Potansiyel Müşteri Yaratmak için 5 LinkedIn Reklam Türü

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Potansiyel Müşteri Yaratmak için 5 LinkedIn Reklam Türü

LinkedIn’in basitleştirilmiş 2 tıklama süreci, platformu B2B müşteri adayı oluşturma için birinci seçenek olarak sağlamlaştırıyor. Site, kullanıcıların reklamları tıklamasına izin verir ve ardından onları, üye profillerinde depolanan bilgileri kullanarak önceden doldurulmuş bir potansiyel müşteri formuna yönlendirir. Bu özellik, kullanıcıların iletişim bilgilerini manuel olarak doldurma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunun yerine, bilgilerini iki kez kontrol etmeleri ve “gönder” düğmesine basmaları yeterlidir. Harika, değil mi?

Ancak bu, reklamverenleri daha zor bir görevle baş başa bırakıyor: kullanıcıların reklamları tıklamasını sağlamak. Başlamak için, genel kampanya hedefleriniz için doğru reklam biçimini seçmek önemlidir. LinkedIn, aralarından seçim yapabileceğiniz beş müşteri adayı oluşturma reklam biçimi sunar:

  • Tek Resim
  • atlıkarınca
  • Video
  • İleti
  • Konuşma

Tek Resimli Reklamlar

Tek resimli reklamlar, haber akışında göründükleri ve kaydırırken kullanıcıların dikkatini çektikleri için, Go Fish Digital’de burada “uygun” reklam formatı olma eğilimindedir. Yerel bir LinkedIn gönderisine benzediği, ancak kullanıcı bilgilerini yakalayabildiği için bu biçimi seviyoruz.

Görüntü, 1.91:1, 1:1 veya 1:1.91 oranlarında bir .jpg veya .png olmalıdır. Yatay ve kare resim reklamlar, LinkedIn mobil veya masaüstünde sunulabilirken, dikey reklamlar mobil platformla sınırlıdır. En iyi uygulama, tek resimli reklamların görsel karmaşayla kullanıcıyı bunaltmasını önlemek için görsel üzerinde minimum miktarda metinle görsel olarak uyarıcı olmasını gerektirir. Görüntü insanlara aitse bonus puanlar – araştırmalar, insan fotoğraflarının olmayanlara göre daha fazla dikkat çektiğini gösteriyor.

Kullanım örneği: Tek resimli reklamlar, bir müşteri kullanıcının bir PDF veya örnek olay incelemesi indirmesini, etkinlikleri tanıtmasını ve hatta demoları yakalamaya çalışmasını istediğinde idealdir.

Dönen Reklamlar

Dönen reklamlar, her biri kullanıcıların hızlıca kaydırıp keşfedebilecekleri ayrı bağlantılara sahip on adede kadar resimden oluşur. Bu, reklamverenlere yaratıcı olmaları için çok daha fazla alan sağlar. Örneğin, pazarlamacılar, bilgilerini göndermeden önce kullanıcıya görsel bir hikaye anlatan bir infografik veya vaka çalışmasının farklı resimlerini yakalamak için dönen reklamlardan yararlanır. Bu şekilde, dönen reklamlar, kullanıcının web sitesine gitmeden önce bir markanın içeriğiyle etkileşime girmesine olanak tanır. Tek resimli reklamlardan farklı olarak, dönen reklamlar yalnızca 1:1 oranında kare olabilir, ancak diğer en iyi uygulamalar yine de geçerlidir.

Tavsiye Edilen:  Müşteri Odaklı Pazarlamacı Nasıl Olunur?

Kullanım Örneği: Dönen reklamlar, ürün portföylerini görüntülemek veya kullanıcı resimleri kaydırdıkça ortaya çıkabilecek etkileşimli bir hikaye anlatmak için idealdir.

Video Reklamlar

Video reklamlarda içerik seçenekleri neredeyse sınırsızdır. Videolar genellikle üç saniye ile 30 dakika arasında değişir, ancak en iyi uygulamalar onları özlü tutmanızı önerir (mümkünse 30 saniyenin altında). Hikaye anlatmaya odaklanın ve ilk 10 saniyede ana noktayı anlatarak güçlü bir başlangıç ​​yapın. LinkedIn kullanıcıları, kaydırırken içeriğinizle etkileşime girme niyetinde değildir, bu nedenle dikkatlerini hızlı bir şekilde çekmeli veya ilgilerini kaybetme riskini almalısınız.

Kullanım Örneği: Video içeriği, potansiyel müşteri oluşturmaktansa marka bilinirliği oluşturmada genellikle daha başarılıdır. Bununla birlikte, Go Fish’te, bu formatın daha düşük potansiyel müşteri formu tamamlama oranı sağlayabileceğinin farkında olsak da potansiyel müşteri oluşturmak için video içeriğini kullanmaya devam ediyoruz.

11 Temmuz 2022 itibariyle, LinkedIn’in önerilen video reklam en boy oranı 9:16’dan 4:5’e değiştirildi. Videolarınızı buna göre planladığınızdan emin olun LinkedIn’in video karelerinin kenarlarına siyah çubuklar eklemesini önlemek için.

Mesaj Reklamları (eski adıyla Sponsorlu InMail)

Mesaj reklamları tam olarak göründüğü gibidir: potansiyel müşterilerin LinkedIn gelen kutularına gönderilen doğrudan mesajlar. Harekete geçirici mesaj düğmesi, gövde metni ve bir başlık resminden (yalnızca masaüstünde bulunur) oluşurlar. Gerçek zamanlı olarak gönderilirler ve kullanıcıdan anında harekete geçmeyi amaçlarlar. Video reklamlar gibi, kısalık en iyisidir ve içerik, şirketin kullanıcı için potansiyel değerine odaklanmalıdır. Hiç kimse kendisi için olası bir kazanımı olmayan uzun, uzun bir mesajı okumak istemez. Mesaj reklamları en fazla 1.500 karakter olabilir, ancak 500 veya daha az olması önerilir.

Kullanım Örneği: Mesaj reklamları, kampanyanın amacı çok özel bir kitleye ulaşmak olduğunda idealdir. Kullanıcıyı belirli bir eylemi gerçekleştirmeye davet ederken özellikle kullanışlıdır (ör. bir pdf indirmek veya bir etkinliğe katılmak).

Tavsiye Edilen:  Amerika Birleşik Devletleri'ndeki En İyi Web Tasarımcısı

Konuşma Reklamları

Mesaj reklamları gibi, konuşma reklamları da doğrudan LinkedIn üyelerine gelen kutularında sunulur. Aradaki fark, konuşma reklamlarının, farklı açılış sayfalarına bağlantı veren veya bir Potansiyel Müşteri Oluşturma Formu açan birden fazla harekete geçirici mesaj düğmesi ekleyerek kullanıcıyla bir diyalog başlatmayı amaçlamasıdır. Reklamverenler, potansiyel müşterilerin aralarından seçim yapmaları için önceden doldurulmuş yanıt seçenekleri oluşturur ve onlara kendi özel kullanıcı yolculuklarında rehberlik eden bir mesaj karar ağacı oluşturur.

Kullanım Örneği: Sohbet reklamları, mesaj reklamlarına benzer kullanım örneklerine sahiptir, ancak teklifi her kullanıcının kişisel yolculuğuna uyarlama seçeneği sunar. Reklamverenin birden çok harekete geçirici mesajı olduğunda özellikle yararlıdır.

Çözüm

LinkedIn bir ağ sitesinden çok daha fazlası haline geldi. Sürekli değişen çevrimiçi reklamcılık dünyasında, B2B alanında 65 milyondan fazla karar vericiye ulaşan platform olarak öne çıkıyor. Artık LinkedIn reklam biçimlerini stratejik olarak nasıl uygulayacağınızı bildiğinize göre, kuruluşunuzun en iyi potansiyel potansiyel müşterilerine yüksek düzeyde hedeflenmiş reklamlar sunmaya başlayabilirsiniz.