Müşterilerin Bir Arkadaşa Tavsiye Etmesini Sağlayacak 7 Tavsiye Programı Fikri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Müşterilerin Bir Arkadaşa Tavsiye Etmesini Sağlayacak 7 Tavsiye Programı Fikri

Tavsiye pazarlaması uzun zamandır işinizi büyütmek için etkili bir pazarlama aracı olarak övülmektedir.

Mevcut müşterilerinizi ödül karşılığında ürünlerinizi ailelerine ve arkadaşlarına satmaya teşvik eder.

Neden bu kadar iyi çalışıyor?

Buna göre bir çalışmaTüketicilerin yaklaşık %69’unun ödül veren yeni bir perakendeciyi deneme olasılığı daha yüksek. Üçte ikiden biraz fazlası bu ödüllerin tek bir işlem sırasında harcadıkları tutarı etkilediğini söyledi.

Ancak başarılı bir e-ticaret yönlendirme programı oluşturmanın, seçtiğiniz teşviklerden ödülleri konumlandırma şeklinize kadar pek çok şey vardır.

Bu kılavuz, stratejinizi başlatmak için yedi akıllı fikri paylaşıyor ve her fikrin pratikte gösterildiği yönlendirme programı örnekleriyle tamamlanıyor.

#cta-visual-pb#Mükemmel Shopify mağazanızı bugün oluşturunTamamen özel bir gelir makinesi oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu ile ücretsiz oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın Şimdi

Yönlendirme programı nedir?

Tavsiye programı, mevcut müşterileri arkadaşlarının ve aile üyelerinin satın almasını sağlamaları karşılığında ödüllendiren bir kampanya türüdür.

Örneğin bir müşteri bir arkadaşını tavsiye ederse, satıcılar onları (ve bazen tavsiye ettikleri kişiyi) onlar adına nakit indirim, gizemli hediye veya hayır kurumu bağışı ile ödüllendirir.

Tavsiye pazarlaması işe yarıyor çünkü İnsanların %93’ü inceleme sitelerini, şirket web sitelerini ve sosyal medya platformlarını geride bırakarak ailelerinden ve arkadaşlarından gelen tavsiyelere güvenin.

Bir tavsiye programı, e-ticaret satıcılarına aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok başka avantaj sağlar:

 • Daha ucuz müşteri edinme maliyetleri. Müşteri edinmenin maliyeti %222 arttı son on yılda. Ancak tavsiye pazarlaması sadık müşterileri ürünlerinizi tanıtmaya teşvik eder. Müşteri edinme maliyetlerini peşin olarak ödemezsiniz; yalnızca yönlendirilen müşteri bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde ve ödülü dağıttığınızda.
 • Artan müşteri tutma. Tavsiye programınıza eklenen teşvik, gelecekteki bir satın alma işlemine bağlanabilir. Örneğin, müşteriler bir arkadaşlarına tavsiyede bulunduklarında bir sonraki alışverişlerinde %10 indirim alıyorsa, mevcut müşterilerinize sizinle alışverişe devam etmeleri için bir neden sağlıyorsunuz demektir. Elde tutulan bu müşteriler en kârlı müşteri segmentleri arasında yer alıyor. %67 daha fazla harca ilk kez gelen müşterilerden daha fazla.
Ailenizden, yakın arkadaşlarınızdan ve tanıdıklarınızdan gelen tavsiyeler çok daha muhtemeldir İnceleme sitelerinden, etkileyicilerden veya markaların kendisinden gelen içerik yerine satın almayla sonuçlanacak.

Yönlendirme programlarının türleri

Tavsiye programları aşağıdaki formatlardan birini (veya daha fazlasını) kullanarak çalışır:

 • direkt yönlendirmeler. Bu tür yönlendirme, birisi bir aile üyesiyle veya arkadaşıyla ürününüz hakkında konuştuğunda gerçekleşir. Ağızdan ağıza pazarlama olarak da bilinen satıcılar, mevcut müşterilere işletmenin satışları atfedebileceği kişiselleştirilmiş bir kod veya yönlendirme bağlantısı vererek bu doğrudan yönlendirmeleri kolaylaştırır.
 • E-posta yönlendirmeleri. E-posta yönlendirmesi, insanlar bir aileye veya arkadaşa markalı bir davetiye gönderdiğinde işe yarar. Markaların e-posta listelerini oluşturmalarının akıllıca bir yolu. (Önceden yönlendirilen arkadaşınızın ona e-posta göndermek için açık izninin olup olmadığını kontrol edin.)
 • Sosyal medya yönlendirmeleri. Bu tür yönlendirmeyle markalar mevcut müşterilerini ürünlerini sosyal medyada tanıtmaya teşvik eder. Yeni müşteriler bir yönlendirme bağlantısı aracılığıyla satın almasa bile marka bilinirliğini artıran akıllı bir stratejidir.

7 müşteri yönlendirme programı fikri (örneklerle)

Artık tavsiye pazarlama programının yapısını bildiğimize göre, diğer DTC markalarının müşteri tabanlarını büyütmek için kullandıkları yedi tavsiye pazarlama stratejisini inceleyelim.

 1. İndirimler
 2. Puanlar
 3. Ücretsiz yükseltmeler
 4. Sosyal hediye verme
 5. Gizemli hediyeler
 6. Çift taraflı teşvikler
 7. Kademeli ödüller

1. İndirimler

İndirimler uzun zamandır satıcıların daha fazla ürün satması için yedek strateji olmuştur.

Mantıklı: insanların üçte ikisi Başlangıçta bu satın almayı planlasalar da planlamasalar da, bir kuponları varsa bir şeyi satın alırlardı.

Mağaza kredisini teşvik haline getirerek bu insanlara hitap edin ve hem yeni hem de mevcut müşterileri tavsiye programınıza katılmaya ikna edin.

Bu olabilir:

 • Kuponlar
 • Nakit bonusu
 • Kredi yükleme
 • Hediye Kartları

Şube Temelleri bu yönlendirme programı fikrini uygulamaya koyan bir DTC markasıdır. Bir arkadaşını tavsiye eden müşteriler, bir sonraki alışverişlerinde kullanabilecekleri 10 ABD Doları tutarında mağaza kredisi alır:

10 dolarlık kredi, müşterilerin kaçırmak istemeyeceği bir teşvikti.

Arkadaşına öner programının doğrudan bir sonucu olarak Branch Basics birden fazlasını oluşturdu 1,5 milyon dolar Referans satışlarında, Satın alma işlemlerinin neredeyse %10’u bir yönlendirme kaynağından geliyor.

2. Puanlar

Mağaza kredisi yalnızca kupon şeklinde gelmez.

Puana dayalı bir tavsiye programı, tüm deneyimi oyunlaştırarak müşterileri daha büyük ve daha iyi ödüller için markayla etkileşime devam etmeye teşvik ediyor.

Ham Aşkörneğin tavsiye pazarlama programını müşteri sadakat planıyla birleştiriyor. Bir arkadaşını tavsiye eden müşteriler 10 £ değerinde puan kazanır.

Bir işlemde 50 £’dan fazla harcamak, fotoğraf incelemesi bırakmak ve SMS pazarlamaya kaydolmak gibi diğer eylemler müşteriye daha fazla ödül kazandırır.

Bu, marka ile tüketici arasında bağlantılı bir deneyim yaratarak aşağıdaki gibi diğer pazarlama hedeflerini yerine getirir:

Tavsiye Edilen:  ChatGPT İşletmelerde Nasıl Devrim Yaratıyor: Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşteri ne kadar çok puan alırsa indirim de o kadar büyük olur. Ve en iyi kısmı: Müşteriyi elde tutma stratejisi tam bir döngüye giriyor çünkü puanlar yalnızca bir sonraki satın alma işleminde kullanılabilir.

3. Ücretsiz yükseltmeler

İnsan buna şartlanmıştır bedava şeyleri seviyorum.

Yönlendirenlere ücretsiz bir ürün (daha önce satın aldıkları ürünlerin bir yükseltmesi, yeni bir ücretsiz ürün veya ücretsiz bir minyatür örnek) vererek, yönlendirme kampanyanızda bu arzuya hitap edin.

Bu tavsiye programı fikrinin nasıl uygulanacağına dair ilham almak için şu adrese bakın: Ayak takımı. Dört yeni müşteriyi markaya yönlendiren mevcut müşteriler, ücretsiz bir uyku oyuncağıyla ödüllendiriliyor.

Riff Raff’ın yalnızca dört arkadaşını tavsiye eden müşterileri ödüllendirme kararı, kâr marjlarının korunmasına yardımcı oluyor çünkü yalnızca insanlar bir dolardan fazla harcama yaptıklarında ücretsiz bir ürün veriyorlar.

Müşteriler ayrıca tek bir arkadaşa tavsiyede bulunarak programa olan ilgilerini kaybetmek yerine, tavsiye etmeye devam etmeye teşvik ediliyor.

Yönlendirme pazarlama platformuna göre TavsiyeŞekeri, Riff Raff’ın yönlendirme oranı %24’tür; bu oran %2,35’lik sektör ortalamasının on katıdır. Müşterilerinin neredeyse dörtte biri tavsiye yoluyla geliyor.

4. Sosyal hediye verme

Bir çalışma, şirketin kişisel değerlerle uyumunun %74 daha önemli bugün tüketicilere geçen yıla göre daha fazla katkı sağlıyor.

Tavsiye programınıza sosyal sorumluluğu dahil ederek yeni ve mevcut müşterilerin kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olun.

Hayır amaçlı bir tavsiye kampanyasında başarının anahtarı, hedef müşterilerinizin bağlantı kurduğu bir amaç seçmektir.

Köpek maması işini ele alın Balkabagi KutusuÖrneğin.

Abonelik şirketi, müşterilere bir arkadaşlarına tavsiyede bulunduklarında bir sonraki kutularında %50 indirim sağlıyor. Ayrıca korunaklı bir köpeğe bir öğün yemek bağışlıyorlar; bu, köpek seven müşterilerinin empati kurabileceği bir şey.

Yatak markası (ve Shogun müşterisi!) LeesaÖte yandan müşterilere gönüllerine en yakın hayır kurumunu seçme özgürlüğü veriyor.

Bir arkadaşına tavsiyede bulunan kişiler ya 50 doları nakit olarak alabilir ya da bunu kendi seçtikleri bir kâr amacı gütmeyen kuruluşa bağışlayabilir.

“Tüketiciler güvendikleri bir arkadaşlarının kulaktan kulağa tavsiyesine çok büyük değer veriyorlar. Ürün deneyimine ağızdan ağza iletişim kurmanın önemini biliyorduk.”

-Matt HayesLeesa’da e-ticaret başkanı (via TavsiyeŞekeri)

#cta-visual-pb#Shopify mağazanız bu kadar güzel görünebilirShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın. Ücretsiz oluşturmaya başlayın

5. Gizemli hediyeler

Müşterileri ücretsiz bir hediyeyle ikna ederek yönlendirme programınızla bir sürpriz unsuru yaratın.

Yazılım şirketleri beğeniyor Serbest ticaret Yeni müşteriler oluşturmak ve mevcut olanları elde tutmak için bu tavsiye programı fikrine güvendik. Kişisel finans aracı, yönlendirme sürecine katılan müşterileri ücretsiz bir paylaşımla ödüllendiriyor.

Aşağıdaki gibi gizemli hediyelerle kendi e-ticaret tavsiye programınız için bu fikri geliştirin:

 • Mini örnekler
 • Ücretsiz ürünler
 • Şablonlar veya kılavuzlar
 • Markalı swag

6. Çift taraflı teşvikler

Markaların tavsiye programlarını oluştururken yaptığı yaygın bir hata, yalnızca tavsiye eden müşterileri ödüllendirmektir.

Yönlendirilen müşteriye ücretsiz bir ürün, indirim veya gizemli bir hediye gibi bir teşvik vermek, potansiyel müşterilere markanızı denemeleri için bir neden verir.

Çift taraflı teşvik aynı zamanda mevcut müşterilerin bir arkadaşlarına tavsiye etmelerini ve ödüllerini almalarını da kolaylaştırıyor.

Katılan herkes için bir kazan-kazan durumu. (Bu gerçekleştiğinde yönlendirme programınızın yatırım getirisi kaçınılmaz olarak patlayacaktır.)

Rumplörneğin, e-ticaret mağazası aracılığıyla çift taraflı bir yönlendirme programı sunan bir Shogun müşterisidir. Yönlendirilen arkadaş ilk alışverişinde 15$ indirim alır; Mevcut müşteri bir sonraki siparişinde aynı indirimden yararlanır.

7. Kademeli ödüller

Şu ana kadar paylaştığımız tavsiye ödülü fikirleri, mevcut müşterileri bir arkadaşlarını tavsiye etmeye ikna etme konusunda harika bir iş çıkarıyor.

Ancak en iyi kampanyalar insanları ilk dopamin darbesinden sonra bile katılmaya devam etmeye teşvik eder.

Revolution Beauty bu yapıyı kademeli yönlendirme programı için kullanıyor, RevÖdüller. Müşteriler, uygulamayı indirmek veya yorum bırakmak gibi markayla belirli temas noktalarını tamamlamanın yanı sıra, bir arkadaşlarına tavsiyede bulunarak puan kazanır.

Müşteriler belirli sayıda puan kazandıktan sonra seviyelere ulaşır.

Birinci sınıf seviyesi Gold, müşterilerin 400 puan kazanmasını gerektirir (dört yeni müşteri yönlendirmeye eşdeğer). Gold kademe üyeler ücretsiz hediyeler, ücretsiz teslimat ve yalnızca üyelere özel promosyonlara VIP erişim hakkına sahiptir.

Müşteri sadakati ve ödül programını uyguladıktan sonra, YotpoMarkanın yazılım ortağı, inanılmaz elde tutma sonuçları bildirdi.

Revolution Beauty, programı sonucunda tekrar satın alma oranında %234, ortalama sipariş değerinde ise %44 artış gördü.

Başarılı bir yönlendirme programı nasıl oluşturulur?

Yukarıdaki tavsiye programı fikirlerinden ilham aldıktan sonra, DTC markanız için bir tavsiye programını nasıl uygulayabileceğinize geçelim.

Tavsiye Edilen:  Sınırlı Pazarlama Yeteneği İkilemi: Nitelikli Bir Ekip Oluşturma ve Elde Tutma

Yönlendirme teşvikini belirleyin

Tavsiye programı oluşturmanın ilk adımı kullanacağınız teşviki belirlemektir.

Bu makalenin ilk bölümünde paylaştığımız fikirleri keşfedin ve ürünlerinize ve müşteri hedeflerinize en uygun olanı bulun.

“Teşvikleriniz iyiyse insanlar kaydolmaya daha istekli olacaktır. Bu teşvikler sadece onlar için değil, aynı zamanda atıfta bulundukları kişiler için de cazip olmalı.”

