Peloton ve Havacılık Reklamlarından Bahsedelim…

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Peloton ve Havacılık Reklamlarından Bahsedelim…

Henüz Peloton tatil reklamını görmediyseniz (bir kayanın altında mı yaşıyorsunuz?) size kısa bir özet sunacağız.

“ başlıklı reklamGeri Veren Hediye”, zayıf karısına Noel için 2.000 dolardan fazla Peloton sabit bisiklet hediye eden bir kocayı gösteriyor. Daha sonra kocası için yaptığı antrenman yolculuğunu belgelediği yıl boyunca bir dizi farklı sahne gösteriliyor.

Forbes’un belirttiği gibi, “Eşi, bisikleti ilk kez denediğinde tuhaf bir şekilde gergin ve aynı zamanda bisiklet üzerinde egzersiz yapmak için sabah 6’da uyandığında da acı çekiyor gibi görünüyor.” Sonunda bir sonraki Noel olduğunu ve kadının kocasıyla birlikte “fitness yolculuğu” videosunu izlediğini görüyoruz. Daha sonra şöyle diyor: “Bir yıl önce bunun beni ne kadar değiştireceğini bilmiyordum. Teşekkür ederim.” *Buraya utanç ekleyin*

Peloton Reklamının Sonrası

YouTube’da 8,3 milyondan fazla izlenen reklam, pek çok kişinin reklamı cinsiyetçi, elitist ve utandırıcı olarak görmesi ve adamın karısına bir mesaj göndermek için bisiklet hediye ettiğini söylemesi nedeniyle oldukça tartışmalara neden oldu. kilo vermesi gerektiğini söyledi. Aktrisin bisiklet sürerken yüzündeki korku ifadesi geniş çapta yayılan bir mem haline geldi ve kocayı canlandıran aktör de şimdi endişeli bir daha asla oyunculuk işi alamayabilir.

Her ne kadar her türlü tanıtımın iyi bir tanıtım olduğunu söyleseler de Peloton için durum böyle değil. Reklamın yayınlanmasından bu yana Peloton Hisse yüzde 15 düştü (bu yazının yazıldığı sırada). Şirket, hasar kontrolü konusunda fazla bir şey yapmadı ve konu hakkında nispeten sessiz kaldı.

Yapılan açıklamada şirket, “bazılarının bu durumu yanlış yorumlamış olmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını” ifade etti. [the] reklam.” Bu arada CEO’su soruları cevaplamayı reddetti Yakın zamanda yapılan bir basın toplantısında reklam hakkında yalnızca “geçen hafta haberlerde yer aldığını” söyledi.

Tavsiye Edilen:  Lensa AI Ücretsiz mi? AI Fotoğraf Düzenlemenin Gücünü Ortaya Çıkarma

Hikaye Anlatımıyla Büyüme Fırsatı

Ama dedikleri gibi, bir adamın kaybı diğerinin kazancıdır! Ryan Reynolds ve şirketi Aviation American Gin, Peloton’un video hatasından kurtulma ve bunu kendi başarı öyküsü haline getirme fırsatını yakaladı. Aviation, virüsün başarısız olduğunu gördükten sonraki 36 saat içinde şunları yayınladı: devamı olan bir reklam Peloton reklamındaki kadının şu anda nerede olduğunun hikayesini anlatıyor.

Reklamda, Peloton’un kötü tasarlanmış reklamının ardından somurtarak arkadaşlarıyla Aviation Gin martinilerini geri atıyor. Arkadaşları, “yeni başlangıçlara” kadeh kaldırırken ona “burada güvende” olduğunu ve “bu arada harika göründüğünü” söylüyorlar. Nikah yüzüğü olmadığı için izleyiciler, Peloton kadınının her yerdeki Twitter kullanıcılarının yankılanan tavsiyesine kulak verip kocasını terk ettiği yorumunu yapmak zorunda kalıyor.

“ başlıklı reklamGeri Dönmeyen Hediye” sözü hızla patladı ve şu anda YouTube’da 4,1 milyon izlenme var ve Ryan Reynolds’un videonun orijinal tweet’i 9,9 milyon izlenme sayısına ulaştı. Markanın bu viral medya fırsatını yakalama ve reklamı hızlı bir şekilde yapma yeteneği, yalnızca örnek olay incelemelerinde ve gelecek yılların en iyi sosyal medya kampanyalarının listelerinde mutlaka bahsedilecek gerçek bir dahiyane pazarlama hamlesi olarak tanımlanabilir.

Reklam, Havacılık’ı günümüzün meme kültürünün ön saflarına yerleştirdi ve başka bir markanın anı olması gereken bir an’dan yararlanmasına olanak tanıdı. Bu, günümüzde işletmelerin sosyal medyayı pazarlama için nasıl kullandıklarının en iyi örneğidir.

Ürünün mesajı ve fikri basitti; başarı aslında reklamın güncelliğinde yatıyor. Sosyal medya kullanıcıları daha fazla Peloton dedikodusunun konuşulmasına aç kaldı ve Aviation onlara bu fırsatı verdi.

Havacılığın web için hazırlanmış bu reklamı neredeyse gerçek zamanlı olarak üretme yeteneği, pazarlamacılar olarak bizlerin bugün viral içerik üretme fırsatını gösteriyor. Eski usul, geleneksel TV reklamcılığının geri dönüş süreleri daha uzun ve daha katı düzenlemelere sahip olduğundan, bu hızlı pazarlama hamlesi on yıl önce mümkün olamazdı.

Tavsiye Edilen:  Yetersiz Şarjı Durdurun ⭐

Her yerdeki markaları not edin: Fırsat karşınıza çıktığında onu yakalayın; bu sizi bir sonraki viral sansasyon haline getirebilir.

WIX’un 2020 Sosyal Medya Stratejinizi Hazırlamasına İzin Verin

İşletmenizi sosyal medyada pazarlama konusunda deneyiminiz yoksa nereden başlayacağınızı bilmek zordur. Austin veya Houston sosyal medya pazarlama hizmetlerini kullanmak, Teksas merkezli işletmenizin önümüzdeki on yıl için kazanan bir strateji oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital pazarlama ajansımız sizinki gibi işletmelerin internette büyümesine yardımcı oldu.

WIX’a bugün ulaşın Ücretsiz danışmanlık randevusu almak ve işinizi büyütmek için birlikte nasıl çalışabileceğimizi öğrenmek için!