Neden kimse web sitenizi ziyaret etmiyor?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Neden kimse web sitenizi ziyaret etmiyor?

Çoğu küçük ve orta ölçekli işletme için dijital pazarlama, pazarlama karmalarında önemli bir rol oynar ve çoğu dijital pazarlama çalışmasının merkezinde bir web sitesi bulunur.

Ne yazık ki birçok işletme sahibi, web sitesi trafiğinin Düşler alanı; “Eğer inşa edersen gelecekler.”

Bir web sitesi oluşturmak, işletmenizi çevrimiçi olarak başarılı bir şekilde pazarlamanın ilk adımıdır, ancak herhangi bir web sitesi oluşturmak ve insanların sizi bulmasını beklemek gerçekçi bir beklenti değildir.

Bir web sitesi, günün sonunda, pazarlama araç kemerinizdeki bir araçtır ve onunla neyi başarmayı beklediğinize göre ölçülmelidir. İş için doğru aleti kullanmalısınız.

Potansiyel bir müşteriyle düşük performans gösteren bir web sitesi hakkında konuştuğumda çoğunlukla aklıma gelen film alıntısı, Düşler alanıAncak Çeneler… “Daha büyük bir tekneye ihtiyacın olacak.”

Web sitenizin umduğunuz veya beklediğiniz trafiği sağlayamamasının sayısız nedeni olabilir. Bu yazıda, kimsenin web sitenizi ziyaret etmemesinin en yaygın ve düzeltilebilir potansiyel nedenlerinden dördüne bakacağız.

1. İçeriğiniz yeterince iyi değil

Kendi araştırmanızı yaparken veya pazarlama profesyonelleriyle çalışırken “içerik kraldır” ifadesini duymuş olabilirsiniz. Bu çok popüler bir tabirdir ve haklı olarak doğrudur.

Web siteniz yalnızca içerdiği içerik kadar iyidir ve öyle kalacaktır. Öncelikle ziyaretçileri web sitenize getirecek içerik oluşturmaya, ardından onları potansiyel müşterilere ve müşterilere dönüştürmeye odaklanın.

Web sitenizin belirli anahtar kelimeler için görünüp görünmeyeceğini belirlerken arama motorlarının baktığı çok sayıda faktör vardır.

Bunların çoğu, kullandığınız kod ve anahtar kelimeler gibi teknik ve anlamsal temellidir. Ancak bunların çoğu, hemen çıkma oranları ve kullanıcıların web sitenizde harcadığı ortalama süre gibi davranışa dayalıdır.

Ziyaretçiler tarafından kolayca tüketilen ve onlara değerli bir şey sağlayan, hatta paylaşacak kadar değerli bir içerik oluşturmak, arama motorlarında uzun vadeli başarı için mümkün olan en iyi stratejidir.

Harika içerik oluşturmaya yönelik birkaç ipucu:

  • Paragraflarınızı parçalara ayırın – özellikle mobil tarama çağında; Kısa paragrafların kullanıcılarınız için okunması ve sindirilmesi daha kolaydır.
  • Endüstri jargonundan ve saçmalıklardan kaçının; ziyaretçileriniz anlamsız kelimeler kullanmanızdan etkilenmeyecek, bunun yerine onlarla insan gibi konuşacaksınız.
  • Web sitenizin ziyaretçilerine doğrudan hitap edin; ziyaretçilerinize hitap ederken siz kelimesini kullanın.
  • Değer sağlayın – web sitenizin ziyaretçileri tek bir nedenden dolayı oradalar; ilgilendikleri değerli bir şey sunduğunuzu düşünüyorlar, onları hayal kırıklığına uğratmayın.
  • Yazım ve dilbilgisi kontrolü: Çalışmanızı kontrol etseniz bile büyük olasılıkla bir yazım veya dil bilgisi hatası yapacaksınız, ancak bu hataları sınırlamak güvenilirliğiniz açısından önemlidir. Gibi bir araç kullanmayı deneyin Dilbilgisi açısından bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa.
Tavsiye Edilen:  Chatbot GPT: Yapay Zeka Destekli Konuşmaların Gücünü Ortaya Çıkarma

İçeriğinizle ilgili olarak sunacağım son ipucu, web sitenizin tanıtıcı yazılar değil, uzun biçimli içeriklerin yeri olduğudur.

Cümle yazmak istiyorsanız Twitter’ı kullanın. Paragraf yazmak istiyorsanız Facebook’u kullanın. Ziyaretçileri çekecek ve orada tutacak iyi yapılandırılmış, uzun biçimli içerik için web sitenizi ayırın.

Arama motorlarının içeriğinizin uzunluğuna çok fazla önem vermesi muhtemel olmasa da, ziyaretçileriniz bunu yapacaktır ve içerik uzunluğu ile arama sonuçlarında ne kadar iyi göründüğünüz arasında belgelenmiş bir korelasyon vardır.

Bu nedenle, web siteniz için içerik yazarken, ziyaretçilerinize gerçek değer yaratmak için konuyu tam olarak detaylandırın ve bunun karşılığında web sitenizin değeri artacaktır.

2. Yanlış anahtar kelimeleri seçtiniz

İnternetin bir bağımsızlık beyanı olsaydı, “tüm anahtar kelimeler OLUMSUZ eşit yaratılmış.” Duymak istediğin şey olmayabilir ama gerçek bu.

Sonuçta, hiç kimsenin aramadığı bir anahtar kelime için Google’da 1 numaralı noktada görünmek ile hiçbir anahtar kelime için görünmemek arasında pek bir fark yoktur.

Anahtar kelime seçiminin web sitenizin trafik ölçümleri açısından bunu nasıl başarabileceğine veya bozabileceğine dair bir örneğe bakalım.

Bu örnek için, Houston bölgesinde, New York Times’ın en çok satanlar listesinin şu anki sakinlerinden seyahat rehberlerine ve vintage klasiklere kadar çeşitli kitaplar satan bir kitap mağazanız olduğunu düşünün.

Çevrimiçi olarak hedeflediğiniz anahtar kelimelere nasıl yaklaştığınız, işletmeniz üzerinde gerçek dünyada çok büyük bir etkiye sahip olabilir. Web siteniz için olası hedefler olan üç anahtar kelimenin ulusal arama hacimlerini gösteren aşağıdaki tabloya bakın:

Açıkçası “Kitapçı” en fazla arama hacmine sahiptir ve hedeflenen anahtar kelimeniz olarak en iyi seçim olacaktır, değil mi? Şart değil.

Arama hacmi yüksek anahtar kelimelerle ilgili sorun, bunların çok daha rekabetçi olması ve yüksek arama yerleşimleri kazanmayı zorlaştırmasıdır. Kendi kendinize “Ama yatırıma değecektir” diyor olabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Bir Web Sitesinin Tanıtılmasında Anahtar Kelimelerin Önemi

Belki, peki ya size ülke çapında yapılan 201.000 “Kitapçı” aramasından yalnızca %0,1’inin Houston bölgesinden olduğunu, “Houston Kitapçısı” aramalarının ise %66’sının işletmenizle ilgili yerel olduğunu söyleseydim?

Ayrıca, “Houston Nadir Kitap Mağazası” için arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alma şansınızın muhtemelen yüksek olduğu da doğrudur. Bu uzun kuyruklu bir anahtar kelimedir ve muhtemelen bunun için en kolay sıralamaya sahip olursunuz. Ama eğer kimse onu aramıyorsa ne anlamı var?

Eğer “Houston Kitapçısı” diye arama yapan kişilerin yalnızca %10’unu yakalayabilirseniz, web siteniz ayda 59 ziyaretçi görecektir. “Houston Nadir Kitap Mağazası” için arama yapan kişilerin %100’ünü yakalarsanız, o ay için hâlâ yalnızca 10 ziyaretçiniz olur.

Bu durumda hedeflenen anahtar kelimeniz için en iyi seçim “Houston Kitapçısı”dır. Makul sayıda aylık arama sağlarken en iyi başarı olasılığını da sağlar.

Anahtar kelime araştırması, web sitenizi oluşturmanın önemli bir parçası ve başarısında önemli bir faktördür. Web sitenizi yanlış anahtar kelimeler için optimize ederseniz, muhtemelen ya kimsenin aramadığı anahtar kelimeler için iyi bir şekilde görünürsünüz ya da çok rekabetçi olan anahtar kelimeler için hiç görünmeyebilirsiniz.

