Pumpkin Spice Latte’nin Bize Öğrettiği Pazarlama Dersleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Pumpkin Spice Latte’nin Bize Öğrettiği Pazarlama Dersleri

Pazarlamacıların içeceğin büyük başarısından neler öğrenebileceği

Yine yılın o zamanı geldi; yakında havada taze bir gevreklik olacak ve yapraklar parlak turuncuya dönmeye başlayacak. Kazaklarınızı ve eşarplarınızı çıkarmanın zamanı geldi ve KOŞMAK en yakın Starbucks’a. Balkabağı Baharatlı Latte geri döndü millet!

Starbucks, Pumpkin Spice Latte’yi satmaya başladı 27 Ağustos’ta bu yıl, şimdiye kadarki en erken lansman tarihi. Pumpkin Spice Latte (PSL olarak da bilinir) bu yıl 16. yaş gününü kutluyor ve tüketiciler her zamankinden daha fazla takıntılı durumda.

Latte’nin yıllar içindeki rakipsiz başarısı, birçok şirketin balkabağı baharatı kervanına atlamasına yol açtı. Bugün Balkabağı Baharatlı Cevherlerimiz, Cheerios’larımız, öksürük pastillerimiz var. Balkabağı baharatı diş macunu ve yeni çıkan Balkabağı Baharatı SPAM’i bile var.

Kurulduğu günden bugüne 350 milyon Pumpkin Spice Lattes satıldı ve PSL artık tüm zamanların en popüler mevsimlik içeceği oldu. Peki sevilen PSL pazarlamacılara ne öğretebilir?

Bugün, bu içeceğin herkesin favori sonbahar içeceği olma yolculuğundaki baharatlı taktiklerinden bazılarını keşfedeceğiz.

Müşteri katılımının gücü

PSL, pazarlamacılara müşteri etkileşiminin önemini gösterdi. Starbucks, yeterince balkabağı baharatı alamayan insanlardan oluşan çevrimiçi bir toplulukla etkileşime geçerek benzersiz bir iş başardı.

PSL, diğer Starbucks teklifleriyle birlikte muhtemelen Starbucks’ın en viral içeceğidir. tek boynuzlu at frap, başarısız bir şekilde onu yerinden çıkarmaya çalışıyor. Aslında, 2016 yılında, lansmandan kısa bir süre sonra Instagram’da belirli PSL içeceğinin fotoğrafları yayınlandı. yüzde 493 Yalnızca #Starbucks etiketiyle etiketlenen fotoğraflardan daha fazla beğeni!

Bu yıl PSL lansmanı için Starbucks, Facebook Live oturumu için “Sonbaharın İlk Günü” adını verdiği bir etkinlik oluşturarak sosyal medyada heyecan yarattı. Şirket, bu 2 saatlik canlı videoyu PSL’nin gelişini ve dolayısıyla sonbaharı duyurmak için kullandı! Başarılı sosyal medya kampanyaları hakkında konuşun.

Tavsiye Edilen:  Marka Tutarlılığı: Tutarlı Bir Marka İmajı Nasıl Korunur?

Austin veya Houston sosyal medya pazarlamanızla nasıl sezonluk heyecan yaratacağınıza dair daha fazla ipucu için bugün WIX ile bir görüşme planlayın!

Aslında Starbucks’ın tüm kampanyası, sonbaharın PSL’nin piyasaya sürülmesiyle başlayacağı fikri etrafında şekilleniyor. Cesur bir hareket gibi görünebilir (özellikle içecek sonbaharın gerçek ilk gününden neredeyse 4 hafta önce piyasaya sürüldüğü için), ancak içeceğin ne kadar ikonik olduğu da bu. Starbucks balkabağı baharatı mevsimi olduğunu söylediğinde, balkabağı baharatı mevsimi gelmiş demektir millet!

Aşağıda canlı oturumlar, videolar ve Instagram çıkartmaları aracılığıyla yarattıkları sosyal medya heyecanlarından bazılarına bakın. Starbucks, kullanıcılara “balkabağı baharatını hediye edebileceklerini” söyleyen bir dizi özel PSL e-Hediye Kartı bile oluşturdu.

