Neden Bir Metin Yazarı Tutmalı: İçerik Pazarlama

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Neden Bir Metin Yazarı Tutmalı: İçerik Pazarlama

Birçok işletme, profesyonel bir metin yazarı tutmanın değip değmeyeceğini ve birini işe almanın ne gibi faydalar sağlayacağını merak ediyor. Metin yazarlığını şirket içinde tutmak daha ucuz ve daha kolay görünebilir, ancak bunu yaparak içerik pazarlama yeteneklerinizi sınırlıyorsunuz.

İçerik pazarlama stratejisi ne olursa olsun, her sektör profesyonel metin yazarlığı hizmetlerinden yararlanabilir. Metin yazarları, web sitesi sayfaları, bloglar, e-postalar, basın bültenleri, haber bültenleri ve daha fazlası gibi çok çeşitli ortamlar için metin oluşturma konusunda oldukça bilgilidir.

Profesyonel metin yazarlığı ile içerik pazarlamanın avantajlarından yararlanmıyorsanız, şu önemli avantajları kaçırıyorsunuz demektir:

 • İçerik yaratımı 1. sırada en etkili Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tekniği olarak

 • Harcanan dolar başına, içerik pazarlaması şundan fazlasını üretir: Potansiyel müşteri sayısının 3 katı ücretli arama bunu yapar

 • Web sitesi dönüşüm oranları neredeyse 6 kat daha yüksek profesyonel içerik pazarlamasını kullanan web siteleri için kullanmayanlara göre

 • Şirketlerin %57’si İçerik pazarlamaya adanmış en az iki veya daha fazla kişiye sahip olun

Hala neden bir metin yazarına ihtiyacınız olduğunu merak ediyor musunuz? İşte iş içeriğinizi düzenlemek için bir metin yazarı tutmanız için sekiz neden!

1. Dışarıdan Bir Bakış Açısı

Hiç kimse işinizi sizden daha iyi bilemez, ancak metin yazarlığı söz konusu olduğunda bu, bir yardımdan çok bir engel olabilir. Kendi içeriğinizi yazarken muhtemelen okuyucularınızın beklediğinden daha karmaşık bir anlayış düzeyinde yazıyorsunuz. Dışarıdan bakış açısına sahip bir metin yazarını işe alarak içeriğinizin hedef kitleniz için anlaşılır ve ilgi çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Ek olarak metin yazarları, potansiyel müşteriler/müşteriler için ikna edici metinler hazırlarken yararlı olacak bir dış bakış açısı getirir. Objektif bir bakış açısı getirerek içeriğinizi potansiyel tüketicilere en iyi şekilde nasıl sunabileceklerini değerlendirebilirler.

2. İnce İkna Edici İçerik

Etkili kopyanın ikna edici olması gerekir, ancak ikna edici olmakla fazla “satış meraklısı” olmak arasında ince bir çizgi vardır. Ürünlerinizi/hizmetlerinizi ve bunların ne kadar harika olduğunu biliyorsunuz, ancak yazılı olarak bu genellikle bariz bir satış konuşması olarak ortaya çıkabilir. Fazla “satış odaklı” içerik okuyucuları soğutur. Profesyonel bir metin yazarı, satış konuşmanızı çok daha etkili, ilgi çekici ve ikna edici içerikle sorunsuz bir şekilde harmanlayabilir.

Tavsiye Edilen:  Phenaki AI Nasıl Kullanılır? Eksiksiz Bir Eğitim

3. İçerikteki Çeşitlilik

Etkili içerik pazarlaması, hem içeriğin kendisinde hem de içerik türünde çok çeşitli içerik oluşturmayı içerir. Metin yazarları web sitenizin sayfalarını optimize edebilir, blog yazabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Ayrıca bu içeriği sosyal medya pazarlaması ve e-posta pazarlaması gibi diğer dijital pazarlama hizmetleri için de yeniden kullanabilirler. Web sitenizde çeşitli içeriğe sahip olmak yalnızca okuyucuların ilgisini canlı tutmak için değil aynı zamanda SEO açısından da önemlidir.

Okuyucuları web sitenizde tutmak ve içeriğinizle etkileşime geçmelerini sağlamak, başarılı metin yazarlığının anahtarıdır. Metin yazarları, herkes için ilginç olacak bir şey yaratmak amacıyla web sitenizdeki içeriği değiştirme konusunda oldukça bilgilidir. İyi bir metin yazarı, bir hizmete kısa, anlaşılır ve bilgilendirici bir web sayfası içeriği yazabilir ve ardından infografiklerle dolu daha resmi olmayan bir blog yazabilir. Metin yazarları, hedef kitlenizin tüm kesimlerine hitap edecek çeşitli içerikler oluşturabilir.

4. Büyük Resmi Görmek

Stratejik metin yazarlığı, taze, ilgi çekici ve ikna edici içerik oluşturmaktan daha fazlasıdır. Metin yazarları bir adım geri çekilip büyük resme bakıyorlar. İşletmenin hedefleri nelerdir ve bu hedeflere ulaşmak için içerik nasıl kullanılabilir? İyi bir metin yazarı, içeriği yazarken ve kullanırken çok çeşitli faktörleri göz önünde bulundurur. Metin yazarları, metni planlarken, yazarken ve uygularken çok çeşitli ilgili faktörleri göz önünde bulundurur:

 • Bu içerik web sitesinin ötesinde nasıl kullanılabilir?

 • İçerik, bu işletmenin karşılaştığı sorunları nasıl çözebilir?

 • Bu içerik web sitesindeki diğer sayfalara nasıl bağlanabilir?

 • Bu içerik bizi rakiplerimizden nasıl ayırabilir?

 • Bu şirketin web tasarımına, markasına ve sesine en iyi şekilde uyan içerik nasıl oluşturulabilir?

 • Ve çok daha fazlası!

5. Taze İçerik

Web sitenize sürekli olarak yeni içerik eklemek ve mevcut içeriği düzenlemek, hem SEO hem de kullanıcı deneyimi açısından hayati öneme sahiptir. Kendi içeriğinizi yazarken, içerik oluşturma konusunda geride kalmak veya eski içeriği yeniden kullanmak kolay olabilir. Web sitenize yeni, iyi yazılmış içerik eklememek SEO’nuza zarar verir ve web sitenize tekrar gelen ziyaretçilerin engellenmesine neden olabilir. Eski içeriği web sitenizde birden çok kez yeniden kullanmak zaman kazandırabilir ancak aynı zamanda arama motorlarını da rahatsız edebilir. Web sitenizde yinelenen içeriğe sahip olmak, Google tarafından aldatıcı bir uygulama olarak değerlendirilebilir ve arama motoru sıralamalarınızı etkileyebilir.

Tavsiye Edilen:  Yazılım için GDPR Uyumluluk Kontrol Listesi

6. Zaman

Yukarıda listelenen tüm nedenlerden ve diğer pek çok sebepten dolayı, etkili metin yazarlığı zaman alır. Metin yazarları sadece oturup yazmazlar, araştırma yaparlar, içeriği dikkatlice hazırlarlar ve daha sonra bu içeriği geliştirirler. Metin yazarları, SEO’nun en iyi uygulamalarının karşılandığından, anahtar kelimelerin tutturulduğundan, tonun tutarlı olduğundan, hedef okunabilirlik düzeyinin eşleştiğinden ve kopyayı başarıya hazırlayan diğer tüm faktörlerin mevcut olduğundan emin olmak için içeriğe masaj yapar.

Fırsat maliyeti, bir metin yazarını işe alırken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Zamanınızı sürekli olarak yeni içerik yazmaya harcayarak işinizi büyütmek için yapabileceğiniz diğer şeyleri kaçırıyorsunuz. Yazmak için harcadığınız saatleri müşterilerinizle etkileşimde bulunmak, ağ oluşturmak veya kendi becerilerinizi ve hizmetlerinizi geliştirmek için kullanabilirdiniz. Bir metin yazarını işe almak yalnızca başka şeyler yapmak için zaman kazanmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda zamanın iyi harcanmasını da sağlar. Profesyonel metin yazarlığı hizmetlerini atlayarak, yazmaya ayırdığınız zamanın somut sonuçlar vermemesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Metin yazarları, etkili içerik üretmek için gereken deneyime ve içgörüye sahiptir; profesyonel metin yazarlığı eğitimi ve deneyimi olmayanlar için bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır.

7. SEO Araçlarına Erişim

İyi bir metin yazarı yapan tek faktör beceri ve deneyim değildir. Güçlü SEO metin yazarlığı, genellikle pahalı olan doğru araçları gerektirir. Ahrefs’te metin yazarlığı için kullandığımız SEO araçlarından sadece birkaçı şunları içerir:

 • Anahtar Kelime Hacmi Aracı: Terminolojideki ufak farklılıklar bile 100 arama yapan kişiyi yakalamakla 100.000 kişiyi yakalamak arasındaki farkı yaratabilir. İçeriğe hangi anahtar kelime varyasyonlarının dahil edileceğini bilmek SEO metin yazarlığı için çok önemlidir.

 • Rakip Anahtar Kelime Farkı Analizi: Rakiplerinizin sizin için hangi spesifik anahtar kelimeleri seçtiğini bilmek, arama motoru sonuçlarında rakiplerinizin üzerinde sıralamaya başlamanıza yardımcı olabilir.

 • Pozisyon Takibi: Temel anahtar kelimelerinizin performansını (hatta belirli konumlara kadar) izlemek, yeni içeriğe hangi anahtar kelimelerin dahil edilmesi gerektiğini belirlemenize yardımcı olabilir.

 • Kopya Analizörü: Anahtar kelime araştırması ve uzmanlığıyla birleştirilen profesyonel yazma asistanları, metin yazarlarının yeni içerik ve içerik optimizasyonlarının performansını daha iyi tahmin etmelerine olanak tanır. Optimizasyona ihtiyaç duyup duymadığını belirlemek için mevcut içeriği değerlendirmek de faydalıdır.

 • Web Sitesi Sağlık Denetimleri/Teknik SEO Taramaları: Web sitesi sağlığı, kullanıcıların ve arama motorlarının içeriğinizi nasıl anladığını ve onunla nasıl etkileşime girdiğini etkileyen çok çeşitli teknik SEO yönlerini içerir.

Tavsiye Edilen:  2023'te İşinizi Güçlendirmek için 5 Yaratıcı Dijital Pazarlama Fikri

8. Arama Motoru Optimizasyonu

SEO metin yazarlığı, yukarıda tartışılan tüm faydaları, yatırımınızdan maksimum getiri sağlamak için gereken arama motoru optimizasyonu uzmanlığıyla birleştirir. Profesyonel bir metin yazarını işe aldığınızda, doğası gereği bir dizi dijital pazarlama hizmeti de alırsınız. Metin Yazarlığı, dijital pazarlama stratejinizin tüm yönlerinin zorunlu bir tamamlayıcısıdır. Metin yazarlığı hizmetlerinizden biri için bir numaralı arama motoru sonucu olmanızı sağlayabilirse, o hizmet için reklam ödemeyi bırakabilirsiniz. Bir metin yazarının içeriğinin parçacıkları sosyal medyada takipçileri artırmak ve etkileşimi artırmak için kullanılabilir. Sonuçta, SEO uzmanlığına sahip bir metin yazarı, organik trafiğinizi artıran, arama motoru sıralamalarını iyileştiren ve işinizi büyüten güçlü içerik üretebilir.

Özelleştirilebilir, Uygun Fiyatlı Metin Yazarlığı Hizmetleri

Serbest metin yazarları oldukça pahalı olabilir ve eğer bir metin yazarının ücreti son derece ucuzsa, bunun kesinlikle bir nedeni vardır. Ahrefs olarak somut sonuçlar veren gerçekçi metin yazarlığı oranları sunuyoruz. Metin yazarlığı hizmetlerimiz, özel bütçenize ve hedeflerinize uyacak şekilde tamamen özelleştirilebilir. Hem zamanında metin yazarlığı projeleri hem de devam eden metin yazarlığı hizmetlileri sağlıyoruz. Web sayfası içeriğinden bloglara ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye kadar mevcut içeriği optimize edebilir veya yepyeni içerikler oluşturabiliriz!

Hizmetinizde Bir Dijital Pazarlama Ajansı

Metin yazarlığından arama motoru optimizasyon hizmetlerine, sosyal medya pazarlamasına, ücretli reklamcılığa ve daha fazlasına kadar Ahrefs, işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Dijital pazarlama hizmetlilerimiz, işletmenizin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak için aydan aya ayarlanabilir!

Bugün ÜCRETSİZ İçerik Analizi Alın!