Satış İş Geliştirme Temsilcileri (BDR)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Satış İş Geliştirme Temsilcileri (BDR)

Valve+Meter’in Stratejik Yaklaşımı

Valve+Meter’in BDR’leri satış araştırması ve potansiyel müşteri yaratma konusunda stratejik bir yaklaşım benimsiyor. Bu, pazarı araştırmayı, teknolojiden yararlanmayı ve hedef belirlemeyi içerir.

Piyasayı Araştırmak

Birçok kez belirttiğimiz gibi pazar araştırması satış sürecinin çok önemli bir parçasıdır. BDR’lerimiz hedef pazarlarını tanır, ihtiyaç sahibi potansiyel müşterileri belirler ve giden potansiyel müşterileri araştırırken satış konuşmasını başlatacak iş zekasına sahiptir. Bu, ortaklarımıza daha büyük miktarlarda olası satışları etkili bir şekilde sunarak ve nitelendirerek avantaj sağlar.

Teknolojiden Yararlanma

Teknolojiden yararlanmak, satış BDR’leri için de önemlidir. Bu, kendi ekibinizi oluştururken en büyük engellerden biri olabilir. Sosyal yardım uygulamaları dahil Apollo.ioZoomInfo, Ocean.io Ve Sosyal Yardım.io potansiyel müşteri bulmanıza ve daha fazla müşteriye ulaşmanıza yardımcı olur. Satış BDR’leri bu platformların ve uygulamaların karmaşıklığını eğitir ve anlar. BDR’lerimiz ayrıca Salesforce, Hubspot ve Pipedrive gibi tüm önemli müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) araçlarında da oldukça bilgilidir. Bu platformları müşteri verilerini takip etmek, müşteri etkileşimlerini takip etmek ve müşteri bilgilerini gelecekte kullanmak üzere saklamak için kullanırlar. Bu teknoloji, BDR’lerimizin ilişkilerini daha organize ve verimli bir şekilde yönetmelerine olanak tanır.

Hedeflerin belirlenmesi

Soğuk aramalar ve planlanan toplantılar, V+M’deki bir iş geliştirme temsilcisi için iki temel performans göstergesidir (KPI). BDR’lerimiz, müşterilerimizin satış kanalına mümkün olduğunca çok sayıda nitelikli potansiyel müşteri kazanmasını sağlamak için günlük, haftalık, aylık ve üç aylık hedefler belirler.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT Artık Eski mi? İş Yerinde Yapay Zekanın Geleceğini Keşfetmek