Satışları Artırmak İçin Shopify Mağazanızda 2 Günde Kargo Nasıl Sunulur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Satışları Artırmak İçin Shopify Mağazanızda 2 Günde Kargo Nasıl Sunulur?

Hızlı kargo, özellikle çevrimiçi bir pazar yeri yerine doğrudan Shopify mağazanızdan satın almayı tercih eden tüketiciler için önemlidir.

Neredeyse alışveriş yapanların üçte biri Daha iyi nakliye seçeneklerine sahip oldukları için bir perakendeciyi diğerine tercih edecekler ve %79 Çevrimiçi satın alırken ücretsiz 2 günlük teslimatın önemli olduğunu düşünün. Oldukça ilgi çekici istatistikler!

Hızlı sevkiyat, güven, güven, kolaylık, değer ve daha pek çok faydayı beraberinde getirir.

Güçlü bir marka oluşturmak için müşteri deneyimi çok önemlidir; alışveriş yapanları satın almaya teşvik eden benzersiz bir vitrin hazırlamaktan, geri gelmelerini sağlayacak şekilde hızlı teslimat yapmaya kadar.

Shopify mağazanızda 2 günde gönderim olanağı sunmak çevrimiçi başarı için çok önemlidir; ancak Amazon’un ışık hızındaki hızına nasıl yetişebilirsiniz ve daha da önemlisi bunu nasıl karşılayabilirsiniz?

Bu makalede, Shopify mağazanızın bütçenizi zorlamadan dönüşümleri artırmak için nasıl 2 günlük gönderim sunabileceğine bakacağız.

Öncelikle 2 günlük kargodan bahsederken gerçekte ne anlama geldiğinden bahsedelim. Müşteriye basit görünse de, bunu sizin tarafınızda gerçekleştirecek lojistik biraz daha karmaşıktır.

2 günde kargo ne anlama geliyor?

İki günlük gönderim, bir kişinin sipariş vermesi ile bu siparişi alması arasındaki sürenin 2 gün veya daha az olduğu bir sipariş karşılama standardıdır.

Mağazanızın saatin ne zaman başlayacağına ve “günün” ne olduğuna ilişkin beklentiyi nasıl ilettiğine bağlı olarak burada bir miktar esneklik olabilir.

Dahili süreçlerinize ve son sipariş zamanlarınıza bağlı olarak bu, bir müşterinin web sitenizden sipariş vermesinden itibaren iki takvim günü veya iki iş günü olabilir.

Örneğin, sipariş kesme saati öğleden sonra 14.00 olan bir mağaza, Pazartesi sabahı (öğleden sonra 14.00’den önce) alınan bir siparişi ertesi Çarşamba günü ve Pazartesi akşamı (öğleden sonra 14.00’den sonra) alınan bir siparişi de ertesi Perşembe günü teslim edecektir.

Tavsiye Edilen:  Plastik Cerrahi Dijital Pazarlama - Klinik Tanıtımı İçin 9 Fikir

Sonuçta saatin işlemeye başlaması size kalmış.

Ne kadar hızlı başlarsa Shopify mağazanız o kadar rekabetçi olur ve müşterilerinizin satın alma sonrası deneyimi de o kadar olağanüstü hale gelir.

2 günlük teslimat nasıl çalışır?

Siparişlerin iki günde teslim edilmesi, kolay ve verimli bir sipariş karşılama süreci gerektirir.

İşte her şeyin nasıl çalıştığına dair üst düzey bir genel bakış:

1) İki günlük gönderim, gönderim seçeneği olarak tanıtılıyor

Öncelikle web sitenizde, ürün sayfalarınızda ve/veya ödeme sayfanızda 2 günlük gönderimin reklamını yaparsınız ve müşteri sipariş verirken bu seçeneği seçer.

Mağaza sayfalarınızı özelleştirmek (örneğin Sayfa Oluşturucu ile), bu önemli ve ilgi çekici bilgileri mağazanızda ihtiyaç duyduğunuz her yere yerleştirmenize olanak tanıyarak daha fazla satış elde etmenize yardımcı olur.

Kullanılan teknolojiye bağlı olarak tüm müşterilere veya yalnızca belirli konumlara 2 günde gönderim olanağı sunabilirsiniz.

Örneğin: Huggaroo, müşterinin posta koduna bağlı olarak 2 günlük ücretsiz gönderim olanağı sunar. Müşterilere 2 günlük teslimat için sipariş vermek için tam olarak ne kadar sürelerinin kaldığını söyleyen düzgün bir geri sayım widget’ı bile var.

Kaynak: Deliverr

2. Sipariş verilir ve doğru depoya ve departmana yönlendirilir

Bir müşteri Shopify mağazanızda sipariş verir ve 2 günlük gönderim seçeneğini seçer.

