Otomatik Asistan Özellikli Bir Araç

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Otomatik Asistan Özellikli Bir Araç

Gelecekte Bir Aracı Kontrol Eden Otomatik Asistan

İnsanlar, burada “otomatik asistan” olarak anılan etkileşimli yazılım uygulamalarıyla insandan bilgisayara diyaloglar kurabilir.

İnsanlarla çeşitli şekillerde etkileşime giren Google’ın Otomatik Asistanları hakkında birkaç farklı yazı yazdım.

Otomatik asistanlar hakkında yazdığım önceki yazılardan bazıları:

Otomatik asistan olan bir hoparlör cihazım var. Bazı aramalar yapmak ve müzik dinlemek ve bazı arama sonuçlarını telefonuma göndermek için kullanıyorum. Bir aracı sürmeme yardımcı olmak kadar çok şey yapmıyor, ancak bu patent, Google’ın otomatik asistanının gelecekte neler yapabileceğinin bir örneği olabilir.

Bu patent kapsamında, insanlar, bazı durumlarda metne dönüştürülebilen ve daha sonra işlenebilen sözlü doğal dil girdisini (sözler gibi) kullanarak ve metinsel (örneğin, daktilo edilmiş) doğal dil girdisi sağlayarak otomatik bir asistana komutlar ve istekler sağlayabilir. .

Otomatikleştirilmiş bir asistan, araçlar da dahil olmak üzere çeşitli elektronik cihazlara entegre edilebilir. Cep telefonları gibi diğer bilgisayarların aksine, araçlar genellikle geniş bir alanda hareket halindedir ve bu nedenle, bir dış sunucu ile iletişim sırasında bant genişliği kısıtlamalarına daha duyarlıdır.

Bu kısmen aracın yeterli ağ kapsamı sağlamayan alanlardan geçmesinden kaynaklanabilir. Bu, bir araç bilgisayarı ile bir uzak sunucu arasında birçok gidiş-dönüş içerebilen otomatik yardımcı işlemlerini etkileyebilir.

Otomatik asistanlar, halka açık verilere ve otomatik asistan tarafından sunulan kişisel bir kullanıcı hesabıyla ilişkilendirilebilen kullanıcıya özel verilere erişebilir. Birçok kullanıcıya hizmet veren otomatik bir yardımcının, her bir hesap için farklı veriler bulunan birçok hesabı olabilir.

Komuta Otomatik Asistan

Bu nedenle, bir kullanıcı bir otomatik asistana talepte bulunursa ve talebe yanıt vermek ikinci bir kullanıcı hesabına erişmeyi içeriyorsa, otomatik asistan, ikinci kullanıcının hesabında oturum açmasını ve işlemi tekrarlamasını istemeden talebi tamamlayamayabilir. rica etmek.

komuta otomatik asistan

Sonuç olarak, ağ bant genişliği ve kanal kullanım süresi gibi hesaplama ve iletişim kaynakları, araç bilgisayarı ile sunucu arasındaki birçok etkileşimi artırarak tüketilebilir.

Kısıtlamaları Geçersiz Kılan Diğer Kullanıcılar

Burada açıklanan uygulamalar, belirli giriş komutlarının ve belirli kullanıcıların belirli araç bağlamlarında kısıtlanıp kısıtlanmadığını belirlemek için kullanılan kısıtlamalara göre araç otomatik asistanının yanıt verebilirliğinin sınırlandırılmasıyla ilgilidir. Ayrıca burada açıklanan uygulamalar, araç bilgisayarına veya başka bir bilgisayara bir giriş yoluyla yetki sağlayarak diğer kullanıcıların belirli kısıtlamaları geçersiz kılmasına izin verir.

Diğer kullanıcıların bu tür kısıtlamaları geçersiz kılmasına izin vermek, hesaplama kaynaklarını koruyabilir, çünkü kısıtlı bir kullanıcının belirli girdileri izin verilebilir hale getirecek şekilde yeniden ifade etmesi ve yeniden göndermesi gerekmediğinde daha az işlem kaynağı ve ağ bant genişliği tüketilir.

Örnek olarak, aracın otomatik asistanına “Asistan, Karen’a mesaj gönder” gibi sözlü bir girdi sağlayan bir yolcu, yolcunun aracın sahibi olmadığı veya başka bir şekilde aracın erişebileceği kişilere erişmesine izin verilmediği için reddedilebilir. araç otomatik asistanı.

Sonuç olarak, araç otomatik asistanı “Üzgünüm, bu tür komutlar için yetkiniz yok” gibi bir yanıt verebilir ve yolcunun sözlü girişi yeniden ifade etmesi ve örneğin “Tamam, Asistan” şeklinde yeniden göndermesi gerekir. 971-555-3141’e mesaj gönderin.”

Yolcu ve araç otomatik asistanı arasındaki bu tür bir diyalog oturumu, daha sonra konuşulan girdinin ses verisine dönüştürülmesi, bir ağ üzerinden iletilmesi ve işlenmesi gerekeceğinden hesaplama kaynaklarını boşa harcayabilir.

Örneğin hareket halindeki bir araçta olduğu gibi kullanılabilir bant genişliğinin sınırlı veya değişken olduğu bir durumda, verilerin yardımcı cihazdan ağ üzerinden iletildiği kanalın daha uzun süre kullanılması gerekebileceğinden bu özellikle istenmeyen bir durum olabilir. arzu edilenden.

Böyle bir kanalın kullanım süresinin uzunluğu, yalnızca otomatik yardımcının işlemlerini değil, aynı zamanda bilgi göndermek ve almak için ağa güvenen diğer yazılım uygulamalarını da etkileyebilir.

Bu tür yazılım uygulamaları, örneğin otomatik asistanla aynı cihazda bulunabilir (örneğin, diğer araç içi yazılım uygulamaları). Bununla birlikte, burada sağlanan uygulamalar, en azından diğer kullanıcıların, kullanıcının komutları yeniden göndermesini talep etmeden, bir kullanıcıdan belirli giriş komutlarının yürütülmesine izin vermesine izin vererek, bu tür hesaplama ve iletişim kaynaklarının israfını ortadan kaldırabilir.

Tavsiye Edilen:  5 wskaźników współpracy do pomiaru sukcesu Twojej kampanii

Komutlara Erişimin Kısıtlanması

Bir araç bilgisayarı ve otomatikleştirilmiş bir asistan, normalde araç bilgisayarı ve otomatikleştirilmiş asistan aracılığıyla erişilebilecek olan komutlara ve verilere erişimi kısıtlamak için farklı kısıtlamalara göre çalışabilir. Bir kısıtlama, belirli komutları, verileri, veri türlerini ve otomatikleştirilmiş bir asistanla ilişkilendirilebilen diğer tüm girişleri ve çıkışları karakterize edebilir, böylece otomatikleştirilmiş asistan ve araç bilgisayarı aracılığıyla diğer kullanıcıların kullanımına sunulan belirli bilgileri tanımlayabilir.

Bir kullanıcı, bir kısıtlama ile karakterize edilen belirli bir komuta karşılık gelen sözlü bir ifade sağladığında, otomatik asistan, kullanıcı ve belirli komutla ilişkilendirilen herhangi bir kısıtlamaya göre yanıt verebilir. Örnek olarak, bir kullanıcı, başka bir kullanıcının sahip olduğu bir bilgisayardan kaynaklanan verilere karşılık gelen sözlü bir ifade sağladığında, sözlü ifade, bu tür verilere erişimi kısıtlamak için bir kriteri karşılayabilir.

Bununla birlikte, sözlü ifadenin alınmasına yanıt olarak, otomatik asistan, kriterin karşılandığını belirleyebilir ve diğer kullanıcıdan onay bekleyebilir. Yetkilendirme, diğer kullanıcı tarafından araç bilgisayarına ve ayrı bir bilgisayara, başka bir sözlü ifade ve bilgisayara alınabilen herhangi bir girdi aracılığıyla sağlanabilir.

Araç bilgisayarını içeren bir araç, otomatiğe yetkilendirmeyi belirtmek için diğer kullanıcının etkileşimde bulunabileceği (örneğin, düğmeye basın) bir düğme (örneğin, aracın direksiyon simidinde) gibi bir arayüz içerebilir. asistan.

Otomatik yardımcının diğer kullanıcıdan yetki almasına yanıt olarak, otomatik yardımcı kullanıcıdan ek girdi talep etmeksizin kullanıcı tarafından sağlanan komutu yürütmeye devam edebilir.

Yolculara Erişimi Sınırlayan Otomatik Asistan

Başka bir kullanıcı, diğer kullanıcı ve yolcu araçta seyahat ederken bir yolcunun belirli verilere erişimini sınırlayabilir. Diğer kullanıcı, araç belirli bir rotada ve belirli bir varış noktasına giderken belirli verilere erişimi sınırlayabilir. Bu nedenle, araç rotayı tamamlayıp belirli varış noktasına vardığında, belirli verilere ve yolcuya erişim üzerindeki bir kısıtlama kaldırılabilir ve böylece yolcunun daha sonra bu tür verilere erişmesine izin verilir.

Örneğin, diğer kullanıcı aracı kullanırken ve yolcu da araçtayken, yolcu aracın otomatikleştirilmiş bir asistan arayüzüne sözlü bir ifade sağlayabilir. Konuşulan ifade, “Asistan, Lucy Teyzeyi ara” olabilir.

Kullanıcıdan Yetki Bekleyen Otomatik Asistan

Yanıt olarak ve sözlü ifade, kullanıcının iletişim bilgilerine erişmesiyle sonuçlanacak bir istek içerdiğinden, otomatik asistan, isteği yerine getirmeden önce kullanıcıdan yetki bekleyebilir. Ancak yolcudan gelen isteklerin tekrar tekrar onaylanıp onaylanmaması zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanıcı, “Asistan, bu yolculuğun geri kalanında yolcuya cevap verme” gibi başka bir sözlü ifade sağlayabilir.

Yanıt olarak, otomatikleştirilmiş asistan, normalde otomatik asistan aracılığıyla sağlanabilecek olan hizmetlere (örn. telefon görüşmeleri yapma) erişimi sınırlamak için kısıtlama verilerinin üretilmesine neden olabilir.

Bu şekilde, kullanıcının otomatik yardımcıya yolcudan gelen taleplere yanıt vermesi için tekrar tekrar yetki vermesi veya vermemesi gerekmeyecek, böylece hesaplama kaynaklarının ve ağ kaynaklarının israfı ortadan kaldırılacaktır. Ayrıca, erişim kısıtlamaları bir yolculuğun sonunda veya bir varış noktasına ulaşıldığında “sıfırlanacak” şekilde ayarlanabileceğinden, kullanıcının açıkça kısıtlamaların sıfırlanmasını talep etmesine gerek kalmaz, böylece hesaplama kaynaklarının ve ağ kaynaklarının israfı daha da ortadan kaldırılır. .

Kullanıcı, belirli verilere erişimi bir yolcuyla süresiz olarak ve aracın çalışma ömrü boyunca sınırlayabilir.

Örneğin, yolcu “Asistan, Lucy Teyzeyi ara” sözlü ifadesini verdikten sonra ve otomatik asistan kullanıcıdan onay beklerken, kullanıcı “Asistan, asla cevap verme” gibi ayrı bir sözlü ifade sağlayabilir. kullanıcı.”

Kısıtlama Verilerinin Oluşturulmasına Neden Olan Otomatik Asistan

Yanıt olarak, otomatikleştirilmiş asistan, normalde otomatik asistan aracılığıyla belirli bir kullanıcı tarafından kullanılabilecek hizmetlere erişimi sınırlandıran kısıtlama verilerinin üretilmesine (veya aracın, araç bilgisayarının ve otomatik asistanın çalışma ömrü boyunca) neden olabilir.

Aracın doluluğuna bağlı olarak otomatik yardımcı ve araç bilgisayarı, belirli yolcular için otomatik yardımcıya ve araç bilgisayarına erişimi sınırlayan bir çalışma modeline göre çalışabilir. Örnek olarak, bir kullanıcı bir araçta bulunan tek kişi olduğunda, bir araç bilgisayarı ve araç bilgisayarı yoluyla erişilebilen bir otomatikleştirilmiş yardımcı, bir birinci çalıştırma moduna göre çalışabilir.

Tavsiye Edilen:  YouTube Kanalı Nasıl Oluşturulur ve Pazarlama Alanınızda Nasıl Kullanılır?

Sensör Çıkışlarına veya Çalışma Modlarına Göre Belirlenen Araç Doluluğu

Doluluk, aracın sensörlerinin, araç bilgisayarının ve doluluğun tahmin edilebileceği bir çıktı sağlayabilen diğer herhangi bir cihazın çıktısına dayalı olarak belirlenebilir. İlk çalıştırma modu doluluk durumuna göre seçilebilir ve kullanıcının otomatik asistanla ilişkili ilk hizmet, veri ve komut grubuna erişimini sağlayabilir.

Doluluk, kullanıcıdan daha fazlasını içerecek şekilde belirlendiğinde, örneğin kullanıcının yolcularla birlikte araç kullandığı durumlarda (örn. bir ebeveyn, yolcu olarak birçok çocukla birlikte araç kullanıyorsa), ikinci bir çalıştırma modu seçilebilir. İkinci çalışma moduna göre, kullanıcı yine de birinci hizmet, veri ve komut grubuna erişebilir, ancak yolcular yalnızca ikinci hizmet, veri ve komut grubuna erişebilir.

İkinci küme birinci kümeden farklı olabilir ve ikinci küme birinci kümeye göre indirgenmiş bir alt küme olabilir. Örneğin, araçta yalnızca bir sürücü (örn. sınırsız bir kullanıcı) varken ana ünitedeki “konuş” düğmesine basmak, başka bir yetkiye gerek kalmadan özel verilerle yanıt verebilir.

Ancak, araçta sürücüyle birlikte bir yolcu (örn. kısıtlı bir kullanıcı) varken ana ünitedeki “konuş” düğmesine basıldığında, otomatik asistan, düğmeye basan birine (örn. yolcu) yanıt vermek için ek yetki ister. Ana ünitedeki “konuş” düğmesi.

İkinci çalışma modu (örneğin, paylaşılan bir çalışma modu) aktifken, bir yolcu ikinci sette değil, özel olarak birinci sette sağlanan bir hizmete, verilere ve bir komuta erişmeye çalışabilir. Bu tür bir erişime izin vermek için, kullanıcı (örn. sürücü), bu tür bir erişime izin vermek için otomatik yardımcıya ve araç bilgisayarına girdi sağlayabilir.

Kullanıcı, örneğin, aracın sürücüsünün yaklaşık olarak erişebileceği bir yere yerleştirilebilen bir düğme ve dokunmatik ekran paneli gibi bir arayüze bir girdi sağlayabilir (örn., direksiyon üzerindeki bir düğme, bir dokunmatik ekran entegresi bir panoya ve konsola). Yetkilendirme girişi, otomatik yardımcının kullanıcıdan yetki istemesine yanıt olarak sağlanabilir (örneğin, “Üzgünüm, bunu yapmak için yetkiye ihtiyacım var… [authorizing input received]”).

Alternatif olarak, otomatik asistan, kullanıcıdan yetki istemeyi atlayabilir ve bunun yerine, kullanıcı bir yetki girişi sağlayana kadar bir yolcudan gelen bir talebe yanıt vermek için pasif olarak bekleyebilir.

Bununla birlikte, kullanıcı, otomatik asistanının ve araç bilgisayarının üçüncü bir çalışma moduna göre çalışmasını seçerse.

Bu tür bir yetki verme seçeneğinin bulunmadığı üçüncü çalışma modunda, otomatik asistan ve araç bilgisayarı, bazı yolcular için (en azından bir kullanıcıya göre) belirli işlemlerin, verilerin ve hizmetlerin kullanılabilirliğini sınırlayacak şekilde çalışabilir. otomatik yardımcı ve araç bilgisayarına göre birincil ve “ana” kullanıcıdır).

Otomatik Asistan Rutinleri

Otomatik bir asistan, otomatik asistan rutinlerini gerçekleştirebilir. Bir otomatik asistan rutini, bir kullanıcının belirli bir girdi sağlamasına yanıt olarak otomatik asistan tarafından gerçekleştirilen ve başlatılan bir eylemler dizisine ve dizisine karşılık gelebilir. Kullanıcı, aracına bindiğinde “Asistan, işe gidelim” gibi bir sözlü ifade sunarak, otomatik asistanın “İşe Gidiyorum” rutini gerçekleştirmesini sağlayabilir.

“İşe Gidiyorum” rutini, araç bilgisayarının kullanıcının günlük programına karşılık gelen grafik verileri ve kullanıcı tarafından seçilen bir podcast’e karşılık gelen ses verilerini işlemesine neden olan otomatik asistanı içerebilir. Kullanıcının eşine, kullanıcının işe gittiğini belirten bir mesaj üretebilir (örneğin, “Merhaba Billy, ben işe gidiyorum.”). Ancak bazı durumlarda aracın bir yolcusu “Asistan, hadi işe gidelim” sözünü verebiliyor.

Araç bilgisayarının ve otomatik yardımcının çalıştığı moda bağlı olarak, otomatik yardımcı sürücüden veya başka bir yetkili kullanıcıdan talep edilen yönlendirme eylemlerini gerçekleştirmek için izin vermesini isteyebilir.

Otomatik Asistan “İşe Gidiyor” Rutini

Örneğin, yolcunun “İşe Gidiyorum” rutinini başlatmasına yanıt olarak, otomatik asistan, belirli bir podcast’e karşılık gelen ses verilerini işleyerek performansı başlatabilir ve ayrıca rutinin diğer eylemlerini başlatmak için sürücüden yetki isteyebilir.

Tavsiye Edilen:  Etkileşimli Haritalar: Pazarlamanıza Eşsiz Bir Yaklaşım

Spesifik olarak, araç bilgisayarı ve sunucu cihazı, kısıtlı verilere erişimi içeren rutin eylemleri tanımlayabilir. Bu durumda, araç bilgisayarı ve sunucu cihaz, kullanıcının planının ve kullanıcının bağlantılarının (mesajı göndermek için) kısıtlı veri aldığını belirleyebilir.

Sonuç olarak, rutinin performansı sırasında sürücü, kısıtlanmış verilere erişimi içeren herhangi bir eylemi gerçekleştirme izni vermesi için istemde bulunulabilir.

Sürücü yetki verirse (örneğin, bir asistan çağırma görevi yoluyla), bir çağrı cümlesi söyleyerek (örneğin, “Tamam, Asistan.”) veya bir arayüzle etkileşim kurarak (örneğin, bir düğmeye basarak), rutin tamamlanabilir. Örneğin eşe mesaj gönderilebilir ve sürücünün programı sesli olarak işlenebilir.

Ancak, yetkilendirme sürücü tarafından sağlanmazsa (örneğin, sürücü bir asistan çağırma görevini yerine getirmiyorsa), otomatik asistan bu tür eylemlerin gerçekleştirilmesini atlayabilir. Sürücü işlemleri tamamlama yetkisi vermediğinde, yolcuya seçenek olarak alternatif işlemler sunulabilir.

Örneğin, otomatik asistan, sürücünün programını sesli olarak sunmak yerine, yakın coğrafi bölgede meydana gelen olaylar hakkında halka açık bilgileri sunabilir.

Mesaj Gönderme

Otomatik asistan, sürücünün eşine bir mesaj göndermek yerine, yolcuya kendi hesabı üzerinden bir mesaj iletilmesini isteyip istemediğini sorabilir (örn. “Mesaj göndermek için giriş yapmak ister misiniz? ”). Örneğin bir araç paylaşım faaliyetine katılım nedeniyle araçta olabilecek bir yolcuya eş zamanlı olarak yardım sağlanırken, sürücünün verilerine ilişkin kısıtlamalar uygulanacaktır.

Yukarıdaki açıklama, mevcut açıklamanın bazı uygulamalarına genel bir bakış olarak sağlanır.

Diğer uygulamalar, yukarıda ve burada başka yerlerde açıklanan yöntemler gibi bir yöntemi gerçekleştirmek için depolanan talimatları yürütmek üzere çalıştırılabilen işlemcileri içeren bir bilgisayar ve robot sistemini içerebilir.

Bu Otomatik Asistan Özellikli Araç, bu patentte Açıklanmaktadır:

Otomatik asistan özellikli bir aracı çalıştırırken erişim yetkisi verme yöntemleri
Mucitler: Vikram Aggarwal ve Moises Morgenstern Gali
Vekil: GOOGLE LLC
ABD Patenti: 11.318.955
Verildi: 3 Mayıs 2022
Dosyalandı: 28 Şubat 2019

Soyut:

Otomatik Asistan Geliştirilmiş Araç Sonuç

Bu yazıda sadece bu patentin özeti hakkında yazdım. Bu otomatik yardımcı patentin nasıl çalışacağı hakkında daha fazla ayrıntı istiyorsanız, nasıl çalışabileceği hakkında daha fazla ayrıntı için patentin kendisine tıklayın. Bu özet, otomatik bir asistan kullanılarak bir araç üzerindeki kontrolün nasıl sağlanacağına dair bazı bilgiler sağlar.

Şu anda Otomatik Asistanlar, akıllı hoparlörler gibi daha küçük cihazlar olma eğilimindedir. Muhtemelen, bu patentte gösterildiği gibi elektrikli araçlar gibi şeyler yapmak için büyüyeceklerdir. Arayüz, Google cihazlarının kullanma eğiliminde olduğundan farklıdır. Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan daha konuşma biçimindedirler. bana hatırlatıldı android oto bu yazıyı okurken. Google’ın arabaların android auto veya Automated Assistant gibi bir şey tarafından kontrol edilmesini istediğini görebiliyorum.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.