OpenAI Tarafından DALL-E 2 Nasıl Kullanılır

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:OpenAI Tarafından DALL-E 2 Nasıl Kullanılır

Üretken modeller alanında son yıllarda yaşanan en çarpıcı gelişmelerden biri de çok büyük kazanımlar sağlayan yapay zekanın gelişimi oldu. BT sektöründe büyük ilgi gören üretken bir modelin böyle bir örneği, OpenAI tarafından oluşturulan DALL-E 2’dir. DALL-E 2’de, metin girişinden ayırt edici ve inanılmaz derecede gerçekçi grafikler oluşturmak için gelişmiş makine öğrenimi yöntemleri kullanılır. Bu makale, ne olduğu, nasıl çalıştığı, avantajları ve dezavantajları dahil olmak üzere OpenAI tarafından sunulan DALL-E 2’yi inceleyecektir.

DALL-E 2 nedir?

Yapay zeka odaklı araştırma laboratuvarı OpenAI, üretken model DALL-E 2’yi yarattı. Bu, metin girişinden grafikler üretmek için oluşturulan DALL-E modelinin daha gelişmiş bir çeşididir. Selefinden çok daha karmaşık ve çeşitlendirilmiş görseller yaratarak, DALL-E 2 selefinin başarısı üzerine inşa edilmiştir. GPT-3 olarak bilinen bir yöntem kullanarak metinsel açıklamalardan görseller oluşturduğu için çeşitli sektörler için güçlü bir araçtır.

DALL-E 2 nasıl çalışır?

Koşullu rakip ağlar, DALL-E 2 tarafından görüntüler oluşturmak için kullanılan bir yöntemdir. Girdi olarak sağlanan metinsel açıklamaya uyan bir görüntü oluşturmak için gelişmiş makine öğrenimi yöntemleri kullanılır. Program, açıklanan şeyin veya durumun belirgin özelliklerini belirlemek için giriş metnini analiz eder. Daha sonra, açıklamayı aslına sadık bir şekilde yansıtan mükemmel bir görüntü oluşturmak için bu verileri kullanır.

Sistem, basit nesnelerden karmaşık sahnelere ve manzaralara kadar çok çeşitli görüntüler oluşturma yeteneğine sahiptir. Ayrıca birden çok nesne ve arka plana sahip görüntüler üretebilir, bu da onu çeşitli uygulamalar için çok yönlü bir araç haline getirir.

DALL-E 2’nin uygulamaları nelerdir?

Yaratıcı endüstriler

OpenAI tarafından sunulan DALL-E 2, reklamdan eğlenceye görsel içerik oluşturma şeklimizi değiştirebilir. Reklamverenler sistemi son derece gerçekçi ürün resimleri oluşturmak için kullanabilirken, film yapımcıları ve oyun geliştiricileri çarpıcı görsel efektler ve ortamlar oluşturabilir.

Tavsiye Edilen:  Düğün Planlama Uygulaması Nasıl Oluşturulur?

Tıbbi Görüntüleme

OpenAI tarafından sunulan DALL-E 2, son derece ayrıntılı tıbbi görüntüler oluşturmak için de kullanılabilir. Örneğin, doktorlar teşhis ve tedavi planlaması için iç organların ve dokuların görüntülerini oluşturmak için sistemi kullanabilirler.

Mimarlık ve Tasarım

Mimarlar ve tasarımcılar, binaların ve iç mekanların son derece gerçekçi görselleştirmelerini oluşturmak için OpenAI tarafından sunulan DALL-E 2’yi kullanabilir. Bu, tasarımları müşterilere ve paydaşlara sunmak için değerli bir araç olabilir.

Eğitim

OpenAI tarafından sunulan DALL-E 2, ders kitapları ve çevrimiçi kurslar gibi eğitim materyalleri oluşturmak için de kullanılabilir. Sistem, yazılı açıklamalara eşlik edecek son derece doğru ve ayrıntılı görüntüler üreterek öğrencilerin karmaşık kavramları anlamasını kolaylaştırır.

Çözüm

Üretken modellerde etkileyici bir gelişme, DALL-E 2’dir. Metin girişinden gerçekçi ve çeşitli görseller üretebildiği için çeşitli sektörler için yararlı bir araçtır. Ancak, DALL-E 2’yi kullanırken, tüm modern teknolojilerde olduğu gibi, dikkat edilmesi gereken kısıtlamalar ve etik sorunlar vardır.

SSS’ler

DALL-E 2 halka açık mı?

DALL-E 2, bekleme listesini resmi olarak sonlandırdı ve platformu Eylül 2022’de herkesin kullanımına açtı. Müşteriler, aramaları tamamen oluşturulmuş sanat eserlerine dönüştürmek için ilk 50 ücretsiz kredinin ötesinde her ay 15 ücretsiz kredi alıyor. Ayrıca web sitesinde daha fazla kredi satın alabilirsiniz.

OpenAI DALL-E ücretsiz mi?

Dall-E tamamen ücretsiz değil. Hizmet için “Krediler” kullanılır. Kaydolduğunuzda 50 ücretsiz kredi alırsınız ve bundan sonra her ay 15 ücretsiz kredi alırsınız, ancak bunlar yenilenmez. 15 $ karşılığında 115 kredi kazanın; ödenen krediler, 12 aya kadar aydan aya devreder.

DALL-E 2’ye nasıl erişebilirim?

OpenAI, şu anda 1,5 milyon kişinin kullandığını iddia etse de sorun, DALLE-2 erişiminin yalnızca bir bekleme listesi aracılığıyla davet yoluyla sağlanabilmesiydi. Ama bu artık bitti. Platform hala beta aşamasında olmasına rağmen, artık herkes OpenAI web sitesine kaydolarak erişebilir.

Tavsiye Edilen:  Thinkific Toplulukları Ariane'in Kurs Tamamlama Oranlarını 10 Kat Artırmasına Nasıl Yardımcı Oldu?

DALL-E’nin maliyeti nedir?

DALL-E 2 API’sinin maliyeti, çözünürlüğe bağlı olarak değişir. Fiyat 1024 x 1024 piksel için 0,02 USD, 512 x 512 piksel için 0,018 USD ve 256 x 256 piksel için 0,016 USD’dir.