Satışları Artırmak İçin Birden Fazla Shopify Mağazası Nasıl Kurulur ve Yönetilir

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Satışları Artırmak İçin Birden Fazla Shopify Mağazası Nasıl Kurulur ve Yönetilir

Shopify işletmenizi ölçeklendirmek erişiminizi ve büyümenizi katlanarak artırabilir.

Bu hedefe ulaşmak için birçok marka yeni pazarlara ve demografik özelliklere uyum sağlamak için ek mağazalar ekleyinancak bunu yapmak aynı zamanda yönetmeniz gereken satış temas noktalarının sayısını da artırır ve bu da zorlayıcı olabilir.

Başlamanıza yardımcı olmak için şunları ele alıyoruz: Markanızı etkili bir şekilde ölçeklendirmek için birden fazla Shopify mağazasını nasıl açabilirsiniz? ve ardından birden fazla Shopify mağazasını yönetmeyi kolaylaştıran bazı araçları tartışın.

#cta-visual-pb#Tüm mağazalarınızın parıldamasını sağlayınMükemmel vitrin oluşturmak ve kullanışlı şablonlarla önemli sayfaları tüm web sitelerinize sorunsuz bir şekilde kopyalamak için Shogun’u kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Neden birden fazla Shopify mağazası açmanız gerekiyor?

Birden fazla çevrimiçi mağaza açmak büyük bir girişimdir, bu nedenle satıcıların neden bu kadar uğraştığını merak ediyor olabilirsiniz.

Genişleme avantajlarının yanı sıra, birden fazla mağaza marka imajınızı koruyun Ve yeni ürün grupları ekle.

1. Farklı bir bölgeye genişlemek

Uluslararası alanda büyümek istiyorsanız bu pazarların tüm farklı zorluklarını, alışveriş alışkanlıklarını ve davranışlarını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Her ülke için ayrı bir Shopify mağazasının olması, web sitenizi ve tekliflerinizi ilgili hedef kitleleri için optimize edin.

Ayrıca, web sitelerini hedef pazarınızın ana dilinde barındırabilir, belirli bölgelere özgü teklifleri sergileyebilir ve ürün fiyatlarınızı müşterilerinizin yerel para biriminde görüntüleyebilirsiniz. Shopify Markets, yolun bir parçası olmanıza yardımcı olabilir ancak her vitrin için ayrı özelleştirmeye izin vermez.

Bölgesel mağazalar ayrıca sipariş karşılamayı basitleştirmeye yardımcı olarak, müşteriler için hızlı teslimat ve satıcılar için kolay lojistik sağlamak üzere envanteri ayrı konumlara ayırmanıza olanak tanır.

Örneğin, cüzdan şirketi The Ridge, ABD’deki müşterileri için ücretsiz gönderim ve iadeleri öne çıkarıyor.

Resim: Sırt

AB’deki müşterileri için uygun euro faturalandırma para birimiyle birlikte farklı bir banner sergiliyorlar.

Resim: Sırt

2. Yeni bir hedef kitleyi hedeflemek

Shopify mağazanızda çeşitli ürünler satıyorsanız birden fazla mağaza şunları yapmanıza olanak tanır: Müşteri segmentlerinizin her birine daha kişisel olarak hitap edin.

Müşteri tabanınızın tamamı aynı coğrafi konumu paylaşsa bile hedef kitlenizi diğer demografik kategorilere ayırmak isteyebilirsiniz.

Bu durumda, başka bir mağaza, yeni segmentiniz için ifadeleri (ve hatta bazen fiyatlandırmayı ve ürün stok durumunu) ayarlarken orijinal markanızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Örneğin hem erkek hem de kadın kıyafetleri satan bir giyim markası, her cinsiyet için ayrı mağazalar açabilir.

Haxtec dice (aşağıda resmedilmiştir) gibi markaların farklı bir pazarı hedeflemek amacıyla toptan satış için alternatif mağazalara sahip olması ortak bir stratejidir.

Markalar tüketicilere doğrudan satış yapmanın yanı sıra, satıcılara ve perakendecilere satış yapmaya yönelik bir web sitesi oluşturmayı da tercih edebilir.

Resim: Haxtec

Yukarıdaki resimde zar satıcısı Haxtec, zarlarını perakende web sitesinde sergiliyor.

Aşağıda, Haxtec’in daha büyük siparişler için kendi toptan satış web sitesi de bulunmaktadır.

Resim: Haxtec Toptan Satış

3. Bir outlet mağazasından veya diğer indirimlerden yararlanmak için

Belki de stoklardan kurtulmak için envanterinizin bir kısmında büyük bir indirim sunmak istiyorsunuz.

Web sitenizde çok fazla indirim göstermek, markanızın değerinin düşmesine ve her zaman indirimde olduğu algısının oluşmasına neden olabilir. Yüksek indirimleri sergilemek kötü alışveriş davranışlarını bile teşvik edebilir ve onları satın almadan önce istedikleri ürünün indirime girmesini beklemeye teşvik edebilir.

Bundan kaçınmak için, En büyük fırsatlarınızı ve indirimlerinizi gösteren bir outlet web sitesi oluşturun.

Aralarında Tommy Hilfiger, J.Crew ve Reebok’un da bulunduğu çok sayıda ünlü giyim ve ayakkabı markasının outlet mağazaları bulunuyor.

Nordstrom gibi perakendeciler de hedef kitlelerinin fiyat bilincine sahip kesimlerine hitap etmek için satış noktalarından yararlanıyor.

Bu yaklaşımı benimseyen Klean Kanteen, Birleşik Krallık’taki izleyicileri için ilgili web sitelerinin menüsünde vurgulanan öğrenci indirimleri sunuyor.

Resim: Klean Kanteen

Ancak diğer bölgesel web siteleri, teklifin ayrıcalığını vurgulayarak öğrenci indiriminden bahsetmiyor.

Resim: Klean Kanteen

4. Ayrı ürün gruplarını satmak

Bazı tüccarlar istiyor yan ürün hatları veya ikincil bir marka tasarlayın aynı şirket çatısı altında.

Bu, normal tüketici tabanınızın dışındaki bir kitleye hitap eden bir ürünü piyasaya sürerken yararlı olabilir.

Örneğin, lüks bir markanız olabilir, ardından daha makul fiyatlı diğer giriş seviyesi ürünlerle birlikte ikincil bir markayı piyasaya sürebilirsiniz.

Birden fazla mağaza çalıştırmanın zorlukları

Birden fazla Shopify mağazası çalıştırmanın birçok avantajı olsa da operasyonlarınıza daha fazla karmaşıklık da getirir.

Ayrı sipariş akışları

Birden fazla mağazayla, diğer satış kanallarından siparişler alırsınız; burada envanteri izlemeniz ve mevcut stoktan haberdar olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Bunlara ek olarak, Her web sitesinden gelen siparişlerin ayrı ayrı işlenmesi gerekir. Siparişin yerine getirilmesi ve iade işlemleri söz konusu olduğunda bu durum son derece karmaşık hale gelebilir.‍

Daha gelişmiş destek

Politikalarınız büyük olasılıkla farklı pazarlara ve hedef kitlelere göre değişiklik gösterecektir.

Örneğin, ana mağazanız için maksimum satın alma limitiniz 10 ürün olabilir, ancak toptan mağazanız için minimum satın alma tutarı 100 olabilir.

Bu varyasyonlar, destek ekiplerinizin şunları yapabilmesini gerektirecektir: Sorgunun nereden geldiğini belirleyin ve farkları öğrenin bu müşterilerde/hesaplarda.

Hatta biri toptan satış için, diğeri DTC için olmak üzere ayrı bir destek ekibinin eğitilmesini bile gerektirebilir. Ayrıca, başka bir dilde bir site açıyorsanız o dili konuşan bir ekip kurmanız gerekeceğini de belirtmeden geçemeyeceğiz.

Katalog öğeleri ekleme ve güncelleme

Yalnızca birkaç ürün satıyorsanız ürün kataloğunuzu yönetmek zor değildir.

Ancak düzenli olarak yeni ilanlar eklerseniz (örneğin, aylık veya üç aylık aralıklarla), birden fazla mağazada bu durum zorlayıcı hale gelebilir.

Ayrıca şunları yapmanız gerekecek: güncelleme tüm ürünleriniz ve bilgileriniz her yerde.

Örneğin, bir mağazanın fiyatını değiştirmeyi unutursanız, çok düşük satış yaparak kâr kaybetme veya çok yüksek satış yapıp dönüşümleri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Tavsiye Edilen:  Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin Açılış Sayfası Tasarımı

Karmaşık envanter yönetimi

Belki de birden fazla mağazası olan çoğu işletmenin karşılaştığı en büyük sorun, Tüm satış noktalarında envanteri doğru ve etkili bir şekilde yönetmek.

Bu, özellikle envanterlerinin çeşitli depolarda ve üçüncü taraf lojistik sağlayıcılarda saklanması durumunda geçerlidir.

Sistemler entegrasyonu

Daha fazla mağaza demek dahil edilecek daha fazla hareketli parça.

Kullandığınız diğer sistemleri (ERP veya POS gibi) entegre etmek, eklediğiniz her yeni mağazayla birlikte giderek zorlaşabilir.

#cta-visual-pb#Tüm mağazalarınızı mükemmelliğe uyarlamak için Shogun’u kullanınShogun Sayfa Oluşturucu, Shopify ile sorunsuz bir şekilde entegre olur, böylece tüccarlar birden fazla vitrin tasarlayabilir ve optimize edebilir.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Birden fazla Shopify mağazası nasıl oluşturulur?

Birden fazla Shopify mağazası açmak çoğu kişinin düşündüğünden daha az karmaşıktır. Her Shopify planı için süreci hızlı bir şekilde detaylandıracağız.

Düzenli Shopify planlarıyla birden fazla mağaza oluşturma

Shopify’ın standart fiyatlandırma planları Temel, Shopify ve Gelişmiş’i içerir.

Bu planlardaki her yeni mağazanın kendi hesabı olması gerekir; dolayısıyla her biri için kayıt işlemini tamamlayın.

Resim: Shopify

Sıkıcı görünebilir ama bir Shopify çalışanına göreile bu yeni hesapları ve mağazaları tek bir e-posta adresi altında kaydedebilirsiniz.

Ayrıca aracılığıyla bunlar arasında gezinebilirsiniz. mağaza değiştirici Shopify yöneticinizde.

Shopify Plus ile birden fazla mağaza oluşturma

Shopify Plus planıyla Shopify genişletme mağazalarını eklemek çok daha kolaydır.

Bir tane yapabilirsin Shopify kuruluş yöneticisi aracılığıylaPlus planına özeldir. Aşağıda bunun için adımlar bulunmaktadır.

1. Adım: Temel bilgilerle başlayın

Mağazanızın temel bilgilerini ve URL’sini ayarlayın:

 1. Shopify kuruluş yöneticisine gidin
 2. Seçme Mağazalar
 3. Tıklamak Mağaza oluştur
 4. Mağazanın amacını seçin Mağaza türü
 5. Bir ad ve URL girin Mağaza ayrıntıları

Seçtiğiniz URL’nin değiştirilemeyeceğini unutmayın; bu nedenle devam etmeden önce URL’yi üç kez kontrol edin.

2. Adım: Uygulamalarınızı seçin

Bu adım isteğe bağlıdır ancak yeni mağazanıza önceden yüklenecek uygulamaları seçebilirsiniz. Daha sonra birden fazla Shopify mağazasını işletmek için harika olan bazı spesifik mağazaları tartışacağız.

3. Adım: Temalarınızı içe aktarın

Bu adımı tamamlamak için şu talimatları izleyin:

 1. Git Temalar
 2. Seçme Temaları içe aktar
 3. İstediğiniz temaları seçin
 4. İsteğe bağlı: Şunlardan bir tema seçin: Yeni mağazanızda yayınlanacak bir tema seçin liste
 5. İsteğe bağlı: Seçimi kaldır Bu mağazadaki tüm dosyaları içe aktar dosyaları içe aktarmak istemiyorsanız
 6. Tıklamak Tamamlamak

4. Adım: Personelinizi içe aktarın

Daha sonra aşağıdakileri yapın:

 1. Şu yöne rotayı ayarla Kullanıcılar
 2. Seçme Kullanıcıları içe aktar
 3. İstediğiniz personeli seçin
 4. Tıklamak Tamamlamak

5. Adım: Mağazanızı oluşturun

Geriye sadece tıklamak kalıyor Mağaza Oluştur. Artık yeni mağazanızda oturum açabilir, gerekli ayrıntıları ekleyebilir ve uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Birden fazla Shopify mağazasını yönetmeye yönelik en iyi uygulamalar

Birden fazla Shopify mağazası, lojistik ve yönetimi daha zorlu hale getirebilir ancak iyi uygulandığında pek çok ödülle birlikte gelir.

Birden fazla mağazaya sahip olmanın markanız için anlamlı olması durumunda önerdiğimiz birkaç en iyi uygulamayı burada bulabilirsiniz.

Her mağazayı optimize edin

İster yeni coğrafyalara, ister farklı demografik yapılara, ister başka bir yeni pazara açılmaya çalışıyor olun, farklı mağazalarınızı bu kitleye göre uyarlamak için optimize etmeniz gerekecektir.

Her şey öne çıkan öğelerinize ve tekliflerinize ilişkin web sitesi içeriği, hedef kitlenize göre uyarlanmalıdır.

Neyin işe yaradığını öğrenmek için farklı teklifleri test ederek hangisinin en fazla tıklamayı aldığını görebilirsiniz.

Veya o bölgelerdeki tüketicilerin satın alma alışkanlıklarını öğrenmek için konuma özel anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz.

Hedef kitleniz çok çeşitliyse web sitenizin tasarımlarında ince ayar yapmayı düşünün ve ek mağazalarınızda belirli SEO içeriklerini seçin.

Örneğin Ridge’in hizmet verdiği her ülke için farklı alan adları vardır. İşte Kanada web sitelerine hızlı bir bakış.

Resim: Ridge CA

Aşağıda İngiltere’deki mağazalarını ziyaret ettiğinizde gördükleriniz yer almaktadır.

Resim: Ridge Birleşik Krallık

Her iki site de ziyaretçilere farklı cüzdan seçenekleri sunuyor ve para birimleri kendi coğrafyalarına göre ayarlanıyor.

Profesyonel ipucu: Ridge Shogun’u kullanıyor Her bölgesel web sitesinin en son güncellemelere sahip olmasını sağlamak için çeşitli web siteleri arasında içerik senkronize edin.

Ayrıca bölgeleri değiştirmeye yönelik bir widget (sayfanın sağ tarafında görünür) uygun bayrağı görüntüler.

Ridge web siteleri de bölgeye özgü URL’ler kullanır: Kanada sitesi “ridgewallet.ca”yı kullanırken Birleşik Krallık sitesi “ridgewallet.co.uk”yi kullanır.

Envanter güncellemelerini gerçek zamanlı olarak alın

Envanterinizi birden fazla mağazada doğru bir şekilde yönetmek için şunları göz önünde bulundurun: gerçek zamanlı envanter güncellemelerinin uygulanması.

Bu, ürünler satın alındıkça, yenilendikçe ve iade edildikçe envanter seviyelerinizin neredeyse anında değiştiğini görmeniz gerektiği anlamına gelir.

Gerçek zamanlı envanter güncellemeleri, sorunsuz teslimat ve lojistiği kolaylaştırmaya, fazla satışı önlemeye ve alıcı deneyiminizi korumaya yardımcı olur.

Merkezi sipariş yönetimine yatırım yapın

Birden fazla depo veya birden fazla 3PL ile çalışıyorsanız, Siparişleri ve envanteri tüm satış kanalları ve sipariş karşılama ortakları arasında senkronize edebilen merkezi bir merkeze yatırım yapın.

Mağazalarınızdan gelen tüm siparişleri yerine getirmek ve takip etmek zahmetli bir iştir, ancak merkezi bir sipariş yönetimi sistemi bu yükün hafifletilmesine yardımcı olabilir.

