Nedir ve Kendinizinkini Basitçe Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Nedir ve Kendinizinkini Basitçe Nasıl Geliştirebilirsiniz?

2023’te verimli nakliye ve teslimat artık e-ticaret başarısını garantilemek için yeterli değil; ayrıca hem müşteri hem de lojistik tarafında kusursuz bir iade sürecine ihtiyacınız var.

Bu çok önemli, çünkü getiriler artıyor ve 2022’de çevrimiçi satın almaların ortalama getiri oranı şu şekilde olacak: %20,8 (2021’de %18,1’den artış).

Ek olarak, birden fazla Müşterilerin %60’ı Satın alma kararı vermeden önce markanın iade politikasını kontrol edin. Bu rakamlar, endişe verici oranda kaybedilen satış fırsatlarını ve getirilerin tüketici davranışları üzerindeki etkisini yansıtıyor.

Çevrimiçi perakende satışların şu seviyeye ulaşması bekleniyor: 6,51 trilyon dolar 2023 yılında e-ticaretin toplam perakende satışların %22,3’ünü oluşturmasıyla birlikte getirilerin de artmasını bekleyebiliriz.

E-ticaretin bu önemli bileşeni, Getirilerinizi işletmeniz için rekabet avantajına dönüştürünve size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin:

#cta-visual-pb#Kusursuz deneyimler yaratınTers lojistiğiniz kadar sorunsuz çalışan bir web sitesi oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Tersine lojistik nedir?

Tersine lojistik, iadelerle ilgilenmeyi gerektirse de, çok daha fazlasını kapsar:

 • İade edilen ürünleri envanter havuzunuza nasıl yeniden dahil edersiniz?
 • Lojistiğinizi nasıl kolaylaştırabilirsiniz (hem ileri hem de geri)
 • Geri gelen ürünlerin verileri, envanter yönetimi ve takibi
 • İade edilen ürünlerin arkasındaki stratejiniz

Tersine lojistik, müşteri geri dönüşlerinden daha fazlasında önemli bir rol oynar. Bu sadece geleneksel lojistiğin tam tersi değil.

Örneğin, kiralık işletmeler, deneme süresinden sonra geri gelen ürünler, perakendecilerden satılmayan ürünler ve teslim edilemeyen ürünler için de çok önemlidir.

Tersine lojistik nasıl çalışır?

Nasıl çalıştığını daha iyi kavramak için tersine lojistiğin çeşitli unsurlarını öğrenmeniz gerekir.

Anahtar bileşenler

Aşağıda politikalarınızdan paketleme ve fiziksel operasyonlara kadar tersine lojistiğin kritik bileşenleri bulunmaktadır.

İade politikası ve prosedürü (RPP)

İade politikanız müşteri iadelerine ilişkin kurallarınızı ve düzenlemelerinizi aktarır. Aşağıdaki üç standart bileşeni içermeli ve açıkça belirtmelidir:

 1. Geri dönüş zaman dilimi
 2. Gerekli satın alma kanıtı
 3. Bir geri ödeme şekli

Örneğin birisi bir ürünü geri göndermek istiyor ancak poliçenizdeki iade süresi geçmişse bu talebi geçersiz sayılacaktır.

Öte yandan, geçerli bir talep ile iadenin işleme alınabilmesi için makbuz ve/veya kimlik belgesinin gösterilmesi gerekmektedir.

Paketleme yönetimi

Resim: Sıçratmayı kaldır

Bu süreçlere odaklanın İade edilen ürünler için ambalaj malzemelerinin yeniden kullanılması ve atık ve masrafların en aza indirilmesi aksi takdirde yenilerine maruz kalırsınız.

İade edilen geçerli ambalajları nasıl geri dönüştürdüğünüz veya yeniden kullandığınız, kaynakları korumanıza yardımcı olabilir, ancak aynı kusursuz alıcı deneyimini sürdürdüğünüzden ve işin kolayına kaçmaktan kaçındığınızdan emin olun.

Gelir yönetimi

Bu tersine lojistikte en yaygın süreçtir.

Müşteri iadelerini nasıl ele aldığınızı özetlemektedir ve bu operasyonları oluşturmak, onları mümkün olduğunca sorunsuz hale getirme fırsatınızdır.

İade yönetimi, iadeleri nereye yönlendirdiğinizi, iadeleri işlemek için uyguladığınız prosedürü ve ortalamanın altında hiçbir ürünün tekrar dolaşıma girmemesini sağlamak için yapılan kontrol ve dengeleri kapsar.

Bu operasyonları standartlaştırmak, iade yönetiminizi daha akıcı bir süreç için optimize etmenize yardımcı olabilir.

İade süreci

Tipik bir iade prosedürünün nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır.

1. Adım: İşleme

Bir müşteri iade işlemini başlattığında nedenini belirlemeniz gerekir.

Ardından, ürünün müşterinizin mülkiyetinden çıktığında izleyeceği uygun adımları tanımlamanız gerekir.

Bu adımda, eşyanın nakliyesini siz koordine edersiniz ve ücretsiz iade sunuyorsanız bedelini ödeyin. Bu arada planlama, masrafları ve çevresel ayak izinizi en aza indirir.

Örneğin, bir müşterinin deneme süresi sonunda iade etmeye karar verdiği bir yatağı teslim almak gibi tek ürün iadesi için araç kullanmak, araç alanını maksimuma çıkarmadığı için israf ve maliyetlidir.

Uç: İade sürecinizin başında müşterilerinize ürününüzden neden memnun kalmadıklarını sorun. Bu, ürün geliştirme ekibiniz için değerli bilgileri ortaya çıkarır.

Adım 2: Sınıflandırma

İade edilen ürünü aldıktan sonra, onu inceleyerek bir sonraki adımda nereye gideceğini belirlersiniz. Bir önceki adımda müşteriden iade nedenini belirtmesini istemek süreci hızlandırır.

Bu aşamada, öğenin aşağıdaki amaçlarla gönderilmesi gerekip gerekmediğini belirlemeyi hedefliyorsunuz:

 • Tamir ve bakım: Ürün bozuk ama tamir edip müşteriye geri gönderebilir veya yeniden satabilirsiniz.
 • Yenisiyle değiştirme: Bir ürün tamir edilemeyecek şekilde kırılmış veya kullanılamaz hale gelmiş ancak müşteri parasının iade edilmesi yerine yenisinin alınmasını istiyor.
 • İmha etmek: Öğe düzeltilemez ve artık kullanılamaz. Özellikle bir garanti programınız varsa, diğerlerini onarmak için bu parçalardan çalışan parçaları kurtarmayı düşünün.
 • Değişme: Bir ürün iade ediliyor ve müşteri, bunun yerine farklı bir ürün istiyor. Değişim nedenine (örneğin farklı renk veya beden isteme) bağlı olarak bu ürünler hala iyi durumda olabilir.
Tavsiye Edilen:  Etkileşimli içerik oluşturmada chatGPT'nin rolü

Adım 3: Taşıma

Resim: Sıçratmayı kaldır

Sonra, zamanı geldi öğeyi fiziksel olarak belirlenmiş bir alana taşıyın.

Örneğin, bir ürün kusurlu veya arızalı olduğu için iade edildiyse, onarım veya yenileme departmanına iletilmelidir.

Bu envanterin çok uzun süre beklemede kalmaması gerektiğini, aksi takdirde hızla eskimiş envantere dönüşeceğini ve daha da fazla değer kaybedeceğini unutmayın.

Hatta yanlışlıkla atık olarak bile sonuçlanabilir.

Uç: Tüm tersine lojistik süreçlerinizin tek bir depoda merkezileştirilmesini düşünün. Bu şekilde, tüm iadeler için standart bir adresiniz olur ve bu depo, envanter israfının minimum düzeyde olmasını sağlamak için işleme prosedürleriniz konusunda eğitilebilir.

4. Adım: Harekete geçmek

İade edilen ürün uygun departmana ulaştıktan sonra yapabilecekleriniz şunlardır:

 1. Garanti kapsamındaysa onarılabilir veya değiştirilebilir, ardından müşteriye geri gönderilebilir. Bu seçenekle ürünü müşterinin eline geçene kadar takip edersiniz.
 2. Müşteri para iadesi isterse gönderin. Sonrasında, İade edilen ürünü onarabilir, yenileyebilir ve envanterinize yeniden dahil edebilirsiniz.. Bu durumda, stoklanmış ürünlerinize geri dönerken onu takip edersiniz.
 3. Ürün kaydedilemiyorsa şunları yapabilirsiniz: sökün ve bazı parçalarını geri dönüştürün veya tamamen atın. Yeniden kullanılabilen her şey tamir için gönderilen mallara uygulanabilir. Bu parçaları ve tek kullanımlık bileşenleri elinizden çıkana kadar takip edersiniz.

Adım 5: Yeniden satma veya elden çıkarma

Yukarıdaki adımlardan sonra, envanterinize yeniden dahil ettiğiniz öğeler yeniden pazarlanabilir ve yeniden satılabilir.

Bu, kayıpları en aza indirir ve hatta kaybettiğiniz satışları kara dönüştürebilir.

Kurtarılamaz öğelere gelince, bunları uygun şekilde imha edilene kadar izleyin. Çalışkan olmak sürdürülebilirliğinizi artırır ve envanterinizi ve mali durumunuzu takip etmenize yardımcı olur.

Ücret

Resim: Sıçratmayı kaldır

Tersine lojistiğin hayati önemi, uygulama maliyetidir: Bir geri dönüş size pahalıya mal olabilir Ürünün orijinal fiyatının %66’sı.

Ayrıca hesap vermek zorundasınız ulaşım, işçilik ve uygun şekilde bertaraf için yapılan harcamalar.

Bununla birlikte, güçlü tersine lojistiğin uzun vadeli faydaları, başlangıçta cüzdanınıza getireceği sıkıntıdan daha ağır basmaktadır.

Dahası, tersine lojistik konusunda uzmanlaşmak, karbon ayak izinizi azaltmanıza yardımcı olur. İle Tüketicilerin satın alma kararlarının %30’unu etkileyen çevresel etkiSürdürülebilirliğe yatırım yapmak büyük getiriler sağlayabilir.

Tersine lojistik türleri

Artık tersine lojistik hakkında genel bir anlayışa sahip olduğunuza göre, onun çeşitli biçimlerini inceleyelim.

Kullanım ömrü sonu (EOL)

EOL’deki bir ürün aşağıdaki kriterlerden birine uyuyor:

 • Artık müşterinin ihtiyaçlarını karşılamıyor
 • Öğe artık çalışmıyor
 • Onun yerini daha yeni ve daha iyi bir sürüm aldı
 • Ürün artık kullanışlılığının sonuna ulaştı

EOL’lerindeki bazı öğelerin uygun şekilde imha edilmek üzere üreticilerine iade edilmesi gerekirbu da paraya mal olabilir.

Düz getiriler

Doğrudan iade, müşterinin para iadesi karşılığında ürünü geri göndermesini gerektirir.

Bu senaryoda, satıştan vazgeçersiniz ve nakliye ücretini ödersinizbu da kârınıza zarar verebilir.

#cta-mini-pb#İlk etapta iadeleri nasıl önleyeceğinizi öğrenin. Daha fazla bilgi edin

Garanti iadeleri

Garantiler, müşterilere ürünün performans göstereceğini vaat eden garanti görevi görür. Bu arada kapsama alanı günlerden bir ömre kadar sürebilir.

Satın alınan ürünler beklendiği gibi çalışmıyorsa veya garanti kapsamında sorun yaşıyorsa, müşteriler bunları onarım veya değiştirme için geri gönderebilir.

İşiniz bittiğinde ürünleri geri gönderirsiniz (masrafları size ait olmak üzere).

Borsalar

Değişimler aynı zamanda müşterilerin satın aldıkları ürünleri iade etmelerini de içerir, ancak farklı bir öğeyle değiştirilirler.

Bir müşteri yanlış bir sipariş aldığında (yanlış renkte bir gömlek gibi) siparişi geri gönderip doğru siparişle değiştirebilir veya mağaza kredisi ile değiştirebilir.

Yenileme, onarım veya yeniden üretim

Resim: Sıçratmayı kaldır

Tersine lojistiğin bu biçimi şunları gerektirir: Geri gönderilen hasarlı ürünleri onarmak, yenilemek veya yeniden üretmek ve ardından yeniden satmak.

Örneğin, birisi kusurlu veya kırık bir ürünü iade ettiğinde, bu ürünün değiştirilebilir ve yeniden kullanılabilir parçaları geri kazanılır ve gereksiz israfın önlenmesi için yeniden kullanılır.

Daha sonra yeniden birleştirilir, çalışan ürünlere dahil edilir ve ardından kayıpları en aza indirmek için satılır.

Kira iadeleri

Kiralanan veya kiralanan malların, kararlaştırılan süre sonunda iade edilmesi durumunda, hasar açısından değerlendirin, ardından yenileyin ve yeniden pazarlayın.

Yine de bunları yeniden yerleştiremezseniz, öğeleri geri dönüştürün veya atın.

