Randevu Ayarlama Hizmetinin Maliyeti Ne Kadardır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Randevu Ayarlama Hizmetinin Maliyeti Ne Kadardır?

Giden potansiyel müşteri oluşturma ve yönetiminizi genişletmenin iki yolu vardır: randevu ayarlayıcıları içeren bir dahili pazarlama ekibi oluşturmak veya B2B randevu ayarlama hizmetlerini dış kaynak olarak kullanmak. Her iki seçeneğin de avantajları ve maliyetleri vardır. Tam hizmet pazarlama ajansı olarak Valve+Meter, satış ekiplerinizin bir uzantısı olarak iş ortaklarımıza randevu ayarlama hizmetleri sunar. Bu, özellikle yüksek vasıflı ancak sınırlı satış temsilcilerine sahip orta ve küçük işletmeler için etkili olabilir.

Birçok işletme sahibi, pazarlamayı satış ve operasyonlardaki kar merkezlerini destekleyen bir gider olarak görüyor. B2B randevu ayarının dış kaynak kullanımı, maliyetlerin anında azaltılmasına yardımcı olur ve verileri kampanya stratejisine rehberlik etmek için kullanarak, giden pazarlama, işletmeniz genelinde dönüşümsel büyümeyi destekleyen bir motor haline gelebilir.

Randevu Ayarı Nedir?

Herhangi bir üçüncü taraf pazarlama ajansına danışmadan önce, giden potansiyel müşteri yaratma, ücretli reklam ve gelen pazarlama dahil olmak üzere sağlanan birçok hizmet hakkında net bir anlayışa sahip olmalısınız. Randevu ayarlama hizmeti, giden pazarlama ve gelen pazarlamadaki rolleri doldurur. Bu roller birbirine çok benzer ancak potansiyel müşterileri çekmek ve onlarla etkileşime geçmek için belirli taktikler kullanırlar.

Giden Randevu Ayarı

Giden pazarlama randevu ayarlama hizmetleri, soğuk bir müşteriye ulaşmaya yönelik herhangi bir yöntemi ifade eder. Bunlar henüz sizinle iletişime geçmemiş potansiyel müşterilerdir. Performans pazarlamasında, potansiyel müşteri listesi oluşturmadan önce mevcut müşteri tabanınız, pazardaki konumunuz ve rakipleriniz hakkında kapsamlı bir araştırma yapılır. Potansiyel müşteri yaratma bazen talep yaratma olarak da adlandırılır. Kampanyalar, markanızdan başka bir işletmeye veya hedef kitleye doğrudan erişimdir.

Giden kampanyaların ilk tanıtımı, değer teklifinizi potansiyel müşterilere açıkça belirtmektir. Randevu ayarlama hizmetleri, e-posta, telefon, sosyal medya, doğrudan posta, ağ oluşturma ve neredeyse her zaman kilit karar vericilerin dikkatini çekmek için taktiklerin bir kombinasyonu yoluyla soğuk arama kampanyaları yürütecektir. Nihai hedef, ürün ve hizmetlerinizi resmi olarak sunmak, olası satışları değerlendirmek ve ardından yüksek kaliteli potansiyel müşterileri satış ekibinize aktarmak için bir satış randevusu planlamaktır.

Kısacası, giden randevu ayarlama hizmetleri, mümkün olan en iyi hedefleri belirleyen ve alıcıları dönüştürmek için satış temsilcilerini kapatmak için satış hattınızı dolduran mızrak başı görevi görür.

Gelen Randevu Ayarı

Randevu ayarlama hizmeti aynı zamanda gelen pazarlamayı da sağlar. Bu randevu belirleyiciler benzer bir hedef doğrultusunda çalışıyor ancak potansiyel müşteriler ilk önce işletmenizle iletişime geçiyor. Bu potansiyel müşteriler, geleneksel reklamcılık, ağ oluşturma etkinlikleri, web sitenizdeki iletişim formları veya SEO gibi organik pazarlama gibi giden pazarlama çabalarına yanıt veriyor olabilir.

