Ölçeklendirme Mağazanızı 2023’te Büyümeye Yönelik Konumlandırmanın 6 Yolu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ölçeklendirme Mağazanızı 2023’te Büyümeye Yönelik Konumlandırmanın 6 Yolu

Herkesin yeni yıl için günde 10.000 adım yürümekten daha fazla para biriktirmeye kadar kararları var. Aynı şekilde, e-ticaret markanızın da büyük ihtimalle geliri artırmak gibi çözümleri vardır.

Tıpkı insanlar gibi markanızın da hedeflerinize ulaşmak için stratejilere ihtiyacı var.

Planlarınızın 2023’te nasıl görünmesi gerekebileceğini bilmek için uzmanlarımızın bazı tahminlerini ve bu öngörünün stratejiniz açısından ne anlama geldiğini bir araya getirdik.

Yapmak isteyeceğiniz şeyler listesinin ilk sırasında…

1) Daha iyi marka kontrolü için doğrudan tüketiciye giden bir kanala sahip olun

Son iki yıldır, COVID karantina önlemleri sayesinde sosyal medyada bir patlama yaşadık. Shogun’un kurucu ortağı Nick Raushenbush, 2023’te sosyal büyümenin henüz bitmediğini öngörüyor:

Facebook veya Meta gibi platformların (Instagram, Messenger ve WhatsApp dahil) ve YouTube ve TikTok gibi içerik platformlarının, Amazon ve diğer çevrimiçi pazaryerlerinin yanında ticari oyuncular haline geleceğini tahmin ediyorum.

Bu kanallar, insanların uygulamalarından bile ayrılmadan bu kanallardan alışveriş yapabilmeleri açısından zaten faydalıdır. Ancak Nick, tüm bu platformların “kiralık alanlarını” düşünmenizi tavsiye ediyor çünkü onları tam olarak kontrol edemiyorsunuz.

Bu yüzden Raushenbush Ayrıca öngörüyor: “Daha da fazla perakende markasının e-ticaret web siteleri, web ve mobil uygulamalar gibi DTC kanallarına yatırım yaptığını göreceğiz.”

2023’te önde olmak isteyen markalara şöyle diyor: “Web siteniz veya hatta bir web siteniz olsun, doğrudan tüketiciye yönelik kendi kanalınıza sahip olun. ilerici web uygulaması. Bu, satın alma ve dağıtımınızı kontrol etmenize, müşterinizle (ve tabii ki onların izniyle verileriyle) ilişkinize sahip çıkmanıza yardımcı olur.”

Ancak kendi Shopify veya BigCommerce sitenize sahip olmak yeterli değildir; ayrıca olağanüstü olduğundan da emin olmanız gerekir.

 • Alışveriş yapanların ilgisini çekecek içerik yayınlayın ve onların sitenize düzenli olarak geri gelmelerini sağlayın
 • Müşterilerin ürünlerini özelleştirmek için yaptıkları değişiklikleri görebilmeleri için gerçek zamanlı kişiselleştirmeyi sergileyin
 • Olağanüstü ve akıcı bir ödeme deneyimi yaratın

Site içeriğinizle aktif bir takipçi kitlesi oluşturmak için gerekli adımları atın ek olarak Böylece diğer kanalların platformlarında ne gibi değişiklikler yaptığına bakılmaksızın müşteri yolculuğunun daha fazla yönünü kontrol edebilirsiniz.

#cta-visual-fe#Olağanüstü e-ticaret deneyimlerine yatırım yapınShogun Frontend’in, ışık hızında bir CMS ile markaların saniyenin altında sayfa yükleme süreleri sağlamasına nasıl yardımcı olduğunu görün.Daha fazla bilgi edinin

2) Gizlilik değişikliklerine ayak uydurmak için veri analizi becerilerinizi geliştirin

Google’ın üçüncü taraf çerezlerinin kaldırılması Müşterileriniz için iyiyse, tüm reklamverenlerin işlerini daha zorlu hale getirecek. Simon Robillard, Ortak ve Başkan Yardımcısı O2 Webşunu öngörüyor:

Tavsiye Edilen:  AI'nın içerik çeşitliliği üzerindeki etkisi

Verilerin toplanma biçimindeki değişim (çerez kıyameti, iOS değişiklikleri vb.) şirketlerin verilerini toplama ve analiz etme şeklini değiştirecek. 2022 bir uyum yılı olacak ve pazarlamacıların uzun vadeli doğru kararları verebilmek için yeni refleksler bulması gerekecek.”

Bu değişim, yeni çevrimiçi kurslar alarak, seminerlere katılarak veya en son trendlerden haberdar olmak için ağ oluşturarak yapılabilir.