Satılmayan mallar

Bu tür tersine lojistik şunları içerir: satılmayan ürünleri distribütörlere veya üreticilere iade eden perakendeciler.

Şirketler genellikle zayıf satışlar, teslimatın reddedilmesi, envanterin eskimesi veya diğer faktörler nedeniyle bu seçeneğe başvuruyor.

Teslim edilmedi

Tersine lojistiğin bu şekli için, Teslim edilemeyen ürünler dağıtım merkezlerine iade edilir.

Daha sonra ya menşe noktalarına iade edilirler ya da daha yetenekli şirketler için teslimat başarısızlığının nedeni belirlenip düzeltildikten sonra müşterilere yeniden gönderilirler.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT Eklenti Mağazasına Nasıl Erişilir?

#cta-mini-pb#Dirençli lojistikle teslimat hatalarını önleyin. Daha fazla bilgi edin

Başarılı tersine lojistiğin faydaları

Tersine lojistiğin bu daha ayrıntılı görünümüyle gelin, bu sürecin size, müşterilerinize ve çevreye nasıl fayda sağlayabileceğini derinlemesine inceleyelim.

Daha iyi envanter yönetimi

İyi yürütülen tersine lojistik size yardımcı olabilir Aksi takdirde boşa harcanan envanteri takip edin ve yeniden dahil edin.

Genel kayıpları en aza indirmek için kaybedilen bir satıştan nelerin kurtarılabileceğini belirlemenize olanak tanır.

Ayrıca, iade edilen envanterden en iyi şekilde yararlandığınızda ürünleri veya belirli parçaları eskisi kadar sık ​​yeniden sipariş etmeniz veya yeniden üretmeniz gerekmez.

Geliştirilmiş sürdürülebilirlik

Resim: Sıçratmayı kaldır

Aksi takdirde imha edilecek öğeleri onardığınız, yenilediğiniz ve yeniden dolaşıma soktuğunuz için şirketinizin atıklarını azaltırsınız.

Bu döngüsel ekonomi özellikle çevreye duyarlı işletme ve tüketicilerin sayısının artmasıyla birlikte sürdürülebilirliği olumlu yönde etkileyebilir:

Bu rakamlar, yeşil uygulamaları benimsemenin hem daha çevre dostu hem de markanız için faydalı olduğunu gösteriyor.

: Özellikle iade edilen ürünleri indirimli olarak satacaksanız, destek ve ambalajlarınızdan elinizden geleni yeniden kullanmayı düşünün.

Artan müşteri memnuniyeti

İade süreci aynı zamanda müşteriyi elde tutmanın da önemli bir unsurudur.

Aslında, Tüketicilerin %95’i söylemek Kötü bir deneyim, onların bir markadan tekrar satın alma olasılığını azaltır.

Müşterilerinize kusursuz bir deneyim garanti etmek, özellikle satın aldıkları ürünleri göremedikleri veya onlara dokunamadıkları için çevrimiçi alıcılar için satışı sonlandırabilecek güçlü bir güvence görevi görür.

Aynı zamanda tüketici stresini azaltır ve kulaktan kulağa tavsiyeleri artırır, böylece potansiyel müşteri erişiminizi genişletir.

Tersine lojistiğin zorlukları

Olumlu yönlerine rağmen tersine lojistiğin bazı önemli dezavantajları da vardır.

Daha fazla karmaşıklık

Tersine lojistiği yürütmek, ürünleriniz için ikinci bir sipariş karşılama yolunu yönetmenizi gerektirir.

Tüketicilere giden ürünlere ek olarak, geri dönenler için izleme ve süreçleri dahil etmelisiniz.

Bu, yerine getirme sürecinizin karmaşıklığını artırır ve bu da daha fazla hata fırsatına yol açar.

Tüm bunların üstesinden gelmek için araçları dahil edebilirsiniz (ve etmelisiniz), ancak bu, denetlenmesi gereken başka bir unsur daha ekler.

Kalite kontrolünü denetlemek daha zor

Resim: Sıçratmayı kaldır

İadeleri kabul eden her kanalda sıkı ve tek tip kalite kontrol önlemleriniz olmadığı sürece, aşınmış, hasarlı veya eksik parçaları olan ve koşullu incelemeyi geçemeyen bir ürün alabilirsiniz.

