Satış Konuşmanız O Kadar Mükemmel Değilse Atmanız Gereken 5 Adım

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Satış Konuşmanız O Kadar Mükemmel Değilse Atmanız Gereken 5 Adım

Eğer içindeysen dijital halkla ilişkiler, gerçekten heyecanlandığınız bir içerik parçasını sunduktan sonra, muhtemelen reddedilmelerden, boş vaatlerden ve sosyal yardım listenizdeki gazetecilerin korkunç sessiz muamelesinden adil payınızı aldınız. Kendimi sayamayacağım kadar çok kez bu durumlarda buldum. Sadece bölge ile birlikte gelir. Satış konuşmanızın ve tanıtımını yaptığınız içeriğin gelen kutunuzdan çıktıktan sonra nasıl alınacağını her zaman kontrol edemezsiniz. Ama sen olabilmek onlarla eşleştirilen mesajı kesinlikle kontrol edin.

Medyadan aldığım yanıtlar, iş arkadaşlarımdan edindiğim bilgelik ve sosyal yardım süreciyle birlikte gelen deneme yanılma, hepsi bana yanlış bir satış konuşmasını nasıl düzelteceğim konusunda çok değerli dersler verdi. Umduğum ilgiyi göremiyorum.

Satış konuşmanız o kadar da mükemmel olmadığında göz önünde bulundurmanız gereken en önemli beş ipucumu aşağıda bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

1. İkinci Bir Göz Seti Alın

Satış konuşmanızı yazarken, sunduğunuz içeriğe aşina olmayan birinden mesajınız hakkında size geri bildirimde bulunmasını istemek çok önemlidir. Çalışmanızda ikinci bir göze sahip olmak satış konuşmanızı yeni bir bakış açısıyla görmenizi sağlar. At gözlüğü takarsanız yeni açıları veya ilginç içgörüleri kaçırmak kolaydır, ancak bir takım arkadaşınızın yardımıyla, sunumunuzun kafa karıştırıcı, çok uzun, kötü düzenlenmiş veya ihtiyacınız olan boşluklar olup olmadığını görebileceksiniz. doldurmak.

Ekibimiz, “sahne değiş tokuşu” adını verdiğimiz bir şey yapıyor. Bu, rutinimize dahil ettiğimiz ve dikkat ve yeni bir bakış açısı gerektiren sosyal yardım kampanyalarını değiştirdiğimiz bir stratejidir. Spordan güzelliğe ve kişisel finansa kadar her birimizin farklı bakış açıları ve ilgi alanları var. Örneğin, sporla ilgili kapsamlı bilgiye sahip değilsem, bilgili bir ekip üyesiyle adımımı değiştirmek, adıma muazzam bir değer ve bu ritme ilişkin içgörü katıyor.

Tavsiye Edilen:  Surfer SEO'yu Jasper Ai ile Adım Adım Entegre Etme

Ekibinizle henüz böyle bir şeye başlamadıysanız, şiddetle tavsiye ederim.

2. Yeniden Yaz, Gözden Geçir, Tekrarla

Satış konuşmanızı gözden geçirmek için ikinci bir çift gözetlemeye karar verseniz de vermeseniz de, onu yeniden yazıp kendiniz gözden geçirmeniz her zaman iyi bir fikirdir. Mesajınızı tamamen hurdaya çıkarmadan önce değiştirmek için atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  1. Yeni bir konu satırı gönder – Erişiminiz boyunca test etmek için her zaman 3-5 konu satırına sahip olun. Bir konu satırı için açılma oranları düşükse diğerine geçin.
  2. Farklı görüşler ortaya çıkarın – Belki de çıkardığınız içgörüler yeterince ikna edici değildir. Verilere tekrar göz atın ve vurgulamak için 2-3 ek veri noktası bulun.
  3. Lafını kes ve konuya gel – Muhabirler haftada, bazen günde yüzlerce satış konuşması alır. “Az çoktur” yaklaşımını benimseyin, kabarık giriş cümlenizi kesin ve doğrudan kampanya içgörülerine geçin.
  4. NSFW kelimelerini konu satırınızdan çıkarın – Bazen burada, Go Fish Digital’de birkaç kişinin dikkatini çekebilecek kampanyalar sunarız. Konu satırında müstehcen bir kelime bulunan bir kampanya konuşmasının satış konuşmalarımızı doğrudan spam klasörüne gönderdiğini deneme yanılma yoluyla öğrendik. Bundan kaçınmak için, mesajınızı iletmeye devam edecek, güvenli bir şekilde ifade edilmiş konu satırları bulun.
  5. Bir takip e-postası ekleyin – Bazen bir yanıt almak için gereken tek şey bir takip e-postası göndermektir. Bazı muhabirler bunları hor görse de, takip etmenin açık ve yanıt oranlarınızı artırabileceğini gördük.