Yardımcı olmak için, pazarlama raporlama bilginizi tazeleyecek ve geliştirecek birkaç güncel kurs ve makaleyi burada bulabilirsiniz:

 1. Google Analytics Akademisi
 2. Semruş Akademi
 3. HubSpot’un Dijital Pazarlama Sertifikası
 4. Açıklayıcı: Apple’ın yeni iPhone gizlilik değişiklikleri tüketiciler ve işletmeler için ne anlama geliyor?
 5. Özel Korumalı Alan

Bu sertifikaların her biri sizi analitik, SEO ve dijital pazarlamadaki en son değişikliklerden haberdar eder.

Markanızın her yerden başarılı pazarlama taktikleri alabilmesi ve bir adım önde olmak ve tüketicilerinizle konuşmanın yeni yollarını bulmak için bunları kullanabilmesi için tüm sektörlerden örneklerin kullanıldığı sertifikaları seçin.

3) Hemen çıkma oranınızı azaltmak (ve dönüşümleri artırmak) için web sitesi performansını iyileştirin

Sayfa yükleme sürelerini kısaltmaya ve mağaza dönüşüm oranlarınızı artırmaya odaklanarak kendinizi yeni yılda başarıya taşıyın.

Araştırma gösteriyor ki Ziyaretçiler ve arama motorları daha hızlı yükleme süresine sahip web sitelerini tercih ediyorBu nedenle performansınız arttıkça dönüşüm oranınızın da artmasını beklemelisiniz.

Ayrıca Kurucusu Adán Archila Stüdyo 31e-ticaretteki tüm büyük oyuncuların 2023’te web sitesi hızına ve performansına odaklanacağını öngörüyor. Archila’ya göre:

Shopify [will be looking to improve speed] Çevrimiçi Mağaza 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte yazar geliştiricilerden uygulamalarının hızını artırmalarını talep ediyoruz, aksi takdirde ceza alacaklar.

Kısa vadede, özellikle geçmişte bunu yapmadıysanız, görüntüleri sıkıştırmak web sitesi performansını artırabilir.

Yılın başlarında Shopify’ınızın Google Lighthouse puanını genel olarak iyileştirmeye de çalışabilirsiniz. Performansta daha çarpıcı bir artış için, ilerici bir web uygulamasıyla başsız bir yaklaşıma geçmek daha iyi bir yol olabilir.

Robillard şunu tahmin ediyor: yüksek hızlı e-ticaret sitelerinin dönüşüm potansiyelinde bir artış göreceğiz”başsız mimari yüzünden.

Şöyle diyor: “Bu teknoloji müşterilere ‘uygulama benzeri’ bir alışveriş deneyimi sunuyor. İster mobilde ister masaüstünde olsun, başsız teknolojiler yükleme süresi hızını başka bir seviyeye taşıyor.’“

Başsız özelliği sayesinde müşteriler, birbirinden kopuk tıklamalar ve sayfalar dizisinden ziyade, telefonlarındaki bir uygulama veya oyun gibi kusursuz ve kesintisiz bir deneyime sahip oluyor.

Tavsiye Edilen:  2023'te TikTok Filigranı Nasıl Kaldırılır (kolay hack'ler)

4) Markanıza yatırım yapın ve farklılaşmaya odaklanın

E-ticaret demek güvenli değil bir trend-internetin belirleyici bir direğidir. Burada yeni girenler ve yerleşik oyuncuların hızla genişlemesi için birçok fırsat var.

Nick Raushenbush’a göre, “E-ticaret henüz emekleme aşamasındadır ve Kuzey Amerika’daki penetrasyon hâlâ yalnızca %20 civarındadır. Ve bu alan önümüzdeki birkaç yılda ve gelecek onyıllarda patlayacak.

Ancak daha önce de paylaştığımız gibi, zaten var milyonlarca e-ticaret işletmesi karşı rekabet etmelisiniz. Bu genişleyen pazarda marka farklılaşması hayati önem taşıyor. Raushenbush diyor ki:

“Harika ürünlere sahip birçok perakende şirketinin kendileriyle rakipleri arasındaki farkı yansıtamadıkları için başarısız olduklarını gördüm.”

2023’te her zamankinden daha fazla marka yalnızca marka oluşturmaya değil, marka olmaya da yatırım yapacak deneysel. Marka vizyonlarıyla gerçekten eşleşen sitelere yüksek kaliteli görseller, dinamik site içeriği ve zengin ürün satışı ekleyerek hikayelerini daha etkili bir şekilde anlatmaya odaklanmaya devam edecekler.

Önümüzdeki yılın anahtarı, hayal ettiğiniz deneyimi (ve hızlı bir şekilde) oluşturabildiğinizi ve performanstan ödün vermediğinizi izlemek olacaktır.

Web’deki varlığınızın size kullanıcı başına daha fazla gelir ve tekrarlanan satın almalar kazandırmasını izlemek isteyeceksiniz. Bu ölçümler müşterilerin sizin hakkınızda ne düşündüğünü belirlemenize yardımcı olur Ve Eğer zil ve ıslıklara yaptığınız yatırım için hikayenizi bu kadar iyi anlatıyorsanız.

#cta-visual-fe#Olağanüstü deneyimler yaratmaya yönelik planı edininE-ticaret markanız için performansın, zengin mağazacılığın, işlevselliğin ve gerçek zamanlı kişiselleştirmenin önemi hakkında bilgi edinin.Daha fazla bilgi edinin

5) Sadık müşterileri elde tutmak için birinci sınıf müşteri hizmetleri sunun

Günümüzün alışveriş yapanları marka deneyimlerini ciddiye alıyor. 2020 yılında ABD’deki müşterilerin %40’ı Müşteri hizmetlerinin kötü olması nedeniyle bir şirketle iş yapmayı bıraktıklarını söyledi.

Robillard şöyle diyor: “İster müşteri şikayetlerini çözmek ister müşteri memnuniyetini artırmak için e-ticaret yöneticilerinin üst düzey bir müşteri deneyimi sunmaya odaklanması gerekiyor.

tarafından yapılan bir ankete göre Statistaiyi müşteri hizmetleri şunları yapar:

 • Müşterinin sorununu tek oturumda çözer
 • Bilgili, deneyimli temsilcileri müşterilerle buluşturur
 • Müşterilerin sorunlarını önce kendi başlarına çözmeye çalışmasına olanak tanır
 • Müşterinin kendisini tekrarlamak zorunda kalmasını önlemek için dahili olarak notlar alır

Bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda, size çok kanallı destek ve 7/24 kullanılabilirlik sunma olanağı sağlayan bir müşteri hizmetleri yazılımı seçin. Müşterinin bir bilgi tabanında arama yapmasına da olanak tanıyan bir çözüm arayın önce destekle iletişime geçmek. Robillard son olarak şunları söylüyor:

Tavsiye Edilen:  2023'te Chrome için En İyi 7 Reklam Engelleyici Uzantısı

“Kullanıcı deneyimindeki anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak, otomasyona yatırım yapmak ve örneğin uygun bulucu gibi müşterinin sıkıntılı noktalarını aşağıdaki gibi araçlarla ele almak” Gorgiasdönüşüm için hayati önem taşıyacak.”

Kısacası müşterinin istediklerini daha hızlı gerçekleştirmesine yardımcı olun.

6) Satış stratejinizi çeşitlendirerek uzun vadeli başarıya odaklanın

Robillard, 2022’de şöyle düşünüyor: pazarlamacılar ve marka sahipleri kısa vadeli kazançlar yerine uzun vadeli iyileştirmelere odaklanacak. Diyor:

“Pazarlamacılar kısa vadeli sorunları hızlı bir şekilde çözecek teknik ve stratejileri değerlendirmeyi bırakmalı. 2022’de odak noktamız daha fazla satış yapmak değil, uzun vadede performansı geliştirmek olmalıdır.”

Performans gelişimine nasıl bakılması gerektiğinden bahsederken şunları söylüyor: Elinizde bulunan tüm platformları kullanmaya devam edin ancak onlara güvenmeyin! Onları çılgın düşmanlar olarak düşünün!”

Başka bir deyişle, Nick’in söylediğine benzer: Facebook’tan ayrılmayın, ancak uzun vadeli bir planınızın olduğundan emin olun. öte Facebook. Bu nedenle, başlangıçta zor görünse bile, her zaman yeni satış yolları arayın.

Yeni ortaya çıkan yöntemlere dikkat edin satış stratejinizi çeşitlendirin. Örneğin, ilk başta Facebook üzerinden satış yapmak hiçbir zaman işe yaramayacak gibi görünüyordu. Yıllar sonra artık Facebook, müşterilerin Facebook’tan ayrılmadan alışveriş yapmalarına ve ödeme yapmalarına olanak tanıyan bağımsız bir mağazaya sahip.

Şunu düşünün: Kullanıcı deneyimine alışveriş yapılabilir işlevsellik ekleyebilecek gibi görünen hangi kanallar ortaya çıkıyor? Bunun önüne nasıl geçebildin?

Diğer bir olasılık ise ayrılmak Çalışan bir şeye daha fazla zaman ayırma konusunda performans göstermeyen bir pazar veya satış platformu.

Satışlarınızda küçük bir düşüş görülse de, zamanınızı daha iyi ayırırsanız uzun vadede satışlarda daha yüksek bir artış elde edeceksiniz.

#cta-visual-fe#Çok kanallı bir marka olarak diğer kanallara mı genişlemek istiyorsunuz?Sahip olduğunuz e-ticaret deneyiminin inanılmaz olduğundan emin olun. Shogun Frontend farklılaşmanıza ve benzersiz performans ve esneklik kazanmanıza yardımcı olur.Daha fazlasını öğrenin