İlgilenen alıcıların işletmenizle iletişime geçmesi, onların nitelikli potansiyel müşteriler olduğu anlamına gelmez. Ürünleriniz için uygun olmayan veya henüz satın alma aşamasında olan potansiyel müşterilerle çalışan satış personeli için çok fazla çaba ve hayal kırıklığı harcanır. Dış kaynaklı randevu belirleme şirketleri, kalifikasyona doğru doğal bir ilerleme sağlayan gelen adaylarla ilgilenen satış geliştirme temsilcilerinden (SDR’ler) oluşur. Randevu ayarlama hizmetinin kullandığı yapılar ve süreçler, markanıza uygun olmayan müşterileri filtreler. Daha da önemlisi, randevu ayarlama hizmeti nitelikli potansiyel müşterileri dikkatli bir şekilde meşgul eder ve satış hattınızı dikkatli bir şekilde doldurur.

Satış hunisinin alt kısmındaki (BoFu) potansiyel müşteriler hızlı bir şekilde kalifiye edilir ve kapanış satış temsilcilerine aktarılır. Satış hunisinin en üstünde (ToFu) veya ortasında (MoFu) hala değerlendirme aşamasında olan nitelikli potansiyel müşteriler beslenir ve yönetilir. Mevcut satış hattınızdaki çatlaklardan geçmek yerine, bu potansiyel müşterilere web sitenizdeki materyaller, randevu ayarlama hizmetinden daha fazla bilgi ve genellikle takip randevularının yinelenmesi dahil olmak üzere ek kaynaklar sunulur. Yalnızca bu potansiyel müşteriler değerlendirme aşamasından karar aşamasına geçmeye hazır olduğunda SDR’ler kapanış satış temsilcilerinizle bir randevu ayarlayacaktır.

Tek Ortak Hedef

Başarılı randevu ayarlayıcılar cana yakın kişilerdir ve mükemmel iletişim ve insani becerilere sahiptirler. Dış kaynaklı randevu ayarlama uzmanlarını işe almak, satış ekibinize, sıcak potansiyel müşteri sayısını artırmak ve geliri artırmak gibi daha kritik görevlerde çalışmak üzere zaman kazandırabilir. Ayrıca, satış temsilcilerinize, her gün telefonda randevu ayarlamak için birkaç saat harcamak yerine, satış konuşmalarını mükemmelleştirmeleri için daha fazla zaman tanır.

Tavsiye Edilen:  Neden her profesyonel hizmet işletmesi çevrimiçi randevu planlamasına ihtiyaç duyar?

Hem gelen hem de giden randevu ayarlama hizmeti, potansiyel müşteri yaratma, yeterlilik ve yönetim yapınızdaki sıkıntılı noktaları hafifletmek için çalışmak gibi ortak bir hedefi paylaşır. Başlangıçtaki stratejiler benzersiz olmasına rağmen randevu ayarlama hizmeti şirketleri, giden pazarlama için BDR’leri ve gelen pazarlama için SDR’leri içerir. Bu hizmetlerin her ikisi de genellikle maliyet açısından benzer şekilde yapılandırılmıştır.

Randevu Ayarlayan Firmalarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Randevu ayarlama hizmetinin maliyeti kampanyanızın kapsamına göre değişiklik gösterecektir. Kiraladığınız şirkete göre de farklılıklar bulunmaktadır. Geleneksel bir pazarlama şirketi, genellikle en az faydalı olan kampanya başına ücret alabilir. Diğer şirketler kurşun başına ücret alıyor ve bu da tercih edilmiyor. Bu yapıda pazarlama şirketi, potansiyel müşterilerin kalitesine değil, potansiyel müşteri sayısına göre yönlendirilir.

Valve+Meter’da stratejilerimize rehberlik etmek için performans pazarlaması uyguluyoruz. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için bu, doğru türde sonuçlar elde etmek için güçlü bir yöntemdir. Performans pazarlamasında her çaba verilere atfedilebilir. Nitelikli potansiyel müşterilerin nasıl oluşturulduğunu, nitelikli hale getirildiğini ve beslendiğini bildiğinizde bu taktikler tekrarlanabilir ve ölçeklenebilir. Ayrıca o kadar etkili olmayan stratejileri de test ediyorsunuz. Bu nedenle kampanya stratejileriniz verimliliklere göre uyarlanır. Her kampanya daha etkili hale gelir ve sonunda pazarlama, satışları artıracak bir varlık haline gelir.

Bu pazarlama perspektifine dayanarak, randevu ayarlayan bir pazarlama şirketini işe alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden bazıları şunlardır:

Deneyim

Potansiyel müşteri yaratma ve randevu ayarlama konusunda kanıtlanmış bir başarı geçmişine sahip bir şirket arayın. Deneyimli randevu belirleyiciler, potansiyel müşterilerle iletişim kurmada ve onları şirketinizin ürün veya hizmetlerinin neden belirli bir sorun noktasını çözebileceğine ikna etmede çok daha etkilidir.

Ayrıca başka hangi pazarlama hizmetlerine ihtiyaç duyabileceğinizi de göz önünde bulundurun. Büyük iş liderleri sürekli ilişkiler kurar. Gelecekteki ihtiyaçlar olarak web sitesi geliştirmeye, içerik pazarlamaya veya yaratıcı pazarlamaya ihtiyacınız varsa, mevcut randevu ayarlama ihtiyacınızın yanı sıra bu hizmetleri sunan bir pazarlama ajansıyla ortaklık kurmayı düşünün.

Mükemmel İletişim Becerileri

Saygın bir randevu ayarlayıcı, sorulacak doğru soruları bilen mükemmel bir iletişimcidir. Aynı zamanda harika dinleyicilerdir ve mükemmel takip soruları sağlayabilirler. Randevu ayarlayan firmanın markanızı anladığından ve sizin sesinizi coşkuyla konuşabildiğinden emin olmak istiyorsunuz.

Etkili Satış Becerileri

Randevu ayarlayıcının görevi aslında şirketinizin ürün ve hizmetlerini satmak olmasa da, bunları tanıtmak için ikna edici bir dil kullanmalı ve sonunda satış ekibinizin olası müşteriyi kapatması için bir randevu ayarlamalıdır. Bu, markanız, rakipleriniz ve pazarınız hakkında derin bir bilgiyi içerir. Randevu ayarlama hizmeti işinizi anlamıyorsa potansiyel müşterilerinize hizmet veremez.

Araştırma Yeteneği

Yetenekli randevu belirleyiciler sektörünüzü, şirketinizi ve ürün ve hizmetlerini kapsamlı bir şekilde araştırmış ve bunların potansiyel müşteriye nasıl fayda sağlayabileceğini özellikle bilmektedir. Randevu ayarlama hizmeti aynı zamanda geçmiş müşteriler, mevcut müşteriler ve rakiplerinizin pazarlama stratejileri de dahil olmak üzere verilerinizi inceleyebilmelidir. Verilerin analiz edilmesi, senaryo geliştirme ve kampanyaları yürütmek için uygun ortamın kullanılması gibi daha etkili stratejilere yol açar.

Özel Bir Yaklaşım

Başarılı randevu ayarlayıcılar, işinizle alakalı ve ürünlerinizden yararlanabilecek potansiyel müşterileri bulacak ve olmayanlarla konuşarak zaman kaybetmekten kaçınacaktır. Randevu belirleyenler, şirketinizin hizmetlerini potansiyel müşterinin özel ihtiyaçlarına ve hedeflerine uyacak şekilde uyarlamalıdır.

B2B Randevu Alma Hizmetinin Maliyeti Ne Kadardır?