Ancak sosyal katılım sadece bununla bitmiyor. Yorumlar bölümünde Starbucks, markaya kişilik kazandıran ve fanatik hayran kitlesini beslemeye ve onlarla iletişim kurmaya devam eden kullanıcılarla etkileşime giriyor.

Ayrıcalığın gücü

PSL’nin son 16 yıldaki başarısı, pazarlama ayrıcalığının ne kadar güçlü olabileceğinin güçlü bir örneğidir. Starbucks’ın balkabağı baharatı çemberinin en büyük özelliklerinden biri, yılda yalnızca bir kez, birkaç değerli ay boyunca sunulması ve bu sınırlı süreli pencerenin, içeceğin fandomuna büyük katkı sağlamasıdır.

Sonbahar klasiğinin yakında sona ereceği endişesiyle, milyonlarca tüketici çok geç olmadan veya Starbucks’ta kabak baharatı bitmeden PSL ihtiyacını karşılamak için akın ediyor (çok büyük bir artış vardı). 2012 yılında fiyasko neredeyse yaptıkları yer!). PSL için fırsatları kaçırma korkusu (FOMO) o kadar yüksek ki, tek amacı olan web sitesi insanlara içeceğin ne zaman satışa sunulacağını bildirmektir. PSL’nin açıkça gösterdiği gibi ayrıcalık satar!

Müşterilerinize deneyim sunmanın gücü

İnsanlar PSL içtiğinde, bu sadece bir fincan kahve değil, çok daha fazlasıdır. Bir yudum, geçmiş sonbaharların anılarını geri gönderiyor. Tarçın ve hindistan cevizi notaları, yaprakların renk değiştirmesini izlemeyi, balkabağı oymayı ve aile ve arkadaşlarla Şükran Günü yemeğinin tadını çıkarmayı hatırlattığından sonbahar hissi hakim olur. Kahretsin, hemen bir pazen giyip gidip bir tane almak istiyorum, sadece bunun hakkında konuşuyorum!

Tavsiye Edilen:  Mac'te AutoGPT Nasıl Kullanılır

Starbucks, içeceğin duygusallığını tamamen biliyor ve bunu pazarlıyor. Starbucks bir içecekten fazlasını satıyor; sonbahar deneyiminin tamamını satıyor ve iyi satıyor.

Resim Kaynağı: https://bit.ly/2lTjcUU
Görüntü Kaynağı: https://bit.ly/2meelO2

Starbucks, her sonbaharda balkabağı ve baharatın tüm aroma ve tatlarını uzun, görkemli veya havalandırmalı bir fincanda karıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda yukarıdaki resimlerde de görüldüğü gibi görsel reklamlarıyla da bunları güçlendiriyor. Şirket, herkesin en sevdiği sonbahar içeceğinin geri döndüğünü duyurmak için PSL kupasını klasik balkabağı, yaprak ve nostaljik sonbahar manzaralarının arasına yerleştiriyor.

Pek çok mağazada, Starbucks’ın imzası niteliğindeki yazı tahtaları, içeceğin meşhur olduğu renkli sonbahar havasını yansıtıyor. Starbucks, sonbaharın vazgeçilmez tadı olarak Pumpkin Spice Latte’nin tutarlı bir imajını sağlamaya odaklanıyor ve her yıl tüketiciler, cep defterleriyle mahallelerindeki Starbucks’a biraz PSL sevgisi göstermekten kendini alamıyor.

Pumpkin Spice Late gerçekten türünün tek örneği ve öyle görünüyor ki kültünün takipçileri burada kalacak. Tekrar hoş geldiniz, Pumpkin Spice Latte! Burada olduğunuza sevindik (sınırlı bir süre için de olsa).

WIX’la Yeni Sosyal Medya Trendini Başlatın

Houston veya Austin sosyal medya pazarlama kampanyalarınızı geliştirmek, yaratıcı ve taktiksel mükemmelliğin bir karışımı ile mümkündür. WIX, yaratıcı ekibimiz ve pazarlama strateji uzmanlarımızla birlikte tam da bu yetenekleri masaya getiriyor.

Bugün bizimle iletişime geçin Bir danışma görüşmesi planlamak ve işinizi büyütecek uyumlu bir pazarlama kampanyası oluşturmak için birlikte nasıl çalışabileceğimizi görmek için!