Plastik Cerrahlar İçin SEO Kullanarak %231 Büyüme Elde Edin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Plastik Cerrahlar İçin SEO Kullanarak %231 Büyüme Elde Edin

Estetik cerrahi SEO, doğru zamanda doğru ziyaretçileri çekme potansiyeline sahiptir. Bu kanıtlanmış pazarlama stratejisini kullanmak, yalnızca en alakalı kitleyi uygulamanıza çekerek önemli bir yatırım getirisi yaratma potansiyeline sahiptir.

Plastik Cerrahlar için SEO Nedir?

Kozmetik cerrahlar için SEO, “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Google ve Bing gibi tüm büyük arama motorları, plastik cerrahi blog yazıları ve videoları gibi web sayfalarının, arama motorlarının kullanıcılar için önemli ve alakalı bulduğu bir dizi kritere göre görüntülendiği ve sıralandığı organik arama sonuçlarına sahiptir.
Houston’da yüksek kaliteli bir SEO şirketi aradığınızı zaten biliyorsanız, o zaman hemen işe koyulacağız. WIX’a bugün ulaşın Hedeflerinizi özetlemek ve uygulamanız için en iyi sonucu verecek strateji için fiyat teklifi almak!

Plastik Cerrahi SEO Müşterilerime Nasıl Yardımcı Olabilir?

Doğru ziyaretçileri çekmek için plastik cerrahi kliniğinizin web sayfalarının, hizmetlerinizle alakalı anahtar kelimeler açısından iyi bir sıralamaya sahip olması gerekir. İyi bir sıralama elde etmek için kullanıcılarınıza en değerli ve alakalı bilgileri sağlamalısınız.

Müşterilerinize sık sorulan soruları yanıtlayarak ilgili ve yararlı bilgiler sağlayın. Ek olarak, plastik cerrahi hizmetlerinizin etkinliğini göstermek için işlemlerinizin öncesi ve sonrası görüntülerini sağlayarak yüksek kaliteli bilgiler üretebilirsiniz. Müşterilerinizin doğru beklentiler oluşturabilmesi ve operasyonlarına zihinsel olarak hazırlanabilmesi için her prosedürün sürecini ayrıntılı olarak açıklayarak plastik cerrahi SEO’nuzu da geliştirebilirsiniz.

Plastik Cerrahi Arama Motoru Optimizasyonunun Faydaları

Diğer pazarlama stratejileriyle karşılaştırıldığında kozmetik cerrahlar için SEO kullanmanın birçok faydası vardır.

 • Daha yüksek yatırım getirisi – Arama motoru optimizasyonu, aldatıcı olmayan bir şekilde yapıldığı takdirde yinelenen getiriler sunar. Beyaz şapka SEO kullanıyorsanız, blog yazma, geri bağlantı alma ve sağlam web sitesi kodlama yoluyla otoritenin istikrarlı gelişimi oyalanabilir.
 • Bileşik İadeler – Uygun plastik cerrahi SEO uygulandığında elde edilebilecek kalıcı sıralamalar nedeniyle ilgili trafiğiniz zamanla artar. Geri bağlantılar ve otorite oluştursanız bile, web sayfalarınız giderek daha fazla uzun kuyruklu anahtar kelime için sıralanacak ve daha fazla arama yapan kişi için daha alakalı sayılacaktır. Bu, sitenize doğru trafiği yönlendirir ve uygulamanızın sonuçları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.
 • Arama Motorlarının Ötesinde Görünürlük – Geri bağlantılar oluşturmak ve sosyal sinyaller oluşturmak için ilgili sektörlerdeki liderlerle ortaklıklar kurmanız ve sosyal medyada aktif bir kitle oluşturmanız gerekir. SEO sürecinde plastik cerrahi internet pazarlamanız bir bütün olarak geliştirilecektir.

Estetik Cerrahi SEO Süreci Nasıl İşler?

Tarafından yapılan araştırmaya göre BraftonTüketicilerin %89’u bir satın alma işlemi yapmadan önce bir arama motoruna başvuruyor. Ürününüzü pazara sunmak istiyorsanız artık onları nerede bulacağınızı biliyorsunuz.

