Reklam Hesabınızdaki Verileri Gerçek Gelire Nasıl Dönüştürürsünüz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Reklam Hesabınızdaki Verileri Gerçek Gelire Nasıl Dönüştürürsünüz?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Mülkiyet, reklam hesabı verilerinizin haklarına sahip olmaktan daha fazlasıdır, aynı zamanda bu verilerle ne yaptığınızla da ilgilidir.

Reklamlarınız, müşterilerinizin kalplerinin ve ceplerinin anahtarıdır. Ve evimiz olarak adlandırdığımız veri odaklı dünyada, reklam kampanyalarınızın performansına ilişkin oluşturulan ölçümler, pazarlama içeriği oluşturma ile ücretli reklamlardan para kazanma arasındaki herhangi bir boşluğu kapatmaya yardımcı olabilir. İşte neden ve nasıl olduğuna bir göz atın:

Reklam verileri, kampanyalarınızın gelecekteki performansının ayrılmaz bir parçasıdır

Reklam hesabınızdan oluşturulan verilerle neler yapabileceğiniz hayret verici. Elinizdeki uygun beceriler ve analiz araçlarıyla potansiyel müşteriler, tıklamalar, hemen çıkma oranları ve daha fazlası hakkında toplanan bilgileri, gelecekteki kampanyalarınızın sonuçlarını iyileştiren ve satışlarınızı artıran eyleme dönüştürülebilir içgörülere dönüştürebilirsiniz.

Yol yukarı.

Bunun nedeni, reklam verilerinizin, kampanyalarınızın hangi yönlerinin hedef kitlenizin üyeleri arasında yankı uyandırıp hangilerinin uyandırmadığının ön plana çıkmasıdır. Kelimenin tam anlamıyla, yalnızca reklamlarınızın iyi performans gösterip göstermediğini değil, aynı zamanda iş ve pazarlama hedeflerinizle (KPI’lar) nasıl ve ne şekilde az çok uyumlu olduklarını size söyleyen bir bilgi listesidir.

Ve hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, onu (verileri) kullanmanız gerekir, yoksa onu kaybedersiniz (gelecekteki karlar) – asla vermeye istekli olmamanız gereken bir taviz.

Mayple, kiralık en iyi pazarlama uzmanlarından oluşan özel bir topluluğa sahiptir

Uzun vadede kar elde etmek için ona sahip olmalısınız

Dijital pazarlama varlıklarınız üzerinde hak iddia etmeye çalışan pazarlama ajanslarına dikkat edin! Bu asla iyi bir fikir değil. Müşterilerinin tüm reklam hesaplarını kendi ajans hesapları aracılığıyla çalıştırmanın kendileri için daha hızlı ve daha verimli olduğu konusunda ısrarcı olsalar da, daha büyük, uzun vadeli kârınız, reklam hesabınızın ve onun oluşturduğu verilerin en başından size sahip olmanıza bağlıdır. başlangıç.

Tavsiye Edilen:  AI Sosyal Medya İçin Nasıl Kullanılır: Adım Adım Kılavuz

İlk olarak, dijital ve dijital olmayan pazarlama performansı ve varlıkları açısından sahiplik, kontrole eşittir. Tüm ticari varlıklarınız üzerinde kontrol sahibi olmalısınız – buna reklam hesabı verileriniz de dahildir. Bunun rakibinizin avantajına kullanılmadığından emin olmalısınız ve ajansınızla bir gün yollarınızı ayırmaya karar verirseniz, hesabınızın asla kapatılmadığından emin olmalısınız.

Bunun nedeni, verilerin hedef kitlenizi, onların hoşlanıp hoşlanmadıklarını nasıl öğrendiğiniz ve onları harekete geçmeye motive eden şey olmasıdır. İsteyeceğiniz son şey, bir pazarlamacıyla bağlarınızı her kopardığınızda, ki bu zaman zaman olur, sıfırdan başlamak ve pazarlama temellerinizi yeniden inşa etmek zorunda kalmaktır. Bu, zaman ve para israfına neden olur – aradığınız etkinin tam tersi.

İkincisi, kendi reklam hesabınız (ve verileriniz) olmadığında, reklam itibarınız söz konusu olan tek kâr getiren unsur değildir. Tıklama başına daha düşük bir fiyat gibi harika içerik için sosyal ağların ödüllerinden yararlanma olanağı da sizin erişiminizin dışında olacaktır.

Geçmiş performanstan yararlanmak için, verilerinizin sahibi olmanız ve sizinkiyle aynı hesaptan başka hiçbir işletmenin reklamının dağıtılmadığından emin olmanız gerekir. Yani, sürekli olarak öğrenebilmek ve reklam içeriğinizi ve stratejinizi gerektiği gibi optimize edebilmek için geçmiş performans verileriniz üzerinde kontrol sahibi olmanız ve bu verilere erişmeniz gerekir.

Aksi takdirde, muhtemelen aradığınız pazarlama sonuçları değil, itibarınızın zamanla geçerliliğini yitirme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Reklam hesabı verilerinden para kazanmada yapılması ve yapılmaması gerekenler

Yapmak: İnce dişli bir tarakla bir reklam ajansıyla herhangi bir sözleşmeyi gözden geçirin. Reklam hesabınızın ve verilerinizin size ait olduğundan ve bunların yalnızca dijital pazarlama KPI’larınıza ulaşmanıza yardımcı olmak için kullanılacağından emin olun.

Yapma: Naif ol İçeriği fiziksel olarak yazan ve yayınlayan pazarlamacılar olsa bile, reklamlarınız ve verileri size ait olabilir ve kalmalıdır. İşi yapmak, fikri mülkiyete sahip olmak anlamına gelmez; imzaladığınız sözleşmedeki metin bunu yapar.

Tavsiye Edilen:  Hugging Face AI Dedektörü Nasıl Kullanılır

Yapmak: Herhangi bir pazarlama ajansıyla anlaşmadan önce kendi reklam hesabınızı oluşturun. Bu şekilde, reklamlarınızı hesapları aracılığıyla oluşturmanın ardındaki mantık muhtemelen geçerli olamaz.

yapma: Reklam hesabı faturalandırması üzerindeki kontrolü bırakın. Reklam harcamalarınızın kapsamını, yani her zaman nelerin girip çıktığını bilmeniz gerekir.

Yapmak: Mümkün olan her şekilde reklam hesabınızın ve verilerinizin SAHİBİ olmanıza yardımcı olacak en uygun pazarlamacıyı bulmak için Mayple’a başvurun. Mayple ekibi, tamamı size ait olan reklamlarınızı maksimum kâr için optimize edebilmeniz ve işinizi büyütüp ölçekleyebilmeniz için hesabınızı yönetecek ve performansı izleyecektir.

Mayple ile iletişim kurun ve akıllı yönetimin kontrolünden ve kalite güvencesinden yararlanmaya bugün başlayın!

Pazarlama Planı Şablonumuzu Alın
10 saatten fazla tasarruf sağlar, kullanımı kolaydır, her şey tek bir yerde.

Şablon Al