Neden Bir Grafik Tasarımcıyı İşe Almalısınız?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Neden Bir Grafik Tasarımcıyı İşe Almalısınız?

02/08/2023 10:00 tarihinde gönderildi

Kapsamlı bir iş stratejisinin pek çok dinamik yönü olduğundan, grafik tasarım hizmetleri genellikle göz ardı edilir. Bunun nedeni ister bütçeler olsun ister grafik tasarımın kendi başınıza yapılabileceği fikri olsun, profesyonel grafik tasarım hizmetlerinden mahrum kalmak uzun vadede size daha pahalıya mal olabilir.

Kendinize “Neden bir grafik tasarımcı tutmalıyım?” diye soran bir işletme sahibiyseniz, yanıt birbiriyle ilişkili üç cevaba indirgeniyor.

 1. Zaman: Tüm görsel varlıklarınızı oluşturmak için zaman ayırmanız muhtemelen bunu geçimini sağlamak için yapan birine göre çok daha uzun sürecektir. Bir logo tasarımı, broşür tasarımı vb. hazırlasanız bile, bunların profesyonel bir grafik tasarımcının üretebileceği kalitede olmaması muhtemeldir. Ayrıca işletmenizin ihtiyaç duyduğu tüm pazarlama malzemelerini oluşturmak, marka kimliğinizle eşleşen güçlü, tutarlı görsel varlıklar oluşturmaya yönelik deneyim ve uzmanlığı gerektirir.
 2. Uzmanlık: Zaman ve kalite, bir grafik tasarımcıyı işe almanın sağladığı en temel faydalardan bazılarıdır. Ancak uzmanlığın faydası yüzeyin altında çok daha fazlasını gerektirir. İyi grafik tasarımda, belirli grafik tasarım kurallarında ve ortalama bir kişinin anlayamadığı en iyi uygulamalarda çok daha fazla nüans vardır. Profesyonel bir grafik tasarımcısı, kendi hedefleriniz ve fikirleriniz ile görsel medyaya yönelik en iyi uygulamalar arasındaki boşluğu doldurabilir. Bir grafik tasarımcısının çeşitli sektörlerdeki birçok farklı görsel medya biçimiyle deneyimi vardır ve size hangi fikirlerin buna değmeyebileceğini söyleyebilir ve hiç düşünmediğiniz alternatifler önerebilir.
 3. Para: İster tek seferlik bir proje ister devam eden grafik tasarım hizmetleri için olsun, bir grafik tasarımcıyı işe almanın maliyeti, kendisinin on katını amorti eder. Grafik tasarım hizmetleri için ödeme yapmanız gerekse de, bunu tek başınıza yapmaktan kaynaklanan masraflardan kurtulursunuz.
  1. Fırsat maliyetleri
   1. Zaman: Uzmanlık göstermeden yüksek kaliteli pazarlama malzemeleri oluşturmaya çalışırken boşa harcanan zaman ile uzmanlaştığınız şeyi yapmak için harcayabileceğiniz zaman. Bu, özellikle oluşturulan grafiklerin zayıf marka bilinci oluşturma veya tutarsız marka bilinci oluşturma ile sonuçlandığı durumlar için geçerlidir.
   2. Hatalar: Basılı bir reklam kampanyası için bir logo tasarladığınızı ve ardından bu logonun el ilanları, anahtarlıklar, kupalar, posterler vb. üzerine basılması için ödeme yaptığınızı varsayalım. Dijital versiyonda iyi görünen bir şey, baskıda iyi görünmeyebilir. Veya yeniden markalama kampanyasına harcanan zaman, para ve materyaller kötü karşılanır veya etkisiz hale gelir. Bunlar, DIY grafik tasarımında maliyetli hataların yapılabileceği birçok örnekten ikisi.
Tavsiye Edilen:  İçeriğiniz Neden Bir Paragraf Parçalayıcıya İhtiyaç Duyar ve Nasıl Kullanılır?

Bir Grafik Tasarımcıyı Kiralamanın 5 Yolu İşinizi Geliştirebilir

1) Özel Stil Kılavuzu Tasarımıyla Markanızı Tüm Medyalarda Birleştirin

Stil kılavuzu, esasen markanızın görsel yardımcılarından herhangi birinin biçimlendirilmesi ve tasarımı için bir referans el kitabıdır. Profesyonel bir grafik tasarımcısı, marka kimliğinizin sosyal medyada, web sitesi tasarımı görsellerinde, basılı materyallerde vb. güçlü ve tutarlı olmasını sağlamaya yardımcı olacak ayrıntılı bir rehber oluşturabilir.

Kamuya sunulan tüm materyallerin marka kurallarınıza uyması için şirketinizde özel bir stil kılavuzu paylaşılabilir. Stil kılavuzu, markanızı hem dijital hem de basılı platformlarda geliştirmek için harika şablonlar sağlar ve aynı zamanda şirketinizin zamandan, paradan ve stresten tasarruf etmesini sağlar.

2) Görsel Olarak Daha Çekici Grafiklerle Kullanıcıları Web Sitenizde Daha Uzun Süre Tutun

Web sitesi grafik tasarımı Ahrefs tarafından yapılmıştırBir kullanıcı web sitenizdeki sayfalardan birine nasıl ulaşırsa ulaşsın, ilgilerini anında yakalamak, onları web sitesinde tutmak ve sonuçta bir dönüşüm gerçekleştirmek için hayati öneme sahiptir. İlgi çekici ve göz alıcı grafikler ile yoğun veya bunaltıcı grafikler arasındaki çizgi çok incedir. Ustalıkla hazırlanmış bir web sitesi grafiği, kullanıcının dikkatini çeker ve onları, sayfanın tanıttığı ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi almaya ikna eder.

Bu web sitesi grafikleri, sosyal medya pazarlama çabalarınızı geliştirmek için sosyal medya grafikleri olarak da yeniden kullanılabilir!

3) Yazılı Medyanızı 21. Yüzyıla Taşıyarak Yeni Potansiyel Müşteriler Yaratın

Bazıları yazılı medyanın ölmekte olan bir dijital pazarlama stratejisi olduğunu düşünse de, ustalıkla hazırlanmış yazılı medya son derece etkili olabilir. Basılı medya çok çeşitli alanlarda hayati öneme sahip olabilir.

 • Kartvizitler: Modern, çekici kartvizitler ile sıkıcı, unutulabilir kartvizitlerden kurtulun. Grafik tasarımcıları düzen, renk şemaları, doku ve daha fazlasıyla oynayarak öne çıkacak bir kartvizit yaratabilirler.
 • Broşür tasarımı Ahrefs'e aittirTabela Tasarımı: İşletmenizin fiziksel bir konumu varsa, vitrininizdeki tabela, oradan geçen potansiyel müşteriler ile uğramaya karar verenler arasında fark yaratabilir.
 • Broşürler ve El İlanları: İyi tasarlanmış broşürler potansiyel tüketicinin dikkatini çeker ve onlara hizmetlerinizin/ürünlerinizin/özel tekliflerinizin/etkinliklerinizin anlık görüntüsünü verir. Bir sosyal medya gönderisi kolayca kaydırılabilir veya bir telefon görüşmesi göz ardı edilebilirken, birine fiziksel bir öğe verdiğinizde, ona bakma ve onu hatırlama olasılıkları çok daha yüksektir.
 • Markalı Ücretsizler: Potansiyel müşterilerinize işletmenizi hatırlamaları için somut ve yararlı bir şeyler verin! Markalı kahve kupaları, şişe açacakları, mıknatıslar vb. ürünü her kullandıklarında birinin markanızı düşünmesini sağlar. Bu, marka bilinirliği oluşturmaya yardımcı olur ve tüketici bir markaya ne kadar aşina olursa, o markadan satın alma olasılıkları da o kadar artar.
Tavsiye Edilen:  9 Adımda Online Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

4) Tüketicinin Aklında Kalan Markalama ile Marka Bilinirliğinizi Oluşturun

Ahrefs'in logo tasarımıMarka yenilemesi veya markanın tamamen yeniden tasarlanması, işletmeniz için daha güçlü ve daha uyumlu bir marka kimliği oluşturmanıza yardımcı olabilir. Logo tasarımından web sitesi banner’larına, baskı tasarımına ve aradaki her şeye kadar grafik tasarımcıları, markanızı en iyi temsil eden ve aynı zamanda tüketicilerin aklında kalan bir marka kimliği oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Okunaklı, anlaşılır bir logo oluştururken doğru logo düzeni ve renk paleti hayati önem taşır. Markalı bir infografik tasarım, önemli gerçekleri ve rakamları işletmenizle birleştirir. Markanıza özel bir maskot, bir slogandan çok tüketicinin aklında kalır. Ve liste uzayıp gidiyor! Profesyonel grafik tasarım hizmetleriyle marka kimliğiniz maksimum etki sağlayacak şekilde özelleştirilebilir.

5) Doğru Grafik Tasarımcı Türünü Seçerek Paranızın Karşılığını Daha Fazlasını Alın

Ne tür bir grafik tasarımcının işe alınacağını bulmaya gelince birçok seçenek var. Özel bir dahili grafik tasarımcı, serbest çalışan bir grafik tasarımcı kiralayabilir veya bir grafik tasarım ajansının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Her seçeneğin artıları ve eksileri var, ancak paranızın karşılığını daha da fazla verecek başka bir seçenek daha var. Tipik bir grafik tasarım şirketinin sunduğu hizmetlerin ötesinde hizmet sunan bir şirkette çalışan bir grafik tasarımcının çeşitli ek faydaları vardır.

Ahrefs gibi bir şirkette uzman grafik tasarımcılarımız, en etkili görsel varlıkları üretmek için dijital pazarlama, web tasarımı ve web geliştirme gibi diğer departmanlarla el ele çalışır. Bu grafik tasarımcıları yalnızca grafik tasarım ve grafik tasarım en iyi uygulamalarının kurallarını değil, aynı zamanda web tasarımı ve dijital pazarlamayla ilgili kavramları da anlıyorlar. Basılı bir pazarlama kampanyasının başarısını ölçmek için basılı reklamlara UTM kodlu QR kodları eklenebilir. Web sitesi grafikleri, web sitenizin herhangi bir WCAG yönergesine aykırı olmaması için WCAG uyumluluğu göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Bunlar, Ahrefs gibi çok disiplinli bir şirketten grafik tasarım hizmetleri seçmenin getirdiği birçok katma değer örneğinden sadece birkaçı!

Tavsiye Edilen:  JavaScript ve TypeScript: Modern Web Geliştirme için Derinlemesine Bir Karşılaştırma

İhtiyaç Duyabileceğiniz Her Grafik Tasarım Hizmetinin Hepsi Bir Arada Ödüllü Şirket

Ahrefs ile logo tasarımından web sitesi tasarımına, e-posta tasarımına, resim düzenlemeye, ambalaj tasarımına ve daha fazlasına kadar görsel varlıklarınızdan en iyi şekilde yararlanın. Profesyonel grafik tasarım hizmetlerinin işletmeniz için yaratabileceği farkı bugün görün!

Bugün ÜCRETSİZ grafik tasarım danışmanlığı alın!