Bir sipariş yönetimi sistemi kullanıyorsanız sipariş otomatik olarak gerçek zamanlı olarak kaydedilir ve yapılandırmanıza göre yönlendirilir.

Öncelikli sipariş ortağınıza veya mevcut stoğu bulunan belirli bir depoya gidebilir.

Örneğin: 2 günlük gönderimi daha verimli hale getirmek için Deliverr, geçmiş sipariş verilerine dayanarak envanteri stratejik olarak tahmin edilen talebe mümkün olduğunca yakın yerleştirir. Bu, satıcılarımızın stokları ile alıcıları arasındaki mesafeyi kısaltarak teslimat sürelerini hızlandırır.

3. Sipariş alınır ve sevkıyat için paketlenir

Depo ekibiniz siparişi uygun paketleme kullanarak alır ve paketler.

Daha sonra sipariş ayrıntılarından otomatik olarak bir kargo etiketi oluşturulur ve kargo şirketi tarafından alınmaya hazır olacak şekilde pakete eklenir.

4. Sipariş nakliye firması tarafından teslim alınır

Gönderim şirketiniz teslimatlarınızı alır (veya siz onları yerel bir sınıflandırma ofisine teslim edersiniz) ve gönderim yolculuğu başlar.

Kalan süreye ve gidilecek mesafeye bağlı olarak yolculuk, gece nakliyesini, hava nakliyesini veya kara nakliyesini içerebilir.

5. Müşterilerin aldığı siparişler

Müşteri, siparişini verdikten sonraki iki gün içinde alır; perde arkasında yapılan sıkı çalışma konusunda ise hiç de akıllıca değil.

Gördüğünüz gibi, iki günlük kargo süreci size hata için çok az zaman bırakıyor.

Bu nedenle verimlilik, envanter dağıtımı ve hızlı sevkiyat hizmetleri, sahip olduğunuz süreyi en üst düzeye çıkarmak ve siparişlerin her zaman zamanında ulaşmasını sağlamak için çok önemlidir.

#cta-visual-pb#Sayfa Oluşturucu ile mağazanızı bugün özelleştirinHikayenizi gerçekten anlatan güçlü, optimize edilmiş bir çevrimiçi mağaza oluşturarak müşterilerinize mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini sunun.Şimdi ücretsiz başlayın

2 günlük teslimat neden bu kadar önemli?

2 günlük gönderimin Amazon Prime ve Walmart TwoDay gibi hızlı gönderim programlarına ayrıldığı ve Shopify satıcılarının endüstri standardındaki 3-5 günlük gönderim süresine göre gönderim yapabilecekleri yaygın bir yanılgıdır.

Shopify mağazanızda 2 günde gönderim sunma zorunluluğu olmasa da bunu yapmanın birçok ticari faydası vardır.

1. Çevrimiçi pazar yerlerinin hızlarına ulaşın

Çevrimiçi pazaryerleriyle rekabet etmek ve müşterileri çekmek için Amazon, Walmart ve eBay’in gönderim hızlarına uymanız gerekir; bu da gönderimin iki gün veya daha kısa sürede yapılması anlamına gelir.

Bu, doğrudan satış yapmanıza, pazar yeri ücretlerinden kaçınmanıza ve çevrimiçi pazar yerlerinden bağımsız bir marka geliştirmenize olanak tanır.

Kaynak: Teslimatçı

2. Görünürlüğü artırın

E-ticaret web sitenizin müşteriler tarafından görülmesini sağlamak, Shopify mağazanızı oluştururken en zor ama en önemli görevlerden biridir.

İki günlük teslimat aşağıdakiler yoluyla görünürlüğü artırır:

 • SEO: “Kahve çekirdekleri hızlı teslimat” veya “ertesi gün teslimat şampuanı” gibi hızlı teslimatla ilgili anahtar kelimeleri hedeflemek.
 • Google Alışveriş reklamları: Google Alışveriş reklamlarınıza hızlı kargo etiketleri ekleyerek onları diğer reklamlardan öne çıkarın.

Kaynak: Deliverr

 • Oturum uzunluğu: Alışveriş yapanların web sitenizde harcadığı süreyi artırmak (sepeti terk etmenin başlıca nedenlerini ortadan kaldırarak) ve sonuç olarak arama motoru sıralamanızı iyileştirmek.

3. Satın alma öncesi deneyimi geliştirin

Çevrimiçi alışveriş artık bir angarya değil, bir deneyim. Bu deneyime ne kadar çok yatırım yaparsanız, diğer satıcılara karşı o kadar rekabetçi olursunuz.