— Guillaume Drewkurucusu Veya & Zon

Yönlendirme teşvikini seçmeye yönelik en iyi uygulamalar şunları içerir:

 • Müşterilerinizin önemsediği bir ödül. Hedef kitlenizden hangi ödüllerin kendilerine cazip geldiğini görmelerini isteyin. Örneğin, bir çocuk cilt bakımı markasıysanız, mevcut müşterilerinizin, kendilerinin 5 ABD doları ödül talep etmek yerine yerel bir çocuk hayır kurumuna yönlendirmelerini bağışlayarak daha fazla memnuniyet elde ettiklerini görebilirsiniz.
 • Girişe karşı düşük bariyer. Tavsiye programınızdaki ilk ödülün elde edilmesini kolaylaştırın. İnsanlar devre dışı çok fazla çaba gerektiren görevlerle. Mevcut müşterilerin ilk ödüllerini almadan önce beş tavsiyede bulunmalarını bekliyorsanız, aksi halde bu haberi yaymaya istekli olan müşterileri kaybedebilirsiniz.
 • Kâr marjlarını sabote etmemek. Tavsiye programlarının müşteri edinme maliyeti genellikle geleneksel pazarlama kampanyalarından daha düşük olduğundan, inanılmaz bir teşvik vermek cazip gelebilir. Yönlendirilen müşterinin harcadığından daha fazla para kaybetmediğinizden emin olmak için ürün kar marjlarınızı kontrol edin; özellikle de bu çift taraflı bir teşvikse.
Kaynak

Bir yönlendirme yönetimi platformu seçin

Shopify ve BigCommerce dahil olmak üzere çoğu e-ticaret platformu yerleşik yönlendirme programı özellikleriyle birlikte gelmez.

Ancak satıcıların kendi yönlendirme programlarını yürütmelerine olanak tanıyan bu e-ticaret platformlarıyla entegre olan çeşitli uygulamalar vardır.

Müşterilerin yönlendirme bağlantıları oluşturmasına, yaptıkları yönlendirmelerin sayısını takip etmesine ve ödemeleri veya ödülleri görüntülemesine olanak tanıyan bir platform arayın.

Popüler seçenekler şunları içerir:

Bir açılış sayfası oluşturun

Tavsiye programlarının müşterileri çekmek için harika açılış sayfalarına ihtiyacı vardır. Mesajlaşmanın hedeflenmesi ve sayfa tasarımının ziyaretçileri harekete geçirmesi gerekiyor.

“Çalışanlarınıza iyi ödeme yapın, takipçi sayısından etkilenmeyin ve bunu daha çok satışların bir yan fayda olduğu UGC olarak düşünün.”

— Elyse KayeBloom Bras’ın kurucusu ve CEO’su

İlham alın Tümbitkiler yönlendirme açılış sayfası.

Ziyaretçiler, ekranın üst kısmında yönlendirme programına kayıt formunu (Mention tarafından desteklenmektedir) görmektedir. Programına katılmanın teşviki açık ve kontrast oluşturan CTA düğmesi, ziyaretçilerin dikkatini e-ticaret açılış sayfasından istenen sonuca çekiyor:

Bu kayıt formunun altında, markanın tavsiye edilmeye değer olduğunu yineleyen bir dizi sosyal kanıt bulunur.

Müşteriler, Allbirds’ün 5 yıldızlı TrustPilot derecelendirmesini, B-Corp rozetini ve yönlendirme planıyla ilgili sık sorulan soruların yanıtlarını görebilir.

#cta-mini-pb#Sayfa Oluşturucu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi edin

Müşterileri bir arkadaşa yönlendirmeye davet edin

Tavsiye programınız oluşturulduktan ve açılış sayfanız müşterileri aktif yönlendirenlere dönüştürmek için optimize edildikten sonra, bunu duyurmanın zamanı geldi.

Tavsiye programınızı tanıtmaya yönelik pazarlama fikirleri şunları içerir:

 • Kullanmak e-posta pazarlaması ve SMS kampanyaları Mevcut müşterilerinizi tavsiye programınıza katılmaya davet etmek için. Gelecekteki müşterileri ilk siparişlerinden 14 gün sonra bir arkadaşlarına yönlendirmeye davet eden bir satın alma sonrası otomatik seri yapılandırın.
 • Önceki müşterileri yeniden hedefleyin sosyal medyada ve bir arkadaşlarına tavsiyede bulunduklarında sunulan teşvikin tanıtımını yapın.
 • Müşterileri aktif olarak hedefleyin Organik arama sonuçlarında tavsiye programınızı aramak açılış sayfasını şu şekilde optimize ederek: “[brand] yönlendirme programı” veya “[brand] bir arkadaşınıza yönlendirin”.
 • Anlık bildirimleri kullanma Müşterileri çevrimiçi hesaplarında oturum açtıklarında bir arkadaşlarına yönlendirmeye teşvik etmek.

Devin Stagg, pazarlamacı Pupfordşöyle diyor: “Müşterileri tavsiye programına katılmaya teşvik etmenin en etkili yolunun, bu program hakkında birden fazla yerde konuşmak olduğunu bulduk.

“Her siparişten sonra teşekkür sayfasında, satın alma sonrası e-postada ve hatta hesap kontrol panelinde programla ilgili bilgiler gösteriliyor. Önemli olan bunu akılda tutmaktı.”

Bloom SütyenÖte yandan yönlendirme programını daha gizli tutuyor. Kurucu ve CEO Elyse Kaye şunları söylüyor:

“Bizim yönlendirme programımız yalnızca kulaktan kulağa ve davetten ibaretti. Çeşitliliğe çok odaklandık, bu yüzden itici faktör budur. Birisi alakalı içerik üretiyorsa onun ailenin bir parçası olmasını istiyoruz. Programı, yönergeleri ve belirli bir kodu açıklayan bir e-posta alıyorlar.”

Açılış sayfası resimlerle optimize edildi İlham almak için sutyeni sergiliyorum,” diye devam ediyor Elyse. “Belirli şehirlerde fotoğraf çekimleri düzenleyen kadın gruplarımız var. Bu gerçekten toplulukla ilgili ve farklı şekillerdeki, boyutlardaki ve yaşam evrelerindeki kadınları güçlendirmek hareket etmenin iyi olduğunu hissetmek için.

Yönlendirme programınızın sonuçlarını takip edin

E-ticaret yönlendirme programınızın hedeflerine ulaşıp ulaşmadığını biliyor musunuz? Çoğu satıcı, müşteri tutma oranını artırmak ve yeni müşteriler kazanmak için programlarını oluşturur.

Tavsiye Edilen:  Web Kanalınızın Büyümesi Durağanlaşıyor mu? İşte Nedeni

Bu hedeflere ulaşmada ilerleme kaydedip kaydetmediğinizi kanıtlamak için aşağıdaki ölçümleri düzenli olarak karşılaştırın:

 • Yönlendirme katılım oranı. Bu, tüm davet edilenler arasında yönlendirme programınıza katılan kişilerin yüzdesidir. Bu rakam ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir; bu, insanların ürünlerinizi bir arkadaşlarına tavsiye edecek kadar sevdiklerini gösterir. Bu aynı zamanda teşviklerinizin ve açılış sayfanızın müşterilerde yankı uyandırdığının da iyi bir göstergesidir.
 • Ortalama yönlendirme sayısı ve dönüşüm oranı. Bu, tek bir müşterinin yönlendirdiği ortalama kişi sayısı ve bir yönlendirme bağlantısına tıkladıktan sonra dönüşüm sağlayan ziyaretçilerin yüzdesidir. Bu istediğinizden düşükse mevcut müşterilerinize, arkadaşlarını ve ailelerini satın almaya ikna etmek için kullanabilecekleri temel ürün mesajları, görseller ve şablonlardan oluşan bir varlık kitaplığı sağlayın.
 • Müşteri yaşam boyu değeri. Tavsiye programınız müşteri tutmayı artırmak için tasarlandıysa bu ölçümdeki farkı izleyin. Tavsiye programınıza katılanların LTV’sindeki artış, teşvikin onları meşgul edecek kadar iyi olduğu anlamına gelir.

Tavsiye programı fikri SSS’leri

Bir yönlendirme programına neler dahil edilmelidir?