3. Web siteniz yavaş

Çevirmeli modemleri hatırlayanlarımız için yavaş bir web sitesinin farklı bir anlamı vardır. Geniş bant çağında web sitenizin hızı konusunda endişelenmenize gerek yokmuş gibi görünebilir. Yanılıyorsun.

Bu geniş bant çağı olabilir ama aynı zamanda mobil çağıdır ve bir web sitesinin mobil cihaza yavaş yüklenmesini beklemek çoğu insanın bir sayfayı terk etmesi için yeterli nedendir.

Web sitenizi ilk günden itibaren doğru bir şekilde oluşturmak, web sitenizi daha hızlı performans için optimize etmeye başlamanın en iyi yoludur.

Web sitenizin doğru optimizasyonu, görsel optimizasyonunu, kod optimizasyonunu, sunucu optimizasyonunu ve aradaki her şeyi içerecektir. Aramızdaki geliştirici olmayanlar için bu büyük bir girişimdir ve yarardan çok zarar vermekten kaçınmak için güvendiğiniz bir profesyonelle çalışmak iyi bir fikirdir.

HubSpot’u kullanarak web sitenizin mevcut durumunu kontrol edebilirsiniz. Web Sitesi Sınıflandırıcı. Hız perspektifinden performansınızın yanı sıra yanıt verme hızı ve SEO optimizasyonu gibi diğer önemli faktörler hakkında size genel bir fikir verecektir.

4. Google web sitenize ceza verdi

Nadir de olsa, arama sıralamanızı değiştirmeye çalıştığınız için Google’ın sizi cezalandıracağı senaryolar vardır.

Tavsiye Edilen:  Müşteri edinme ve katılım için web seminerlerini kullanma

Var Bir sitenin cezalandırılabileceği iki yolmanuel bir işlem veya algoritmik bir ceza.

Manuel eylem cezalarının belirlenmesi kolaydır. Google web yöneticileri hesabınıza giriş yapabilir ve herhangi bir cezayla ilgili olarak Google’dan gelen bildirimleri kontrol edebilirsiniz.

Algoritmik cezalar çok daha yanıltıcı bir durumdur. Web yöneticisi hesabınızda faydalı bir bildirim olmayacaktır. Bunun yerine, web siteniz, Google’ın algoritmik güncellemesinin yayınlanmasıyla aynı zamana denk gelen ani, hatta dramatik bir trafik düşüşü yaşayacaktır.

Algoritmik bir cezayı teşhis etmek zor olabilir; çünkü bir algoritma güncellemesi, örneğin rekabetinizi artırarak bir ceza olmasına gerek kalmadan sıralamanızı da etkileyebilir.

Google’ın web sitenize ceza verdiğini tespit edebiliyorsanız, bunun altında yatan nedeni mümkün olan en kısa sürede ele almalısınız.

Google’ın size neyin sebep olduğunu doğrudan söyleyeceği göz önüne alındığında, manuel cezayla bu nedeni ele almak elbette daha kolay olacaktır. Algoritmik bir ceza söz konusu olduğunda, cezanın nedenini belirlemek ve çözmek için büyük olasılıkla güvenilir bir web tasarımı ve/veya SEO şirketi ile çalışmanız gerekecektir.

Götürmek

Web siteniz için zayıf trafik ölçümleriyle karşılaştığınızda kendinize sormanız gereken en iyi soru “Web sitem için trafik oluşturmak için ne kadar yatırım yapıyorum?”

Cevabınız yatırımın çok az olması veya hiç olmaması ise, o zaman artış zamanı gelmiştir. Dijital reklamcılık, sosyal medya pazarlaması ve içerik pazarlaması gibi alanlara yapılan parasal yatırımlar daha fazla trafik oluşturmanın harika yolları olsa da, bu her zaman parayla ilgili değildir.

Zamanınızı daha iyi, daha uzun ve daha ilgi çekici içerik yazmaya ayırın; Web sitenizle ilişkiler ve bağlantılar oluşturmaya yardımcı olmak için enerjinizi çevrimiçi topluluğa ulaşmaya ayırın; Web sitenize yatırım yapın ve geri dönüşlerini göreceksiniz.

Sizin inşa etmeniz, kimsenin geleceği anlamına gelmez. Web sitesi trafiğini oluşturmak için gerekli zaman veya enerjiye sahip değilseniz, kapsamadığınız alanları kapsamak için bir Houston dijital pazarlama şirketiyle çalışmak belki de mantıklı olabilir.