Müşterilerinize Aynı Gün Kargo Nasıl Sunulur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Müşterilerinize Aynı Gün Kargo Nasıl Sunulur?

2005 yılında Amazon, abonelere belirli ürünlerde iki günlük ücretsiz gönderim olanağı sağlayacak Amazon Prime’ın kurulduğunu duyurdu.

Bu, e-ticaret sektörü için bir dönüm noktasıydı.

Prime’ın piyasaya sürülmesinin ardından müşteriler, paketlerinin her zamankinden daha hızlı ulaşmasını beklemeye başladı. Çevrimiçi mağazalar, iki günde teslimatı nasıl sunacaklarını kendileri bulmak zorunda kaldılar, aksi takdirde müşterilerini Amazon’a ve daha hızlı teslimat sunabilen diğer rakiplerine kaptıracaklardı.

Resim kaynağı: Amazon

Amazon Prime artık birçok sipariş için aynı gün ücretsiz gönderim bile sunuyor.

Mağazanıza aynı gün gönderim olanağı sunuluyor

Mağazanızda aynı gün gönderimi bir seçenek haline getirmek, rekabette bir adım önde olmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik ücretsiz olmasına da gerek yok; PricewaterhouseCoopers’ın yaptığı bir anket tüketicilerin %41’inin aynı gün kargo için ekstra ücret ödemeye istekli olduğunu ortaya çıkardı.

Aynı gün kargo, müşteri tabanınız orantısız derecede gençse özellikle önemlidir; çünkü 25 yaşın altındaki tüketicilerin %54’ü, bunun kendilerinin olduğunu bildirdi. bir numaralı satın alma sürücüsü. Bu yaş grubu için aynı gün kargo, ücretsiz kargodan daha caziptir.

Aşağıda, müşterilerinize aynı gün gönderimi sağlamak için kullanabileceğiniz seçenekleri ele alacağız.

Aynı gün gönderim için taşıyıcı kullanma

UPS ve FedEx gibi büyük kargo şirketleri artık aynı gün kargo hizmetleri sunuyor. Gelin neler sunabileceklerini gözden geçirelim:

GÜÇ KAYNAĞI

UPS aşağıdakileri sağlar aynı gün teslimat seçenekleri:

 • Hava: Sonraki uçuş hizmeti, Kuzey Amerika içinde ve dünya çapındaki büyük şehirler arasında mevcuttur.
 • Yüzey: Kara taşımacılığı ABD içinde ve Kanada ile Meksika’da mevcuttur.
 • Şart: Hava kiralama hizmeti dünya çapında mevcuttur.
 • Elde Taşıma: Bir kurye gönderinizi alıp doğrudan müşteriye teslim edecektir; bu hizmet ABD’de ve birçok uluslararası konumda mevcuttur.
 • Güvenli: Gerektiğinde gönderiniz için ek güvenlik sağlanabilir.
 • İç Hassasiyet: Özellikle değerli eşyalar için beyaz eldiven hizmetleri mevcuttur.
 • Katma Değerli Hizmetler: Gerektiğinde gönderiniz için özel ekipman ve taşıma hizmeti sağlanabilir.

Doldurmanız gerekecek UPS Ekspres Kritik Hızlı Teklif formu Aynı gün kargo siparişi vermek için.

FedEx

Fedex de sunuyor çoklu seçenekler aynı gün kargo için:

 • Aynı Gün Doğrudan: Paketler herhangi bir duraklama olmaksızın doğrudan müşteriye teslim edilecektir. Bu hizmet 7/24 mevcuttur metropol bölgelerini seç.
 • Aynı Gün Şehir Önceliği: Paketlerin varış süreleri iki saatten (0-15 mil) yedi saate (60+ mil) kadar değişmektedir. SameDay Direct’te olduğu gibi, bu hizmet belirli metropol alanlarında 7/24 mevcuttur.
 • Aynı Gün Şehir Standardı: Paketler teslim alındıktan sonraki dört saat içinde teslim edilecektir. Bu hizmet yalnızca pazartesiden cumartesiye sabah 7’den akşam 20’ye kadar belirli metropol bölgelerinde 72 kilometre mesafe içindeki teslimatlar için geçerlidir. Ayrıca gönderilerin saat 16.00’ya kadar teslim alınmaya hazır olması gerekmektedir.
 • Aynı Gün Şehir Ekonomisi: İşyerine yapılan gönderilerde, paketler saat 12:00’ye kadar teslim alınmaya hazırsa saat 17:00’a kadar teslim edilecektir. Konuta yapılan gönderilerde paketler saat 15:00’e kadar hazırsa saat 20:00’ye kadar teslim edilecektir. Bu hizmet yalnızca Pazartesi günü verilmektedir. Belirli metropol bölgelerinde 45 mil mesafe içindeki teslimatlar için Cuma’ya kadar (işletmelere teslimatlar için sabah 7’den akşam 5’e, konutlara teslimatlar için sabah 7’den akşam 8’e kadar).
 • Aynı Gün Şehir Rotası: FedEx ile bir sözleşme yapıldıktan sonra gönderiler düzenli olarak planlanmış bir rota üzerinden alınıp teslim edilecek. Bu hizmet belirli metropol alanlarında 7/24 mevcuttur.
 • Aynı gün: Stok durumuna bağlı olarak paketler alındıktan birkaç saat sonra teslim edilecektir. Bu hizmet Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamında 7/24 mevcuttur.
 • Aynı Gün Kargo: Yukarıda listelenen FedEx teslimat hizmetlerinin, 150 pound ile 250 pound arasındaki gönderiler için ağırlık sınırı vardır. Ağırlığı 150 poundun üzerinde olan gönderiler için SameDay Kargo’yu kullanabilirsiniz; SameDay’de olduğu gibi, bu hizmet tüm Amerika Birleşik Devletleri’nde 7/24 mevcuttur ve paketler, müsaitlik durumuna bağlı olarak alındıktan sonraki birkaç saat içinde teslim edilecektir.