Her yönlendirmenin mevcut müşterileri katılmaya ikna edecek bir tür ödüle ihtiyacı vardır. Teşvik olarak da bilinen popüler seçenekler arasında nakit indirimleri, ücretsiz yükseltmeler veya bir sonraki satın alma işleminde kullanılabilecek puanlar yer alır.

Müşterilerinizi yönlendirmeler için nasıl ödüllendirirsiniz?

1. Nakit indirimleri
2. Hediye kartları
3. Ücretsiz yükseltmeler
4. Hayır kurumlarına yapılan bağışlar
5. Gizemli hediyeler
6. Gelecekteki alışverişlerde kullanılabilecek puanlar

E-ticaret için iyi bir yönlendirme oranı nedir?

Yönlendirme oranı, yönlendirilen bir müşteriden gelen siparişlerin yüzdesidir. Araştırmalar, e-ticaret satıcıları için ortalama yönlendirme oranının şu şekilde olduğunu gösteriyor: %2,35. Bu kriterin üzerindeki her şey iyi bir yönlendirme oranı olarak kabul edilir.

Müşterilerden tavsiyelerini nasıl istersiniz?

E-posta, müşterilerinizi e-ticaret yönlendirme programınıza katılmaya teşvik etmenin harika bir yoludur. Her satın alma işleminden yaklaşık iki hafta sonra tetiklenen otomatik bir davet oluşturun; bu, hem ürünün değerini görmeleri hem de ürününüz konusunda heyecan duymaları için yeterli bir zamandır.

Satış ortaklığı programı ile yönlendirme programı arasındaki fark nedir?

Hem ortaklık hem de yönlendirme programları, insanları ürünlerinizi kendi ağlarına önermeye teşvik eder. Ancak ikisi arasındaki en büyük fark, satış ortaklarının her zaman markanızın müşterisi olmamasıdır.

Tavsiye programınıza katılan kişiler, ürünlerinize kefil olabilecek mevcut müşterilerdir ve bu da onları genellikle tavsiye pazarlamasının en etkili türü haline getirir.

Tavsiye programları buna değer mi?

Evet! Tavsiye programı, yalnızca yeni müşteriler kazanmakla kalmayıp mevcut müşterileri elde tutmanın da uygun maliyetli bir yoludur; özellikle de bir arkadaşınızı tavsiye etmenin ödülü, bir sonraki satın alma işleminde kullanabileceğiniz bir indirimse.

Tavsiye programları satışları artırır mı?

Tavsiye programları satışları artırabilir çünkü yeni müşterilerin sizden alışveriş yapmak için iki zorlayıcı nedeni vardır.

Öncelikle güvendikleri biri ürünü tavsiye ediyor. İkincisi, tüccarlar insanlara yönlendirme bağlantıları aracılığıyla satın alma konusunda teşvikler sunuyor; ister yüzdelik indirim ister gizemli bir hediye olsun.

Tavsiye programları aynı zamanda mevcut müşterilerden gelen satışları artırma olanağına da sahiptir, özellikle de kendilerine verilen teşvik yalnızca başka bir satın alma işleminde kullanılabiliyorsa.

Tavsiye programınızı yüksek dönüşüm sağlayan bir açılış sayfasıyla tanıtın

En iyi tavsiye programları, mutlu müşterileri marka müjdecilerine dönüştürür.

Sadık müşterileri bir arkadaşlarına yönlendirmeye teşvik etmek için burada paylaştığımız fikirleri kullanın. İster nakit indirimi, ister gizemli hediye, ister ücretsiz yükseltme olsun, mevcut müşterilerden para kazanırken aynı zamanda otomatik pilotta yeni müşteriler de bulacaksınız.

#cta-visual-pb#Yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları oluşturunShogun’u ücretsiz deneyin ve tavsiye programınız için etkileyici açılış sayfaları oluşturmaya başlayın. Ücretsiz oluşturmaya başlayın