İdeal sipariş yönetimi sisteminizi ararken aşağıdaki özelliklere sahip olduğundan emin olmalısınız:

 • Düzenli aralıklarla envanter senkronizasyonu
 • Envanteri farklı mağazalara ve satış kanallarına dağıtmaya yönelik otomasyon kuralları
 • Sipariş toplama ve yerine getirme düğümlerine dağıtım
 • Bir veya daha fazla düğümden siparişin yerine getirilmesi ve ana kaynağa senkronizasyon

Doğru PIM sistemini seçin

Birden fazla Shopify mağazası aynı zamanda ürün bilgilerinin farklı şekilde yapılandırılabileceği ve hepsini yönetmenin çok zor ve zaman alıcı olabileceği anlamına da gelir.

Ayrıca bu durum düzensiz ve hatalı veri riskini artırır.

Ürün bilgi yönetimi sistemi (PIM), ürün verilerinizi merkezileştirerek bu sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Tavsiye Edilen:  Sosyal medyanın blog tanıtımına etkisi

Bu da şunları yapmanızı sağlar Bu verileri tüm mağazalarınızda standartlaştırın, temizleyin ve güncel tutun.

Bir PIM sistemi, işletmenizin yönettiği bilgileri izler ve bunları etkili bir şekilde kanallarınıza dağıtır, böylece gerçek zamanlı olarak güncellenen birleşik bilgiler elde edilir.

Müşteri desteğinizi merkezileştirin

Birden fazla mağazadaki müşteri destek bildirimlerini takip etmek çok fazla hokkabazlık gerektirir.

Bu, özellikle uluslararası satış yapmak için müşteri desteğinizi yerelleştirmeniz gerekiyorsa geçerlidir.

Tüm farklı web sitelerinizde çalışan bir müşteri destek sistemine sahip olmak, ekibinizin düzenli kalmasına yardımcı olur ve destek bildirimlerinin gözden kaçmasını önler.

Uyumlu bir sistemle müşteri destek ekibinizdeki karışıklığı önlersiniz, bu da alışveriş yapanların deneyimlerini iyileştirir ve dolayısıyla müşteriyi elde tutmayı artırabilir.

Birden fazla Shopify mağazasının işletilmesine yardımcı olacak uygulamalar

Birden fazla Shopify mağazasını kendi başınıza yönetebilseniz de teknoloji bunu kolaylaştırır.

Bu bölümde Shopify App Store’da sizin için çoklu mağaza yönetiminin ağır yükünü üstlenebilecek bazı uygulamaları listeledik.

Yardım Merkezi

4,7 yıldız 5 üzerinden (1.286 inceleme)

HelpCenter, hepsi bir arada bir müşteri destek çözümüdür. Mağazalarınızdaki müşteri deneyimlerini geliştiren kullanıcı dostu özellikler sunar.

Bununla şunları yapabilirsiniz:

 • Bilgilendirici ve sezgisel SSS sayfaları oluşturun
 • Müşterilerin canlı sohbet, chatbot ve iletişim formu aracılığıyla size kolayca ulaşmasını sağlayın
 • E-posta, sohbet ve daha fazlası gibi kanallardan gelen destek taleplerini yöneten bir yardım masası başlatın
 • Shopify siparişlerine ve müşteri geçmişine erişme
 • Her öğeyle ilgili ürün sayfası sekmeleri tasarlayın

Fiyat:

 • SSS + Sekmeler: 3,99$/ay
 • Yardım Masası: 10,99$/ay
 • Profesyonel: 15,99$/ay
 • Yedi günlük ücretsiz deneme

Gorgias

4,4 yıldız 5 üzerinden (537 inceleme)

Gorgias, e-posta, canlı sohbet, telefon, SMS, sosyal medya ve daha fazlasını içeren çeşitli kanallardan gelen endişeleri yöneten birleşik bir müşteri destek platformu sunmaktadır.

Mağazalarınızın geri gelmelerini sağlamak için müşteri deneyimini iyileştirir.

Temsilcilerin alışveriş yapanları gerçek zamanlı olarak desteklemesine olanak tanırken, tekrarlanan sorunları azaltmak için self servis ve otomasyonun bir karışımını sunarak zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmenizi sağlar.

Gorgias ayrıca merkezi müşteri hizmetleri sağlamak için çok sayıda uygulamayla da entegre olabiliyor.

Fiyat:

 • Başlangıç: 10$/ay
 • Temel: 60$/ay
 • Profesyonel: 360$/ay
 • Gelişmiş: 900$/ay
 • Yedi günlük ücretsiz deneme

Shogun Sayfa Oluşturucu

4,8 yıldız 5 üzerinden (2.966 inceleme)

Shogun Sayfa Oluşturucu, popüler bir açılış sayfası oluşturucudur. satıcıların mağaza sayfalarını tasarlaması, oluşturması ve optimize etmesi kolaydır.

Birden fazla Shopify mağazasının işletilmesine yardımcı olmak amacıyla Shogun, kaç site açmak isterlerse istesinler sayfalarını kolayca çoğaltabilmeleri için satıcıların şablonlar oluşturmasına olanak tanır.

Gelişmiş plan, markaların içeriği mağazalar arasında senkronize etmesine olanak tanır, böylece çok mağazalı mağaza tasarımı büyük ölçüde basitleştirilir ve markaların tekrarlayan işler olmadan işlerini ölçeklendirmeye devam etmelerine olanak tanır.

Uygulama, video, atlı karıncalar, formlar, sekmeler ve daha fazlasını içeren çok sayıda dönüştürme öğesi sağlar.

Fiyat:

 • Özgür: Ücretsiz (sürükle ve bırak Sayfa Oluşturucuyu içerir)
 • İnşa etmek: 39$/ay
 • Ölçüm: 149$/ay
 • Gelişmiş: 499 $/ay (yıllık fiyatlandırma için iletişime geçin)

#cta-visual-pb#Tamamen markalı vitrinler sağlamak için şablonlar oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile önemli sayfaları farklı Shopify mağazalarında çoğaltın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Uzmanı Rapor Et

5 yıldız 5 üzerinden (1.126 inceleme)

Report Pundit, mağazalarınız genelinde önemli metrikleri izlemeye yönelik kapsamlı bir raporlama uygulamasıdır. Aşağıdakilerin ayrıntılı dökümlerini görebilirsiniz:

 • Lokasyona, ürün türüne, satıcıya ve diğer ölçümlere göre satışlar
 • Envanter akışı
 • Ülkeye veya eyalete göre vergiler
 • Ödemeler
 • Tamamlama Durumu
 • Ve dahası

Uygulama, ihtiyaçlarınıza uygun hem basit hem de karmaşık raporlar oluşturma ve otomatikleştirme ve stratejilerinizi işletmenizin performansına göre ayarlama esnekliğine sahiptir.

Ayrıca yönetimi büyük ölçüde kolaylaştıran merkezi bir veri kaynağına da sahip olursunuz.

Fiyat:

 • Ücretsiz Plan: Özgür
 • Temel Shopify: 9$/ay
 • Shopify: 19$/ay
 • Gelişmiş: 35$/ay
 • 14 günlük ücretsiz deneme

Vela

4,5 yıldız 5 üzerinden (359 inceleme)

Vela, ürün açıklamalarınız, fotoğraflarınız ve daha fazlası gibi mağazalarınızın içeriğini tek bir yerden yönetmenizi sağlar.

Ayrıca ürün listelemelerinizi çeşitler ve fiyat gibi ilgili ayrıntılarla birlikte toplu olarak düzenleyebilirsiniz.

Genel olarak Vela, yönetimi çok daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor.

Fiyat:

 • Hafif: 5$/ay
 • Profesyonel: 10$/ay
 • Yedi günlük ücretsiz deneme

Senkronizasyon

4,7 yıldız 5 üzerinden (162 inceleme)

Syncio, birden fazla Shopify mağazasından envanteri, ürün özelliklerini ve sipariş bilgilerini gerçek zamanlı olarak senkronize edebilir.

Verileri tek bir yerde doğru ve güncel tutma yeteneği, yönetimi büyük ölçüde basitleştirir.

Aynı zamanda çok fazla zaman tasarrufu sağlar, böylece çok mağazalı işletmenizin büyüme gibi diğer yönlerine odaklanabilirsiniz.

Fiyat:

 • Başlangıç: 19$/ay
 • Çekiş: 29$/ay
 • Büyüme: 39$/ay
 • Profesyonel: 69$/ay
 • 14 günlük ücretsiz deneme

Dillendir

4,7 yıldız 5 üzerinden (1.382 inceleme)

Langify, mağazalarınızı birden çok dile çevirmek için kullanılan kullanıcı dostu bir uygulamadır.

Alışveriş yapanların ana dillerinde satış yapmak daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar; bu da mağazalarınızın trafiğini artırabilir ve SEO’yu geliştirebilir.

Uygulama, otomatik olarak yapabileceği basit bir çeviri işlemine sahiptir. Bu, dünya çapında satış yapmanıza yardımcı olacak harika bir varlıktır.

Fiyat:

 • Temel: 17,50$/ay
 • İsteğe Bağlı Otomatik Çeviri Kelimeleri:
  • 10.000 – 4,99$
  • 20.000 – 8,99$
  • 50.000 – 19,90$
 • Yedi günlük ücretsiz deneme

Matrisleştirme

4,9 yıldız 5 üzerinden (297 inceleme)

Matrixify, aşağıdakiler için verileri toplu olarak içe aktarmanıza, dışa aktarmanıza, güncellemenize ve taşımanıza olanak tanır:

 • Ürünler
 • Müşteriler
 • Koleksiyonlar
 • Emirler
 • Sayfaları saklayın
 • Ve dahası

Bununla birlikte, herhangi bir kaynağınızdan mağazanıza veri besleyebileceğiniz gibi, diğer kaynaklarınıza da aktarabilirsiniz.

Matrixify size zaman kazandırır ve tüm mağazalarınızdaki verileri doğru bir şekilde güncelleyerek veri yönetimini önemli ölçüde basitleştirir.

Fiyat:

 • Demo: Özgür
 • Temel: 20$/ay
 • Büyük: 50$/ay
 • Girişim: 200$/ay

Katana

4,9 yıldız 5 üzerinden (134 inceleme)

Katana, işletmelerin envanterlerini ve üretimlerini gerçek zamanlı olarak izlemelerine olanak tanıyan bir üretim ERP’sidir. Bu görsel platform:

 • Envanteri birden fazla Shopify mağazası arasında senkronize eder
 • Görsel üretim yönetimi sunar
 • Çeşitli kanallardaki siparişleri yönetmenize olanak tanır
 • Hammaddelerin kullanılabilirliğini görüntüler
 • Uçtan uca izlenebilirlik sağlar
Tavsiye Edilen:  Güçlü Bir İş Modeli ile İş Kurmanın Faydaları

Katana ile üretim işletmeleri, operasyonlarının birçok yönünü tek bir yerden sorunsuz bir şekilde denetleyebilir.

Fiyat:

 • Gerekli: 129$/ay
 • Gelişmiş: 349$/ay
 • Profesyonel: 799$/ay
 • 14 günlük ücretsiz deneme

Yedeklemeleri Geri Sar

4,8 yıldız 5 üzerinden (921 inceleme)

Geri Sarma Yedeklemeleri, Shopify mağazalarınızın güvenli, otomatik yedeklemelerini gerçekleştirir ve istenmeyen değişiklikleri geri almanıza olanak tanır.

İçinizin rahat olması için tüm verilerinizin güvende olmasını ve her an geri alınabilir olmasını sağlar.

Uygulama, birden fazla mağazası olanlar için büyük bir avantaj olan manuel yedekleme ihtiyacını ortadan kaldırarak zamandan tasarruf sağlıyor.

Aşağıdakiler dahil, mağazanıza bağlı her tür veriyi yedekleyebilir:

 • Ürünler ve görselleri
 • Müşteriler ve envanter
 • Siparişler ve koleksiyonlar
 • Sayfalar ve bloglar
 • Konumlar ve nakliye bölgeleri
 • Ve çok daha fazlası

Geri Sarma Yedeklemeleri ayrıca verilerinizi şifreler ve bunları tek tek öğe veya grup bazında birkaç dakika içinde geri yüklemenize olanak tanır.

Fiyat:

 • Profesyonel: 39$/ay
 • Artı: 99$/ay
 • Girişim: 299$/ay
 • Yedi günlük ücretsiz deneme

Aşamayı Geri Sar

3,8 yıldız 5 üzerinden (92 inceleme)

Rewind Staging ile Shopify satıcıları, aşağıdaki gibi yeni özellikleri özgürce denemek için mağazalarının bir test kopyasını oluşturabilir:

 • Uygulamalar
 • Özel temalar
 • Sayfalar
 • Bloglar
 • Ve dahası

Birden fazla mağazası olan satıcılar için son derece faydalıdır; çünkü her biri için hazırlık kopyaları oluşturabilir ve ardından yayına geçmeden önce istedikleri değişiklikleri test edebilirler.

Rewind Staging’in ne kadar kopyalayabileceğiniz konusunda herhangi bir kısıtlaması yoktur ve mağazalarınızı otomatik olarak senkronize tutarak, bunu manuel olarak yapmak için gereken zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlar.

Fiyat:

 • Sınırsız: 99$/ay
 • Ek mağaza başına 29 ABD doları (Birden fazla test mağazası kuranlar için)
 • Yedi günlük ücretsiz deneme

Shopify çoklu mağaza SSS’leri

Bu kılavuzu tamamlamak için burada bazı olası kalan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bir hesapla kaç tane Shopify mağazasına sahip olabilirim?

Her Shopify mağazası için farklı bir e-postaya ihtiyacım var mı?

Hayır. Farklı Shopify hesapları oluşturmak ve bu hesaplar altında yeni mağazalar kaydetmek için aynı e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Shopify’da ikiden fazla hesaba sahip olabilir miyim?

İki Shopify mağazasına sahip olmanın maliyeti nedir?

Shopify Plus ile ana mağazanız da dahil olmak üzere 10’a kadar mağaza açabilirsiniz.
Hepsi 2.000 dolardan başlayan platform ücretinizin bir parçası. Bu limiti aşan her mağaza için 250$ ödemeniz gerekecek.

Ancak normal Shopify kullanıcıları için her yeni mağazanın maliyeti, kendisi için seçtiğiniz plana bağlı olacaktır:

Temel: 39$/ay
Shopify: 105$/ay
Gelişmiş: 399$/ay

Ana mağazanızın Gelişmiş plan kullandığını ve Temel planı kullanan ikinci bir mağaza oluşturmak istediğinizi varsayalım.

Her iki mağaza için maliyetiniz ayda 438 dolar olacaktır.

Shopify mağazaları arasında nasıl geçiş yaparım?

Mağaza değiştiriciyi kullanarak Shopify mağazaları arasında kolayca gezinebilirsiniz.
Aynı e-posta altında hesaplara sahip Shopify mağazalarını içerir. Shopify Plus kullanıcıları için, Shopify sözleşmelerine göre işletmeye göre gruplandırılırlar.

Tek bir LLC altında birden fazla Shopify mağazam olabilir mi?

Bir işletme altında birden fazla mağazaya sahip olup olamayacağınızı belirten somut bir kaynak yok ancak bir Shopify iş ortağı diyor ki bunu yapmanızı engelleyen herhangi bir kısıtlama duyulmamıştır.

Shopify’da kaç alan adına sahip olabilirim?

Markanızı yeni boyutlara taşımak için birden fazla Shopify mağazasını yönetin ve optimize edin

Birden fazla Shopify mağazası oluşturmak, markanızı ölçeklendirmenin güçlü bir yoludur. İlk bakışta karmaşık görünebilir, ancak adımları öğrendikten sonra kolaydır.

Bu mağazaları yönetmek zor olabilir ancak en iyi uygulamaları takip etmek ve uygun uygulamaları uygulamak, bunların üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

Ne hakkında konuştuğumuzu hatırlayın; süreç sorunsuz ilerlemeli ve size kötü yönetimin baş ağrısından ziyade çabalarınızın meyvelerini bırakmalıdır.

#cta-visual-pb#Tüm mağazalarınızın parıldamasını sağlayınMükemmel vitrin oluşturmak ve kullanışlı şablonlarla önemli sayfaları tüm web sitelerinize sorunsuz bir şekilde kopyalamak için Shogun’u kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Table of Contents