Randevu ayarlama hizmetlerinin standart bir maliyeti yoktur. Maliyetler sektöre, sağlanan spesifik hizmetlere, hedef pazara ve daha fazla faktöre bağlıdır. Maliyetler, kaç randevu almanız gerektiğine, randevunuzun hangi zaman diliminde yapılması gerektiğine ve hizmet düzeyine bağlı olarak ayda birkaç yüz dolardan binlerce dolara kadar değişebilir.

Valve+Meter gibi nitelikli bir randevu ayarlama şirketi, en etkili randevu ayarlama hizmetlerine odaklanır. Bu, şirketiniz hakkında araştırma yapmayı içerir. İşletmeniz hakkında veri toplamayı ve pazar koşullarını araştırmayı içeren bir Önce Düşün sürecini kullanıyoruz. Bulgularımızı ve hipotezimize dayalı bir stratejiyi sizlere sunuyoruz. Birçok sektörde markanız için tekrarlanabilir, kanıtlanmış taktiklerimiz var. Bazı niş işletmeler için küçük bir kampanyayla başlamak tavsiye edilebilir. Bu özel yaklaşım ve verilere odaklanma, randevu ayarlama maliyetlerini etkileyen tüm faktörleri dikkate alır.

Tavsiye Edilen:  Bir web alan adının maliyeti nedir? [2023 update]

B2B Randevu Ayarlama Hizmetlerinin Maliyetini Hangi Faktörler Etkiler?

En iyi randevu ayarlama hizmetlerini işe alma maliyetini etkileyen faktörlerden bazılarını biraz daha derinlemesine inceleyelim.

Endüstri

Dışarıdan sağlanan randevu belirleyicilerden oluşan bir ekibi işe almanın maliyeti, içinde bulunduğunuz endüstrinin türüne bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterebilir. Örneğin, sağlık hizmetleri gibi sıkı düzenlemelere tabi olan endüstriler, daha fazla uzmanlık bilgisi gerektirebilir ve dolayısıyla daha maliyetli olabilir. Valve+Meter sağlık hizmetleri, teknoloji, finansal hizmetler, enerji, üretim ve daha fazlasını içeren çeşitli sektörler için randevu ayarlama hizmetleri sağlar.

Market boyu

Pazarınızın büyüklüğü randevu ayarlama maliyetlerinde de büyük rol oynayabilir. Giden kampanyalar için, son derece rekabetçi ve kalabalık bir pazar, randevu belirleyicilerin karar vericilere ulaşmasından önce sosyal yardımın istikrarlı bir şekilde yinelenmesini gerektirebilir. Bu, küçük bir pazarın birkaç temel hedefe odaklandığı başka bir duruma göre daha pahalıdır.

Gelen pazarlamada maliyetler de değişecektir. Son derece uzmanlaşmış bir ürün veya hizmet, daha uzun süre müşteri desteği gerektirebilir. Bazı B2B kampanyalarında randevu belirleyiciler potansiyel müşteri adaylarıyla aylarca, bazen de bir yıldan fazla çalışabilirler ve böylece potansiyel müşteriyi işletmeniz için uygun hale getirebilirler. Daha işlemsel olan diğer işletmelerde potansiyel müşteri hacmi maliyeti belirler.

Randevu Sayısı

Potansiyel müşterilerin kalitesi her zaman en önemli konu olmalıdır, ancak bazı işletmeler satış temsilcilerini kullanarak potansiyel müşterileri nitelendirmek ister. Bazı randevu ayarlama hizmetleri, kampanyanın tamamı için sabit bir ücret talep edebilir ve bazı senaryolarda her randevu seti için bir teşvik vardır. Tüm bu faktörler gibi işletmenizdeki sıkıntı noktanızın ne olduğunu da düşünmelisiniz. Daha fazla randevuya mı ihtiyacınız var yoksa yalnızca BoFu adaylarıyla mı randevulara ihtiyacınız var?

Sağlanan Hizmet Türleri

Şirketiniz doğası gereği teknik olan niş bir ürün veya hizmet sunuyorsa, randevu ayarlama hizmetlerinin maliyetini artırabilir. Randevu alan kişiler işinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ve bunların potansiyel müşteriye nasıl fayda sağlayabileceğini tam olarak anlamak için daha fazla araştırma yapmalıdır.

