Runway, Video Üretimi için Yapay Zeka Mobil Uygulaması Gen-1’i Başlattı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Runway, Video Üretimi için Yapay Zeka Mobil Uygulaması Gen-1’i Başlattı

AI görüntü oluşturucu Stable Diffusion’ın geliştirilmesine yardımcı olan bir AI girişimi olan Runway, kullanıcılara videodan videoya üretken AI modeline erişim sağlamak için ilk mobil uygulaması olan Gen-1’i piyasaya sürdü. Şu anda, uygulama yalnızca iOS cihazlarda kullanılabilir. Bu yeni uygulama ile kullanıcılar, telefonlarından bir video kaydedebilir ve dakikalar içinde bir AI videosu oluşturabilir. Ayrıca metin komutları, resimler veya stil hazır ayarları kullanarak kitaplıklarındaki herhangi bir videoyu dönüştürebilirler. Kullanıcılar, Runway’in ön ayar listesinden seçim yapabilir veya videolarını çamur, karakalem eskiz, suluboya sanatı, kağıt origami ve daha fazlası gibi görünecek şekilde dönüştürebilir. Hatta bir resim yükleyebilir veya metin kutusuna bir fikir yazabilirler.

Gen-1 Nasıl Çalışır?

Gen-1, videolar oluşturmak için yapay zeka kullanan, videodan videoya üretken bir yapay zeka modelidir. Gen-1’i kullanmanın iki yolu vardır: web tarayıcısı veya iOS uygulaması. iOS uygulamasını kullanmak istiyorsanız RunwayML uygulamasını iPhone’unuza indirin ve oturum açın veya bir Runway hesabı oluşturun. Bunu yaptıktan sonra, uygulamadan yeni çekimler oluşturabilir veya iPhone’unuzdaki mevcut videoları yükleyebilir ve bunları uygulamada Gen-1 ile dönüştürebilirsiniz. Runway’in AI araçları için ücretli modeller var, ancak Gen-1’i ödeme yapmak zorunda kalmadan deneyebilirsiniz. Runway’in web sitesine göre Serbest Planda üç proje oluşturabilirsiniz.

Öte yandan, web tarayıcısını kullanmayı tercih ederseniz, Runway hesabınızda oturum açın ve Runway ana sayfanızdaki AI Magic Tools bölümüne bakın. “1. Nesil: Videodan Videoya” üzerine tıklayın ve video dosyalarını sürükleyip bırakın veya yükleyin. Daha sonra Gen-1’i kullanarak videoları düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: ChatGPT’de Sohbet Geçmişi Nasıl Kapatılır?

Runway’in Ön Ayar Listesini Kullanma

Gen-1 uygulamasını kullanırken, bulutlu bir gökyüzünün güzel bir videosu olan “Cloudscape” gibi Runway’in ön ayar listesinden seçim yapabilir veya videonuzu çamur, karakalem eskiz, suluboya sanatı, kağıt origami gibi görünecek şekilde dönüştürebilirsiniz. , ve dahası. Ayrıca metin kutusuna bir resim yükleyebilir veya bir fikir yazabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Girişimcilikte başarısızlığın gücü

Seçiminizi yaptıktan sonra uygulama, aralarından seçim yapabileceğiniz dört önizleme oluşturacaktır. Tercih ettiğiniz önizlemeyi seçtikten sonra, uygulamanın son ürünü oluşturması birkaç dakika sürecektir. Uygulamayı kendimiz test ettik ve yaklaşık 60 saniye veya daha uzun sürdüğünü gördük. Bazen oluşturulması iki dakika sürdü.

RunwayML’nin Nasıl Kullanılacağına İlişkin Eğitim

Fiyatlandırma

Daha önce belirtildiği gibi, Runway’in AI araçları için ücretli modeller var. Ancak, ödeme yapmak zorunda kalmadan Gen-1’i deneyebilirsiniz. Ücretsiz Planda üç proje oluşturabilirsiniz. Ancak daha fazla proje oluşturmak istiyorsanız, ödemek zorunda kalacaksınız. Runway’in web sitesine göre iki ücretli plan var: Hobby ve Professional. Hobi planı ayda 14 ABD Doları veya yılda 140 ABD Doları, Profesyonel plan ise ayda 49 ABD Doları veya yılda 490 ABD Doları tutarındadır.

Çözüm

Runway’in Gen-1 mobil uygulaması, video oluşturma meraklıları için heyecan verici bir gelişmedir. AI teknolojisi ile herhangi bir videoyu güzel ve sanatsal bir başyapıta dönüştürebilir. Uygulamanın ön ayarları ve metin istemleri, kullanıcıların yalnızca birkaç dakika içinde harika videolar oluşturmasını kolaylaştırır.