Nasıl Kaydolunur? Google Bard yapay zekasına erişin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Nasıl Kaydolunur? Google Bard yapay zekasına erişin

Google Bard, internetten bilgi toplayarak karmaşık soruları yanıtlamak için en son yapay zeka teknolojisini kullanan, Google tarafından geliştirilen yenilikçi ve son teknoloji bir sohbet robotudur. Olağanüstü yeteneklerine rağmen, Google Bard’ın geleneksel arama motorlarının yerini alması amaçlanmadığını belirtmek önemlidir.

Google Bard’ın yeteneklerini keşfetmeyi merak ediyorsanız, iPhone, iPad, Mac veya diğer herhangi bir uyumlu cihazınızda Safari, Chrome, Firefox, Opera veya Edge kullanarak web tarayıcınızda deney yapabilirsiniz. Güçlü algoritmaları ve gelişmiş teknolojisiyle Google Bard, bilgiyle etkileşim kurma ve web’i keşfetme biçimimizde devrim yaratmayı vaat ediyor.

Google Bard, Google antitröst davasında Adalet Bakanlığı’nın yanında yer alıyor

“Umarım mahkeme Adalet Bakanlığı’ndan yana çıkar ve Google’ın tekelini kırmak için adımlar atmasını emreder” pic.twitter.com/uqoXrCVAYI

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) 21 Mart 2023

Öyleyse neden bu inanılmaz yapay zeka destekli sohbet robotunun neler yapabileceğini deneyip kendiniz görmüyorsunuz? İster araştırmacı, ister öğrenci, ister sadece karmaşık soruların yanıtlarını arayan meraklı bir kişi olun, Google Bard kesinlikle deneyiminizi geliştirecek ve bilginizi yeni ve heyecan verici yollarla genişletecek paha biçilmez bir araçtır.

21 Mart 2023 itibarıyla ABD ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılar için Google Bard’a sınırlı erişim açılmıştır. Ancak, bu yeni davet dalgasında herhangi birinin Bard’a gerçekten erişip erişemediği belli değil. Erken erişimin açılmasına rağmen, herhangi birinin gerçekten Google Bard’ı kullanıp kullanamadığı da net değil.

Nasıl Kaydolunur ve Google Bard AI’ya Erişilir

Yapay zeka destekli sohbet robotu Google Bard’a erişmek için şu basit adımları izleyin:

  1. Google Bard web sitesini ziyaret edin ve “Bekleme listesine katıl”ı seçin.
  2. Google hesabınızda oturum açın veya henüz oluşturmadıysanız bir tane oluşturun.
  3. E-posta güncellemelerini almak isteyip istemediğinizi seçin ve “Evet, ben varım”ı seçin.
  4. Platforma erişim kazanmak için onay bekleyin.

Google Bard’a erişim izni aldıktan sonra, bunun Google’ın arama motoruna eklenen bir özellik olmasını bekleyebilirsiniz. Bir sorgu gönderirken size iki sonuç sunulur – Google’ın tipik arama sonuçları ve Bard’dan bir yanıt.

Gelişmiş yapay zeka teknolojisi ve web’den bilgi toplama yeteneği ile Google Bard, bilgilere erişme ve bunlarla etkileşimde bulunma biçimimizde devrim yaratmayı vaat ediyor. Öyleyse neden bir deneyip bu yenilikçi sohbet robotunun neler yapabileceğini kendiniz görmüyorsunuz? Sadece yukarıdaki adımları izleyin ve Google Bard’ın heyecan verici dünyasını keşfetmeye hazırlanın.

Google Bard AI tüm ülkelerde kullanılabilir mi?

Mart 2023 itibariyle, Google Bard AI şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta kullanılabilmektedir. Ancak Google, Google Bard’ın kullanılabilirliğini zaman içinde daha fazla ülke ve dile genişletme planlarını duyurdu, ancak bundan sonra hangi ülkelerin ekleneceği belli değil.

Google Bard AI’a erişimin belirli ülkelerde sınırlı veya kısıtlanmış olabileceğini unutmamak önemlidir. Örneğin kaynaklar, Google Bard AI’nın Çin, Küba, İran, Kuzey Kore ve Suriye’de kullanılamadığını belirtiyor. Ancak başka bir kaynağa göre chatbot, Ermenistan, Gine-Bissau, Polonya gibi bazı ülkelerde mevcut; Angola, Guyana, St. Pierre ve Miquelon; Antarktika, Hong Kong, Pitcairn Adaları.

Bu nedenle, belirli ülkelerde kullanılabilirlik ve Google Bard AI erişimi hakkında daha fazla bilgi için Google Bard web sitesini kontrol etmek veya Google’ın müşteri desteğine danışmak en iyisidir.

Google Bard yapay zekası nasıl çalışır?

Google Bard, yanıt oluşturmak için araştırmaya dayalı büyük bir dil modeli kullanan, deneysel bir sohbete dayalı yapay zeka sohbet hizmetidir. ChatGPT gibi diğer yapay zeka sohbet botlarına benzer şekilde, Google Bard, daha sonra geleceğine inandığı kelimeleri seçerek insan benzeri sohbeti simüle etmek için tasarlanmıştır.

Google’a göre Bard, “Diyalog Uygulamaları için Dil Modeli” anlamına gelen LaMDA tarafından desteklenmektedir. Hizmetin ChatGPT’ye benzer şekilde çalışması amaçlanmıştır, en büyük farkı LaMDA üzerine inşa edilmiş olmasıdır.

Ancak, Google Bard tarafından oluşturulan her yanıtın doğru olmayacağını belirtmek önemlidir. Deneysel bir hizmet olarak, platform hala geliştirme aşamasındadır ve her zaman mükemmel yanıtlar vermeyebilir.

Genel olarak, Google Bard, konuşmalı yapay zeka teknolojisinde umut verici bir ilerlemeyi temsil ediyor ve doğal dili kullanan makinelerle etkileşim kurma yeteneğimizi büyük ölçüde geliştirme potansiyeline sahip. Bu platformun nasıl geliştiğini ve nihayetinde çeşitli uygulamalarda nasıl kullanıldığını görmek ilginç olacak.

Tavsiye Edilen:  Zeus Network Ücretsiz Deneme Sürümü 2023: Nasıl Talep Edilir?