Progresif Web Uygulamaları Nelerdir ve Ecom İçin Neden Önemlidir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Progresif Web Uygulamaları Nelerdir ve Ecom İçin Neden Önemlidir?

Giderek mobilin ön plana çıktığı bir dünyada, Progresif web uygulamaları (PWA’lar), müşterilerin markalarla etkileşim kurma biçimini dönüştürüyor.

Bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız, soruna aşina olacaksınız; mobil web hâlâ yavaş sayfa yükleme sürelerinden ve düzensiz ağ kapsama alanından muzdariptir.

Hangi cihazı kullanırlarsa kullansınlar, e-ticaret sitenizin ziyaretçilerine hak ettikleri yüksek kaliteli deneyimi sunmak istiyorsunuz.

Ancak yerel bir mobil uygulama tasarlamak ve oluşturmak, çevrimiçi mağazanızı yönetmenin yanı sıra büyük bir girişimdir. Neyse ki artık tek seçeneğiniz bu değil.

Progresif web uygulamalarına (PWA’lar) ve denetimsiz ticarete girin.

PWA’ların yerel mobil uygulamalardaki avantajları konusunda büyük bir heyecan yaşandı. Haklısın.

Ama daha iyi oluyor.

Ayrıca geleneksel e-ticaret sitelerine göre çok büyük hız ve UX avantajlarına sahiptirler. Ve e-ticareti yeniden şekillendiren şey, mobil uygulamalarla olan benzerliklerinden çok daha fazlası olan bu gerçektir.

Lancôme, West Elm ve Zadig & Voltaire gibi birçok marka, performans avantajları nedeniyle başsız PWA’lara yöneliyor ve bunun nedenini size açıklayacağız.

Bu yazıda şunları ele alacağız:

#cta-visual-fe#PWA destekli bir ön uçla müşterilerinizi şaşırtınShogun Ön Uç, mağazanız için bir PWA başlatmanın en kolay yoludur. Daha fazla bilgi edin

Aşamalı web uygulaması (PWA) nedir?

Progresif web uygulaması, bir web tarayıcısında HTTPS üzerinden sunulan ancak mimarisi nedeniyle statik bir web sitesinden çok indirilebilir bir yerel uygulama gibi davranan bir web sitesidir..

Bu nedenle daha fazla e-ticaret web sitesi PWA’lara yöneliyor.

PWA başsız mağazası önce statik bir web sayfası olarak yüklenir, ardından aşamalı olarak yüklenir olur tarayıcınızda bir “tek sayfalı web uygulaması” (dolayısıyla adı).

Başlangıçta, PWA’lar geleneksel bir web sayfasıyla aynı miktarda bilgi ister, ancak sonraki her sayfa tıklamasında, PWA yalnızca sayfanın ihtiyaç duyulan bölümlerini değiştirir. ihtiyaç değişmek.

Geleneksel bir siteden farklı olarak PWA’lar sayfanın tamamını tamamen yeniden yüklemez; cerrahi bu konuda. Bu, sayfalar arasındaki tıklamaların neredeyse anında gerçekleşmesini sağlar.

Örnek olarak Adidas’ı gördük. etkileyici iyileştirmeler PWA mağazasına taşındıktan sonra satış ve dönüşüm oranlarında artış yaşandı.

Menü ve kişiselleştirme seçenekleri siteye önceden yüklenmiş olarak gelir, böylece fazladan sayfaların yüklenmesini beklemenize gerek kalmaz.

Sonuç, normal mobil webden çok yerel uygulamaya benzeyen, hızlı ve gösterişli bir müşteri deneyimidir.

Özetle PWA’lar şunlardır:

 • Hızlı yükleme azaltılmış veri getirme gereksinimleri nedeniyle
 • duyarlı ziyaretçilerin siteyle nasıl etkileşim kurduğuna ilişkin
 • Kurulabilir mobil cihazın ana ekranında (JSON manifest dosyasıyla)
 • Bağlanabilir çünkü bunlar uygulama gibi davranan gerçek web siteleridir
 • Çevrimdışı kullanılabilir ağ hizmeti kullanılamadığında içerik sunmak için
 • Güvenli HTTPS üzerinden sunulduğu için müşteriler için

PWA’ların sunuculardan bilgi talep etme şekli nedeniyle (küçük, dikkatli parçalar halinde), sonraki her yüklemede siteyi yüklemek için gereken veri miktarı büyük ölçüde azalır.

Buna ek olarak, PWA’lar ziyaretçilerin tarafında çok daha fazla bilgiyi önbelleğe alır, bu da her ziyarette yüklenecek daha az yeni bilgi olduğu anlamına gelir.

Somun ve cıvatalara daha sonra değineceğiz, ancak şimdilik asıl çıkarım, PWA’ların e-ticaret sitenizi hızlandırmak için yaptıklarıdır.

Yük gereksinimleri büyük ölçüde azaldığından, mobil cihazlarda bile saniyeden kısa site yükleme süreleri aniden mümkün hale geliyor.

#cta-mini-fe#Mağazanızın başsız ticarete uygun olup olmadığını öğrenin. Sınav olmak

PWA’ların (kısa) tarihi

Steve Jobs, 2007 Apple açılış konuşmasında web uygulamalarının (tarayıcılar için oluşturulmuş ancak cihazlar arasında uyumlu programlar) iPhone’daki uygulamalar için standart format olacağını söyledi.

iPhone’a özel bir yazılım geliştirme kiti (SDK) ile çalışmak yerine, geliştiriciler web teknolojilerini kullanarak kendi uygulamalarını hemen oluşturmaya başlayabilecekler.

Ama bu olmadı. Sadece birkaç ay sonra Jobs pozisyonunu değiştirdi.

iPhone için bir SDK yayınlandı ve yerel uygulamalar (tek tür cihaz için oluşturulmuş programlar), iPhone’daki uygulamalar için standart format haline geldi.

Hatta Forbes, Jobs’un web uygulamalarına yönelik ilk hamlesini “en büyük hatalar“Yönetici olarak.

2015’e hızlı ilerleyin.

Google geliştiricisi Alex Russell bir blog yazısı yayınladı son zamanlardaki bir dalga hakkında yerel uygulamalar gibi davranacak şekilde geliştirilen web uygulamaları Jobs’un iPhone’a yönelik ilk vizyonuna benzer şekilde mobil cihazlarda.

Yazıda Russell, bu olguyu tanımlamak için “aşamalı web uygulaması” terimini türetti.

PWA’ları kimler kullanıyor?

2015 yılından bu yana birçok marka bu yeni teknolojiyi benimsedi. Yerel bir mobil uygulama yerine ilerici bir web uygulaması oluşturmak, bu şirketler için büyük kazançlar sağladı.

PWA’ları ilk benimseyenler büyük kazanımlar elde etti; Resim: Orta

Bazı markalar PWA’larını erken dönemde oluşturma becerisine sahipken, birçoğu son yıllarda bu arayı kapatmayı başardı.

PWA’larla ilgili olan şey, kendilerini kullanıcılara tam olarak bildirmemeleridir. PWA’ları her gün farkında olmadan kullanıyorsunuz.

Size mükemmel deneyimler sunmak için PWA’lardan yararlanan birkaç büyük marka:

 • Washington Post, The Guardian ve Forbes gibi haber kuruluşları
 • Alibaba, Lancôme, Nomad ve Target gibi e-ticaret markaları
 • Uber, Airbnb ve Trivago gibi seyahat markaları
 • Twitter ve Pinterest gibi sosyal medya devleri

#cta-paragraph-fe#Biraz ilham ister misin? Bunu okuyun > Çarpıcı, Süper Hızlı Mağazalardan En İyi 9 Progresif Web Uygulaması Örneği

Aşamalı web uygulamaları nasıl çalışır?

PWA’ları mümkün kılan üç ana teknolojidir: hizmet çalışanları, uygulama kabuğu ve web uygulaması bildirimi.

Hizmet çalışanları tarayıcının arka planında çalıştırılan ve cihazda zengin bir önbellek oluşturan küçük JavaScript dosyalarıdır. Böylece bir sonraki site ziyaretinizde sitenizin, ziyaretçilerinizin zaten sahip olduğu bilgileri yüklemekle zaman kaybetmesine gerek kalmaz.

Tavsiye Edilen:  İş Genişletme İçin En İyi Uygulamalar

Tekrarlanan ziyaretlerde sitenin neredeyse anında yüklenmesini mümkün kılan da budur. Ayrıca çevrimdışı modda bile markaların kontrolünde olan sürekli bir deneyim yaratır.

Ancak tüm bu yeniliklere rağmen PWA’lar HTML, CSS ve JavaScript dosyaları gibi standart bileşenler kullanılarak oluşturulmuştur. Aşamalı web uygulamaları geliştirmek, faydaların gösterdiği kadar karmaşık değildir; sihrini gerçekleştirmek için yalnızca üç temel parçayı gerektirir.

Uygulama kabuğu PWA’nın kullanıcı arayüzü için gereken minimum HTML, CSS ve JavaScript’tir. Çevrimdışı önbelleğe alınır, dolayısıyla internetten yalnızca dinamik içeriğin yüklenmesi gerekir, bu da performansın artmasına neden olur.

Son olarak, web uygulaması bildirimi PWA kullanıcının ana ekranına bir simge olarak yüklendiğinde tarayıcıya esas olarak nasıl davranacağını söyleyen bir dosyadır.

Simge görseline bağlantılar ve kullanıcı PWA’yı başlattığında açılacak URL gibi bilgileri içerir.

Bunu not etmek önemlidir PWA’lar değil Sadece mobil için.

Uyarlanabilirlikleri, markaların müşterileri için cihaza özel deneyimler yaratabileceği anlamına gelir, ancak bu deneyimleri destekleyen teknoloji tamamen aynıdır.

PWA’lar cihazlar arasında gelişmiş performans oluşturur.

Başsız PWA teknolojisi gereksinimleri

PWA destekli inanılmaz bir başsız e-ticaret mağazası oluşturmak için onu birkaç hayati teknolojiyle oluşturmanız gerekir.

 • Bir e-ticaret platformu ve sipariş yönetim sistemi (OMS). Shopify, BigCommerce veya Adobe Commerce gibi tüm siparişlerin yönetildiği temel e-ticaret operasyon merkeziniz.
 • Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM). Müşteri bilgilerinin takip edilmesine ve yönetilmesine yönelik hizmet.
 • İçerik yönetim sistemi (CMS). Tüm site içeriğini (Contentful, Prismic veya Sanity gibi) yönetmek için başsız platform.
 • Ürün bilgi yönetimi (PIM). Tüm ürün bilgilerinizin saklandığı ve yönetildiği platform.
 • Ara yazılım ve API’ler. Arka uç ve ön uç arasında veri gönderilmesine yardımcı olan katman.
 • İçerik dağıtım ağı (CDN). Dünya genelinde sitelerin hızla yüklenmesine yardımcı olan dağıtılmış sunucu ağı.
 • Sunucu tarafı oluşturma (SSR). Hızlı sayfa yüklemeleri için (Gatsby.js veya Nuxt.js gibi) sunucuda oluşturulan sayfaları saklama yöntemi.
 • Servis çalışanı. Çevrimdışı kullanım için tarayıcıdaki verileri önbelleğe alan ve alan bir komut dosyası.
 • Uygulama kabuğu. Statik içeriğin anında görüntülenmek üzere önbelleğe alındığı yer.
 • Web uygulaması bildirimi. Simgeye tıklandığında tarayıcının açılması talimatını veren bilgi.
 • Ön uç katmanı. React.js gibi PWA’nıza güç veren JavaScript çerçevesi.

Bu teknolojilerin hepsinin bireysel hizmetler olması gerekmez.

Her zamanki şekillendirilebilir başsız yapı, teknoloji yığınının her bir parçasını seçmek ve dolayısıyla her parçanın ayrı ayrı yönetilmesini gerektirmekle ilgili olsa da,Shogun Frontend birçok parçayı tek bir birleşik platformda birleştiriyor.

Böylece, PWA ön ucunuz (hizmet çalışanı, web uygulaması bildirimi ve uygulama kabuğuyla birlikte), SSR, CMS ve ara yazılımların tümü, kolay yönetim için bir araya getirilecektir.

PWA’ların artıları ve eksileri

Yeni bir teknoloji söz konusu olduğunda neyin harika olduğunu ve neyin eksik olduğunu bire bir ele almak her zaman faydalıdır.

İşte ilerici web uygulamalarının artıları ve eksileri.

PWA’ların avantajları nelerdir?

Şu ana kadar bu yazıyı okuyarak beklediğiniz gibi birçok fayda göreceksiniz.

Artan hız

PWA’ları kullanmanın en önemli faydası hızdır.

Azalan veri talepleri, PWA’ları, geleneksel, dinamik bir web sitesinin bir sayfayı yüklemek için gereken tüm bilgileri tamamen yenilemek zorunda kalması gibi önemli gecikme sürelerine neden olabilecek sunuculara daha az bağımlı hale getirir.

Çevrimdışı işlevsellik

Daha önce bahsettiğimiz hizmet çalışanları sayesinde PWA’lar hâlâ çevrimdışı çalışıyor. Yani kullanıcıların ağ bağlantısı zayıf olduğunda uygulama çalışmaya devam ediyor.

Tekrar çevrimiçi olduklarında, kusursuz bir deneyim için dinamik içerik hızla yüklenebilir.

Yerel uygulamalar gibi davranın, ancak daha iyisi

PWA’lar yerel uygulamalara göre üstün olmalarıyla ün kazanmıştır. Tıpkı yerel uygulamalar gibi şunları yapabilirler:

 • Bir ana ekrana eklenebilir ve
 • Bu işlevi etkinleştiren mağaza ziyaretçilerine anlık bildirimler gönderin

Ancak yerel mobil uygulamaların aksine, PWA’ların indirilmesine veya güncellenmesine gerek yoktur, cihazdan bağımsızdır ve daha fazla kişi tarafından erişilebilirdir.

Pazara daha hızlı ulaşma süresi

Bir PWA oluştururken gerçek web sitenizi oluşturduğunuzdan, uygulamanızı mobile taşımak için gereken süre minimumdur.

PWA’nızı tamamladıktan sonra mobil kullanıcılar da kullanabilir.

Tüm cihazlara hükmedecek tek web sitesi!

Daha uygun fiyatlı

Çevrimiçi mağazanızı oluşturmak yerine Ve mobil uygulamanız, kullanıcılarınızın bulunduğu her yerde çalışan bir PWA oluşturmanız yeterlidir. Artık SDK yok, yalnızca kullanıcı arabiriminiz için JavaScript çerçevesi var.

Bu, geliştirme maliyetlerini (zamandan bahsetmeye bile gerek yok) etkili bir şekilde en aza indirdiğiniz anlamına gelir.

SEO zaferlerine katkıda bulunun

PWA’lar aslında web siteleri olduğundan, web sitelerinin tüm SEO avantajlarından yararlanırlar.

Tüm sayfalar indekslenebilir ve arama motorları tarafından keşfedilebilirBöylece organik kazançlarınız, silolanmış mobil uygulama deneyimi nedeniyle engellenmiyor.

PWA’ları özel kılan şey, diğer web siteleri gibi standart bir web tarayıcısı üzerinden teslim edilmeleridir. Artan sayfa hızıyla birlikte PWA’lar, sıralamaları yükseltmek için hemen çıkma oranlarını düşürmeye de yardımcı olur.

Müşterilerinizin siteyi yüklemek dışında herhangi bir şey yapmasına gerek yok ve hey, presto! Onlar zaten uygulama benzeri başsız ticaret deneyiminizin içindeler.

Ve yine, bu hız tüm bunların gerçekleşmesi, onların benimsenmesinde temel etkendir.

PWA’ların dezavantajları nelerdir?

PWA’lar oldukça harika. Peki bunları kullanmanın sakıncaları nelerdir? Doğrusunu söylemek gerekirse pek fazla yok.

Uygulaması zor olabilir

Progresif bir web uygulamasının, seçtiğiniz rotaya bağlı olarak uygulanması zor olma potansiyeli vardır.

Hizmet çalışanları gibi gereksinimleri uygulamak ve doğru çerçeveyi (Next.js, Gatsby, React, Vue, Nuxt.js, Angular, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok şey(!)) bulmak, özel bir geliştirici ekibi olmadan zorlu bir iştir.

Tavsiye Edilen:  B2C İçerik Dağıtımı için Influencer Pazarlamanın Faydaları

iOS ile sınırlı uyumluluk

Mobil Apple aygıtlarında (iOS’ta çalışan), PWA’lar yalnızca Safari’yi tarayıcı olarak kullananlar tarafından yüklenebilir.

Performans hâlâ mobil uygulamaların gerisinde kalabilir

Yerel mobil uygulamalar özellikle mobil cihazlar için tasarlanmıştır, dolayısıyla sınırlı olsa bile PWA’lardan daha iyi performans göstermeleri beklenebilir.

PWA’lar mobil uygulamalara göre daha fazla pil tüketebilir.

Tüm uygulama mağazalarında mevcut değildir

Daha fazla uygulama mağazası PWA listelerini ekledikçe bu giderek daha az doğru hale geliyor, ancak yine de bir miktar doğru.

Bununla birlikte, PWA’nız endekslenebilir olduğunda kimin uygulama mağazasında olması gerekir? İnsanlar seni her yerde bulabilirler.

PWA’lar ve yerel uygulamalar: Fark nedir?

Çoğu zaman farklı şeyler yapıyorlar ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak markanız PWA destekli başsız bir ticaret sitesi bile isteyebilir. Ve yerel bir uygulama.

Dolayısıyla birinin diğerinden ‘daha iyi’ olduğunu söylemek zor.

Ancak hızlı, kolay erişilebilen bir e-ticaret web sitesi oluşturmak istiyorsanız başsız PWA’lar harika bir yoldur.

Önemli olan, genel olarak web tarayıcılarının inanılmaz derecede güçlü araçlar haline gelmesidir.

Bugünlerde normal bir tarayıcıda daha kolay bir şekilde yapamayacağınız bir uygulamada yapabileceğiniz pek çok şey yok.

Odanızın boyutunu ölçmek ve satın almak istediğiniz yeni kanepenin nasıl görüneceğini görmek ister misiniz? Web tarayıcınızı artırılmış gerçekliğe sahip bir URL’ye yönlendirmeniz yeterlidir; oradasınız.

Bu yeni ayakkabıların farklı renkte nasıl görüneceğini görmek ister misiniz? Tarayıcıdaki sıradan siteler artık hızla maviyi yeşile çevirebiliyor.

PWA’ların devreye girdiği nokta, yerel uygulamaların kullanıcı deneyimi avantajlarını sunmalarıdır. yanında büyük site hızı artar.

Bunların tümü sıradan internet üzerinden keşfedilebilir ve paylaşılabilir; dolayısıyla yerel uygulamalara kıyasla çok daha geniş bir insan grubu tarafından kullanılabilir.

Almak TrivagoÖrneğin.

