PC &’de Bing AI Nasıl Kullanılır? MAC

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: PC &’de Bing AI Nasıl Kullanılır? MAC

Arama motoru endüstrisinde şu anda yapay zeka tarafından devrim yaratıldığı gerçeğini inkar etmek mümkün değil. Birbiri ardına, öncekinden daha gelişmiş olan ChatGPT’nin farklı sürümlerini alıyoruz. Ve ChatGPT’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, Google gibi diğer arama motorları, Brad adlı kendi yapay zeka sürümlerini getirmelerine yol açan büyük bir rekabet yaşadı. Herkes oyununu hızlandırdığına göre Microsoft neden geride kalsın? Microsoft ayrıca yapay zeka destekli Bing’i duyurdu. Size Bing AI ve bunun PC ve Mac’te nasıl kullanılacağı hakkında her şeyi anlatayım.

Microsoft Başkanı ve CEO’su Satya Nadella:-

MICROSOFT’UN AI GÜÇLÜ BING’İ: NEDİR?

Microsoft’un son zamanlarda neler yaptığı hakkında konuşalım mı?

Microsoft kısa bir süre önce yapay zeka tarafından desteklenen bir arama motorunu ele alan yeni Bing’i tanıttı. Bu yeni araç, insanların çevrimiçi bilgilere erişme şekillerinde devrim yaratacak gelişmiş arama özellikleriyle güncellenecektir. Motor küçük bir asistan görevi görerek size fikir bulma, kod sorunlarını çözme ve soruları yanıtlama gibi çeşitli görevlerde yardımcı olur. Kısacası, çözümlerinizi bulmak için farklı web sitelerinde arama yapmak zorunda kalmayacaksınız, bunun yerine Bing-AI’ye gidin ve birkaç tıklamayla yanıtınızı sorunsuz bir şekilde alacaksınız.

Microsoft’un uzun vadeli yatırımı olan OpenAI’den motora güç sağlamak için dil modellerini kullanması bizi şaşırtmadı ve OpenAI’nin inanılmaz popüler sohbet robotu Chat GPT’yi oluşturmak için kullanılan tekniğin aynısını kullanıyor.

Bing-AI Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Microsoft, Salı günü Bing arama motorunun ChatGPT’den daha etkili olan web araması için özel olarak eğitilmiş en son OpenAI dil modelini kullanan yeni bir sürümünü açıkladı.

Google’ın en güncel teklifi olan Bard AI, bu AI arama motorunun doğrudan rekabetiyle karşı karşıya kalacak. Google’ın ürününün güvenilirliği konusunda aldığı son eleştiriler göz önüne alındığında, Bing bu alanda pazar lideri olabilir.

Tavsiye Edilen:  2023 Tatillerinde Sosyal Medyanızı Nasıl Otomatikleştirebilirsiniz?

PC ve Mac’te Bing AI Nasıl Kullanılır?

Şu anda Microsoft’un bekleme listesine kaydolarak “yeni” Bing’e erişebilirsiniz. Teknoloji devi ayrıca, hemen başlamak için can atıyorsanız, Bing uygulamasını yükleyen ve Bing’i varsayılan arama motoru yapan kişiler için bu prosedürü hızlandırma sözü veriyor. Bekleme listesinden çıktıktan sonra sadece Bing web sitesini ziyaret ederek yeni AI aracını kullanabilirsiniz.

ADIM 1: BEKLEME LİSTESİNE KATILIN

 1. Pc veya Mac’inizde Microsoft Bing Tarayıcı’ya gidin ve arama çubuğunda şunu arayın: bing.com/yeni.
 2. “Bekleme listesine katıl” düğmesine dokunun.
 3. Listeye girmek için önce Microsoft hesabınıza bağlanmanız gerekir. Henüz bir hesabınız yoksa, oturum açabilmeniz için önce bir hesap oluşturmanız gerekir.
 4. Giriş yaptıktan sonra, “Harika! Bekleme listesindesiniz.”
 5. Prosedürü hızlandırmak için mavi “Yeni Bing’e daha hızlı erişin” düğmesine tıklayın.

2. ADIM: BING’İ VARSAYILAN TARAYICI OLARAK AYARLAYIN

 1. Bing’i varsayılan arama motorunuz olarak ayarlama. Örneğin, Google Chrome’da “Microsoft varsayılanları”na tıkladığınızda, Bing arama uzantısını indirebileceğiniz Chrome web mağazasına yönlendirilirsiniz.
 2. Daha önce yapmadıysanız, uzantıyı tarayıcınıza eklemeden önce Google hesabınızla oturum açın.

ADIM 3: UYGULAMAYI TELEFONUNUZA YÜKLEYİN (İSTEĞE BAĞLI)

 1. Bing’e daha hızlı erişmek için uygulamayı telefonunuza yükleme.
 2. Uygulamanın indirme sayfasına bağlantı almak için telefonunuzdaki kamerayı kullanarak QR kodunu okuyabilir veya kısa mesajla bağlantı almak için “Microsoft Bing Uygulaması”na tıklayıp telefon numaranızı girebilirsiniz.
 3. Bunları tamamladıktan sonra geriye sadece erişim kazanmak için beklemek kalıyor.

ADIM 4: ÖRNEK TALİMATI DENEYİN

 1. Örnek istemlerden birkaçını hemen deneyebilirsiniz. Orijinal web sitesine geri dönün, “Herhangi bir şey sorun” yazan yere gidin.
 2. Bekleme listesinin neresinde olursanız olun, yeni Bing’i hemen test etmek için aşağıda listelenen demo soruları kullanabilirsiniz.
 3. “Bing’de Deneyin”i tıkladığınızda, sağdaki kenar çubuğunda Bing sohbet robotunun yanıtıyla birlikte normalde gördüğünüz arama sonuçlarıyla birlikte yeni bir sekme görünür.
Tavsiye Edilen:  En İyi Saptanamayan.AI alternatifleri

:

Bing-AI’nin Özellikleri Nelerdir?

Microsoft:-

Bing, tıpkı ChatGPT’nin yapabildiği gibi, kullanıcılarıyla sohbet edebilecek. Bing’e daha kesin sorular sormanıza ve mevcut en son bilgileri içeren yanıtlar almanıza olanak tanır. Bu özellik Chat GPT şu anda eksik.

Bu arama motorunu kullandığınızda, diğer birçok web sitesinde bulunan bilgilerden derlenen tek bir yanıtla birlikte standart Bing arama sonuçlarını almaya devam edeceksiniz. Ek olarak, Bing-AI, son derece karmaşık bazı istekleri işleyebilecek. Örneğin, “Kodumdaki hatayı bulun”, “Bir soru kağıdı hazırlayın” veya “Bana en baştan kodlamayı öğretin.”

Yeni Edge tarayıcısının kullanıcıları, “sohbet” ve “oluştur” adlı iki yepyeni kenar çubuğu özelliğine de erişebilecek. bir komut istemi