Sanal Olarak Çalışırken Daha Etkili İşbirliği Yapmanın 4 Basit Yolu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Sanal Olarak Çalışırken Daha Etkili İşbirliği Yapmanın 4 Basit Yolu

“Hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı değiliz.”

Ken Blanchard

Bir proje yöneticisi olarak, işbirliği ve iletişimin profesyonel dünyanın daha karmaşık ve hassas yönlerinden bazıları olduğunu gördüm. Vücut dili ve tonlama gibi kritik iletişim bileşenlerini ekrandaki metinle değiştirin ve işler çok daha kafa karıştırıcı hale gelsin.

Bu e-postayı 23:30’da yanıtlamam bekleniyor mu?”

“Bu kişi yardımcı olacak şekilde aşırı açıklama mı yapıyor yoksa tepeden mi bakıyor?”

“Bunu on kez okudum ve hala benden ne istendiğini anlamıyorum.”

Eminim bu şekilde hisseden yalnız ben değilimdir. COVID-19 salgını, neredeyse hepimizi başkalarıyla nasıl etkileşim kurduğumuza dair neredeyse her yönü yeniden değerlendirmeye zorladı ve bazıları için tamamen uzaktan yaşama ve çalışma fikrini ortaya çıkardı. Bazıları erkenden bu değişiklikle yanlış bir güvenlik duygusuna kapıldı ve bunun hayatımıza yeni bir kolaylık düzeyi getireceğine inandı, ancak çoğumuz rahatlama yerine rahatsızlık hissettik.

Ancak, rahatsızlık tamam. Rahatsızlık bizi büyümeye ve uyum sağlamaya, zorluklara yaklaşma şeklimizi geliştirmeye ve “her zaman bu şekilde yaptığımız” uygulamaları değiştirmeye zorlar. Normal davranışlarımızın bozulması, hayatımıza yeni süreçler, alışkanlıklar ve iş akışları getirir ve başkalarıyla nasıl işbirliği yaptığımızı yeniden şekillendirir. Ekiplerle sanal işbirliğini kolaylaştıran ve aynı zamanda yüz yüze çalışmalarda da yardımcı olan bazı uygulamalardan bazılarını burada bulabilirsiniz.

Sınırları Tanımlayın ve “Gri Boşluğu” Düşünün

Uzaktan çalışmak bize konuşmak yerine düşünceli bir şekilde yazma yeteneği verir, ancak vücut dilini ve tonunu işleme ve konuşma yoluyla niyetlerimizi netleştirme yeteneğimizi elimizden alır. Görev atamaları, zaman, duygular ve süreçlerde işteki sınırları tanımlayarak bunu dengeleyebilirsiniz.

Birkaç örnek şunları içerir:

  • Müsait olmayacağınızı bildiğiniz halde takvim zamanlarını bloke etmek, gereksiz yere karışık toplantıları önler ve toplantı planlayıcı stresini azaltır
  • Bir ekip üyesi için görev sınırlarını belirlemek için 10 saniye ayırmak, onları 10 dakikalık belirsizlikten ve potansiyel olarak görevin gereksiz bir yönüne saatlerce odaklanmaktan kurtarmak anlamına gelebilir (Genellikle bu yanlış iletişimden hiçbir taraf sorumlu değildir. Taraflardan biri niyetlerinin önceden belirlenmiş olduğuna inanabilir. mümkün olduğu kadar açık ve diğeri talebi tamamen anladığını hissedebilir.)
Tavsiye Edilen:  Midjourney Özel Olarak Nasıl Kullanılır? Adım Adım Eğitim

Suçlamayı ve yanlış iletişimi izole etmek, işbirliği yaparken sürtüşmeyi önlemenin en etkili yollarından biridir ve nihai teslimatın açık sınırlar ve net niyetten kaynaklanmasını sağlar.

Daima Açıkça İletişim Kurun ve Bazen Kısaca İletişim Kurun

İnsanlar genellikle iki şeyi ilişkilendirmek ve sonra aralarında var olan ilişkiyi bir daha asla yeniden değerlendirmemek gibi komik bir yola sahiptir. “Net” ve “kısa” kelimelerinin bu uygulamanın kurbanı olduğuna inanıyorum ve bu kelime çifti yalnız değil (Bu yazının başlığında tamamen farklı kavramlar olan “kolay” değil “basit” yazdığına dikkat edin).

Açık iletişim kısa olabilir, ancak kısa iletişim nadiren nettir.

2020 yılı boyunca işinizde kalacak kadar şanslıysanız ve uzaktan çalışma seçeneğiniz varsa, size ayrıca mesajları okuma ve yeniden okuma (ve benim yerimdeyseniz yeniden okuma) yeteneği de verildi. siz gönderin. Bu hediyeyi akıllıca ve konuşmalarınızı yoruma açık bırakmamak niyetiyle kullanın.

Açıklığa kavuşturmak için fazladan birkaç saniye ayırın:

  • Birkaç kelime daha yazmak
  • Bu aramada 30 saniye daha harcamak
  • Kendinizi mesajınızın alıcısının yerine koymak

Herkese başlangıçta düşündüğünüzden daha fazla zaman kazandırabilir.

Her Şeyi Gündemleştirin

Go Fish Digital’de sahip olduğumuz uygulamalardan biri, her toplantıdan önce gönderilen müşteri çağrıları için gündemler oluşturmaktır. Girişlerine izin vermek için genellikle bir gün önce dahili ekiple bir gündemi paylaşırım. Ekip geri bildirimde bulunma fırsatı bulduğunda ve önemli tüm tartışma noktaları hakkında kendini iyi hissettiğinde, görüşme sırasında tartışmak istedikleri başka herhangi bir şeyle iletişime geçmeleri için zaman tanımak için gündemi müşteriye toplantımızın sabahı gönderirim. Arama.

Bu uygulama, müşterilerle başka türlü var olamayacak olan daha fazla işbirliği için kapıyı açtı. Birçok müşterim, çok fazla zaman alan ve yapı eksikliğinden dolayı çok az başarı elde edilen diğer toplantılardaki deneyimlerini aktararak, bu uygulama için takdirlerini dile getirdi. Bu gündemlerle zaman geçirmek, işime yeni bir niyet düzeyi getiriyor ve hangi tartışma konularının gerekli olduğuna odaklanmak için alan sağlıyor. Toplantı katılımcılarına önceden gündemin bir kopyasını vermek, onların zamanına toplantının zaman üzerindeki etkisini dikkate alacak kadar değer verdiğinizi gösterir.

Tavsiye Edilen:  Her Mezun Pazarlama Öğrencisinin Bilmesi Gereken 20 Şey

Sadece bir kez dene, cidden. Ele almak istediklerinizin kısa bir özeti olsa bile, siz ve ekipleriniz onu çok seveceksiniz. Kahretsin, günlerimi gündem yapmaya bile başladım, böylece hangi projelerin ne zaman dikkat etmem gerektiğini tam olarak biliyorum, bu da müşteri görüşmelerine hazırlanmayı daha da kolaylaştırıyor ve günlerim ve haftalarım boyunca en önemli konuları aklımda tutuyor.

Sınırlarınızı Bilin ve Empati Bulun

Empati ve duygusal zeka, pek çok kişinin haklı olarak iyi yönetim olarak gördüğü şeylerde giderek daha önemli roller oynamaktadır. Empatik bir lider olmak, ekibinizin bir proje veya süreç hakkında nasıl hissettiğini ve bu duyguların onların davranışlarını ve üretkenliklerini nasıl etkilediğini anlamanız anlamına gelir. yapmak bu bilgilere sahip bir şey, birçok kişinin takılıp kaldığı yerdir.

Uzaktan çalışmanın çağrı üzerine olma ve anında yanıt verme baskısı olduğunu ve unvanınız ne olursa olsun herkesin iş dışında sorumlulukları olduğunu anlayın. Duygusal olarak daha bilinçli, empatik bir yönetici olmak ve önemseme ekibinizin nasıl hissettiği hakkında, hepsi değişim için önemli katalizörlerdir ve ideal olarak görevlerin ele alınma ve projelerin geliştirilme şeklini şekillendirmelidir. İşiniz düzenli olarak planlanmış görüntülü görüşmelere dayanmıyorsa, bunları ekibinizin iş akışına dahil etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Dijital iletişim yoluyla kaybolan beden dilinin ve tonunun bir kısmını toplantılara yeniden kazandırmanıza olanak sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda ekibinizle projeler hakkında samimi bir şekilde konuşmanıza ve satır aralarını daha kolay okumanıza olanak tanıyacak.

Ancak, duygusal zeka ekibinizle bitmiyor. Bahsettiğim gibi, uzaktan çalışma, çağrı üzerine olma ve anında yanıt verme baskısını beraberinde getiriyor. Sınırlarınızı bilmeniz ve iş dışındaki öncelikleriniz ve sorumluluklarınız için zaman yaratmanız gerekir, aksi takdirde işiniz zarar görür. Yaşamınıza ve yönetim tarzınıza daha fazla empati katmak, ekibinizin satır aralarını daha iyi okumasına, daha az sürtüşmeyle işbirliği yapmasına ve müşterileriniz için daha anlamlı işler üretmesine olanak tanır.