Negatif SEO Nedir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Negatif SEO Nedir?

“Negatif SEO” terimi, son zamanlarda duyduğunuz bir şey olabilir. Expedia, Google tarafından cezalandırıldıktan sonra dijital pazarlama haberlerinde ön plana çıktı ve seyahat devi konuyu ele almak için çıktı ve negatif SEO kurbanı olduklarını iddia ettiler.

Negatif SEO Nedir?

Teknik olarak, negatif SEO, birisinin sitenize yaptığı ve arama sıralamanızı etkileyebilecek kötü niyetli herhangi bir şeydir. Bu pek çok anlama gelebilir, ancak çoğunlukla ve Expedia söz konusu olduğunda, sitenizin organik sıralamasını bozmak amacıyla sitenize yönlendiren kötü veya spam içerikli bağlantılardan bahsediyoruz. Spam göndericinin amacı, sıralamalara zarar vermek veya hatta sitenizi Google’ın dizininden tamamen çıkarmak niyetiyle sitenize yüzlerce veya binlerce negatif geri bağlantıyı işaret ederek sitenizin sıralamasını düşürmektir.

Nasıl Bilinir?

Bu sorunun cevabı, bu makaleden çıkarmanız gereken tek şeydir ve cevap, BAĞLANTI ANALİZİ YAPIN! Hatta her ay link analizi yapmayı alışkanlık haline getirin. Düşünün, kaliteli, doğal bağlantılar oluşturmak için çok zaman harcıyorsunuz. Yatırımınızı korumak istemiyor musunuz? Ayrıca, backlink profilinizde ortaya çıkarabileceğiniz tek şey negatif SEO değildir. Belki geçmişte (veya şu anda) birlikte çalıştığınız bir üçüncü taraf, olumsuz uygulamalar kullanmıştır. Belki de yıllar öncesinden kalma eski bağlantılara sahipsiniz.

Ne yapıyorsun?

Google Web Yöneticisi Bağlantılarınızın bir kopyasını indirin. Bu verileri başka bir üçüncü taraf aracıyla (Opensite, Ahrefs, Majestic, vb.) birleştirebilirsiniz. Özellikle sitenizle tamamen ilgisiz olduklarında, kötü bir bağlantı ayak izini belirlemek çok zor değildir. İşte makale Kötü bağlantıları ve kullanabileceğiniz çeşitli araçları belirleme konusunda. Bunları belirledikten sonra, bağlantınızın kaldırılmasını istemek için bu web yöneticilerine ulaşmak isteyeceksiniz. Aldığınız yanıt oranına hoş bir şekilde şaşırabilirsiniz. Ardından kalan bağlantıları alın ve reddedin.

Tavsiye Edilen:  Mağazanız İçin En İyi Platform Nedir?

Negatif SEO’nun Geleceği

Google sorunu ele aldı ve bunun bir tehdit olmadığını söyledi. Bununla birlikte, bağlantı profilinizi manipüle etmeye çalışmanıza karşı, algoritmalarının neyi manuel olarak alıp negatif bir SEO taktiği olarak tanımlayabileceğini bilmek zordur. Belki şimdi eklenen düşük kaliteli geri bağlantılar hiçbir değer katmayacak ve eski kötü bağlantılar zararlı olacaktır. Cevap ne olursa olsun, negatif SEO’nun gerçek bir tehdit oluşturduğu internet pazarlama dünyasında anlaşılmış görünüyor. Yalnızca negatif SEO’yu izlemek için değil, aynı zamanda sağlam bir bağlantı profilini sürdürmek için bağlantı profilinizin zirvesinde kalmak önemlidir.