Aynı gün gönderim için sipariş karşılama hizmetini kullanma

Aynı gün teslimat için doğrudan kargo şirketiyle çalışmanın sorunu, bu yaklaşımın oldukça pahalı olabilmesidir.

Bu nedenle, küçük ve orta ölçekli işletmelerin aynı gün kargo ihtiyaçları için sipariş karşılama hizmetini kullanmaları gerekmektedir. Bu hizmetler, tüm müşterileri adına çok sayıda ürün gönderiyor ve bu da onların nakliye şirketleri ile daha düşük fiyatlar için pazarlık yapmalarına olanak tanıyor.

Ayrıca, geniş bir hizmet alanı boyunca hızlı teslimatları kolaylaştırmalarına yardımcı olan geniş depo ağlarına sahiptirler. Kontrol panelinizden yönetmek için Shopify’daki kargo uygulamalarını bile kullanabilirsiniz.

Sipariş karşılama hizmetleri aynı zamanda depolama, toplama, paketleme, etiketleme ve kit oluşturma gibi görevleri de yerine getirebilir. Bu size işinizin diğer alanlarına odaklanmak için daha fazla zaman sağlayacaktır.

Resim kaynağı: Gemi Bob

Aşağıdaki sipariş karşılama şirketleri, aynı gün teslimat için en iyi seçenekleriniz olarak öne çıkıyor:

Gemi teli

İle Shipwire ile aynı gün kargoYerel depo saatiyle (LWT) sabah 5:30’dan önce gönderilen siparişlerin aynı gün gönderilmesi garanti edilir.

Sabah 5:30’daki kesintiye uymasanız bile, bu hizmetle çoğu zaman aynı gün teslimattan yararlanabilirsiniz. Shipwire, 1 ABD Doları ek ücret karşılığında 10:30 LWT’den önce gönderilen siparişleri aynı gün teslimat yapmaya çalışacak ve 2,50 ABD Doları ek ücret karşılığında 13:30 LWT’den önce gönderilen siparişleri yerine getirmeye çalışacaktır. Sabah 5.30’dan sonra kargoyu yapamazlarsa ücret iade edilir ve kargonun ertesi gün yola çıkması garanti edilir.

Ayrıca, aynı gün gönderilerin gerçekleştirilebilmesi için ürünlerinizin sipariş gönderimi şirketinizin deposunda stokta olması gerektiğini unutmayın. Depoların uygun şekilde stoklandığından ve aynı gün teslimatın müşterileriniz için uygun bir seçenek olduğundan emin olmak için satış eğilimlerinize bakmanız ve talebi tahmin etmeniz gerekir.

Kırmızı Geyik Gerçekleşmesi

Red Stag Fulfillment’in aynı gün teslimat hizmeti özellikle etkileyicidir, çünkü bitiş süresi saat 17:00’ye kadar uzar. Bunun için sadece şirketin sözüne güvenmeniz gerekmez; bu hizmet düzeyi, sipariş yerine getirme garantileri.

Basılı

Basılı Saat 12:00’den önce verilen siparişler için aynı gün kargo seçeneği sunulmaktadır

Hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de Avrupa’da tesisleri bulunan Printful, düzenli olarak uluslararası satış yapan mağazalar için mükemmel bir sipariş karşılama seçeneğidir. Aynı gün teslimat ücretleri aşağıdaki gibidir (Avrupa’da gönderilen siparişlerin ek katma değer vergisine tabi olabileceğini unutmayın):

 • yerine getirilmesi: ABD’de paket başına 2 ABD Doları, Avrupa’da ürün başına 1,75 Euro
 • Toplama: ABD’de ürün başına 0,95 ABD Doları, Avrupa’da ürün başına 0,80 Euro

Teslim alma, işleme ve barkodlama ücretsiz olarak sağlanır ve paketleme malzemeleri ücret karşılığında sağlanır.

Maliyetleri ve Faydaları Tartmak

Aynı gün gönderim için bir sipariş karşılama şirketini kullanmak, doğrudan bir taşıyıcıyı kullanmaya kıyasla paradan tasarruf etmenizi sağlarken, yine de işletmeniz için önemli bir maliyet oluşturabilir.

Ancak aynı gün gönderimin değerini anlamak için tek yapmanız gereken bir adım geriye çekilip büyük resme bakmak. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunsanız bile, yeni müşteri sayısı ve yarattığı satışlar, maliyeti ve hatta bir kısmını telafi etmelidir.

Adam Ritchie, Silver Spring, Maryland’de yaşayan bir yazardır. E-ticaret trendleri ve en iyi uygulamalar hakkında yazıyorŞogun. Önceki müşterileri arasında Groupon, Clutch ve New Theory yer alıyor.

Tavsiye Edilen:  YouTube Videolarınızı Yeniden Amaçlayacak 5 Yer