3. Daha Zor Değil, Daha Akıllıca Hedefleyin

Bazen bu senin adımın değil – kime atış yapıyorsun.

E-postalarınızın önemli bir kısmının geri döndüğünü fark ederseniz, bir muhabirin en güncel iletişim bilgilerini bulmak için biraz zaman ayırın. Bunu sosyal medya, LinkedIn veya erişiminiz olan herhangi bir medya veri tabanı aracılığıyla yapabilirsiniz. İletişim bilgilerini ararken ekibimizin gerçekten değerli bulduğu araçlardan biri avcı.io. E-posta adresleri için web sayfalarını kazıyan hızlı ve kusursuz bir Chrome uzantısıdır.

Tavsiye Edilen:  Hibrit Çalışma Modeli Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Dikkate alınması gereken başka bir şey de, artık sunum yaptığınız konuyu ele almayan muhabirlerle iletişim kuruyor olabileceğinizdir. Örneğin, bir yıl önce bir outlet için evcil hayvan konularını ele alan biri, şimdi başka bir yerde moda ve güzelliği ele alıyorsa, evcil hayvan hikayenizle ilgilenmeyebilir.

4. Çizim Tahtasına Geri Dönün

Bu en ideal seçenek olmasa da, bazen çizim tahtasına geri dönmek en iyisidir. Bunu yapmadan önce kendinize veya bir iş arkadaşınıza şu soruları sorun:

  1. Veriler kafa karıştırıcı mı?
  2. Grafikler verileri açıkça gösteriyor mu?
  3. Grafikler bir blog yazısı olmadan tek başına durabilir mi?
  4. Verilerim eski mi? Öyleyse, geri dönüp daha alakalı hale getirmek için son verileri bulabilir miyim?

Bir muhabirin kampanyanızı ilk kez gördüğünü unutmayın. Neye baktıklarını veya bunun amacının ne olduğunu anlayamazlarsa, mesaj başarısız olur ve haber alma şansınızı kaybedersiniz.

5. Zamanlamanızı Yeniden Düşünün

Bir adım geri atın ve kendinize, sunduğunuz şeyin şu anda haber döngüsüyle alakalı olup olmadığını sorun. Değilse, satış konuşmanızdan en fazla ilgiyi alabilmek için zamanlamanızı yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Örneğin, mezuniyet sezonundan çok uzakta bir mezuniyet kampanyası yürütüyorsanız, muhtemelen herhangi bir haber alamayacaksınız. Ancak, birkaç hafta veya ay boyunca sosyal yardımlara ara verirseniz, muhabirlerin makalenizi haber yapmakla ilgilenme olasılığı çok daha yüksektir.

Ek olarak, bazı konuların maksimum kapsam miktarını elde etmek için kısa aralıklarla sunulabilecekleri kısa pencereleri vardır. Tatil, etkinlik veya sezon fark etmeksizin bu pencereyi kaçırırsanız, toparlanmanız gerçekten zor olabilir. Bu nedenle, zamana duyarlı bir içerik parçası sunuyorsanız, etkinlikten veya tatilden önce agresif bir şekilde sunum yapmak için kendinize en az üç hafta verin.

Dijital halkla ilişkiler konusunda uzmanlaşmış en deneyimli pazarlamacılar bile ilk denemelerinde doğru anlamıyor. Bağlantı kurmanın ve medya kuruluşlarında yer almanın büyük bir kısmı sizin elinizde değil, bu nedenle kendiniz ve müşterileriniz için gerçekçi beklentiler belirlemeniz önemlidir. Ancak, işler planlandığı gibi gitmediğinde satış konuşmanızı yenilemek için yapabileceğiniz şeyler olduğunu unutmayın.

Tavsiye Edilen:  İşletmenizin Hızlı Markalaşması için En İyi 5 Yapay Zeka Sloganı Oluşturucu

Satış konuşmanız o kadar da mükemmel olmadığında hangi adımları atıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!