Önizleme Kodunu Bul ve Başlat

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Önizleme Kodunu Bul ve Başlat

Bir mağazanın çevrimiçi olması heyecan verici bir olaydır ve mağazanızı hayata geçirmek için biraz uğraşırken mağazanızın tüm ayrıntılarını üç kopya halinde dikkatlice kontrol etmek için zaman ayırmanız önemlidir.

Bu yüzden Büyük Ticaret tüm mağazaları ilk kaydedip oluşturulduklarında özel olarak ayarlar. Bu aşamada ziyaretçilere BigCommerce çok yakında sayfası sunulacak:

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

Mağazanız özel olarak ayarlandığında çevrimiçi olarak bulunamaz; arama motorları onu dizine eklemez, hiçbir mağaza dizininde yayınlanmaz ve siz resmi olarak yayınlayana ve lansmana hazır olana kadar kullanıcılar mağazanızın içeriğini görüntüleyemeyecektir.

Bu, halkın erken tasarım aşamalarına, ilk fiyat ayarlamalarına, ürün ve görsel eklenmesine vb. tanık olmasını engellemenin iyi bir yoludur.

Bu şekilde, temayı ayarlamak kadar basit şeyler bile markanızı olumsuz etkilemez.

Herkes çevrimiçi mağazanıza erişemese de, mağazanızı test sürüşüne çıkarmak için müşterilerinizin göreceği şekilde görüntüleyebilirsiniz. BigCommerce bir önizleme kodu sunuyor bu da bunu kolaylaştırır.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edin

BigCommerce’de Mağazanızın Önizlemesini Nasıl Yapabilirsiniz?

Mağazanıza erişmek için BigCommerce oturum açma kimlik bilgilerinizi kullanın. Ardından BigCommerce hesap kontrol panelinizden “Mağazayı Görüntüle”yi seçin.

Bu bağlantıya tıkladığınızda, yaptığınız en son değişiklikleri inceleyebileceğiniz mağazanızın “canlı” önizlemesine yönlendirilirsiniz.

Bu bağlantıyı resmi olarak başlatmadan önce kullandığınızda, sitenizde, tarayıcı penceresinin en üstünde, mağazanızın şu anda özel olarak ayarlandığını size hatırlatan bir “önizleme” başlığı bulunur. Bu banner ayrıca temanızı özelleştirmek için bir bağlantı ve bir önizleme kodu da dahil olmak üzere birkaç bilgi içerecektir.

Önizleme kodu, vitrininize özgü, rastgele oluşturulmuş bir alfasayısal dizedir. Başkalarının geri bildirimde bulunmasını ve mağazanızı görüntülemesini istiyorsanız bu önizleme kodunu geliştiricilerle, kullanıcı test hizmetleriyle, arkadaşlarınızla, ailenizle, iş ortaklarınızla, iş arkadaşlarınızla vb. paylaşabilirsiniz.

BigCommerce Önizleme Kodu Nerede?

Önizleme kodu, sitenizi yönetici olarak önizlerken görünen banner’da görünür. Ayrıca Başlarken altındaki “Mağazanızı İnceleyin ve Test Edin” bölümüne giderek kontrol panelinizden de bulabilirsiniz.

Mağazanızın URL’sini ziyaret eden herkes, mağazanızın Yakında Açılacağını belirten varsayılan bir açılış sayfasıyla karşılanacaktır. Açılış sayfası aynı zamanda önizleme kodunun girilmesine yönelik bir bilgi istemi de içerecektir. Önizleme kodu girildiğinde o ziyaretçi mağazanıza erişebilecek ve mağazanızı görüntüleyebilecektir.

BigCommerce’de Önizleme Kodunu Kimler Kullanabilir?

BigCommerce önizleme kodunuz için bireysel izinler yoktur. Koda erişimi olan herkes çevrimiçi mağazanızı görüntüleyebilecektir; bu nedenle, kod tamamlanmadan önce yalnızca mağazanızı görüntülemesini istediğiniz kişilerle paylaşmanız önemlidir. İdeal olarak bu kişiler tasarım ve geliştirme sürecinde destek ve geri bildirim sağlayacak kişilerdir.

Benzer şekilde, mağazanız tek bir önizleme koduyla sınırlıdır ve kodu kimin kullandığını aynı anda izlemenin bir yolu yoktur.

Neyse ki, kodu kullanabilecek kişi sayısında ve herhangi bir zamanda onu kullanabilecek kişi sayısında bir sınırlama yoktur. Geniş bir geliştirme ve kullanıcı deneyimi test ekibiniz varsa, önizleme kodu sınırlamaları konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Görüntü Kaynağı: Başvurular

Önizleme Kodları Ne Kadar Süre Aktiftir?

BigCommerce önizleme kodunuz, mağazanızı oluşturduğunuz ve siteyi kurup düzenlemeye başladığınız anda etkinleşir. Önizleme kodu, çevrimiçi mağazanız yayına girene kadar etkin kalacaktır. Siteniz açıldıktan ve mağazanız yayına girdikten sonra artık önizleme koduna gerek yoktur.

Önizleme Kodunu Değiştirme

BigCommerce mağazanızın önizleme kodu, mağazanız ilk oluşturulduğunda otomatik olarak oluşturulur. Kod oluşturulduktan sonra kalıcıdır ve hiçbir şekilde düzenlenemez veya değiştirilemez.

BigCommerce’de Önizleme Kodunuzu Bulamıyor musunuz?

Önizleme kodu, kullanılan şablondan bağımsız olarak BigCommerce’de aynı konumlarda görünecek şekilde tasarlanmıştır. Önizleme kodunuzu bulamıyorsanız aşağıdakileri kontrol ettiğinizden emin olun:

  • Yönetici olarak oturum açtığınızdan emin olun. Diğer hesaplar önizleme kodunu göremiyor
  • Mağazanızın yayında olmadığından emin olun. Yayına girdikten sonra önizleme kodu ve işlevi devre dışı bırakılır

Yönetici olarak oturum açtıysanız ve mağazanız yayınlanmadı/başlatılmadıysa ancak hâlâ önizleme kodunu göremiyorsanız BigCommerce destek ekibiyle iletişime geçmek isteyeceksiniz. Nadir durumlarda, kodun gösterilmesini engelleyebilecek bir tema hatasıyla veya başka bir hatayla karşılaşabilirsiniz.

Shogun ile Sitenizi Yayına Hazırlayın

Shogun sayfa oluşturucu uygulaması, yeni BigCommerce mağazanız için yüksek kaliteli sayfalar oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar.

Şu şekilde çalışır: Shogun’un sürükle ve bırak arayüzü ve geniş bir öğe kütüphanesi vardır. Sayfanızda belirli bir öğenin olmasını istiyorsanız onu bırakmanız yeterli. Mevcut öğeler arasında başlıklar, metin blokları, resim galerileri, videolar, haritalar, iletişim formları, geri sayım saatleri, sosyal medya paylaşım düğmeleri, müşteri inceleme bölümleri ve çok daha fazlası yer alır. Sanki tek bir uygulamada onlarca uygulama varmış gibi.

Shogun’u kullanarak yüzbinlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. Tek bir kod satırı bilmeseniz bile bir geliştiricinin işini kendiniz yapmanıza olanak tanır.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edin

Tavsiye Edilen:  Shopify Tema Kodunu Bir Profesyonel Gibi Düzenleyin