Uygulamanızın SEO gücünü geliştirmek için aşağıdakilerin bir karışımını kullanmanız gerekecektir:

 1. Teknik SEO temizliği
 2. Plastik cerrahi hizmet sayfaları için sayfa içi SEO iyileştirmesi
 3. Plastik cerrahlar için içerik pazarlaması
 4. Geri bağlantı oluşturma

1. Uygulamanızın Sitesinde Teknik SEO Uygulaması

Sektörde yeni değilseniz muhtemelen uygulamanız için bir web sitesine yatırım yapmışsınızdır. Estetik açıdan çok hoş olabilir ama ne yazık ki birçok tasarımcı plastik cerrahi arama motoru optimizasyonu için doğru kodlamayı bilmiyor veya uygulamaya özen göstermiyor.

Örneğin, web siteniz kaynak açısından yoğun olabilir. Ana sayfada otomatik olarak oynatılan bir videoyla birlikte çok sayıda çarpıcı yüksek çözünürlüklü görüntü içerebilir. Bu kaynaklar doğru şekilde optimize edilmezse sitenizin hızını artırabilir, organik sıralamanızı bozabilir ve web sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler için kötü bir deneyime neden olabilir.

Plastik cerrahlar için teknik SEO, site hızınızı azaltmanıza yardımcı olabilir, bu da hem masaüstü hem de mobil sıralamanız üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır. Sıralamaların ötesinde site hızınızı artırmak, kullanıcılarınızın deneyimini kolaylaştırmanıza ve potansiyel müşterilerinizi ve mevcut müşterilerinizi mutlu etmenize yardımcı olacaktır.

2. Hizmet Sayfalarınız için Sayfa İçi SEO

Sunduğunuz kozmetik prosedürlerin her birinin ana hatlarını çizen sayfalar oluşturmak, plastik cerrahi dijital pazarlama stratejinizin kritik bir parçasıdır. Deneyimsiz bir göz için sayfanızın neyle ilgili olduğunu anlamak kolay olabilir. Arama motorları için metninizi ayrıştırmak ve hizmetlerinizin neden rakiplerden daha iyi olduğunu öğrenmek zor olabilir.

Tavsiye Edilen:  Uber gibi bir uygulama nasıl oluşturulur?

Cerrahlar için sayfa içi SEO, muayenehanenizin hangi hizmetleri sunduğunu ve neden sonraki doktorlardan daha iyi olduğunuzu netleştirerek sizi rakiplerinizden ayırmanıza yardımcı olabilir. Hizmet sayfalarınızdaki metin ve görsellerin mesajını optimize etmek, organik aramadaki sıralamanızı iyileştirmenin ilk adımıdır. Sayfalarınızın doğru yerlerine doğru anahtar kelimeleri yerleştirerek, bölgenizdeki diğer estetik cerrahlardan bir adım öne geçeceksiniz.

Kendi SEO araştırmanızın bir kısmını yaptıysanız şu soruyu sorabilirsiniz: Anahtar kelimeler SEO için hala önemli mi? Tek bir anahtar kelimeyi hedeflemek geçmişte kaldı, sayfanızı iyice araştırılmış alakalı bir anahtar kelime grubuna odaklamak ise plastik cerrahlar için SEO’nun yeni standardıdır. Bu, hizmet sayfalarınızın web sitenize gelen kullanıcıların amacına tam olarak hizmet etmesini sağlar.

3. Plastik Cerrahlar için İçerik Pazarlaması

Kullanıcıların ve arama motorlarının sektörünüzde gerçekten lider olup olmadığınızı bilmesi için, plastik cerrahi web sitenizdeki her sayfayı kendinizi tanıtmak için kullanamazsınız. Bunun yerine, yeni sektör uygulamaları, prosedürlerinizin nasıl çalıştığı ve hastalar için hazırlık/iyileşme ipuçları hakkında blog yazarak uzmanlığınızı göstermelisiniz.

Bu yaklaşıma estetik cerrahi içerik pazarlaması adı verilmektedir. Bu konularla ilgili içerik yayınlamak yalnızca potansiyel müşterilerinizi ve mevcut müşterilerinizi eğitmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda arama motorlarının web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almayı hak ettiğini doğrulamasına da yardımcı olur.

Yazma ve içerik oluşturma yalnızca kuruluşunuzun pazarlama ekibindeki bir departman değildir; potansiyel hastaları duygusal olarak muayenehanenizin sonuçlarına bağlayan bir bilgi köprüsüdür.

Estetik Cerrahlar için İçerik Pazarlama Nedir?

İçerik pazarlaması, hedef kitleniz için eğitici bir pazarlama malzemesi parçası oluşturduğunuz zamandır. Plastik cerrahlara yönelik dijital pazarlamada bu, esas olarak web sayfalarınızı, blogunuzu, e-Kitaplarınızı, teknik incelemelerinizi ve hatta plastik cerrahi ve bireysel tıbbi uygulamanızla ilgili konuları kapsayan bilgilendirici e-posta kampanyalarını içerir.

Bir Düşünce Lideri Olmak İçin Plastik Cerrahi İçerik Pazarlamasından Yararlanın

İçerik pazarlaması sizi ve uygulamanızı pazarınızda etkileyici olarak konumlandırır. Potansiyel müşterileriniz kozmetik sorunlarına çözüm bulmak için arama motorlarını kullandıklarında içeriğiniz onları eğitmek için orada olacaktır. Potansiyel müşteriler sizi bir uzman olarak tanıyacak ve satın almaya hazır olduklarında prosedürlerini gerçekleştirmeniz konusunda size güveneceklerdir. Plastik cerrahlara yönelik bu tür gelen pazarlama, arka ofis çalışanlarına olan ihtiyacınızı azaltabilir.

İçerik Yayınlamak Daha Yüksek Kâr Marjlarına Yol Açabilir

İçerik pazarlamanız, potansiyel hastaları müşteri yolculukları boyunca beslemek için eğitim içeriğinden ve ikna edici, duygusal açıdan teşvik edici içgörülerden yararlanmalıdır. Bu, daha hızlı ve daha istikrarlı satış döngüleri, daha az idari masraf, estetik cerrahi prosedürleri hakkında bilinçli beklentiler ve cerrahi uygulamalarınız için daha güçlü karlarla sonuçlanır.

İçerik Pazarlama, Metalaşmayı Önlemenize Yardımcı Olur

İçerik oluşturma, potansiyel hastaların daha güvenilir ve bilgili bir şekilde takip edilmesini sağlamanıza olanak tanır. Doğru plastik cerrahi pazarlama fikirlerini uyguladığınızda hedef kitlenize ön yeterlilik kazandırabilir ve muayenehanenizin yüksek fiyatlar talep etmesine olanak tanıyan güven inşa edebilirsiniz.

Yüksek kaliteli içerik, plastik cerrahi hizmetlerinizi, benzersiz sorunlarına sektör lideri çözüm olarak konumlandırmanızı sağlar. Bu, tekliflerinizin metalaşmasını azaltır ve dibe doğru rekabetçi bir fiyatlandırma yarışından kaçınmanıza yardımcı olur.

Uygulamanız için içerik pazarlama hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? WIX’a bugün ulaşın.

İçerik Pazarlamanız Ziyaretçileri Hastalara Dönüştürür

Web sitenizdeki ve ilgili dijital kanallardaki içerik pazarlaması, ziyaretçilerin ödeme yapan müşterilere dönüştürülmesine yardımcı olur. İlgi çekici ve etkili içerikle eşleştirilen estetik açıdan hoş bir web sitesi, bir kez gelecek ziyaretçilerin daha fazlası için geri gelmelerini sağlayacaktır. İçeriğiniz, müşterilerin kozmetik prosedürlerinizin kendileri için doğru olduğunu anlamalarına yardımcı olabilecek bir hikaye anlatma aracıdır. Daha sonra ziyaretçilerinizi plastik cerrahi merkezinizle iletişime geçmeye motive etmek için güveninizi ve düşünce liderliğinizi kullanırsınız.

Plastik ve Kozmetik Cerrahlar İçin Blog Yazmanın Önemi

Blog yazmak hikayenizi anlatmanın ve okuyucuları belirli prosedürlerin sunduğu avantaj ve dezavantajlar hakkında bilgilendirmenin önemli bir yoludur. Ziyaretçileri belirli prosedürlerin nasıl gerçekleştirildiği konusunda eğitmek için dönüşüm hunisinin üst kısmındaki konuları kullanın. Fiyat karşılaştırmaları, deneyiminizin neden sizi okuyucunun tercih ettiği plastik cerrah olarak konumlandırdığı ve bazı tekniklerin aynı sonucu verirken neden diğerlerinden daha güvenli olduğu hakkında konuşmak için huninin ortasındaki konuları da kullanabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Bir PPC Pro'dan SEO İpuçları

Daima Benzersiz İçerik Geliştirin

Benzersiz plastik cerrahi içeriği oluşturmak için her zaman profesyonel bir içerik pazarlama ajansı yazdığınızdan veya kiraladığınızdan emin olun. Sektörde başka bir yerde yayınlanmış içeriğin seçilmesi ve hatta kopyalanması markanıza zarar verebilir ve web sitenizin SEO’suna yardımcı olmaz.

Arama motoru optimizasyonu yönergeleri, tıbbi uygulamanızın içgörülerini vurgulayan benzersiz içeriğin, yinelenen içerikten daha yararlı olduğunu göstermektedir. Hedef anahtar kelimelerinizi web sitenize doldurmayan benzersiz içerik oluşturun; böylece plastik cerrahi SEO ve içerik pazarlama başarısı için doğru yolda olursunuz.

Benzersiz Satış Noktalarınızı Öne Çıkarın

Plastik cerrahlara yönelik içerik pazarlaması, hizmetlerinizin benzersiz satış noktalarından yararlanmalıdır. Rakiplerinizden daha ucuz veya daha etkili bir teknik kullanıyorsanız bu bilgiyi hedef kitlenize iletin. Belirli prosedürlerin zamana karşı dayanıklı olmadığı kanıtlanmışsa, okuyucularınıza daha pahalı ama daha kaliteli bir kozmetik operasyon sunma fırsatını yakalayın.

İçeriğinizi Düzenli Olarak Yayınlayın

İçerik pazarlaması tek seferlik bir taktik değildir. İçerikle pazarlama, zaman yatırımı gerektiren uzun vadeli bir stratejidir. Düzenli bir yayınlama programı, hem okuyuculara hem de arama motorlarına paylaşacak sık ve anlamlı görüşlere sahip olduğunuzu gösterecektir. Bu, estetik cerrahi uygulamanızı endüstri lideri olarak konumlandırmanıza yardımcı olabilir.

İçerik Pazarlama SEO, Sosyal Medya ve Hasta Eğitiminin Kesişimidir

Plastik cerrahi içerik pazarlamanız, potansiyel ve mevcut hastalar için arama motoru optimizasyonu, sosyal medya ve eğitim içeriği stratejilerini birbirine bağlar. Mevcut müşteri kitlenizin sık sorulan soru yükünü azaltabilir, aynı içerikle yeni müşteriler çekebilirsiniz. Markanızı yeni kitlelere tanıtırken sadakat ve güven oluşturmak için eğitici içerik varlıklarınızı da kullanabilirsiniz.

Estetik cerrahi içerik pazarlamasının etkinliği hakkında aşağıdaki istatistiklere göz atın.

 • Potansiyel müşterilerin %61’inin özel yapım içeriği okuduktan sonra satın alma olasılığı daha yüksek ~ Content Marketing Institute
 • İçerik pazarlamanın işletmelere geleneksel pazarlamaya göre %62 daha az maliyeti vardır, ancak 3 kat daha fazla potansiyel müşteri üretir ~ DemandMetric
 • İçerik pazarlamasını benimseyenlerin dönüşüm oranları, içerik pazarlamasını benimsemeyenlere kıyasla 6 kat daha fazladır ~ Aberdeen

Plastik Cerrahi Hasta Karakterleri

Hedef kitleniz için içerik oluştururken kiminle konuştuğunuzu bildiğinizden emin olun. İdeal potansiyel hastanızı temsil eden en az bir, ancak potansiyel olarak iki veya üç kişilik oluşturun. Başlamak için aşağıdaki özelliklerden bazılarını ekleyin:

 • Hedefler
 • Hayal kırıklıkları ve zorluklar
 • Satın alma sürecinde olası itirazlar
 • Muhtemel meslek
 • Gelir aralığı
 • Eğitim seviyesi

Bu kişileri oluşturmak, kiminle konuştuğunuzu belirlemenize ve cerrahi hizmetlerinizin tam olarak ihtiyaç duydukları şey olduğuna onları nasıl ikna edeceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

İçerik Pazarlama Denetimi

İçerik pazarlama uzmanları her zaman mevcut içeriğinizin denetimiyle başlayacaktır. Web sitenizde geniş bir estetik cerrahi bilgi tabanınız varsa, bu kapsamlı olabilir. Dijital varlığınız oldukça yeniyse denetim hızlı olacaktır.

Pazarınızdaki Plastik Cerrahların Rekabet Analizi

İçerik oluşturmanızın gerçek verilerle desteklenmesi gerekecektir. İçerik denetimi sonrasında içerik pazarlama hizmetleri rekabet analizi yaparak stratejinizin yönünü belirleyecektir. Bu, bulunduğunuz yerdeki veya nişinizdeki (varsa) rakiplerin analizini gerektirebilir.

Bu veriler, içerik pazarlama stratejinizin SEO temellerini geliştirmek ve en çok talep gören konular hakkında çalışmalarınızı bilgilendirmek için kullanılabilir.

Uygulamanızda Neden İçerik Pazarlamasını Kullanmalısınız?

İçerik pazarlama, hizmetlerinizi zenginleştiren ve premium fiyatlandırmayı belirleyen düşüncelerinizi ve uzmanlığınızı satmanıza olanak tanır. Bu, güven oluşturmanın ve hizmetleriniz için talep oluşturmanın en hızlı yoludur.

İçerik Pazarlamanın Bana Maliyeti Ne Kadar Olacak?

Plastik cerrahlar için içerik pazarlamanın maliyeti iş hedeflerinize, konumunuza ve katılım düzeyinize bağlı olacaktır. Aylık ücretler ayda 3.000 ila 6.000 ABD Doları arasında değişebilir veya içerik oluşturma sürecine yardımcı oluyorsanız daha az olabilir. Bu genellikle web sitenizdeki SEO içeriğinin yanı sıra sosyal medya ve e-posta içeriği oluşturmayı da içerir. Estetik cerrahi içerik pazarlamasının fiyatı sizin benzersiz durumunuza bağlı olacaktır.
WIX pazarlamayla bugün iletişime geçin Uygulamanıza yönelik içerik pazarlamasına ilişkin bireysel bir teklif için.

Tavsiye Edilen:  Uzun Biçimli Blog Yazılarının Faydaları

İçerik Pazarlama Etkinliği Nasıl Ölçülür?

Sayfa görüntülemeleri, yeni kullanıcı sayısı, tıklama oranları ve sayfada geçirilen süre gibi başarının üst düzey göstergeleri vardır, ancak bu ölçümler hikayenin yalnızca bir kısmını anlatır. Günün sonunda plastik cerrahi içerik pazarlamasının etkinliği yatırım getirisi ile ölçülüyor.

Hangi potansiyel müşterileri dönüştürebildiniz ve bu potansiyel müşterileri içerik pazarlama yoluyla mı elde ettiniz? Bu, içerik pazarlama çalışmalarınızın başarısını belirleyecektir.

Sonuçları Görmem Ne Kadar Sürer?