Arızalı bir ürünü yenileme veya imha için işaretlemezseniz veya daha kötüsü onu yeni bir müşteriye göndermezseniz, düşük kaliteli iade edilen ürünlerle marka itibarınızı riske atarsınız.

Olumsuz yorumlar (kötü yapıldığında)

Herkes hata yapar, ancak bunlar lojistikte meydana geldiğinde (bir ürünün kaybedilmesi veya iadenin iade edilmemesi gibi) olumsuz incelemelerle sonuçlanabilir.

Kötü geri bildirim işinize zarar verebilir o zamandan beri Mutsuz müşterilerin %13’ü Kötü deneyimlerini ortalama 20 kişiyle paylaşıyorlar.

Aslında, yanlış yaptığınızda söylentiler ortalıkta dolaşıyor.

Tersine lojistik en iyi uygulamaları

Yukarıda özetlenen zorluklar zorlu görünse de, bunlara karşı koymak için birkaç seçeneğiniz var. İşte önleyici tedbirler almanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Hava geçirmez bir iade politikası oluşturun

İade politikanızın şartlarını açıkça belirtin ve sıkı bir şekilde uygulayın Hem müşterilerinizin hem de çalışanlarınızın kafa karışıklığını önlemelerine yardımcı olmak için.

Sürecin kesintisiz devam etmesi için geçerli iade süresi, satın alma kanıtı gereklilikleri, geri ödeme şekli ve diğer noktalar konusunda kesin olun.

Bu bağlılık aynı zamanda çevrimiçi alışveriş yapanların para iadesi veya bedava ürün almak için politikanızı kötüye kullanması gibi sahtekarlık faaliyetlerini de önler.

Sorumluluk belirleyin

Tersine lojistiğinizi optimize etmenin bir başka yolu da iadeleri yönetmek için bir sipariş karşılama sağlayıcısıyla ortaklık kurmaktır.

Takip etmek için tek bir sipariş karşılama yoluna sahip olmak, lojistiğinizin karmaşıklığını azaltır.

Partnerinizi sorumlu tuttuğunuzdan emin olun, böylece bir şeyler ters giderse suçu üstlenemez. Sorumluluğu üstlendikleri zaman, sorunsuz operasyonlar için tersine lojistik sürecinizin diğer bölümlerine odaklanabilirsiniz.

İsrafı azaltmak

Mümkün olan her yerde nasıl yapılacağını düşünün Müşteri deneyiminizi korurken israfı azaltın.

Örneğin, satılamayan bir envanter alırsanız, onu parçalara ayırabilir ve garanti kapsamındaki ürünleri onarmak için parçaları kurtarabilir misiniz?

İadeleri merkezileştirin

Resim: Sıçratmayı kaldır

İadeleri işlemek ve işlemek için donanımlı bir alan belirleyinçünkü bu, kalite kontrolü ve izlemeyi iyileştirecektir.

Bu prosedür için bir alan ayırmak, aynı zamanda alıcı deneyiminizi de korur; çünkü çalışanlarınıza, bir iadeyi doğrularken veya bir ürünün durumunu değerlendirirken nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi iadeler konusunda uzmanlaşma konusunda eğitim verebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

Kalite kontrolüne yatırım yapın

Kalite kontrolüne harcama yapmaktan çekinmeyin.

Sahip olmak kusursuz inceleme önlemleri ve yüksek standartları uygulayabilecek kişiler hem müşterilerinize hem de işletmenize bir bütün olarak fayda sağlayacaktır.

Örneğin, bir ürün kötü durumda geri gönderildiğinde, sıkı süreciniz iadenin yeni müşteriye daha iyi bir durumda iletilmesini sağlayacaktır. Bu, markanızı korur ve kayıp ve israfı en aza indirir.

Doğru yazılımı seçin

Tersine lojistik karmaşık bir iş olmasına rağmen, genel ekosisteminizle çalışan doğru araçları seçmek işi basitleştirir.

Sağlam yazılım şunları yapabilir: iş akışlarınızı kolaylaştırın ve izlemeye yardımcı olunyükün önemli bir kısmını omuzlamaktadır.

#cta-visual-pb#Tersine lojistiğinizi sergileyinShogun Sayfa Oluşturucu ile iade politikalarınızı görüntüleyin, iadelerinizi yönetin ve daha fazlasını yapın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

İşletmeniz için en iyi çözümü bulmanıza yardımcı olmak amacıyla, özellikle tersine lojistik için tasarlanmış olanlarla başlayın.

