgi alanları nakliye ve iade politikaları, ürün malzemeleri, sürdürülebilirlik, ödeme yöntemleri vb.’dir.

Harika bir SSS sayfasının faydaları çoktur. Birkaçı öne çıkıyor:

  • Soruları o noktaya gelmeden yanıtlayarak müşteri hizmetlerinin yükünü azaltırlar.
  • Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve endişelerini anladığınızı göstererek güven oluştururlar.
  • Müşterilerinizin Google’da ve diğer arama motorlarında arayabileceği soruları açıkça sorup yanıtlayarak SEO çabalarınızı artırmanıza yardımcı olurlar.
Tavsiye Edilen:  Serbest Yazarlık İşletmeniz için Doğru Müşterileri Nasıl Bulursunuz?

Başka bir gönderide, kategorizasyon, arama fonksiyonu, mükemmel tasarım, dahili bağlantıların akıllıca kullanılması, sayfanızın düzenli olarak güncellenmesi ve daha fazlası dahil olmak üzere SSS sayfalarınız için en iyi uygulamalardan bazılarını ele aldık.

Ayrıca Shopify mağazanızda hem sıfırdan hem de bazı Sayfa Oluşturucu SSS sayfa şablonlarını kullanarak bir SSS sayfasının nasıl oluşturulacağını tam olarak açıkladık.

Shopify SSS sayfasını nasıl oluşturur?

Shopify’dan bahsetmişken, hadi onlara bakalım oldukça muhteşem SSS sayfası E-ticaret örneklerimize geçmeden önce.

Resim: Shopify

İyi olacağını görmeden önce biliyordun. Onlar oyunlarının zirvesinde bir şirket. Peki bu sayfanın bu kadar iyi yaptığı şey nedir?

  • Kategorizasyon. Müşterilerinin yolculuğunun en büyük aşamalarını temsil eden net kategorilerle her şeyin bulunmasını kolaylaştırıyorlar.
  • Kaydırılabilir içindekiler tablosu. Kategorileri destekleyen, siz kaydırdıkça hareket eden bir TOC’dir, böylece başka bir kategoriye anında ulaşabilirsiniz.
  • Dahili bağlantı. Cevaplar hızlıdır ancak sitedeki daha büyük kaynaklara bağlantılar sağlar ve ziyaretçilerin tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi bulmalarını kolaylaştırır. Ayrıca SEO açısından da harikadır.
  • Harika tasarım. Üst kısımda harika bir illüstrasyon, kategoriler için tanımlanmış kutular ve markaya özel renk sıçramalarıyla sayfa, ziyaretçiler için harika bir deneyimdir.
  • Kurşun yakalama. Sayfanın alt kısmında, yalnızca bir e-posta yakalamasıyla kaydolmayı kolaylaştırırlar.
  • Arama için optimize edildi. Sorular ve kısa yanıtları, aynı sorgular için arama motorlarında sıralamaya uygun şekilde mükemmel bir şekilde oluşturulmuştur.

E-ticaret markalarından bazı örneklere bakarken ve kendi SSS sayfanızı oluştururken bu özellikleri düşünün.

#cta-visual-pb#SSS sayfanızı oluşturmaya başlayın mı?Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak yalnızca birkaç tıklamayla tamamen özel bir SSS sayfası oluşturun; tamamen kodsuz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

En iyi e-ticaret markalarından 9 SSS sayfası örneği

Her türden markanın SSS sayfalarını nasıl oluşturduğundan çok şey öğrenebilirsiniz, ancak en iyisi sizinkine en yakın olan işletmelere bakmaktır.

Bu nedenle burada, neyi bu kadar iyi yaptıklarını görmek için çeşitli sektörlerden çeşitli e-ticaret markalarına bakacağız.

Rahat Kanepe

Snug’ın bu SSS sayfası mükemmel.

Sekmelerdeki ve üstbilgi ve altbilgiyle eşleşen CTA’lardaki ince renk sıçramalarıyla markayı korurlar.

Resim: Rahat Kanepe

Sayfa kısa ama çok fazla bilgi içeriyor. Bu, sekmelerin ve akordeonların akıllıca ikili kullanımıyla gerçekleştirilir, böylece içerik hem kategoriler için yatay olarak hem de sorular için dikey olarak yoğunlaştırılabilir.

Biri sanal alışveriş için randevu planlamak, diğeri ise cevaplanmayan sorular için destek ekibiyle iletişime geçmek için olmak üzere yan yana iki CTA ile sona eriyor.

rüzgar

Markalar, müşterilerinin aklındaki soruları en iyi bilenlerdir.

Bazen basit olan en iyisidir. Cilt bakımı markası whind’in bu SSS sayfası, soruları doğrudan belirtmeden cevaplayabileceğinizi gösteriyor.

Resim: rüzgar

Üst düzey kategorileri devreye sokarak ve maddeler halinde yanıt vererek, tüm kutuları işaretlerler ve hâlâ sorularınız varsa onlarla iletişim kurmanın yollarını bulurlar.

Aslında sayfa boyunca onlarla iletişim kurmanın birden fazla yolunu (iki e-posta adresi, canlı sohbet ve Instagram DM) sunarak müşterilere marka tarafından iyi desteklendikleri hissini veriyorlar.

Mercan ve Diş

Ev tekstili markası Coral & Tusk, mümkün olduğu kadar çok konuyu ele almak için SSS sayfasını kullanıyor.

Müşterilere tatil siparişleri için son tarihler hakkında bilgi vermenin ne kadar önemli olduğunu bildiklerinden, sayfanın üst kısmına gözden kaçırılması zor olan geçici bir blok eklediler.

Bu, bu yoğun dönemde destek ekibinin üzerindeki yükü azaltmak için önemli bir eklentidir.

Resim: Mercan ve Diş

Ziyaretçileri metinlerle boğmamak için net kategoriler oluşturdular ve cevapları kullanışlı akordeonlarla ifade ettiler.

Tipik soruların ötesinde, Japon müşterileri için bir soru bile eklediler.

Resim: Mercan ve Diş

Kapsamlı SSS sayfalarının sorularına yanıt vermemesi durumunda, sayfayı kendileriyle iletişim kurmak için üç seçenekle tamamlıyorlar.

Hiç şüphe yok ki, destek soruları akışı, harika SSS sayfası olmasaydı olabileceğinden daha azdı.

Rumpl

Rumpl’un bu sayfası oldukça basit ama işi yapıyor.

Yenilikçi “uyku tulumu battaniyelerini” ürün sayfalarında anlatmakta o kadar iyi bir iş çıkarıyorlar ki, SSS sayfalarının o kadar da fazla iş yapmasına gerek kalmıyor.

Sayfaya, markaya özel basit bir tasarım seçeneği olan, ürünlerinin çalışır durumdayken çekilmiş basit bir yaşam tarzı fotoğrafıyla başlıyorlar.

Resim: Rumpl

Harika sınıflandırma ve katlanabilir akordeonlar sayesinde yanıtları bulmak ve gizlemek kolaydır. Ayrıca, özellikle ürünle ilgili sorular için belirli sorulara daha kapsamlı yanıt verebilecek sayfalara dahili bağlantılardan da yararlanırlar.

Bu sayfa aynı zamanda, iletişim kurmak için kullanabileceğiniz çeşitli e-postalara bir sorunun tamamını ayıran Bize Ulaşın sayfası olarak da hizmet vermektedir.

Dostum ve Lola

Buddy ve Lola’nınki kadar canlı ve eğlenceli pek çok SSS sayfası göremezsiniz.

Bir köpek takviyesi markası olarak, soruları neredeyse tamamen köpek sağlığı ve ürün etkinliği etrafında toplanıyor.

Sorgulayan bir köpeğin görsel olarak eklenmesi, sayfayı markaya uygun bir estetikle canlandırıyor.

Resim: Buddy ve Lola

Sayfayı oldukça kısa tutarak en önemli soruları yanıtlıyorlar.

İlk bölümdeki son soru, ziyaretçileri hala soruları varsa onlarla iletişime geçmeye davet ederek, soruları fazla uzatmadan müşteriye destek vermelerine olanak tanıyor.

yerine

Doğal gübre abonelik hizmetinden gelen bu SSS sayfası, kapsamlı ancak okunması kolaydır.

Tasarım basit ancak ince çimenli başlık görüntüsüyle son derece uyumlu.

Marka, metinde de eğlenceli ve sanki bir arkadaştan gelmiş gibi sohbet niteliğinde yanıtlar veriyor.

Resim: bunun yerine

Örneğin gübreyi uyguladıktan sonra köpekler için güvenli olup olmadığına dair bir soru için şöyle diyorlar:

“Aklımızda her zaman köpekler vardı ama özellikle onun yerine yarattığımızda. Başvuru yaptığınız anda köpeğinizin bahçesini geri almasına izin verin, muhtemelen orada yapacak her türlü işi vardır.”

Resim: bunun yerine

Son olarak sayfa oldukça uzun olmasına rağmen net kategorilere sahip olduğundan tam olarak aradığınızı bulabilir ve gerisini göz ardı edebilirsiniz. Etkili bir soru kütüphanesi görevi görür.

#cta-visual-pb#SSS sayfanız bu kadar güzel görünebilirShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Harlem Mum Şirketi

Harlem Candle Company’nin bu SSS sayfasında sadelik hakimdir.

Sadece bir avuç soruları var ama büyüdükçe çok daha fazlasını kaldırabilecek bir yapı inşa ettiler.

Soruları bölen kategoriler, yanıtları ortaya çıkaracak şekilde genişleyen akordeonlar ve yan taraftaki kayan içindekiler tablosu sayesinde, basit tasarımı korurken ihtiyaç duydukları kadar soru ekleyebilecekler.

Resim: Harlem Mum Şirketi

Başka sorular olursa onlarla nasıl iletişime geçebileceklerini anlatarak konuyu tamamlıyorlar.

Müşteri destek birimleri daha sık sorulan soruları topladıkça, müşteri deneyimlerini iyileştirmek için bunları bu sayfaya ekleyebilirler.

KAR

Oldukça uzun bir SSS sayfası daha, bu kez diş beyazlatma ürünleri satan bir marka olan SNOW’dan.

Sorular birçok SSS sayfasında olduğu gibi değil, ürün türüne göre bölünmüştür. Belirli bir ürünle ilgilenen veya satın alan ziyaretçiler, tüm soruları tek bölümde kolayca bulabilirler.

Sorularla karşılaşmadan önce bile, hangi ürünün sizin için en iyi olduğunu bulmanızı sağlayacak bir test için bir CTA içerirler.

Akordeonlar, yalnızca ayrıntılı metinsel yanıtlar biçiminde değil, aynı zamanda belirli soruları yanıtlama konusunda harika iş çıkaran gösteri videoları biçiminde de tonlarca değerli bilgi içerir.

Resim: KAR

Çok sayıda sorudan yola çıkarak, bu sayfayı oluşturmak için muhtemelen çok sayıda müşteri araştırması yapmışlar. Sorunuzun cevabı muhtemelen burada!

Resim: KAR

Bu sayfadaki soruları yanıtlamanın ötesine geçiyorlar. Aynı zamanda satışları artırmaya da hizmet eder.

Sayfayı bazı güçlü müşteri incelemeleri, en çok satanların öne çıkan koleksiyonu, Ellen’daki ürünlerinin bir videosu ve bir e-posta yakalama formuyla tamamlıyorlar.

Resim: KAR

Bu, bir SSS sayfasının yalnızca tek bir işe sahip olması gerekmediğini gösteriyor.

Sheertex

Sheertex tayt markasının bu modeli, burada ele aldığımız modellerden farklı.

Ana SSS sayfaları aslında hiçbir soruyu yanıtlamıyor ancak farklı SSS kategorileri için bir kesişme noktası görevi görüyor.Genel, Ürün Özellikleri, Boyutlandırma ve Stil, Faturalandırma, Sipariş Değişiklikleri, Nakliye ve İade.

Bunu yaparak, ziyaretçilerini bunaltacak tek bir süper uzun sayfa oluşturmadan, cevaplamak istedikleri tüm soruları dahil edebilirler.

Basit bir sayfa olmasına rağmen, ziyaretçileri ürün ve koleksiyon sayfalarına, ürün seçenekleri ve en önemli avantajlarla çekme şansını kaçırmıyorlar.

Resim: Sheertex

Bir kategoriye tıkladığınızda, soruların düzgün bir şekilde sıralandığını ve kategorize edildiğini görürsünüz. Akordeonun içinde gizli olan yanıtı genişletmek için artı simgesine tıklayın.

Resim: Sheertex

Ana kategorilerin bölünmesiyle yaratılan daha iyi müşteri deneyiminin ötesinde, uzun kuyruk sorguları için arama motorlarında daha fazla sıralama fırsatına da olanak tanır.

Alt bilgilerinde yerleşik bir form bulunan her sayfada bir e-posta yakalama fırsatı bulunur.

Daha mutlu müşteriler için daha etkileyici SSS sayfaları oluşturun

Açıkçası, bir SSS sayfasını doğru şekilde oluşturmanın birçok yolu vardır.

Uzun sürebilir veya kısa tutabilirsiniz. Soruları yanıtlamaya devam edebilir veya dönüşüm optimizasyonu öğeleri ekleyebilirsiniz. Basit bir tasarımla gidebilir veya gösterişli hale getirebilirsiniz.

Ancak bunu yaparsanız, mağazanıza bir SSS sayfası eklemeye öncelik vermelisiniz. E-ticaret işinizin başarısı veya başarısızlığı müşteriye bağlıdır, bu nedenle onların deneyimini mağazanıza odaklamanız gerekir.

Sorularını yanıtlayarak güven oluşturabilir, destek bildirimlerini azaltabilir ve satışları artırabilirsiniz. Bu örneklerin rehber olmasıyla harika bir şey oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Daha iyi bir SSS sayfası oluşturmaya başlayınShogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak yalnızca birkaç tıklamayla tamamen özel bir SSS sayfası oluşturun; tamamen kodsuz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın