Ölçeklendirme E-ticaret Markanızın Neden Site Hızına Öncelik Vermesi Gerekiyor?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ölçeklendirme E-ticaret Markanızın Neden Site Hızına Öncelik Vermesi Gerekiyor?

E-ticaretin pazarlık konusu olmayan konularından biri mi? Hızlı yüklenen çevrimiçi mağazalar.

web sitelerinden bahsediyorum aşırı boyutta Bulunduğunuz sayfa veya kullandığınız cihaz ne olursa olsun hızlı yüklenir ve duyarlıdır. Ve site hızıyla, Buna öncelik vermediğiniz sürece siteniz büyük olasılıkla dönüşümleri masada bırakacaktır.

Aslında Doğrudan Tüketiciye Satın Alma hakkındaki raporumuzda şunları bulduk: Ankete katılanların %54’ü, doğrudan bir markanın web sitesinden alışveriş yaparken yavaş yükleme süreleriyle karşılaşmanın, artık oradan alışveriş yapmak istememelerine neden olduğunu söyledi. Bu, potansiyel site ziyaretçilerinin yarısından biraz fazlasının yükleme süresinin büyük bir sıkıntı veya anlaşmayı bozucu olduğunu kabul etmesi anlamına geliyor.

Hız, müşterileri sitenizde tutmada önemli bir rol oynar ve tüm markalar için en önemli öncelik olmalıdır.

Yavaş siteler yalnızca ziyaretçileri sinirlendirmekle kalmaz, aynı zamanda dönüşüm oranınızı da doğrudan etkiler. Google’a göre iki saniye veya daha kısa sürede yüklenen mobil sitelerin %15 daha yüksek dönüşüm oranı ortalama mobil siteden daha fazla. Daha ne, bir saniyelik gecikme bile sayfa yükleme hızında dönüşümlerinizi %20 gibi muazzam bir oranda etkiler.

Bu görseli daha önce bir web sitesine göz atarken mutlaka görmüştük…

Genel olarak, sürükleyici özelliklere sahip, markanıza özel bir e-ticaret web sitesi oluşturabilirsiniz, ancak sitenizin yüklenmesi sadece bir saniye kadar uzun sürerse, elde etmek için çok çalıştığınız ziyaretçiler göz açıp kapayıncaya kadar kaybolabilir.

Bu yazıda site hızının gerçek anlamda görev açısından kritik bir bileşen olduğunu ele alacağım. olağanüstü e-ticaret. Ayrıca, Google Lighthouse’u kullanarak sitenizin hızını teşhis ederken hızın ne kadar hızlı olduğuna dair bazı öneriler paylaşacağım.

Site hızı, yüksek güçlü e-ticaret mükemmellik makinesindeki dişlilerden yalnızca biridir. Daha fazlası da var. Yatırım yapmanız gereken bir e-ticaret web sitesinin diğer yönleri hakkındaki düşüncelerime göz atın— güzel işlevsel tasarım, dinamik, zengin satış ve gerçek zamanlı kişiselleştirme gibi.

Bir olağanüstü e-ticaret deneyimi son derece hızlı yükleniyor

İlk olarak: Mağazanızın performans açısından nerede durduğunu biliyor musunuz?

Yapabilirsin düşünmek Siteniz yeterince hızlı ancak gerçekte ziyaretçilerin satın alma yapmasını engelleyen alanlarda geride kalmış olabilir. Bundan emin olmanın en iyi yolu hızlı bir Lighthouse denetimi yapmaktır.

Google’ın açık kaynak aracı Deniz feneri markanızın e-ticaret sitesinin teknik yeteneklerini ve onu nasıl geliştirebileceğinizi daha iyi anlamanız için mevcuttur. Mağazanızın Lighthouse puanını bir karne gibi düşünün. Ve Karne gibi, 90 puan veya daha yüksek bir puan, en iyi performansı gösteren veya “A” olarak kabul edilir.

Lighthouse puanınız, yükleme süresi de dahil olmak üzere mağazanızın durumu hakkında bilmeniz gerekenleri size söyleyecektir. (Kaynak: Google)

Özellikle sitenizin hızını düşünürken Lighthouse puanınızda görünen şu temel ölçümlere özellikle dikkat etmeniz yararlı olacaktır:

  • İlk İçerikli Boya: İlk metnin veya görselin sayfada boyandığı veya göründüğü zaman
  • Hız Endeksi: Sitenizin bir sayfasındaki içeriklerin ne kadar hızlı dolduğu
  • İnteraktif Zaman: Bir sayfanın tamamen etkileşimli hale gelmesi için geçen süre

Shogun olarak, en iyi e-ticaret sitelerinin Lighthouse Performans Puanlaması değerlendirme tablosunda yüksek puan alması ve her biri için “yeşil” aralıklara girmesi gerektiğini biliyoruz. çekirdek metrik. Sitenizin yüksek performans gösterdiğinden (ve elde etmek için para ödediğiniz trafiği kaybetmediğinizden) emin olmak için aşağıdaki karşılaştırma aralıklarını hedeflemenizi öneririz:

Baş döndürücü hızlarda hareket eden bir ecomm sitesi için mağazanızın Lighthouse denetiminde bu aralıkları hedeflemenizi öneririz.

Lighthouse puanlarının site trafiğinin azalması, farklı bir cihazda denetim çalıştırmanız veya sitede değişiklik yapmanız gibi çeşitli nedenlerle dalgalandığını unutmamak önemlidir. İşte bu neden önemli:

Tek bir Lighthouse raporu, mağazanızın o andaki performansının anlık görüntüsünü sağlar ve bu genellikle bunu ölçmek için kullandığınız cihaza bağlıdır. Ancak gerçek puanınıza mümkün olduğunca yaklaşmak için ortalama puanınızı almak amacıyla birkaç denetim yapmak en iyisidir.

Bunu elde etmenin en kolay yolu kullanmaktır Deniz Feneri CI, sitenizin toplu performansının zaman içinde nasıl değiştiğini gösteren bir dizi ücretsiz geliştirici aracıdır. Bu, tek bir izole rapor yerine belirli değişikliklerin mağazanız üzerindeki etkisini görmek açısından kullanışlıdır.

Bu sayılar sitenizin sağlığını anlamak açısından önemli olsa da, en önemli şey, mümkün olan en iyi e-ticaret deneyimini yaratmak ve dönüşüm oranınızı artırmak için denetiminizi nasıl yorumladığınızdır. Lighthouse puanınız, her bir kriterin nasıl iyileştirilebileceğine dair öneriler içerir; böylece dönüşümleri artırmak ve hızlandırmak için neyi değiştirmeniz gerektiğini tam olarak belirleyebilirsiniz.

E-ticaret markaları Lighthouse puanlarını nasıl hızlı bir şekilde elde ediyor?

E-ticaret markalarını ölçeklendirmenin bu 90+ puan kalibresinde Lighthouse puanlarına ulaşmasının bir yolu, başsız ticareti bir aşamalı web uygulaması (PWA).

PWA’lar geleneksel sitelerden farklı davranırlar. sitenin tamamı bir kez ve yalnızca bir kez yüklenir, bu nedenle daha çok yerel bir uygulama gibi davranır. Çünkü PWA’lar sayfaların nasıl yükleneceği konusunda daha hassastır; tamamen sayfayı yeniden yükleyin; sayfalar arasındaki tıklamalar neredeyse anında gerçekleşir.

Örneğin, yalnızca çevrimiçi bir sağlık ve sağlıklı yaşam markası olan WellPath’i ele alalım:

WellPath sitesi ziyaretçileri sayfadan sayfaya hızlı yükleme yapar.

PWA’larında gezinmek kolay olmakla kalmıyor (site ziyaretçilerine seçtikleri “yol”a göre ilgili ürünler gösteriliyor) aynı zamanda bu tür bir e-ticaret mağazasının cerrahi sayfa yüklemesi sayesinde site inanılmaz derecede hızlı.

#cta-mini-fe#Paketli bir ön uç çözümüyle başsız ticaretin gücünü deneyimleyin.Daha fazla bilgi edinin

Son derece hızlı yüklenen e-ticaret web sitelerine üç örnek

Şık bir siteyi gördüğünüzde anlarsınız ve hızlı olduğunda da hissetmek BT. Aşağıdaki mağazalar, hızlı büyüyen e-ticaret markanızın vitrininizde kopyalamaya çalışması gereken şeylerin harika örnekleridir.

Zinus

İlk önce Zinuskendini insanların hayatlarının en iyi uykusunu almalarına yardımcı olmaya adamış yenilikçi bir yatak markası.

Zinus’un yeni PWA’sı son derece hızlı yükleniyor ve görünümü güzel.

Zinus, başsız kalma konusunda hızı önemli bir öncelik olarak seçerken bilinçliydi. Bu nedenle marka, 9 Haziran’da Shogun Frontend destekli ABD merkezli yeni PWA’sını piyasaya sürdü.

Aşağıda Zinus sitesinde yapılan Lighthouse denetiminin ekran görüntüsü bulunmaktadır:

Bu yazıya ilişkin tüm Lighthouse denetimleri M1 yongası Macbook Pro kullanılarak gerçekleştirildi

98 puan neredeyse mükemmel; bu, zengin, ilgi çekici görsellere ve özelliklere rağmen bu mağazanın başsız mimarisi sayesinde son derece hızlı olduğu anlamına geliyor.

Buradan Zinus ziyaretçilerinin site genelinde alışveriş yolculukları onları nereye götürürse götürsün kusursuz bir deneyim yaşayacağını biliyoruz. Etkileşimli ürün keşfetme özellikleri (şu sayfada bulunanlar gibi) Oturma Odası Mobilya koleksiyonları sayfasıörneğin; hızlı yükleyin ve alışveriş deneyimini kesintiye uğratmayın. Bunun gibi zengin satışların tümü hız ödünleşimleri olmadan gerçekleşebilir Çünkü bu ayrılmış ve hızlı yüklenen ön uç sunum katmanını oluşturdular.

#cta-visual-fe#Hayallerinizdeki hızlı vitrini inşa edinVizyon sizde. Shogun Frontend ile onu hayata geçirmenin zamanı geldi.Demo rezervasyonu yaptırın

Lancome

Fransız lüks kozmetik markası Lancomeşık, zarif ve en önemlisi, bir başka harika örnektir. hızlı PWA deneyimi.

Lancôme markası, PWA’sına da yansıyan şık ve sofistike bir markadır.

Etkileyici cilt bakımı ve kozmetik mağazaları iddialarını destekleyecek ürün görselleriyle doludur ve Lancôme bunu sofistike bir şekilde yapar. Site hızdan ödün vermiyor ve ürün karuselleri gibi ilgi çekici özellikler ve hatta müşterilerin satın almadan önce ürünleri test etmelerine olanak tanıyan sanal bir deneme özelliği içeriyor.

Bu mağaza için Lighthouse denetimini yürüttüm ve şu sonucu aldım:

Lancôme bu Lighthouse denetiminde çok yüksek puan aldı ve SEO tarafında iyileştirmeler yapılabilir. Bu denetimden, Lancôme mağazasının yalnızca gözükmek hızlı ama bu dır-dir hızlı; en büyük içerikli boya dışındaki kriterlerin çoğunda yeşil aralıkta puan aldı.

Lancôme büyük bir uluslararası markadır. Yalnızca yankı uyandıran değil aynı zamanda müşteri faaliyetlerine ayak uydurabilen bir e-ticaret deneyimine ihtiyaçları var. Bu denetimden, sitelerinin sağlığına önem verdikleri ve müşterileri için mümkün olan en iyi deneyimi yaratmak amacıyla başsız teknolojiye yatırım yaptıkları açıkça görülüyor.

Stikwood

Öne çıkarmak istediğim son örnek Stikwood, soyulabilir ve yapıştırılabilir ahşap kaplamalarla ev dekorunuzu güzelleştirmeyi kolaylaştıran bir şirket. Stikwood, Shogun Frontend destekli PWA’sını 29 Temmuz 2021’de piyasaya sürdü.

Bu marka gerçekten görsel bir markadır ve müşteri örnekleri, arka plan videoları ve gömülü nasıl yapılır videoları aracılığıyla ürünlerinin çok yönlülüğünü sergileyerek mükemmel bir iş çıkarmaktadır.

Stikwood’un yeni PWA’sı, bu siteyi gerçekten büyüleyici kılan ilgi çekici arka plan videoları ve diğer görsellerle dolu.

Müşteriler ürün örnekleri ve sayfalar arasında herhangi bir gecikme yaşamadan hızlı bir şekilde geçiş yapabilir. Bu kadar çok görselle bu hıza ulaşmak Stikwood’un yeni PWA’sında çok kolay. Site bir kez tamamen yüklendiğinden ve bir daha yeniden yüklenmediğinden, alışveriş yapanlar sayfadan sayfaya kolayca geçebilirler.

Ana sayfayı Google Lighthouse aracılığıyla çalıştırdığımda sonuç şuydu:

Stikwood’un 5 Ağustos 2021’de kaydedilen Lighthouse skoru mükemmel bir performans gösteriyor.

Stikwood sitesi ilk içerikli boyayı altı saniyede tamamlıyor, bu da ışık hızında. Geriye kalan puanlar, önerilen noktanın yüzde bir veya daha az aralığının hemen altında olan kümülatif düzen değişikliği dışında, arzu edilen yeşil aralıklar dahilindedir.

Genel olarak, bahsettiğim site hızı budur olağanüstü deneyimler.

Mağazanız 89 veya daha düşük bir puan izliyorsa, hızını artırmanın PWA gibi alternatif yollarını düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Bu tür bir web sitesi yapısı, başsız ticaret yoluyla, istediğiniz (ve ihtiyaç duyduğunuz) yüksek hızlara ulaşmanızı sağlar ve söz konusu hızdan ödün vermeden yaratıcılığın kapılarını açar. Bugün uzmanlarımızla sohbet edin.

Hızlı büyüyen e-ticaret markalarının başarılı olabilmesi için hızlı sitelere ihtiyacı var

Sitenizin ziyaretçileri meşgul. Heyecan verici ürünlerini seçtikten sonra ödeme sayfasının yüklenmesini bekleyerek zamanlarını harcamak istemiyorlar. Burada incelediğimiz gibi, yavaş bir site (veya sayfa yükleme süresinde hafif bir gecikme bile) satışlarınıza mal olabilir.

Daha hızlı siteler sonuçta daha fazla sitede kalma süresine (Google’a sitenizin özellikle değerli olduğunu gösterir), hemen çıkma oranının azalmasına ve daha fazla dönüşüme yol açar.

Bu tür inanılmaz bir site hızı, mağaza ziyaretçilerinin beklediği şeydir, ayrıca dönüşüm oranınızı artıracak ve müşterilerin geri gelmesini sağlayacak şeydir.

Genel olarak hızlı bir web sitesi, e-ticarette “sahip olunması güzel” olarak değerlendirilebilecek bir şey değildir. Bu genellikle satış yapmakla rakiplerinize kapılmak arasındaki fark anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  Dünyanın En Küçük 10 Ülkesi