Mutlu İade

Happy Returns, e-ticaret satıcılarının aşağıdaki tersine lojistik araçlarıyla gelirlerini korumalarına yardımcı olur:

 • İade ve değişim portalı: İadeleri otomatikleştirip basitleştirir ve markalı bir deneyim sunar
 • Dönüş Çubukları ağı: Kolay para iadesi ve değişimin yanı sıra kutusuz ve etiketsiz iade olanağı sunar
 • Uygulamayı iade et: Happy Returns uygulaması, e-ticaret siparişlerini fiziksel mağazalarınıza bağlayarak kolaylaştırılmış çok kanallı deneyimlere olanak tanır

Fiyatlandırma:

 • PayPal’ı ödeme yöntemi olarak sunanlar için ücretsiz
 • 500$’dan başlayıp özel fiyatlandırmaya kadar

Döngü

Loop’un platformu, çevrimiçi alışverişe benzer bir iade deneyimi sunarak satıcıların maliyetleri en aza indirmesine, kayıpları önlemesine ve geliri korumasına yardımcı oluyor. Ayrıca:

 • Değişimleri yönetir
 • Otomasyonlar sağlar
 • İçgörüler sunar
 • Nakliye ve lojistik sağlayıcılarıyla entegre olur

Fiyatlandırma:

Dönüş

Returnly, işletmelerin özelleştirilmiş ve markalı bir iade merkezi oluşturması için bir dizi araç sunar.

Müşterilerle geri dönüş noktasında etkileşime geçin ve sorunsuz bir self-servis deneyimi sunun.

Paket ayrıca kargo sağlayıcıları ve Shopify ile entegre olmanın yanı sıra aşağıdakiler için ek işlevlere de sahiptir:

 • Borsalar
 • Takip
 • Analitik

Fiyatlandırma:

 • Başlangıç ​​(Uygulama): 149$/ay; 1.000 iade/yıl; Ek getiri başına 3$
 • SPI’lı Başlangıç ​​(Uygulama): 99$/ay
 • Ödül: Özel fiyatlandırma

ReverseLogix

ReverseLogix, e-ticaret işletmelerine, tersine lojistik yaşam döngüsünün tamamını kapsayan bir iade yönetimi sistemi (RMS) sağlar.

Platform, aşağıdakileri sağlayan özelleştirilebilir iş akışlarına, otomasyonlara ve entegrasyonlara sahiptir:

 • Kusursuz iade deneyimleri sunun
 • İade yönetimini iyileştirin
 • Garanti içi ve garanti dışı onarımları etkinleştirin
 • Kolaylıklar yeniden ticaret

Fiyatlandırma:

 • Özel fiyatlandırma, şirketle iletişime geçmeniz gerekiyor

Veho

Veho, aşağıdaki adımlarla kapı eşiğine rahat dönüş sağlayan bir son kilometre lojistik platformudur:

 1. Müşteri iade talebinde bulunur, teslim alma tarihini seçer ve talimatları verir.
 2. Veho daha sonra onlara bir zaman aralığı gönderiyor ve öğeyi kapılarının önünden alıyor.
 3. Son olarak Veho, iade edilen ürünü paketler, etiketler ve satıcının lojistik merkezine gönderir.

Süreç, müşterinin kutuya koymasını veya yazdırmasını gerektirmez; Veho onların yükünü üstleniyor.

Fiyatlandırma:

 • Özel fiyatlandırma, şirketle iletişime geçmeniz gerekiyor

İleriye dönük iş ivmesi oluşturmak için tersine tedarik zincirinizi güçlendirin

Sağlam bir tersine lojistik süreci geliştirmek karmaşık ve maliyetli bir girişimdir.

Ancak iyi uygulandığında faydaları kolaylıkla zorlukların üstesinden gelebilir. İsrafı en aza indirebilir, kaybedilen satışları kara dönüştürebilir ve hatta marka itibarınızı artırabilirsiniz.

Sağladığımız bilgilerin başlangıç ​​noktanız olmasına izin verin ve ardından işinizin ihtiyaçlarına göre bunları geliştirin.

Tersine lojistiğinizi optimize ettiğinizde markanız, tüketicileriniz ve dünya için faydalar göreceksiniz. Tedarik zinciri yönetiminde uzmanlaşarak rekabetin çok ilerisinde olacaksınız.

#cta-visual-pb#Sorunsuz deneyimler yaratınTers lojistiğiniz kadar sorunsuz çalışan bir web sitesi oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın