Satışları Artıracak 3 Olağanüstü Pazarlama Stratejisi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Satışları Artıracak 3 Olağanüstü Pazarlama Stratejisi

Satış stratejilerini ve pazarlama taktiklerini ısrarcı olmadan geliştirmenin yolları vardır, ancak kesinlikle arkanıza yaslanıp müşterilerin kapınıza gelmesini bekleyemezsiniz. Mümkün olduğu kadar çok sayıda hedef müşteriye ulaşıp onlarla bağlantı kurabilmeniz için satışları artırmaya yönelik en temel pazarlama planı bile açıkça tanımlanmalıdır.

Satış ve Pazarlamanın Nasıl Geliştirilebileceğine İlişkin 3 Örnek

Bu yazıda kanıtlanmış ticari pazarlama stratejileriyle satışları nasıl artırabileceğinizi tartışacağız.

1. Alıcı Kişiliğini Oluşturun

Alıcı kişileri, ideal hedef müşteriyi sanki gerçek bir kişiymiş gibi tanımlayan, yaş, cinsiyet ve gelir gibi temel bilgilerin ötesinde önemli özellikleri de içeren ayrıntılı profillerdir. Alıcı karakterleri genellikle iş rolleri, görevleri, alışveriş tercihleri, arzuları, engelleri ve daha fazlası gibi ayrıntıları içerir.

Hangi bilgilerin işletmeniz veya markanızla alakalı olduğuna karar vermek ve bunları, sorunlarını çözmek için çekmek istediğiniz farklı müşteri türlerine göre uyarlamak size kalmıştır.

Kârlı bir marka oluşturmakta zorlanıyor musunuz? Daha iyi bir marka oluşturmak için ücretsiz rehberimizi bugün indirin ve kendinizi büyük bir büyüme için konumlandırın!

Birkaç alıcı profili oluşturduktan sonra her kategori için kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturabilirsiniz. Belirli kişileri göz önünde bulundurarak kopyalar, açılış sayfaları, blog gönderileri ve hatta e-kitaplar oluşturabilirsiniz. Alıcı kişilikleri olmadan, empatik olmayan kopyanız dönüştürmeye çalıştığınız kişide yankı uyandırmayabilir. Satış söz konusu olduğunda, önceden hazırlık yapabilir ve potansiyel müşterinin hangi kategoriye girdiğine bağlı olarak senaryonuzu değiştirebilirsiniz.

Çalışanlarınızla beyin fırtınası yaparak, anketler göndererek, pazar araştırmalarını analiz ederek veya sosyal medyadan ve web sitenizden gelen raporları gözlemleyerek bir alıcı kişiliği oluşturun. Kişiliğinize en çok hangi kanallardan ulaşılacağını belirlediğinizde zamanınızı bunlara yatırım yapabilir ve daha az etkili platformlarda daha az zaman harcayabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Kusursuz Orijinallik için Turnitin AI Tespit Denetleyicisi Nasıl Kullanılır

Her bir alıcı kişiliğinin ihtiyaçlarını anladığınızda ve bunları zaman içinde izlemeye başladığınızda, pazarlama mesajınızı daha doğru bir şekilde uyarlayabilecek ve satışları artırabileceksiniz. 5 kişiden 3’ü Geçmişteki tercihlere veya satın alımlara dayalı seçenekler önerildiğinde satın alma olasılıkları daha yüksektir.

2. Düşünce Liderliği Oluşturun

Satışları artırmak için en iyi pazarlama stratejilerinden biri insanları eğitmektir. Bu, bilgili olduğunuzu ancak aynı zamanda müşterilerinizin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma konusunda istekli olduğunuzu gösterir. Onlara kaynak sağlamak, hedef kitlenize anında değer vermek anlamına gelir; bu da geri dönen kişilerin sayısını artırmak için güven ve iyi niyet oluşturur.

Yararlı kaynaklar arasında teknik incelemeler, e-kitaplar, blog gönderileri, vaka çalışmaları, video kılavuzları ve çok daha fazlası yer alır; olasılıklar sonsuzdur. Bunu çeşitli ve tutarlı tutmak (ve açıkça tanıtıcı olmamak), düşünceleri ve görüşleri inandırıcı ve güvenilir olan bir endüstri lideri olarak itibarınızı yavaş yavaş artıracaktır.

Potansiyel müşterilerinizi geliştirmek ve bunları satışa dönüştürmek için içeriğinizi web sitenizde, sosyal medyada ve e-posta kampanyalarınızda kullanılabilir hale getirin (pazarlamanın/satışın 7 dokunuşu hakkındaki blog gönderimize bir göz atın!) Konferanslarda, ticari fuarlarda veya konuşma toplantılarında , yeni kişilerinizi değerli kaynaklarınızı bulabilecekleri dijital mülklerinize yönlendirebilirsiniz. Zamanla bu, kaynak ve iletişim listeniz büyüdükçe hem B2C hem de B2B pazarlama stratejilerinin maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Başkaları tarafından oluşturulan değerli bilgileri basitçe paylaşmak da iyi bir stratejidir çünkü bu, yalnızca kendinizi her zaman tanıtmadığınızı ve sektördeki diğer kişilerle etkileşimde bulunmadığınızı gösterir. İç ve dış sektör bilgilerinin güçlü bir karışımını içeren bir sosyal medya takvimi oluşturmak, başlamanın harika bir yoludur.

Güçlü bir topluluğu şekillendirmek ve beslemek, özellikle küçük işletmeler için farkındalık oluşturmada yararlı bir stratejidir ve bu da bizi 3 numaralı stratejiye yönlendirir!

Tavsiye Edilen:  Kimlik Avı Saldırıları: Dolandırılmayı Nasıl Tespit Edebilir ve Önleyebilirsiniz?

3. Ağızdan Ağıza Pazarlama

Satışları artırmaya yönelik tüm pazarlama ipuçları arasında ağızdan ağıza pazarlama, mevcut en etkili ve kanıtlanmış pazarlama stratejilerinden biridir. Neilsen’e göre, İnsanların %92’si Diğer tüm pazarlama kampanyaları yerine arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelen tavsiyelere güvenin.

Ağızdan ağıza pazarlamanın avantajlarından yararlanmanın çeşitli yolları vardır; bunlardan en yaygın olanı yönlendirme pazarlaması ve en yenisi bağlı kuruluş ve etkileyici pazarlamadır.

McKinsey’e göre, yönlendirmeler tüm satın alma kararlarının %50’ye kadarını etkiler. Sadece bu da değil, yönlendirmeler ücretli reklamlara göre 2 kat daha fazla satış sağlıyor. Bu, insanların doğrudan işletmenin kendisinden ziyade diğer müşterilerin görüşlerine çok fazla önem verdiklerinin kanıtıdır.

İyi müşteri hizmetleri ve unutulmaz deneyimler, müşterilerin sizi organik olarak arkadaşlarına tavsiye etmelerine neden olsa da, bir tavsiye programı oluşturmak daha hızlı ve daha iyi sonuçlar verebilir. Müşterilerinizi, şirketiniz için işe yarayan farklı ödüllerle arkadaşlarını tavsiye etmeye nasıl teşvik etmek istediğiniz konusunda yaratıcı olabilirsiniz.

Bağlı kuruluş pazarlaması benzer şekilde çalışsa da, iki kişinin genellikle mevcut bir ilişkisi yoktur. Bir ünlü gibi genellikle “tek taraflıdır”. Büyük bir pazarlama bütçesi olmayan daha küçük bir işletme olsanız bile, mikro etkileyicilerle (100.000’den az hayran) haberi yaymak, geniş kitlelere sahip etkileyicileri işe almaktan daha uygun maliyetli bir çözüm olabilir.

Bazen sadece daha etkilidir – nokta. AdWeek ortalama olarak şunu buldu: nişan gerçekten düşüyor Bir hesabın ne kadar çok takipçisi varsa. Doğru olanı bulmak için zaman ayırırsanız, etkileyicilerden yararlanmak mükemmel sonuçlar verebilir.

Son olarak, mevcut müşterilerden yorum yazmalarını ve bunları çevrimiçi olarak yayınlamalarını isteyebilirsiniz. BrightLocal’a göre, Tüketicilerin %88’i kişisel tavsiyeler kadar çevrimiçi incelemelere de güvendiklerini söylüyorlar. İyi bir inceleme kataloğu topladığınızda, bu ağızdan ağza yol, müşteri kazanmanızda önemli bir rol oynayacaktır.

Tavsiye Edilen:  Sosyal Medya Kampanya Örnekleri: Şu Anda Çalabileceğiniz 13 Fikir | hikaye şefi

Satışları Artırmak İçin Daha İyi Pazarlama için WIX ile Çalışın

Tüm pazarlama eşit yaratılmamıştır. Teksas’a yaklaşık 40 yıl hizmet verdikten sonra WIX, Houston’ın en iyi pazarlama ajansları arasında yer alıyor.

Bugün uzmanlarımızdan biriyle ücretsiz danışmanlık randevusu alın işinizi birlikte büyütmek için uygun olup olmadığımızı belirlemek için!