Parçacıklar ve Küçük Resimlerle Son Blog Gönderileri – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Parçacıklar ve Küçük Resimlerle Son Blog Gönderileri – Showeblogin

Başlıkları, küçük resimleri, yazarın adı ve alıntıları içeren tüm veya belirli kategorileri veya etiketleri içeren son blog gönderileri için blogger kenar çubuğuna bir gadget ekleyin.

Kullanıcı katılımı, başarılı bir blog yazarı olmak için en vazgeçilmez şeylerden biridir. Müşterilerimizden biri, canlı ziyaretçilerin bloglarının herhangi bir web sayfasından blog kenar çubuğundaki en son blog gönderilerini görebilmeleri için blogger bloglarına son gönderiler widget’ını eklememizi istedi.

Aslında, blogger, kenar çubuğunda son blog gönderilerini göstermek için bir gadget sağlamaz ve bu nedenle, blogger kullanıcıları için dinamik olduğu kadar duyarlı (tüm cihazları benimser) son blog gönderileri widget’ını geliştirdik. Bu widget’ın ana özelliklerinden biri, blog gönderileriniz herhangi bir resim içermiyorsa, blog logonuz da dahil olmak üzere herhangi bir resim veya fotoğrafı en son blog gönderilerinin küçük resmi olarak gösterebilmenizdir.

Bu pencere öğesi, sahipliğinizden veya yazarlığınızdan bağımsız olarak herhangi bir diğer blogcu blogundan en son blog gönderilerini getirebilir. Başka bir deyişle, swtRBP widget’ı yardımıyla başka bir blogdan en son gönderileri kendi blogunuzda görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, swtRBP (SuperWebTricks Son Blog Gönderileri) widget’ında aşağıdaki seçenekler mevcuttur:

1. Seçenek: Yalnızca son blog gönderilerini gösterebilirsiniz.
Seçenek-2: Parçacıklar/alıntılar içeren gönderi başlıklarını görüntüleyebilirsiniz.
Seçenek-3: 500’e kadar yeni gönderilerin kaç tanesinin gösterileceğine karar verebilirsiniz.
Seçenek-4: Gönderi özeti olarak görünen karakterleri değiştirebilirsiniz.
Seçenek-5: Gönderilerin yazar adını yayınlanma tarihi ile birlikte gösterebilirsiniz.

Son Yazılar Widget’ını Blogger Blog’unuza nasıl ekleyebilirsiniz?

Aşama 1:

Blogger hesabınıza giriş yapın ve swtRBP widget’ını eklemek istediğiniz blogu seçin.

Adım 2:

Şuraya git: şablon sekmesi blogunuzun ve tıklayın HTML’yi düzenle. Ardından şablon düzenleyicide herhangi bir yeri tıklayın ve şablon HTML düzenleyicisinin sağ üst köşesinde bir arama kutusu göreceksiniz.

Tavsiye Edilen:  B2B İçerik Pazarlamanızı Geliştirmek İçin İpuçları

Aşama 3:

Kapanış baş etiketini bulun (Ctrl+F) ve ardından bu JavaScript dosyasını etiketinin hemen öncesine/üstüne yapıştırın.

Adım-4:

Şimdi ]]> kapanış etiketini bulun ve bu CSS kodlarını ]]> etiketinin hemen üstüne/öncesine yapıştırın ve şablonu kaydedin.

.swtRBP {genişlik:274 piksel; /* Her yeni gönderi kutusunun Genişliğini değiştir */ height:274px; /* Her son gönderi kutusunun Yüksekliğini değiştir */ background-color: #F7F7F7; /* Her son gönderi kutusunun Arkaplan rengini değiştirin */ } .swtRBP img { yükseklik: 50%; /* Son gönderilerin genişliğini değiştir Küçük Resim */ genişlik: 95%; /* Son gönderilerin genişliğini değiştir Küçük resim */ } .swtRBP h6 { font-size: 1em; /* Son gönderilerin Yazı tipi boyutunu değiştir Başlık */ } .swtRBP p { yazı tipi boyutu: 0.75em; /* Son gönderilerin her birinin Yazı tipi boyutunu değiştir Özet/Snippet/Alıntı */ } .swtRBP { padding: 0.5em; kenarlık: 0,0625em katı #00ff00; marj: 0,25em; arka plan rengi: #F7F7F7; metin hizalama: merkez; kayan nokta: sol; taşma: gizli; ekran: satır içi blok; } .swtRBP a { metin süslemesi: yok; metin dönüşümü: büyük harfle; metin hizalama: merkez; yazı tipi boyutu: 0,75em; satır yüksekliği: 1; } .swtRBP a:link { color: #0000FF; } .swtRBP a:ziyaret edildi { color: #00FF00; } .swtRBP a:hover { color: #FF00FF; } .swtRBP a:aktif { renk: #FF0000; } .swtRBP img { doldurma: 0.3em; kenarlık: 0,1em katı #fff; kenar boşluğu: 2px; -webkit-box-shadow: 1px 1px 5px rgba(0, 0, 0, .1); -moz-box-shadow: 1px 1px 5px rgba(0, 0, 0, .1); kutu gölgesi: 1px 1px 5px rgba(0, 0, 0, .1); taşma: gizli; } .swtRBP yayılma { color:#ff0000; yazı tipi boyutu: 0,75em; yazı tipi stili: italik; } .swt-rights { temizle: her ikisi de; } .swt-rights img { float:right; } .swtRBP h6 { kenar boşluğu: 0,5em 0 0; taşma: gizli; dolgu: 0; satır yüksekliği: 1.1; harf aralığı: 0; dikey hizalama: orta; } .swtRBP p { yazı tipi ailesi: “Times New Roman”, Times, serif; word-wrap: break-word; satır yüksekliği: 1.1; kenarlık üstü: 1 piksel katı #eaefe6; renk: #141514; kenar boşluğu: 0,2 cm; taşma: gizli; dolgu: 0.4em; metin hizalama: iki yana yasla; }

Tavsiye Edilen:  Sesli Arama için Dijital Pazarlamanızı Optimize Etme

Yukarıdaki CSS kodlarını ihtiyacınıza ve tercihinize göre değiştirebilirsiniz. Duyarlı blog yazarı şablonu kullanıyorsanız, bu widget otomatik olarak kullanıcılarınızın cihazını benimser. Ancak, son blog gönderilerinizin duyarlı temanıza uyması için gelişmiş medya ekranı CSS kodlarını da kullanabilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki medya ekranı CSS kodlarını ekledik. AUBSP:

@medya ekranı ve (min-genişlik: 768 piksel) ve (maks-genişlik: 1100 piksel){ .swtRBP { genişlik:295 piksel; yükseklik: 295 piksel; kenar boşluğu:0,125em;dolgu:0,125em; } .swtRBP img { marj:0.0625em;padding:0.125em; } } @medya ekranı ve (maksimum genişlik: 350 piksel){ .swtRBP { genişlik:200 piksel; yükseklik:100 piksel; kenar boşluğu:0,0625em;dolgu:0,0625em; } .swtRBP aralığı, .swtRBP img {ekran:yok} }

NOT: CSS kodları hakkında bilginiz yoksa lütfen ücretsiz olarak doldurun ve kodları blogger blogunuza göre değiştirmemizi isteyin.

Ancak, bazılarını zaten indirebilirsiniz. özelleştirilmiş swtRBP CSS kodları ve yukarıdaki varsayılan swtRBP CSS kodları yerine yapıştırın.

Adım 5:

Gitmek Düzen sol kenar çubuğundan blogger blogunuzun menü sekmesi ve tıklayın Gadget Ekle kenar çubuğundan veya en son gönderileri görüntülemek istediğiniz herhangi bir yerden metin bağlantısı düğmesine basın. Ancak, blogger’ı seçebilirsiniz. sayfa/yazı kenar çubuğunda görüntülemek yerine son blog gönderilerini göstermek için.

Adım-6:

Açık açılır pencereden aşağı kaydırın ve seçin HTML/JavaScript (blogunuza bir üçüncü taraf işlevi veya başka bir kod ekleyin). Ancak, blogu seçtiyseniz yazı/sayfa swtRBP’yi görüntülemek için oluşturma modu yerine HTML modunu açın.

Adım-7:

Şimdi aşağıdaki kodları HTML/JavaScript’in içerik alanına yapıştırın ve gadget’a “Son Güncelleme Yazıları” gibi bir ad verdikten sonra kaydet düğmesine tıklayın.

swtRBP widget’ının özelleştirilmesi

1) değerini değiştirin swtRBPnumaraları 12’den istediğiniz sayıya kadar son blog yazılarını gösterin.
2) değerini değiştirin swtRBP parçacıkları 225’ten herhangi bir sayıya kadar karakterleri gönderi özeti olarak görüntülemek istersiniz.
3) Resim içermeyen gönderiler için varsayılan bir gönderi küçük resmi ekledik. Ancak, resim url’sini değiştirerek kendi fotoğrafınızı/resminizi görüntüleyebilirsiniz. swtRBPonimage bunun yerine son gönderiler küçük resmi olarak.
4) Belirtilen herhangi bir etiketten/kategoriden son blog gönderilerini göstermek istiyorsanız, son satırın ortasına varsayılandan hemen sonra ve /-/LabelName soru işaretinden önce bu basit kodu ekleyin, böylece son satır aşağıda gösterildiği gibi görünür.

Tavsiye Edilen:  Yüksek Kaliteli Uzaktan Kayıt Artık Çok Daha Kolay