Salesforce Commerce Cloud Örnekleri: Büyük Markalar ve Talep Yazılımı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Salesforce Commerce Cloud Örnekleri: Büyük Markalar ve Talep Yazılımı

2004 yılında piyasaya sürüldükten sonra, Talep yazılımı olağanüstü bir büyüme yaşadı ve kurumsal bulut ticaret çözümlerinde lider oldu.

2016 yılında Demandware, Salesforce tarafından 2,8 milyar dolar değerinde bir işlemle satın alındı ​​ve şirket şu şekilde yeniden markalandı: Salesforce Ticaret Bulutu.

2019 itibarıyla birçok önde gelen marka Salesforce Commerce Cloud’u kullanıyor. Bu çözüm, tek bir uygun pakette kapsamlı bir hizmet paketi sunar. Aşağıda şirketlerin çevrimiçi varlıklarını geliştirmek için Salesforce Commerce Cloud’u (diğer adıyla Demandware) nasıl kullandıklarına ilişkin belirli örnekleri göstereceğiz.

‍#cta-paragraph-fe#SFCC mağazanızı başsız alarak nasıl yükseltebileceğinizi öğrenin.

Salesforce Commerce Cloud (Demandware) Mağazalarına Örnekler

#1 – Adidas’ın

Adidas, 2011’den beri Demandware kullanıcısıdır. Salesforce’un satın alınmasından bu yana Adidas, kullanımını Marketing Cloud ve Service Cloud gibi birden fazla Salesforce ürününü kapsayacak şekilde genişletti. Şirket, en önemli mağazanın artık fiziksel bir yer olmadığını kabul ediyor; bu onların çevrimiçi mağazası ve genel dijital varlığıdır.

Adidas ayrıca müşteri hizmetleri sunmak ve müşteri ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için Salesforce Hizmet Bulutunu 1.000’den fazla müşteri hizmetleri temsilcisiyle entegre ediyor. Adidas’ın doğrudan tüketiciye yönelik birincil web mağazasını incelediğimizde, görsellerin güçlü bir şekilde kullanıldığını, temiz bir kullanıcı deneyimi ve basit ürün sayfalarını görebiliriz. Adidas, müşterilerinin özel tasarım ürünler tasarlamasına ve mobil, çevrimiçi ve sosyal medya gibi çok sayıda entegre platform üzerinden sipariş vermesine olanak tanıyarak çevrimiçi mağazasını tam olarak kullanıyor.

Dijital e-ticaret, Adidas’ta iş açısından çok büyük bir öneme sahiptir. 2016 yılında şirket, e-Ticaret satışlarında %59’luk bir artış gördü ve normalde geleneksel fiziksel mağazaların ulaşamayacağı pazarlara ulaştı.

#2 – Godiva

Godiva, B2C ve B2B sektörlerindeki birden fazla sektörü hedeflemek için e-Ticaret kullanan şirketlerin klasik bir örneğidir.

Godiva, 2014’ten bu yana kurumsal müşterilere yönelik son derece özel bir deneyim başlatmak için Commerce Cloud’u kullanıyor. Kurumsal bir hediye planı için 78 mikro site başlattılar. Godiva müşteri sipariş sürecini yenileyebileceklerini fark etti. E-tablo göndermenin zaman alıcı, manuel emeğini ortadan kaldırdılar ve süreci otomatikleştiren kişiselleştirilmiş müşteri mikro siteleri oluşturdular. Bu, zamandan ve paradan tasarruf sağladı ve olası hataları ortadan kaldırdı.

Tavsiye Edilen:  Bir Airpod Çalışmıyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

Otomasyon, hesap yöneticilerimizin daha fazla kurumsal hesap yönetmesine ve oluşturmasına olanak tanırGodiva’nın e-ticaret müdürü Erica D’Aloia dedi. “Diğer parça ise mikro sitelerimizin içeriğini pazara, sezona ve müşteri ihtiyaçlarına göre özelleştirebilmektir..” İlginç bir şekilde mevcut ticaret platformunun B2B kapasitelerini artırmak güçlü bir hamleydi. Bunun nedeni Godiva’nın birincil B2C web sitesinde kullanılan kaynak kodunu, değişiklikleri ve özelleştirmeleri kullanabilmesidir. Godiva, bu büyüklükteki bir şirket için, e-Ticaret platformunun gücünden yararlanarak B2B ve B2C çabalarına aynı anda güçlü bir şekilde yardımcı olarak oldukça ‘tatlı’ bir iş çıkardı.

#3 – L’Oréal

L’Oreal, marka portföyünü küresel ölçekte genişletmek için 2013’ten beri Demandware/Commerce Cloud’u kullanıyor. Bu, çevrimiçi satış ve dijital tüketici katılımı organizasyonunu merkezileştirmek için Demandware’i kullanan L’Oreal’ın güçlü bir hamlesiydi.

İlginç olan, bunu bu kadar büyük bir ölçekte, portföylerindeki 25’ten fazla marka için dijital, mobil, perakende ve sosyal medya da dahil olmak üzere tüm kanallarda nasıl kullandıklarıdır. L’Oréal Luxe Küresel Dijital Başkanı Vincent Stuhlen şunları kaydetti: “L’Oréal’de misyonumuz, güzelliğin en iyisini herkesin erişimine sunmaktır. Bu dijital devrimde şirketimizi ve markalarımızı ileriye taşımak için çok heyecan verici bir vizyonumuz var ve stratejimizi destekleyen en iyi ticaret platformuna sahip olmamız zorunludur..”

Tahmin edebileceğiniz gibi L’Oreal, e-ticareti büyüme stratejilerinin vazgeçilmezi olarak görüyor. Operasyonel verimliliklerini, pazara çıkış sürelerini, dijital müşteri deneyimlerini ve küresel marka tekdüzeliğini iyileştirmek için e-Ticaret’i artırmayı planlıyorlar.

#4 – UGG

Bu, verimli bir mobil alışveriş deneyiminden yararlanmanın önemini gerçekten vurgulayan ilginç bir olaydır.

Adweek’e göre 2018’de tüketicilerin %46’sı alışveriş yapmak için aslında mobil cihazı kullanmayı tercih etti. Mobil, B2C markaları için hızla bir zorunluluk haline geldi. Salesforce’a göre alışveriş yapanların %59’u mağazada telefonlarını fiyatları karşılaştırmak, farklı markaları araştırmak ve çevrimiçi satın almak için kullanıyor.

UGG, Salesforce Commerce Cloud özelliklerini kullanırken mobilin yükselişini benimsedi. Bunun bir kısmı, perakendecilerin ürün ve arama önerilerini optimize etmesine yardımcı olan Einstein AI uygulaması gibi özellikler aracılığıyla mobil tasarımda ustalaşmayı gerektiriyordu. UGG, mobil üzerinden satın alma süreci için kolaylaştırılmış, mobil odaklı bir alışveriş deneyimi oluşturmak için Commerce Cloud’u kullandı.

Tavsiye Edilen:  Amazon EKS Nedir? Genel Bakış, Çalışma, Avantajlar ve Kullanım Örnekleri

#5 – Benetton

Benetton, e-Ticaret stratejisinin geliştirilmesine odaklanmanın faydasını gören başka bir moda markasıdır. Son zamanlarda akıllı çok kanallı yaklaşımlarına uygun olarak e-Ticaret platformlarını genişlettiler ve güncellediler.

Şirket, dijital çalışmalarının bir parçası olarak web sitesini mobil cihazlar için daha fazla işlevsellik ve kullanılabilirlik sağlayacak şekilde birleştirdi. Sonuçta bu, Commerce Cloud platformu için mükemmel derecede uygun bir ilkeler dizisidir. Tüm kanallarda (web, mobil, sosyal ve mağaza) sezgisel, entegre satın alma süreçleri oluşturmak.

#6 – Billabong

Avustralyalı moda markası Billabong, 2018 yılında Salesforce Commerce Cloud platformuna taşındı. CEO Neil Fiske şunları söyledi: “Bu programımızda önemli bir dönüm noktasıdır; artık e-ticaret gelirini hızla artıracak araçlara ve ekibe sahibiz.”

Billabong, Avustralya’da başladıktan sonra 2018 yılının çoğunu e-Ticaret stratejisini küresel çapta uygulamaya harcadı. “Perakendeciliğin geleceği, mağazaların, e-ticaretin, sosyal medyanın ve müşteri veri tabanı pazarlamasının birbirine bağlı olduğu, müşterilerimize tek bir bütünleşik görünüm sunarken aynı zamanda onların istedikleri şekilde alışveriş yapmalarına olanak tanıyan kusursuz bir şekilde çok kanallı olmada yatmaktadır..” Fiske ekledi.

#7 – Kolombiya

Columbia, üstün bir mobil e-Ticaret deneyimi sunmak için Commerce Cloud’u kullanıyor. Bu, Columbia’nın perakende ortak mağazalarının yakınında yaşamayan tüketiciler için mükemmeldir.

Columbia, Commerce Cloud’u kullanarak mobil desteği yalnızca 6 hafta içinde başlattı. Bu yeni vitrin, müşterilere tam ürün kataloğuna, ürün detay sayfalarına, müşteri incelemelerine, mağaza bulucuya ve hızlı ödeme sürecine erişim olanağı sağlıyor. Columbia, e-Ticaret web sitesi ve mobil mağazasının operasyonlarını tek bir birleşik ortam aracılığıyla birleştiriyor. Bu, site bakımını, yinelenen değişiklikleri ve güncellemeleri azaltır. Columbia, Commerce Cloud’un entegre geliştirme ortamını (IDE) kullanarak mobil mağazasının yeteneklerini kişiselleştirir ve genişletir.

8 – Ralph Lauren

Ralph Lauren, müşteri deneyimine odaklanmak ve e-Ticaret tekniklerinin ağır yükünü Salesforce’a bırakmak için 2017’de Commerce Cloud’a geçti. Maliyetlerin azaltılmasından ve çevrimiçi operasyonların ve müşteri kaynak yönetiminin kolaylaştırılmasından bahsetmiyorum bile. Şirket, ticareti sanal mağazacılıktan sipariş otomasyonuna ve çevrimiçi müşteriler için kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimine kadar birçok düzeyde birbirine bağlamak için Commerce Cloud’un Müşteri Başarı Platformunu kullanıyor.

Tavsiye Edilen:  Lüks Markalar için TikTok – Fırsatlar ve Örnekler

#9 – Callaway Golfü

Callaway Golf, son derece temiz, UX odaklı bir e-Ticaret mağazasına sahiptir. Yüksek etkili görsellerin, ürün arama işlevselliğinin ve hızlı site hızının güçlü bir karışımıdır. Web siteleri üstün bir arama fonksiyonuna ve düzgün bir şekilde düzenlenmiş ürün sayfalarına sahiptir. Çevrimiçi ve çevrimdışı dünyaları Commerce Cloud ile entegre etmek, Callaway için müşterilerin ürünlere, videolara, kullanıcı incelemelerine ve fiyatlara mobil cihazlarından veya bilgisayarlarından bakabilmesini sağlamanın güçlü bir yoludur.

#10 – Birkenstock

Birkenstock, dört yıl önce hiçbir e-Ticaret varlığına sahip değilken, 20’den fazla ülkede ve 8 dilde çevrimiçi mağazalara sahip olmaya başladı. Tüm bu altyapı Commerce Cloud kullanılarak 9 ayda kuruldu.

Bu kurulum süreci, web ve mobil cihazlar için küresel bir e-Ticaret stratejisinin tamamının ölçeklendirilmesini içeriyordu. Dijital çevrimiçi satışların küresel büyümede çok önemli bir faktör olduğunun farkındalar. Bunun sonucunda Birkenstock’un mobil ve web satışları çift haneli büyüme gösterdi.

Şirket, e-posta pazarlamasını ve kampanyalarını müşteri verilerine ve yolculuklarına göre kişiselleştirmek için Salesforce Marketing Cloud’u kullanıyor. Genel olarak sonuçlar, açılma oranlarında ve dönüşüm oranlarında artış olduğunu gösterdi. Birkenstock’un programı, müşteri kazanımını ve müşterinin yaşam boyu değerini artırmayı amaçlayan bir sadakat programını kapsayacak şekilde genişleyecek. Birkenstock için dijital, küresel büyüme stratejilerinin itici gücü haline geldi.

Salesforce Commerce Cloud için Üstün Mağaza Tasarım Aracı

Salesforce Commerce Cloud mağazası tasarlamak için Shogun sayfa oluşturucu uygulamasından daha iyi bir araç yoktur.

Shogun, sayfalarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz geniş bir öğe kitaplığına sahiptir. Resim galerileri, müşteri incelemeleri, formlar ve çok daha fazlası için önceden hazırlanmış bloklar vardır. Shogun’un sürükle ve bırak arayüzüyle sayfalarınızın tam olarak istediğiniz gibi görünmesini sağlamak kolaydır.