Özel E-Ticaret Web Sitesi Geliştirme: Artıları ve Eksileri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Özel E-Ticaret Web Sitesi Geliştirme: Artıları ve Eksileri

Belki önceden hazırlanmış bir Shopify teması veya şablonu kullanıyorsunuzdur (her zaman popüler olan Shopify Vitrini) bir süreliğine e-ticaret mağazanız için. Ve şimdi, işletmeniz büyüdükçe, daha da özel bir e-ticaret web sitesi düşünüyorsunuz.

Markanızı sıradan bir görünümden daha doğru bir şekilde sergileyebilme fikri hoşunuza gidiyor. Ve hey, bu harika! Ödün vermeyen sesi seviyoruz.

Ancak, bir geliştiricinin veya ajansın (ve çok sayıda kodun) yardımıyla özel site geliştirme yoluna karar vermeden önce, artıları ve eksileri tartmak isteyeceksiniz.

Bugün, özel web sitesi geliştirmenin tüm olumlu yönlerini ve ölçeklendirme mağazanız için birkaç bonus avantajı daha içeren, göz önünde bulundurulması gereken bir alternatifi paylaşacağız.

Büyüme aşamanıza bağlı olarak, (daha erişilebilir hale gelen) başsız ticaret, genel bir görünümden kaçınmanıza yardımcı olabilir ve siteniz için klasik özel site geliştirmeye kıyasla size daha fazla esneklik sağlayabilir.

Özel e-ticaret web sitesi geliştirmeyi seçmenin faydaları

Mağazanızın sitesini klasik e-ticaret platformları veya önde gelen Shopify sayfa oluşturucularıyla mümkün olduğunca ileri götürdüyseniz, özel olarak oluşturulmuş bir e-ticaret web sitesi oluşturmak, sitenin ön tarafında istediğiniz hassasiyeti elde etmek için iyi bir sonraki adım olabilir.

Bu, mağazanızda özel kod değişiklikleri yapmak için bir ajans veya geliştiriciyle birlikte çalışmayı içerir ve önceden hazırlanmış temalara veya şablonlara göre birçok avantaj sağlayabilir:

Özel web sitesi geliştirme, mağazanızı arama motorlarında daha üst sıralara çıkarma gücü verebilir

Özel olarak oluşturulmuş bir e-ticaret web sitesi, web sitesinin HTML’si, sayfaların nasıl bağlandığı ve yapılandırılmış meta veriler üzerinde kontrolü size geri vererek, size ve tasarım ekibinize arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanız için ekstra güç verebilir. Tersine, standart veya varsayılan bir temayı tercih ederseniz birçok önemli site içi sıralama faktörü üzerindeki kontrolünüzü kaybedersiniz ve hatta SEO çabalarınıza zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Özel web sitesi geliştirme, markanız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar

Markanızı tasarım aşamasında ilk sıraya koymak (önceden belirlenmiş metin ve resim kutularını doldurmak yerine), alışveriş yapanlara şunu hatırlatan bir müşteri deneyimi yaratır: Sen müşteri yolculuğunun her adımında. Müşterilerinizin deneyimini artırır ve e-ticaretten alışveriş yapan müşterileriniz 12 ila 24 milyon seçenekler, öne çıkmak iş açısından iyidir. Süper özel bir site, piyasada metalaşmayı önlemenize yardımcı olur.

Tavsiye Edilen:  Singapur'da Güvenilir Bir Web Tasarımcısı Bulmak İçin En İyi Kılavuz

Özel web sitesi geliştirme daha geniş bir medya yelpazesini destekler

Özel olarak tasarlanmış ve oluşturulmuş e-ticaret siteleri, temalardan ve şablonlardan daha geniş bir görsel yelpazesini destekleyebilir. Örneğin, ürün özelliklerini gösteren GIF’ler veya paralaksla doğrudan web sitesinin tasarımına kaydırılan videolar gibi zengin satış özellikleri ekleyebilirsiniz; bu, tipik bir e-ticaret platformuyla kutudan çıktığı gibi yapabileceklerinizin bir uzantısıdır. Bir tema veya ön ayar kullanırken, bu özellikleri, vizyonunuza uymayabilecek önceden hazırlanmış kutulara eklemeniz gerekir.

Daha ne, Özel olarak oluşturulmuş bir e-ticaret sitesi, mağazanızdaki etkileşimleri kişiselleştirmenize yardımcı olur. Her şeyi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz site akışlarını belirleyip tercihlerinize göre özel olarak kodlanmasını sağlayabilirsiniz.

#cta-visual-fe#Markaların neden olağanüstü deneyimlere yatırım yaptığını görünEn iyi markaların neden zengin mağazacılık, yüksek kaliteli marka görselleri ve gerçek zamanlı kişiselleştirme kullandığını keşfedin. Daha fazla bilgi edin

Özel e-ticaret web sitesi geliştirmenin dezavantajları

Tüm avantajların yanı sıra, büyüyen mağazanız için özel web sitesi geliştirmeyi seçmenin dezavantajları da vardır. Çoğu zaman, ulaştığınız son tasarım çokDeğişikliklerin aynı şekilde (kodlama, test etme ve zamanla) yapılması gerekeceğinden final. Ve (projenizin karmaşıklığına göre ölçeklenen) maliyeti de unutmayalım.

Özel web sitesi geliştirmenin oluşturulması ve değiştirilmesi genellikle aylar alır

Bir geliştirici özel kod kullanarak bir web sitesi oluşturduğunda, en azından 350 saat. Kapsama bağlı olarak daha da uzun sürebilir. Üstelik daha sonra değişiklik yapmak isterseniz büyük olasılıkla orijinal geliştiriciyle çalışmanız gerekecektir. Bu, programlarında zaman bulmak ve aynı geliştirme-test-uygulama planını tekrar takip etmek anlamına gelir. Veya son geliştiricinizden size kalan kod tabanını devralabilecek ve onunla çalışabilecek bir yüklenici bulmak.

Yavaş yüklenen bir web sitesine neden olabilir

Özel siteler, alışverişi müşteriniz için daha kolay veya daha çekici hale getiren özellikler eklemenize olanak tanır, ancak bu bir ödünleşmeyi de beraberinde getirir. Web sitenizde ne kadar çok kod, eklenti ve medya varsa, yüklenmesi de o kadar uzun sürer.

Ayrıca seçtiğiniz geliştiriciye ve beceri düzeyine bağlı olarak web sitenizin kodu optimize edilmeyebilir. Bu, her tıklamanın sitenin çalışması için gerekenden daha fazla bilgi yüklemesini gerektireceği anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  Dental SEO - Web Sitenizi Optimize Etmek İçin 10 Strateji

Zaman içinde getirilerin azalmasına neden olabilir

Özel sitenizi oluşturduktan sonra markalar genellikle bir ajans veya geliştiriciyle çalışmaya devam eder. Çoğunlukla, mağazanıza özel olarak görmek istediğiniz daha küçük site düzeltmeleri veya etkileşimler üzerinde çalışacaksınız. Ancak bunların uygulanması uzun zaman alabilir ve maliyetli olabilir. Zamanla, yalnızca küçük, artan değişiklikler için sitenin maliyetine daha fazla para eklendikçe, bu tür minimum iyileştirmelerden elde edilen getirilerin azaldığını bile görebilirsiniz.

Bunun yerine, e-ticaret ekibinizin siteniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını (özel kod olmadan) ve satış ekibine daha yüksek bir yatırım getirisi elde etmek istediklerinde değişiklik yapma olanağını vermek isteyebilirsiniz. Bu daha uzun vadeli bir çözümle yapılabilir.

Ölçeklendirirken dikkate almanız gereken bir alternatif

Bunu garanti eden bir büyüme aşamasındaysanız, istediğiniz esnekliği elde etmek için e-ticaret sitenizi başsız bırakmayı düşünebilirsiniz.

Başsız ticaret, sitenizin ön ucunu arka ucunuzdan ayırarak tercih ettiğiniz platformun ödeme ve envanter işlemlerini yürütmeye devam etmesine olanak tanırken, özel bir platform görselleri ve müşteriye yönelik işlevleri yönetir.

Özel e-ticaret web sitesi geliştirmenin aksine, Shogun Frontend gibi ön ucunuz için başsız ticaret yazılımı, size özel bir sitenin tüm avantajlarını daha fazla çeviklik ve performans gibi ek avantajlarla birlikte sunar.

Hayal ettiğiniz siteyi inşa etme (ve yeniden inşa etme) ve değiştirme konusunda artan esneklik

Sitenizi başsız hale getirirken, bire bir aynı Az kodlu bir ortamda, çok kısa bir sürede, özel özellikler ve düzinelerce sayfa ile markanızın hayal ettiği siteyi oluşturun. Bir web sitesini özel olarak kodlamak, yüksek düzeyde uzmanlığın yanı sıra, web sitesi yayınlanmadan önce geliştirmek için harcanan yüzlerce saati gerektirir.

Bunun tersine, e-ticaret web sitenizi çok kısa sürede başlatmak için önceden ayarlanmış sayfalarınızı (Bize Ulaşın veya Hakkımızda sayfanız gibi şeyler için) oluşturmak için Shogun Frontend Başlangıç ​​Kitini kullanabilirsiniz.

Shogun’un yerel CMS’si ve Deneyim Yöneticisi ile, oluşturduğunuz alışveriş deneyiminin gerçek görünümünü kullanarak istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz; değişiklikleri geliştirmek ve test etmek için birkaç ay harcamanıza gerek yoktur.

Daha hızlı ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi için benzersiz site hızı

Birleşik bir ön uç platformu olarak Shogun Frontend, aşamalı web uygulaması (PWA) teknolojisini kullanır. Bu, oluşturduğunuz web sitesinin aslında daha çok yerel bir web uygulamasına benzediği anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  Singapur'daki E-Ticaret Web Siteniz İçin Ödeme Yöntemleri

Her tıklamayla PWA, sayfanın tamamı yerine yalnızca sitenin değişen kısımlarını sıfırdan yükler. PWA teknolojisi, web sitelerinin daha çok uygulamalara benzer şekilde çalışmasını sağlar; tıklamalar arasında menüyü sabit tutar ve diğer her şeyi neredeyse anında yükler.

Özel kodlu web siteleri daha yavaş olma eğilimindedir çünkü hâlâ geleneksel, statik web siteleri gibi çalışmaktadırlar. Yani her tıklamada menü, başlık ve alt bilgi aynı kalsa bile tüm sayfayı yeniden yüklemeleri gerekir. Öte yandan PWA, müşterilerinizin ödeme yapmasını sağlamak için kritik olan, sayfadan sayfaya anında yükleme süresi sağlar.

Sitenizin rüya deneyimini yaratmak için Shogun’u seçin

Yavaş yükleme süreleri yaşıyorsanız, e-ticaret sitenizi verimli bir şekilde düzenlemekte sorun yaşıyorsanız, zamanında yapılan tanıtımlarla ilgili zorluklarla karşılaşıyorsanız veya tasarımınızı istediğiniz şekilde değiştiremeyeceğiniz gibi takılıp kalmış hissediyorsanız, markanız büyük olasılıkla aşağıdakileri değerlendirmeye hazırdır: başsız yol.

Başsız ticaret, özel bir yapının tüm avantajlarını dezavantajlar olmadan sağlar. Artık önceden hazırlanmış bir şablonu veya temayı kullanmak istemiyorsanız özel kodu seçebilirsiniz; ancak geliştirme aşamasında aylar harcamak veya potansiyel olarak yavaş site hızları gibi dezavantajlar, özel bir sitede tetiği çekmeyi göz korkutucu hale getiriyor.

#cta-visual-fe#Başsız ticaret hakkında daha fazla bilgi edininVe oraya kolay yoldan nasıl ulaşabileceğinizi görün. Daha fazla bilgi edin