Peki Pazarlama Bütçeniz Kesildi – Şimdi Ne Olacak?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Peki Pazarlama Bütçeniz Kesildi – Şimdi Ne Olacak?

COVID-19 salgınının dünya çapında neredeyse her işletmeyi etkilediği açıktır. WIX’un merkez şehri Houston, Teksas’ta Küçük işletmelerin %90’ı Salgın nedeniyle gelir kaybı yaşadık.

Ekonomik sıkıntı zamanlarında pazarlama genellikle bütçesini dilimleyen ilk departmanlardan biridir. Ekonominin mevcut durumu zaten birçok işletme için pazarlama bütçesi kesintilerine yol açıyor.

Yakın zamanda Gartner’dan anket pazarlamacıların %45’inin bütçe kesintilerinin kampanya lansmanlarının ertelenmesine yol açtığını ve %34’ünün kesintilerin yaratıcı reklam içeriğinin değiştirilmesini gerektirdiğini söylediğini gösteriyor.

Ancak şirketler pazarlamayı baltalamakta bu kadar acele etmemeli! Pek çok araştırma, ekonomik belirsizlik zamanlarında işletmelerin aslında pazarlama harcamalarını azaltmak değil artırmak satışları ve pazar payını artırmaya yardımcı olmak.

Azaltılmış Pazarlama Bütçenizi Nasıl Optimize Edebilirsiniz?

Bütçeniz zaten kesilmişse, pazarlama bütçesi dökümünüzü optimize etmek için yapabileceğiniz bazı şeyleri burada bulabilirsiniz.

Uygun Maliyetli Kanallara Odaklanın

Dikkatinizi hedef kitlenize ulaşabileceğiniz ve reklam parası harcamadan organik trafik çekebileceğiniz kanallara çevirin. Bunlara sosyal medya sayfaları, e-posta pazarlaması ve sayfa içi ve sayfa dışı SEO dahildir.

Bu B2B büyüme vaka çalışması, WIX’un Houston’daki SEO’sunun iş hedeflerine ulaşmak için organik trafiği artırmaya nasıl yardımcı olduğunu vurgulamaktadır.

Hedef Kitlenize Bulundukları Yerde Ulaşın

Kullanıcılarınızın gerçekte bulunmadığı bir platformda zaman ve para harcamaktan daha kötü bir şey yoktur. Bazen işletmeler, kanallardan gerçek bir fayda görmeseler bile sırf aktif olmak için her platformda aktif olmayı istemeye kapılabilirler. Ben buna “sadece pazarlama için pazarlama” diyorum.

Artık bütçeniz kesildiğine göre, şirketiniz için gerçekten neyin işe yaradığına yakından bakmalı ve yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için kaynaklarınızı uygun kanallara yönlendirmelisiniz. Hedef kitlenizin nerede zaman harcadığını takip etmek ve tüm yumurtalarınızı en yüksek performansa sahip sepetlere koymak için analiz ve pazarlama ölçümlerini kullanın.

Tavsiye Edilen:  7 Temel İçerik Türü ve Bunların Pazarlama İçin Nasıl Kullanılacağı

Verilere derinlemesine bakmak çoğu zaman birçok pazarlamacıyı şaşırtıyor ve ideal müşterilerinin nerede aktif olduğuna ilişkin varsayımlarını çürütüyor. Bunun bir örneği, sosyal medya analizleri hedef kitlelerinin Facebook’taki şirketlerle %30 daha aktif ve etkileşimli olduğunu gösterdiğinde LinkedIn’e reklam parası harcaması gerektiğini düşünen bir B2B şirketi olabilir.

WIX’un Houston, Austin ve DFW’deki sosyal medya pazarlamasının işletmeniz için en yüksek etki fırsatlarını belirlemenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Ücretli Reklamları Etkili Bir Şekilde Azaltın

Pazarlama bütçeniz kesildiğinde, yapmak isteyeceğiniz son şey ücretli reklam bütçelerini ister istemez azaltmaya başlamaktır. Ücretli reklam harcamanızı azaltırken, yüksek performanslı reklamlarınızı optimize ettiğinizden emin olmak için her platform ve kampanyaya ilişkin verileri kapsamlı bir şekilde inceleyin. Houston, DFW ve Austin’de sosyal medya aracılığıyla reklam vermek veya PPC hizmetlerini kullanmak, bütçe düşüşlerine rağmen işletmeniz için hâlâ etkili bir pazarlama aracı olabilir.

Sizin için işe yaradığı kanıtlanmış olanlara bakın ve bunu ikiye katlayın. En iyi yatırım getirisini sağlamayan deneysel kampanyaları veya reklamları duraklatın. Pazarlama bütçeniz kısıldığında, düşük performans gösteren kanallara ve kampanyalara para harcamanın vakti yoktur.

Bu kararları verirken gösteriş ölçümlerini dikkate almamayı unutmayın. Hangi reklamların gerçekten en iyi performansı gösteren reklamlar olduğuna karar vermek için pazarlama hedeflerinize ve temel performans göstergelerinize iyice göz atın.

Zaman Kazandırmak İçin Araçları Kullanın

Şirketinizin nerede eksik olduğunu görmek için pazarlama aracınızı ve yazılım aboneliklerinizi yeniden değerlendirin. Ekibinizin üretkenliğini artırmanıza ve değerli zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmenize yardımcı olacak ücretsiz pazarlama araçlarının sıkıntısı yoktur.

E-posta iş akışlarından sosyal medyaya, SEO ve stok fotoğrafçılığa kadar her şey için internet, yararlanabileceğiniz ücretsiz araçlarla dolup taşıyor, o yüzden aramaya başlayın! İyi bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olmak için en sevdiğimiz ücretsiz sosyal medya yönetim araçlarımızdan bazılarını burada bulabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Microsoft Tasarımcı nedir? Yaratıcılığınızı Ateşlemek İçin Nasıl Kullanılır?

Pazarlamanızı Dışarıdan Alın

Deloitte tarafından yapılan bir anket, işletmelerin yaklaşık %60’ının dış kaynak kullanımının en önemli nedeninin maliyetleri azaltmaya veya kontrol etmeye yardımcı olmak olduğunu belirtti. Hangi temel yetkinlikleri şirket içinde tutmanız gerektiğini görmek için ekip yapınıza bakın. Ardından, yardıma ihtiyaç duyduğunuz özel pazarlama görevleri için dış kaynaklı bir pazarlama ajansından yardım isteyin.

WIX’un dış kaynaklı pazarlamanız hakkında endişelenmesine izin verin, böylece siz de işinize konsantre olabilirsiniz! Markalama ve tasarım, dijital pazarlama ve geleneksel pazarlama da dahil olmak üzere pazarlama kaynaklarınızı optimize etmenize yardımcı olmak için Teksas’taki işletmelere uygun fiyatlı dış kaynaklı pazarlama hizmetleri sunuyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin!

Mevcut Müşterilerinize Odaklanın

Mevcut müşteri tabanınıza odaklanmak, satın alma maliyetinizi düşürmenize yardımcı olabilir. Müşterilerinizin istek ve ihtiyaçlarına dikkat edin. Ardından, müşterinin yaşam boyu değerini artırmaya ve müşterilerinizi memnun etmeye yardımcı olmak için çapraz satış veya tamamlayıcı hizmetler oluşturma gibi müşteriyi elde tutma stratejilerini kullanın.

Ayrıca sadık müşterilerinizden ve hayranlarınızdan, Google’daki, sosyal medyadaki veya kulaktan kulağa yorumlar yoluyla sizi başkalarına tavsiye etmelerini isteyin. Bu reklam stratejisi ücretsizdir ve işe yaradığı kanıtlanmıştır. araştırmalar %92 gösteriyor Tüketicilerin oranı, şirket reklamları yerine arkadaşlarının ve ailelerinin önerilerine inanıyor.

Sadık müşterileriniz, pazarlama sonuçları aracılığıyla yeni bir hedef kitleye ulaşmanıza da yardımcı olabilir. Müşterilerinizden bunları bir vaka çalışmasında kullanmak veya sosyal medyadaki başarıları hakkında paylaşımda bulunmak için izin isteyin.

WIX Pazarlamanızı Doğru Yolda Tutmanıza Yardımcı Olabilir

Bu nedenle, şu anda daha küçük bir pazarlama bütçesiyle çalışıyor olsanız da havlu atmayın. Bu ipuçlarını kullanmak, sahip olduğunuz parayı optimize etmenize ve iş hedeflerinize ulaşmaya devam etmenize yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  80+ SMM'ye göre En Büyük Sosyal Medya Zorlukları

WIX, yaklaşık 40 yıldır yerel işletmelere yardımcı olan Teksas’ta tam hizmet veren bir pazarlama ajansıdır. Daha küçük bir pazarlama bütçesi için planlama konusunda yardıma ihtiyacınız varsa strateji uzmanlarımız yardımcı olabilir.

Bugün ücretsiz danışmanlık randevusu almak için bizimle iletişime geçin!