Olağanüstü E-ticaret, Yeniden Tanımlandı – Birinci Bölüm

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Olağanüstü E-ticaret, Yeniden Tanımlandı – Birinci Bölüm

E-ticaret platformları sayesinde çevrimiçi mağaza işletmek isteyen herkes bunu yapabilir. Aslında yalnızca 30 Mart – 20 Nisan 2020 arasında oluşturulan yeni Shopify mağazalarının sayısı %62 arttı.

E-ticaretin büyümesi inanılmaz olsa da çevrimiçi mağazaların çok büyük olması, herkesin müşteri deneyimi konusunda yaratıcı olması gerektiği anlamına geliyor. Endüstri geliştikçe kaçınılmaz bir kalabalık görmeye başlıyoruz. Ama aynı zamanda şunu da görmeye başlıyoruz—sırasında herkes mağaza açabilir, tüm mağazalar mağaza açmayabilir markalar.

Farklılaşma kritik hale geldi. Bu nedenle Shogun’da hepimiz olağanüstü e-ticaret deneyimleri sağlamakla ilgileniyoruz.

Peki bu ne anlama geliyor?

Hepimiz internetten alışveriş yapıyoruz ama ne işe yarar olağanüstü deneyim? Önde gelen markalar öne çıkmak için neyi farklı yapıyor ve neden müşterinizin tamamına yatırım yapmak gerekiyor? deneyim, bu kadar değerli mi?

#cta-paragraph-pb#Not: Bu, beş bölümlük serinin ilkidir. Her hafta, olağanüstü e-ticaret deneyimlerinin beş temel sütunundan birini paylaşacağım ve bu ilkeleri işinize nasıl uygulayacağınızı size göstereceğim. Blogumuza abone olun Serinin bir sonraki oyunu çıktığında bilgilendirilmek için!

Markaların neden istisnai ürünlere yatırım yapması gerekiyor?

Markaların ödeme yapmaya başladığı bir değişim gördüğümüze inanıyorum fazla oluşturdukları deneyimlere daha fazla ilgi gösteriyorlar. Çünkü müşteriler dikkat çekici bir şeyle karşılaştıklarında bunun yeni standart haline gelmesi kolaydır.

Yüksek kalitede çevrimiçi alışveriş ile daha sıradan bir şey arasındaki fark açıktır. Olağanüstü bir e-ticaret web varlığı, şablonlu, ortalama veya beklenenin ötesine geçer. “Olağanüstü”, sitenin temel işlevselliğini sağladığı gibi, ince ayrıntılara da eşit önem verir.

Kısacası insanlar mağazanızla etkileşime girdiğinde ve mağazanızdan alışveriş yaptığında bir deneyim yaşadıklarını hissetmeliler.

Aklıma Apple markası geliyor. Fiziksel bir Apple Store’a girdiğinizde marka tanıtımını yapar. Şık mağaza estetiğinden minimal (ama güzel) ürün teşhirlerine, iPad’den ürün seçmenize yardımcı olan Apple Genius’lara kadar, bu bir deneyim. Başından sonuna kadar bilinçli olarak tasarlandı.

Tavsiye Edilen:  Artan Erişim için İçeriği Yeniden Amaçlandırmanın Faydaları

Sadece katılarak neredeyse Apple markasının niteliklerini üstleniyor ve bir şekilde kişisel olarak fayda sağlıyorsunuz. Aynı marka hissi perakende satıştan internetteki varlığına da yansıyor. Apple ürünlerini nereden satın alırsanız alın, ‘Apple benzeri’ bir deneyim yaşarsınız.

(Kaynaklar: Elma, Sıçratmayı kaldır)

Apple, Nike, Under Armour, Spanx ve Tesla gibi sürekli olarak güçlü duygular uyandıran markalar altın standart haline geldi. Bunlar ev isimleri. “O” markaları.

Ancak artık doğrudan tüketiciye yönelik markalar da bu üst düzey deneyimleri sunmayı amaçlıyor. Ve iyi bir sebepten dolayı.

Çünkü siz ölçeklendikçe müşterileriniz (Nike, Tesla ve Apple’ı tanıyan ve sevenler) alışveriş tercihlerini öğrendiler itibaren bu muhteşem perakendeciler.Alışveriş yapanlar artık birinci sınıf çevrimiçi deneyimlere dayanarak bir e-ticaret web sitesinin neler içermesi gerektiğine dair beklentiler oluşturuyor. Artık bu beklentileri büyük ve küçük şekillerde sitenize uygulamak size kalmış.

Mümkün olan en iyi müşteri deneyimini yaratmaya odaklanmaya başladığınızda, sürekli müşterileri ve meşruiyeti teşvik edersiniz. Senin markan olur ürün.

Grip mevsiminde kağıt mendilden kaç kez “mendil” yerine popüler marka adı “Kleenex” olarak bahsettiğinizi bir düşünün. Veya Apple örneğinde insanlar “Yeni Mac’inizi beğendiniz mi?” “Yeni dizüstü bilgisayarınızı beğendiniz mi?” yerine

Markalar ilgi çekici müşteri deneyimleri ve akıllı, kişisel ve tutarlı etkileşimler yoluyla ürün haline gelir.

Müşteriler sizden ne bekleyeceklerini biliyorlarsa (yani, markanızın yarattığı duygu sayesinde satın alma işlemlerinde kendilerini onaylanmış hissediyorlarsa) Ve Sitenizde alışveriş yapmaktan keyif aldım) daha fazlası için geri döneceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Onların vazgeçilmezi olabilirsiniz.

Kaliteli markalar için “olağanüstü” olmak ekstra önem taşıyor

Shogun daha başsız ticaret yapılarını sundukça şunu fark ediyoruz: Lüks ürünler sunan markalar, farklılaştırılmış bir deneyimi kritik görev olarak algılıyor. Üst düzey bir ürün satıyorsanız sitenizi istediğiniz gibi tasarlama esnekliğine ihtiyacınız vardır.

Örneğin yaşam tarzı ürünleri markası Nomad’ı ele alalım. E-ticaret Direktörü Reese Hammerstrom, başsız bir ticaret mağazasına yatırım yapma nedenlerinden birini şöyle anlattı:

“Bu gerçekten mağazamızın bir sonraki gerçek evrimini ve olduğuna inandığımız e-ticaretin geleceğini hayal etmemizi sağladı.”

Markalar ölçeklendikçe artık meşruiyet ve büyümeye işaret eden bir şey yaratmaya odaklanılıyor. Bloktaki her satıcının kullanabileceği kurabiye kesicili limonata standına daha az benzeyen bir şey.

#cta-visual-xcom#Olağanüstü e-ticaret, yeniden tasarlandı.İbreyi harekete geçiren ve markanıza isim kazandıran e-ticaret deneyimlerini nasıl oluşturacağınız konusunda en iyilerden bilgi edinin. Xperience Commerce’e kaydolun

Olağanüstü bir e-ticaret deneyiminin 5 temeli

Artık markaların neden olağanüstü deneyimlere yatırım yaptığını araştırdığımıza göre, şimdi başlayalım. tanımlamak olağanüstü.

Shogun’da bunu şu şekilde görüyoruz:

#cta-paragraf-pb#Olağanüstü bir e-ticaret deneyiminin şu olduğuna inanıyoruz: Müşterilerde merak duygusu uyandıran, işlevsel, estetik açıdan hoş bir çevrimiçi mağaza. Oldukça performanslıdır ve sonuçta satın almaları artırır. Özellikle harika çevrimiçi alışverişin temelinde kolaylık ve detaylara gösterilen özen yatmaktadır.

Bu deneyimleri yaratmak için bir çerçeveye sahip olmak kullanışlıdır.

Olağanüstü bir çevrimiçi mağazanın planını şu şekilde görüyoruz:

  • Çok güzel işlevsel
  • Dinamik, zengin mağazacılık özellikleri sunar
  • Gerçek zamanlı kişiselleştirmeyle keyif veriyor
  • Son derece hızlı yükleniyor
  • Tutarlı, yüksek kaliteli marka görselleri içerir

İlk sütuna daha detaylı bakalım.

Bir olağanüstü e-ticaret mağazası oldukça işlevseldir

Hem çarpıcı tasarım hem de işlevsellik çizgisini koruyan bir e-ticaret web sitesi idealdir. Bunun mükemmel bir örneği temiz, doğal saç bakım ürünü markası Briogeo’dur.

(Kaynak: Briogeo)

Site sadece göz kamaştırıcı değil (mükemmel ürün fotoğrafları, düzenler, markaya uygun görünüm), aynı zamanda sezgisel ve işlevseldir.

Briogeo’nun ürün koleksiyonu sayfaları, alışveriş deneyimini kolaylaştırmanın bir yolu olarak öne çıkıyor. Koleksiyon sayfalarında alışveriş yapmak başlı başına bir eşsiz Briogeo, günümüzde gezinmesi kolay olduğu kadar işlevsel bir deneyim tasarlayarak bunu bir hale getiriyor.

Demek istediğim şu:

Müşteriler, üst gezinme çubuğundaki “Alışveriş” sekmesinin üzerine geldiklerinde, hasarlı saçlar veya sağlıklı yaşam takviyeleri gibi benzersiz ihtiyaçlarına göre ürünleri satın alabilirler. Bir koleksiyon sayfasına tıkladıktan sonra, bu sayfadan ilgili tüm ürünlere göz atabilir, ürünleri sepetlerine ekleyebilir veya bir ürün aboneliği başlatabilirler.

Müşteriler farelerini farklı ürünlerin üzerine getirdiğinde, daha fazla bağlam sağlamak için başka bir ürün görseli (ambalajın içinde ne olduğuna yakınlaştırılmış bir görünüm gösteren) görürler. Ve satın almak istedikleri bir şey görürlerse, her ürünün hemen altına yerleştirilen düğmeler sayesinde ürünleri sepetlerine eklemek veya bir ürün için abonelik başlatmak hızlı ve kolaydır.

Briogeo’nun sitesini olağanüstü kılan şey, aynı zamanda henüz ne aradıklarından emin olmayan müşterilere verdiği önemdir.

Bunun için Briogeo, üst gezinme çubuğunda ve site genelinde yer alan Saç Testini tanıtıyor.

(Kaynak: Briogeo)

Bu test, yalnızca kişiselleştirmenin iyi yapıldığına (benzersiz ilgi alanlarıma göre uyarlanmış ürün önerileri!) bir selam vermekle kalmıyor, aynı zamanda müşterilerin yeni Briogeo ürünlerini keşfetmesine yardımcı olarak satın alma olasılığını artırıyor. Yararlı ve yüksek dönüşüm sağlayan. Basit ama dahice.

#cta-visual-fe#Olağanüstü E-ticaret Deneyimleri serimizdeki bir sonraki gönderiyi kaçırmayınBlogumuza gelir gelmez bir sonraki gönderiyi alacağınızdan emin olmak için kaydolun.Üye olmak