İçerik pazarlaması ve SEO faydaları uzun vadede gerçekleşir. Doğru yapıldığında içerik pazarlama stratejiniz işletmenizin işleyişine ve büyümesine son derece anlamlı bir şekilde bağlanır. Sunduğunuz bir cerrahi prosedür etrafında kümelenmiş içerik varlıkları oluşturmak ve ardından kitlenizi muayenehanenizle iletişime geçmeye yönlendirmek için bu içerikten yararlanmak zaman alacaktır.

İçerik pazarlamasını kullanan uygulamaların çoğu, yaklaşık 9 ay sonra gerçek anlamda bir iyileşme görmeye başlayacak, ancak bireysel içerik planınız ve bütçeniz bunu er ya da geç gerçekleştirebilir.

İlk Çeyrekte Neler Beklenmeli?

İçerik pazarlamasını uygulamaya koymanın ilk üç ayı boyunca WIX, sizi “bilgi sahibi” tutacak ve içeriğinizin etkililiğinin nabzını tutmanıza yardımcı olacak aylık bir güncelleme modelini takip eder.

WIX’daki İçerik Pazarlama Uzmanlarına Güvenin

Ekibimiz plastik cerrahlara yönelik içerik pazarlaması konusunda oldukça deneyimlidir. İçerik oluşturma sürecinizi ilerletmenize yardımcı olalım ve size beklediğiniz rekabet avantajını sunalım.
Bugün bizimle iletişime geçin İçerik pazarlamanın uygulamalarınız için neler yapabileceği konusunda uzmanlarımızdan biriyle konuşmak.

İş için blog yazmanın pek çok faydası vardır, ancak daha iyi arama sıralamaları ve uzmanlığınız için prim ödemeye hazır eğitimli müşteriler, bugün blog yazmaya başlamanın en iyi nedenlerinden ikisidir.

Yukarıdaki, WIX’un yakın zamanda Houston’daki bir plastik cerrah için yürüttüğü içerik pazarlama kampanyasının ekran görüntüsüdür. Blog yazma ve sayfa içi SEO uygulaması sayesinde müşteri, Ocak ayındaki 71 sayfalık bir arama motoru sıralamasından Mayıs ayında 308 birinci sayfalık sıralamaya yükseldi. Bu, yalnızca dört ayda birinci sayfa sıralamasında %231’lik bir artış anlamına geliyor!

4. Estetik Cerrahi Uygulamanız için Geri Bağlantılar Oluşturmak

Plastik cerrahi SEO’nun son ayağı sitenize bağlantılar oluşturmaktır. Web sitenize verilen bağlantılar, önceki bir hastadan gelen yeni müşteri yönlendirmesinin dijital eşdeğeridir.

Bir bağlantı kurma stratejisi, içeriğinizi yararlı bulan ilgili web sitelerinden geri bağlantı alma sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Bağlantı kurma, plastik cerrahi internet pazarlamasının en zor parçalarından biridir, çünkü bir site sahibinin sizi dijital hedef kitlesine tanıtabilmesi için hizmetlerinizin veya tavsiyelerinizin gerçekten olağanüstü olması gerekir.

Bağlantı kurmanın en iyi başlangıç ​​noktası, ilk etapta bağlanmaya değer içeriğe sahip olmaktır. Hangi tür içeriklerin rakiplerinize bağlantı sağladığını öğrenmek için özel çevrimiçi araçlarla rekabet araştırması yapın. Ardından, hedef kitleniz için daha değerli ve yararlı olan kendi versiyonunuzu oluşturun. İçeriğinizi e-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması ve hatta sektördeki ilgili profesyonellere doğrudan e-posta erişimi yoluyla tanıtın.

Kozmetik Cerrahlar İçin SEO’yu Tek Başınıza Üstlenmeyin

Kendi estetik cerrahinizi yapmak SEO, en son SEO uygulamaları hakkında önemli miktarda eğitim ve büyük miktarda zaman yatırımı gerektirir. Deneyimli bir Houston SEO ajansıyla ortaklık yaparak zamanınızı ve paranızı en iyi şekilde kullanın.
WIX’a bugün ulaşınve uzmanlarımızın web sitenizi gelir getiren bir makineye dönüştürmek için neler yapabileceğini öğrenin.