Profesyonel Bir Metin Yazarı Blog Yazılarını Nasıl Yazar?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Profesyonel Bir Metin Yazarı Blog Yazılarını Nasıl Yazar?

Go Fish Digital metin yazarlığı ekibi, müşterilerimiz için çeşitli yüksek kaliteli, SEO dostu çıktılar oluşturmak için çok çalışıyor. Bu çıktılar arasında, hem müşterinin pazarlama girişimlerinin kapsayıcı hedefleriyle hem de GFD ile görevlendirdikleri projenin hedefleriyle uyumlu uzun biçimli blog gönderileri yer alır.

Metin yazarlığı ekibimizin müşterilerimiz için blog gönderileri oluşturmaya gerçekten nasıl gittiğine dair fikir edinmek istedik. Yardımcı Metin Yazarı LaRhonda Sparrow ile oturduk ve daha fazla bilgi edinmek için ona 5 hızlı soru sorduk.

Yazma süreciniz nedir?

Bir blog yazmak için oturduğumda, genel hedefleri ve izleyicilerine nasıl yazdıkları da dahil olmak üzere müşterinin tüm özelliklerini öğrenerek başlarım. Sonra, tüm ilk fikirlerimi kağıda dökmek için yazmaya başlıyorum. Daha sonra, genel mesajı iyileştirmek için kopyaya geri dönüyorum. Son olarak, tam olarak müşterinin aradığı şey olduğundan emin olmak için kopyayı düzenlemeye devam ediyorum.

Bu nedenle, genel olarak, yazılı sürecim, müşteriden herhangi bir gereksinim almayı, fikirlerimi kağıda dökmeyi, mesajımı iyileştirmeyi ve ardından müşterinin hedeflerine uyduğundan emin olmak için parçayı düzenlemeyi içerir.

Blog fikirlerini nasıl buluyorsunuz?

Müşteri blogları için beyin fırtınası yaparken, bir tüketici olarak deneyimlerime dayanarak bir adım geri atmayı ve ne tür içeriğin bir web sitesiyle etkileşimimi daha iyi hale getireceğini düşünmeyi seviyorum. Bu nedenle, ürünlerini satın almakla ilgilenirsem yanıtlarını isteyeceğim soruları bulmak için müşterinin web sitesinde biraz zaman geçiriyorum.

Örneğin, bir gün mobilya perakende müşterim için bir blog yazıyordum ve ilham almak için ürünlerini inceledim. Şahsen ilgimi çeken bir kanepe buldum ve hemen kendime bu kanepenin evimde nasıl görüneceğini, onu yılın farklı zamanlarında nasıl şekillendirebileceğimi ve nasıl temiz tutabileceğimi sordum. Bunların hepsi ortalama bir tüketicinin de kendisine sorduğu sorulardır, bu yüzden bunları bloglara dönüştürmeye kesinlikle değer. Beyin fırtınasına bu şekilde baktığımda, fikirler akın etmeye başlıyor.

Tavsiye Edilen:  Ostateczny glosariusz: 30 terminologii e-mail marketingu

İdeal blog uzunluğu nedir?

Bence ideal bir blog uzunluğu yok. Tek gereklilik, okuyucunuzu kaybetmemek için amacınızı açık ve öz bir şekilde ifade etmenizdir. Yazdığım bir blog 300 kelimeden azdı, ancak mesajını iletmek için grafiksel bileşenlere dayandığı için gerçekten başarılı oldu. Yelpazenin diğer ucunda, geçenlerde yaklaşık 2.000 kelimelik bir yazı yazdım, ancak iyi oldu çünkü genellikle daha güçlü parçalar okumayı bekleyen oldukça teknik bir kitle için yazılmıştı.

Benim tavsiyem, bir blog gönderisinden ne istediklerini öğrenmek için hedef kitlenizi araştırmak ve bir kelime sayımı yaparken sağduyunuzu kullanmaktır.

Bir yazar neden blog gönderilerinde biçimlendirme kullanmalıdır?

Doğru biçimlendirme, blogunuzun göz korkutucu görünmesi ve ilgi görmemesi ile viral hale gelmesi arasındaki fark olabilir. Bir blog açarsanız ve büyük bir metin bloğu varsa, birisinin onu okuma şansı çok düşüktür.

Mümkün olduğunca kullanıcı dostu görünmesi için kopyanızı başlıklar, madde işaretleri ve resimlerle bölmenizi öneririm. Mükemmel biçimlendirilmiş bir blog örneği, Go Fish web sitesinde bir A/B testinin nasıl kurulacağını ayrıntılarıyla anlatan bir makale yazan meslektaşım Ally Mickler’ın bir yazısıdır. Konu nispeten uzmanlaşmış olsa da, farklı başlıklar, yardımcı resimler ve sayısal listelerle güzel bir şekilde bölünmüştür, bu da onu görsel olarak çok daha ulaşılabilir kılar.

İyi bir biçimlendirmeyle, bir okuyucu içeriğinizden korkmayacak ve onu okumaya çok daha meyilli olacak, tam olarak istediğimiz şey bu!

Blog yazarken hangi kelime işlemciyi kullanmanızı önerirsiniz?

kullanmayı tercih ederim Google Dokümanlar müşteriler için yazarken Google Dokümanlar harika bir araçtır çünkü hem proje ekibiniz hem de müşterinizle kolayca paylaşımda bulunmanıza ve işbirliği yapmanıza olanak tanır. Tek bir bağlantı aracılığıyla bir belgenin her sürümünü görebilir, daha net olmasını istediğiniz şeyler hakkında yorum yapabilir ve hatta yerleşik sohbet işlevi aracılığıyla hızlı yanıtlar alabilirsiniz. Gerçekten yanlış gidemezsin.

Tavsiye Edilen:  Bir Cümle Lehçe İçerik ve Metin Yazarlığına Nasıl Yeniden Yazılır

Metin Yazarlığı hizmetimiz ve bunun şirketinize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın!