Satış Geliştirme Temsilcisi Becerileri – Vana ve Sayaç

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Satış Geliştirme Temsilcisi Becerileri – Vana ve Sayaç

Satış Döngünüzün Bir Parçası Olarak Neden Satış Geliştirme Temsilcilerine Sahip Olmalısınız?

Satış Geliştirme Temsilcileri (SDR’ler), satış süreciniz ve satış hattınızdaki olası satış akışını kontrol etmek için çok önemlidir. Dış satış temsilcilerinin, küçük bir iç satış ekibinin zamanının olamayacağını araştırmak, potansiyel müşteri bulmak ve potansiyel müşterileri beslemek için ayrılmış zamanları vardır. Satış profesyonellerinin tümü soğuk arama konusunda deneyimlidir ve nitelikli potansiyel müşteriler bulma konusunda yeteneklidir. Ancak ekibiniz, sözleşmelerini yenilemek veya bazı büyük müşterilerin kapanmasını sağlamak için mevcut müşterilerle çalışarak zamanını harcayabilirse, zamanlarını çok daha iyi kullanırsınız. Bu tür anlaşmalar şirketinize para kazandıran şeylerdir. Ancak birisi soğuk arama ve araştırmaya kendini adamadıkça şirketiniz büyüyemez.

SDR’ler potansiyel müşterileri soğuk arama, e-posta gönderme ve sosyal satış yoluyla proaktif olarak arar. Bir görüşme başlatıldığında, satış geliştirme temsilcisi, hangilerinin takip edilmeye değer olduğunu belirlemek için oluşturulan potansiyel müşterileri değerlendirebilir. Müşterinin bütçesi, yetkisi, ihtiyacı ve zaman çizelgesi gibi faktörleri dikkate alacaklar. Nitelikli potansiyel müşterileri bulduktan sonra, potansiyel müşterileri şirketinizin sağladığı hizmetler ve ürünler hakkında eğiteceklerdir. Potansiyel müşteriler tetiği çekmeye hazır olduğunda, SDR onları satış ekibine devreder ve yeni müşteriler bulma sürecini yeniden başlatır.

Hangi Tür İşletmeler Satış Geliştirme Temsilcisi Ekibine Sahip Olmaktan Yararlanır?

Birçok işletme, diğer işletmelerin yaşadığı sıkıntılı noktaları çözebilecek belirli türde yeni teknoloji veya hizmet satmaktadır. Ancak bu işletmelere ulaşmak genellikle zordur ve bazen ulaştığınızda, doğru karar vericiyle konuşmuyorsunuz veya işletmelerinin ne yaptığı konusunda tam olarak eğitim almıyorsunuz. Satış ekipleri genellikle o kadar meşgul ki, zamanında takip edemiyorlar ve bu da maliyetli bir hata olabilir.

Tavsiye Edilen:  chatGPT, daha ilgi çekici müşteri referansları oluşturmaya nasıl yardımcı olabilir?

Birçok SaaS (Hizmet olarak yazılım), teknoloji ve ticari hizmet şirketi, sizin için müşteri adayları oluşturabilecek özel bir ekibe sahip olmaktan en fazla fayda sağlar.

Satış Sürecinizi Başlatmanıza Yardımcı Olabilecek Satış Geliştirme Temsilcisi Becerileri

Soğuk aramalar yapmak için sokaktaki herkesi işe alabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu işinize zarar verebilir. Bir satış geliştirme temsilcisi genellikle potansiyel bir müşterinin işletmenizle ilgili ilk izlenimidir, bu nedenle bunun iyi olmasını istersiniz. Sadece bu da değil, SDR’lerinizin bu soğuk aramaların gerçekten satış kanalından geçmesini sağlamak için doğru becerilere ihtiyacı var.

Doğru satış geliştirme temsilcisi becerilerine sahip olmak, işletmeniz için büyük fark yaratabilir. SDR’lerinizin aşağıdaki konularda uzman olduğundan emin olun: