Özel Blog’u Yalnızca Seçilen Okuyucular Tarafından Erişilebilir Hale Getirme – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Özel Blog’u Yalnızca Seçilen Okuyucular Tarafından Erişilebilir Hale Getirme – Showeblogin

BlogSpot.com Özel Blog görünürlüğünüzü, blogger blog gönderilerinizi okuma izni verdiğiniz kişiler dışındaki tüm ziyaretçiler için gizli veya kısıtlı hale getirin.

Birçoğumuz, başkalarından, hatta arkadaşlardan ve aile üyelerinden gizlilik gerektiren kişisel (hayatla ilgili özel bir şey söyleyin) günlüklerini tutmak için can atıyoruz. Bir grup insan (ekip üyeleri), ilginç şeyleri tartışabilecekleri ve başka hiç kimsenin çalışmalarına ve tartışmalarına erişemeyeceği kendi sitelerini oluşturmak istiyor.

Blogger blogunun en kullanışlı özelliklerinden biri, kendi blogunuzu herkese açık (varsayılan olarak) veya özel blog yapabilmenizdir. Başka bir deyişle, blogunuzu dünyadaki hiç kimse tarafından erişilebilir durumda tutmak istemiyorsanız, tüm ziyaretçilerin blogunuzu görüntülemesini kısıtlayacak şekilde özel yapabilirsiniz. Böylece tüm dünya okuyucularının blogunuzu okumaması için kısıtlamalar getirebilirsiniz.

Varsayılan olarak, internetteki herkes blogger blogunuzda yayınlanan yayınları okuyabilir. Ancak, erişilecek okuyucuları (arkadaşlarınız, aileniz, grubunuz, üyeleriniz vb.) veya e-posta adresi aracılığıyla davet ederek ekip üyelerini/yazarları seçebilirsiniz.

Blogger Blog Gönderilerinize Erişim İçin Kısıtlama Yapın

Blogger BlogSpot.com blog viz tarafından sağlanan üç seçenek vardır. (i) Genel, (ii) Özel Blog – Yalnızca blog yazarları ve (iii) Özel Blog – Yalnızca bu okuyucular. İlki varsayılan seçenektir (Halk) blogunuzun tüm internet kullanıcılarına açık olmasını sağlar.

Blogunuzu sınırlı kişiler veya yalnızca yöneticiler için okunabilir hale getirmek istiyorsanız, blogunuzu görüntüleme izni vermek için bu basit adımları izleyin.

Aşama 1:

Blogger.com’a giriş yaptıktan sonra, blog kontrol panelinizden Ayarlar sekme.

Adım 2:

Tıklamak Düzenlemek Blog Okuyucuları bölümünde gösterilen düğme.

Aşama 3:

Şimdi, blogunuzu yalnızca blog yazarları için veya ekip üyeleri/arkadaşlar için erişilebilir kılmak için iki seçenekten birini seçin, yani blogunuzu yalnızca seçtiğiniz okuyucularla sınırlandırın.

Tavsiye Edilen:  2023'de Web Sitesi Trafiğini Artırmak İçin 6 İpucu

Okuyucuları davet etmek istiyorsanız, e-posta adreslerini virgülle ayırarak girmeniz gerekir veya ayrıca Sözleşmeler arasından seçim yapın Davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızın adını seçmek için düğmesine basın.

Ancak, blogunuza katkıda bulunması için birini davet etmek istiyorsanız, üzerine tıklayın. yazar ekle Bu ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Blog Yazarı bölümünün altındaki metin bağlantısı düğmesi.

Başarıyla davet edildikten sonra, davet ettiğiniz kişi Google’dan bir e-posta alır. Blogger Ekibi daveti kabul etmesini istemek.

Davet postasının başlık mesajı gövdesi, seçmiş olduğunuz seçeneğe bağlı olacaktır.

A) Yazar Davetiyesi İçin:

katkıda bulunmaya davet edildiniz. Blogunuzun adı

B) Okuyucu Davetiyesi İçin:

görüntülemek için davet edildiniz Blogunuzun adı.

üzerine tıkladıktan sonra Daveti kabul etmek düğmesine bastığınızda, Blog başlığını, Blog url’sini, daveti yapan kişinin adını ve davet postasının sona erme tarihini gösteren bir pencere açılacaktır.

Davet maili, davetin yapıldığı gün hariç sadece 30 gün geçerli olacaktır. Örneğin, davetiye 4 Şubat 20xx Salı günü yapılmışsa, 6 Mart 20xx Perşembe günü sona erecektir.

Davetiye kabul edilmedikçe, bu resimde gösterildiği gibi açık davet sayısını göreceksiniz.

Daveti kabul ettikten sonra Blog okuyucuları bölümünde bir okuyucu listesi görünecektir. İstediğiniz zaman, herhangi bir okuyucunun blog’unuza erişmesini şuna tıklayarak iptal edebilirsiniz: X Blog Okuyucuları listesinde adının yanındaki bağlantı.

Hesap başına en fazla 100 blogunuz olabileceğini ve ayrıca tek bir blogger blogunuz için 100 kişilik bir ekip oluşturabileceğinizi unutmayın.