Popüler otel rezervasyon sitesi, müşterileri için yerel bir uygulamaya sahip ancak sitelerini PWA’ya geçirdiler çünkü uygulamaya benzer bir kullanıcı deneyimi elde etmeleri ve daha fazla kişinin kullanmak isteyebileceği hızları artırmaları gerektiğini fark ettiler:

Trivago ile rezervasyon seçeneklerine anında erişim mümkündür ve ziyaretçiler PWA sitelerine geldikleri andan itibaren navigasyon sezgisel, hızlı ve duyarlıdır.

Aşamalı web uygulamaları işlevi beğenmek Uygulamaları indirmeye ve yüklemeye gerek kalmadan.

Bir uygulamada gezinmek genellikle bir web sitesine kıyasla daha sorunsuz ve tatmin edici bir deneyimdir, özellikle de mobil cihazlarda. Markaların müşterilerinin uygulama indirmesini bu kadar istemesinin nedeni de budur.

Yerel uygulamalara yönelik pazar inkar edilemeyecek kadar büyük olsa da, üzücü gerçek şu ki, insanların büyük çoğunluğu zamanlarının çoğunu dünya çapında baskın olan üç veya dört uygulamaya harcıyor ve marka uygulamalarının benimsenmesi Bu büyük golcülerin dışında düşük.

Aslında orijinal araştırmamızda ankete katılanların %21’i belirli markaların kendi mobil uygulamalarını kullanarak alışveriş yapmadıklarını söyledi.

Mağaza ziyaretçilerinin yerel bir uygulamayı indirip yüklemeye zamanı veya isteği yok.

İlk olarak, potansiyel müşterilerin şunları yapması gerekir: bulmak uygulama mağazasındaki milyonlarca uygulama arasında yer alıyorsa, cihazlarında kalmasını garanti edecek kadar onu kullanması gerekir.

PWA kullanmak, çok daha geniş bir ziyaretçi kitlesine benzer şekilde tatmin edici bir deneyim sunar.

Başsız ticaret vitrinlerini güçlendirmek için PWA’ların hız ve kullanıcı deneyimi avantajlarını kullanan markalar, daha yavaş yüklenen geleneksel, dinamik web siteleri kullanan e-ticaret işletmelerine göre büyük bir rekabet avantajı elde ediyor.

Bunun temel nedeni, daha hızlı, daha tatmin edici bir kullanıcı deneyiminin, daha fazla trafiğe ve daha yüksek e-ticaret dönüşüm oranlarına (diğer önemli ölçümlerin yanı sıra) yol açmasıdır.

İşte PWA’lar ile yerel mobil uygulamaların kısa ve güzel karşılaştırması:

Aşamalı web uygulamaları

 • İndirmeye ve yüklemeye gerek yok
 • Ana ekrana kaydedilebilir
 • Anlık bildirimleri kullanabilme
 • SEO kazanımları için arama motorlarında indekslenebilir ve keşfedilebilir
 • Uygulama mağazalarına göndermek gerekli değildir
 • Her cihazda çalışacak bir uygulama
 • Site güncellendiğinde anında güncellenir
 • Geliştirme maliyeti daha düşük

Yerel uygulamalar

 • App Store’dan indirip yüklemelisiniz
 • Anlık bildirimleri kullanabilir
 • Yalnızca uygulama mağazalarından edinilebilir
 • SEO avantajı yok
 • Yalnızca mobil cihazlar üzerinden erişilebilir
 • Farklı cihazlar için farklı uygulamalar
 • Ekstra geliştirme ve düzenli bakım gerektirir
 • Cihazlarda güncellenmesi gerekiyor

#cta-visual-fe#Başsız kalmanın tamamen yeni bir yolu: Shogun Ön UçShogun Ön Uç’un sitenizi başsız bir PWA’ya nasıl dönüştürebileceğini görün.Daha fazlasını öğrenin

Başsız ticaret ve PWA’lar

Buna kısa bir göz atan herkesin size söyleyeceği gibi, başsız kalmayı düşünürken seçebileceğiniz çok ama çok seçenek var.

Yapmıyorsun sahip olmak bir PWA ile başsız ticaret sürdürmek (bu mevcut yalnızca bir rotadır).

Geleneksel, dinamik bir web sitesi ve hatta geleneksel, yerel bir uygulama kullanarak e-ticaret platformunuzun arka ucunu ayırabilirsiniz.

Gerçekten de başsız ticaretin temel faydalarından biri esnekliğidir.

Arka uç ön uçtan ayrıldığı için teknoloji yığınınızın geri kalanı, ön uç dağıtım platformunuza neyin güç verdiği konusunda büyük ölçüde belirsizdir.

Bunun güzelliği, işinize yarayan çözümü kullanabilmenizdir.

Başsız mimarinizi nasıl oluşturmaya karar vereceğiniz, mevcut e-ticaret yığınınızın neye benzediğine ve şimdi ve gelecekte sahip olduğunuz ihtiyaçlara bağlı olacaktır.

Önce bu iki faktörü (mevcut yığın ve gelecekteki ihtiyaçlar) inceleyin, ardından hangi ön uç dağıtım yönteminin sizi gitmek istediğiniz yere götüreceğini bulma konusunda daha güçlü bir konumda olacaksınız.

Neden PWA’larla başsız kalalım?

Kısacası, Daha hızlı çevrimiçi alışveriş, daha yüksek dönüşüm oranları sağlar.

Tavsiye Edilen:  2023'te Ücretsiz Pinterest Gönderileri Nasıl Planlanır?

Özellikle mobil web’de sayfa yükleme süreleri, e-ticaret markaları için kalıcı bir sorundur. Yükleme süreleri azalsa da hâlâ şaşırtıcı derecede yüksek.

Yüklenmesi üç saniyeden uzun süren sayfalar çoğu müşteri için çok yavaştır.

Var köklü Uzun yükleme süreleri ile yüksek hemen çıkma oranları arasındaki korelasyon.

Think with Google aracılığıyla istatistikler, 2018

Ve hız kendi başına bir amaç değildir.

PWA aracılığıyla daha hızlı bir site oluşturmanın asıl amacı, Müşteri memnuniyetini artırın, satış engellerini kaldırın ve böylece dönüşümleri artırın.

PWA’ların yüklenme hızı ve ziyaretçilerin bunlar arasında gezinme kolaylığı, açılış sayfasından alışveriş sepetine ve ödeme aşamasına kadar olan yolculuktaki yaygın engellerin çoğunu ortadan kaldırır.

Genel olarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi, site ziyaretçilerinin daha mutlu, daha az sinirli olmasına yol açar ve bunların çoğu müşteri (ve sürekli müşteri) haline gelir.

PWA ile başsız kalmanın yolları

PWA teknolojisine olan ilginin patlaması, bunların kullanımını kolaylaştıran geliştirme araçlarının çoğalmasıyla el ele gitti.

Ve bu kadar çok seçenek varken, siteniz için hangisinin doğru olduğuna karar vermek devasa bir zorluk haline gelebilir. Buna ek olarak, yapım aşamasında atılacak ekstra adımlar bazı DTC markalarının tereddüt etmesine neden olabilir.

Neyse ki, Shogun Frontend gibi hepsi bir arada bir ön uç platformunda basitlik önemli bir özelliktir.

Shogun, bir PWA sitesi kurulumunda gerekli olan çeşitli geliştirme araçlarını uçtan uca bir araya getirir ve bunların erişilebilir, az kodlu veya sıfır kodlu bir ortamda e-ticaret markaları için çalışmasını sağlar.

Bazı markalar daha yüksek düzeyde kontrol sağlamak için özel rotayı izlemeyi tercih etse de ölçeklendirme DTC markaları genellikle kodlama yerine pazarlama çalışmalarına daha fazla odaklanmayı ister.

Paketlenmiş bir yaklaşım (diğer adıyla hizmet olarak ön uç (FEaaS), karmaşık, modüler geliştirme seçeneklerini ortadan kaldıran bir PWA mağazası sağlayabilir.