B2B Randevu Ayarının Dış Kaynak Kullanımı Maliyetleri Düşürebilir mi?

Her türlü işletme, özellikle de küçük işletmeler, ilk başta randevu ayarlayan şirketleri işe alma konusunda endişeli olabilir. Sonuçta paraya mal oluyor. Ancak en iyi randevu ayarlama hizmetlerini işe almanın, şirketinizin parasından tasarruf etmesinin birkaç yolu vardır. Onlar içerir:

  • İşçilik maliyetleri. Randevu ayarlayıcılardan oluşan etkin bir şirket içi ekip oluşturmak istiyorsanız, bunun şirketinize maliyeti olacaktır. Randevu ayarlayıcıları işe almak, eğitmek ve etkili bir şekilde yönetmek için gereken zamanı, kaynakları ve parayı düşünün. Bazıları randevu ayarlamakta zorluk çekerse veya çok da iyi olmayan potansiyel müşteriler bulursa, işten çıkarmanız ve ek çalışanları işe almanız gerekecek; bu da hem zamanında hem de maliyetli olacaktır.
  • Havai maliyetler. Randevu ayarının dış kaynak kullanımı, ofis alanı ve ekipmanı gibi hemen düşünemeyeceğiniz genel giderlerden de tasarruf etmenizi sağlayabilir.
  • Ölçeklenebilirlik. Belirli satış hedeflerine ulaştığınızda, saygın dış randevu ayarlama şirketleri, randevu ayarlama çabalarınızı gerektiği gibi artırmanıza veya azaltmanıza olanak tanır. Bu, hizmetlere ihtiyaç duyulmadığında bile şirket içi randevu ayarlarına tam maaş ödemek yerine maliyetleri kontrol etmeye yardımcı olacaktır.
  • Uzmanlık. Dışarıdan satış randevusu oluşturucuları işe almak, şirketinizin onların uzmanlıklarından ve yerleşik randevu belirleme süreçlerinden faydalanmasına yardımcı olarak daha fazla üretkenliğe ve randevuların artmasına yol açabilir. Randevu belirleyenler sürekli eğitime ve iyileştirmeye sahiptir.
  • Uzmanlık. En yüksek puan alan randevu ayarlama şirketleri, şirketinizi, sektörünüzü ve sattığınız ürün ve hizmetleri araştırmaya zaman ayıracak deneyimli profesyonellere sahiptir, böylece sizden satın almakla ilgilenebilecek nitelikli işletmelerle etkili bir şekilde iletişim kurabilirler.
Tavsiye Edilen:  GPT4All nedir? Açık Kaynaklı Chatbot Ekosistemi

B2B randevu ayarlama sorumluluklarınızı dış kaynaktan sağlamanın maliyetine yönelik herkese uygun tek bir çözüm yoktur. Aslında randevu ayarlayıcılardan oluşan bir ekip oluşturmak bir pazarlama ajansı için bile zordur. Bahsettiğimiz tüm faktörler, böyle bir hizmeti kiralamanın genel maliyetine katkıda bulunacaktır. Dışarıdan bir randevu ayarlama hizmeti almadan önce maliyetleri ve faydaları dikkatlice analiz edin.

Nitelikli Potansiyel Müşteriler Randevu Ayarı Maliyetlerini Nasıl Azaltabilir?

Şirketinizin ürün ve hizmetlerine ihtiyacı olmayan bir grup vasıfsız potansiyel müşteriyi aramak zaman kaybıdır. Dünyanın en iyi dişçilik ekipmanını satabilirsiniz, ancak randevu belirleyiciler dişçilik ekipmanına ihtiyaç duymayan işletmeleri hedefliyorsa dönüşüm sağlamayacaktır. Nitelikli potansiyel müşterilerin maliyetleri azaltabileceği yollardan bazılarını tartışalım.

Potansiyel Müşteri Sayısını Azaltma

Randevu ayarlama şirketleri, satış ekibiniz için dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek olan en umut verici potansiyel müşterileri belirlemeye odaklandığında, takip edilmesi gereken potansiyel müşteri sayısını azaltacak, kaynak ve zamandan tasarruf sağlayacaktır.

Kilit Karar Vericilerin Belirlenmesi

En iyi dış randevu ayarlama şirketleri, şirketler içindeki kilit karar vericileri belirlemek ve onlarla randevular ayarlamak için uzmanlıkla eğitilmiştir. Yanlış kişiyle konuşmak veya randevu ayarlamak zaman, çaba ve para kaybı olabilir.

Potansiyel Müşterinin İhtiyaçlarını Anlamak

Potansiyel bir müşterinin ihtiyaçlarını ve bütçesini bilmek, randevu ayarlayıcının dönüşüm şansını artırmak amacıyla konuşmasını uyarlamasına yardımcı olabilir.

Potansiyel Müşterilere Öncelik Verme

İlk önce hangi potansiyel müşterinin peşinden gideceğinize karar vermek zor olabilir. Valve+Meter gibi üst düzey dış ajanslardaki randevu belirleyiciler, satış temsilcilerinizin dönüşüm oranlarını artırmak için öncelikle en önemli potansiyel müşterilere odaklanacak bilgi birikimine ve eğitime sahiptir.

Yatırım getirisini artırma

Ayrıca randevu belirleyiciler, en nitelikli potansiyel müşterilere odaklanarak potansiyel müşterileri satış ekibinizin kapatabileceği potansiyel müşterilere dönüştürme şansına sahip olur ve bu da şirketinizin yatırım getirisini artırmaya yardımcı olur.

Ölçeklenebilirlik Randevu Ayarlama Maliyetlerini Azaltabilir mi?

Şirketinizin randevu ayarlama çabalarını yukarı veya aşağı ölçeklendirme yeteneği, genel verimliliği önemli ölçüde artırmanın yanı sıra zaman ve kaynak tasarrufu da sağlayabilir.

  • Büyümeye izin vermek. İşletmeler, satış temsilcilerinize daha nitelikli potansiyel müşteriler kazandırmak için çabalarını artırma olanağı sunan dışarıdan randevu belirleyicilerle çalışarak hızla büyüyebilir ve genişleyebilir.
  • Ek personel ihtiyacının azaltılması. Yeni çalışanları işe almak pahalıdır. Çalışanların ihtiyaç duyduğu işe alma sürecini, eğitimi, yeni ekipmanı ve sağlık yardımlarını dikkate almalısınız. Ek potansiyel müşteriler yaratmak için şirketiniz adına çalışan dışarıdan randevu belirleyicilerden oluşan ekibin çabalarını basitçe artırarak bu maliyetli harcamaları atlayabilirsiniz.
  • Verimliliğin arttırılması. Randevu ayarlama çabalarını ölçeklendirme yeteneğine sahip olmak, süreci işletmenizin değişen ihtiyaçlarına göre ayarlamanıza olanak tanır.
  • Teknolojiyi kendi yararınıza kullanmak. Valve+Meter gibi önde gelen randevu ayarlama şirketleri, yüksek hacimli müşteri adaylarını yönetmek ve takip etmek için otomasyon da dahil olmak üzere en son teknolojiyi kullanıyor.

Randevu Ayarlama Hizmetleri için Kontak Vanası+Sayaç

Valve+Meter Performans Pazarlama, şirketiniz için etkili randevu ayarlama hizmetlerini yürütebilecek iş geliştirme temsilcilerinden (BDR’ler) ve satış geliştirme temsilcilerinden (SDR’ler) oluşan bir ekibe sahiptir. Biz, motive olmuş ve işbirlikçi bir ortamda başarılı olan, yetenekli randevu belirleyicilerden oluşan bir ekip çalıştıran, tam hizmet veren bir pazarlama şirketiyiz. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için randevu almak üzere bugün bizimle iletişime geçin.