Müşterilerinize hak ettiklerini bildiğiniz hızlı, zengin ve sorunsuz deneyimi sunmaya çalışan, mobil öncelikli bir markaysanız, PWA’nın sorunsuz ticarete giden yolu ileriye doğru atılmış büyük bir adım olabilir.

#cta-visual-fe#Paketlenmiş rotaya gitme hakkında daha fazla bilgi edininShogun Frontend ile, avantajları daha hızlı görmeye başlamak için mağazanız için kolayca bir PWA başlatabilirsiniz.Nasıl olduğunu öğrenin

Progresif web uygulaması SSS’leri

Progresif web uygulamaları çevrimdışı olarak kullanılabilir mi?

Evet! Bu, PWA’ları kullanmanın birçok avantajından biridir.

Hizmet çalışanları, çevrimiçi olsalar da olmasalar da kullanıcılara daha sonra sunulabilmesi için web sitesinden önemli bilgileri önbelleğe alır.

Başsız PWA nedir?

Esasen öyle PWA destekli ön uç katmanına sahip başsız bir web sitesi.

PWA, ziyaretçilerin etkileşimde bulunduğu yerdir, arka uç ise ayrı bir platform tarafından yönetilir. Bu iki katman, ziyaretçilerin ihtiyaç duyduğu verileri ve hizmetleri ortaya çıkaran uygulama programlama arayüzleri (API’ler) aracılığıyla birbirine bağlanır.

Shogun Frontend ile e-ticaret markaları Shopify, BigCommerce veya Adobe Commerce platformlarını koruyabilir ve geleneksel tema sistemini tamamen benzersiz bir PWA vitriniyle değiştirebilir.

PWA’lar yerel uygulamaların yerini alacak mı?

İleriye dönük birçok şirket için PWA’lar, daha iyi çok kanallı deneyimler oluşturmaya yardımcı olmak için büyük olasılıkla yerel mobil uygulamalarının yerini alacak.

PWA ile web siteniz ve mobil uygulamanız tek ve aynı şey olduğundan, tüm temelleri kapsayacak şekilde marka varlığınızın yalnızca bir örneğini güncellemeniz gerekir; böylece müşterilere tutarlı bir deneyim sunulur.

Yerel mobil uygulamaları tercih eden markaların, bunu çevrimiçi mağazalarından ayrı olarak yönetmeleri gerekecek.

PWA’lar e-ticaretin geleceği mi?

Biz öyle düşünüyoruz.

Başsız ticaret giderek daha popüler hale geldikçe, daha bilgili markalar mağazalarını her cihazda zengin ve süper hızlı alışveriş deneyimleri sunan PWA destekli başsız yapılara dönüştürmek isteyecek.

Progresif web uygulamalarıyla alışveriş yapanlara en iyi deneyimi sunun

PWA’lar, markaların müşterilerine sezgisel, ışık hızında ve çok kanallı bir alışveriş deneyimi sunmasına olanak tanıyan büyük bir teknolojik atılımdır.

Birkaç dezavantajı ve birçok avantajı olmasına rağmen, e-ticaret markalarının operasyonlarını ölçeklendirirken PWA’ları araştırarak kazanacakları çok şey var.

Pek çok kişinin e-ticaretin geleceği olarak bahsettiği PWA’lar kesinlikle standartları çok aşan bir deneyim sunuyor.

Hem mobil hem de masaüstü tarama için eş zamanlı optimizasyon yaparak site geliştirmeyi basitleştirir ve çok kanallı fırsatlara daha fazla kapı açarlar.

Markaları ölçeklendirmek için PWA başsız yapıya geçmek, ön ucunuzu geleceğe hazır hale getirmenin harika bir yoludur.

#cta-visual-fe#Shogun ile PWA vitrininizi oluşturunShogun Ön Uç, mağazanız için bir PWA başlatmanın en kolay yoludur.Daha fazla bilgi edinin