İki günlük teslimat, satın alma öncesi deneyimi şu yollarla geliştirir:

 • Güven: Neredeyse yarısı Alışveriş yapanların tamamı hızlı teslimatın markaya olan güvenlerini artırdığını söylüyor. İki günlük gönderim hızları, müşteri deneyimine önem verdiğinizi ve ona yatırım yaptığınızı gösterir.
 • Kolaylık: Farklı teslimat hızları ve maliyet seçeneklerinin birleşimi, müşterilerin en uygun yöntemi seçmesine olanak tanır. Teslimat için orada olmayı ayarlayabilirler ve siparişlerinin ne zaman ulaşacağını (ya da gelip gelmeyeceğini) merak ederek zaman harcamazlar.
 • Değer: Ücretsiz, hızlı teslimat, alışveriş sepetinin algılanan değerini artırır, bu da fiyatlarınızın daha düşük hissetmesine neden olur.

Örneğin, hamilelik ve yumurtlama testi markası Pregmate, bu güven, güven ve değer duygularını yaratmak için satın alma öncesi yolculuk boyunca 2 günlük ücretsiz gönderimin reklamını yapıyor.

Kaynak: Teslimatçı

4. Satın alma sonrası deneyimi geliştirin

Müşteri deneyimi hakkında hatırlanması gereken en önemli şey, çoğunun satın alma düğmesinin ötesinde olmasıdır.

Ürünlerinizi beklemek, almak ve kullanmak için harcanan süre çoğu zaman web sitenizde geçirilen süreden bile daha uzun olabilir.

İki günlük teslimat, satın alma sonrası deneyimi şu şekilde geliştirir:

 • Bekleme süresinin azaltılması: Müşterilerin teslimatı beklerken endişelenmesine, sinirlenmesine veya sinirlenmesine daha az zaman kalıyor.
 • Kesinliğin arttırılması: Müşteriler siparişlerinin ne zaman ulaşacağını biliyor, bu da belirsizliği ortadan kaldırıyor ve “siparişim nerede?” sorusunu azaltıyor. Aramalar.
 • Anında memnuniyet sağlamak: Müşteriler siparişlerini daha hızlı kullanabilir, oynayabilir, deneyebilir veya tadabilirler; bu da hediye almanın getirdiği hazzı hızlandırır.

Mağazanızın 2 günde kargo hizmeti sunmasının maliyeti ne kadar?

Shopify mağazanızda 2 günlük gönderim olanağı sunmanın maliyeti, siparişleri nasıl yerine getirdiğinize bağlıdır.

Kendi siparişinizin yerine getirilmesiyle ilgili maliyetler, üçüncü taraf veya dış kaynaklı sipariş karşılama seçenekleriyle gelen maliyetlerden farklı olacaktır.

Şirket içi 2 günlük nakliye maliyeti

Şirket içinde 2 günlük teslimat sağlamanın maliyetleri şunları içerir:

 • Depolama maliyetleri: depolama alanı, personel ve envanter yazılımı.
 • Paketleme maliyetleri: paketleme, destek, baskı ve ekler.
 • Nakliye hizmeti: 48 saat, 24 saat veya gece teslimatı.
 • İsteğe bağlı ekstralar: takip, sigorta ve markalı kutular.

Dış kaynaklı 2 günlük nakliye maliyeti

Her şey dahil sipariş karşılama iş ortağı, 2 günlük teslimatları gerçekleştirmek için iki ücret talep eder:

 • Depolama maliyetleri: Aylık fit küp başına ücret alınır.
 • Gerçekleştirme maliyetleri: ağırlık ve boyutlara göre.

Bu maliyetlere taşıma, toplama ve paketleme maliyetleri dahildir.

3PL gibi diğer dış kaynaklı sipariş karşılama seçenekleri, kurulum, hesap yönetimi, iade işlemleri ve planlanmamış hizmetler dahil olmak üzere ek ücretler talep edebilir.

Mağazanız 2 günde teslimatı nasıl uygun fiyata sunabilir?

Hızlı nakliyeden kaynaklanan maliyetler, bunu şirket içinde gerçekleştirmeye çalıştığınızda hızla artabilir. Dış kaynak kullanımı, işinizin yalın ve verimli kalmasına yardımcı olabilir.

2 günlük gönderimi olabildiğince hızlı ve sorunsuz bir şekilde sunmaya başlamanız için birkaç ipucu:

1. Mağazanızın büyüklüğüne uygun sipariş karşılama yöntemini seçin

Sizin için birkaç genel seçeneğiniz var Shopify’ın yerine getirilmesi: Şirket içi, üçüncü taraf ve pazardaki sipariş karşılama sağlayıcıları.

Şirket içi yerine getirme

Düşük sipariş hacmine sahip küçük ölçekli Shopify mağazaları için şirket içi sipariş karşılama daha ucuzdur.

Genellikle siparişleri evinizden veya ofisinizden yerine getirerek depolama maliyetlerinden tasarruf edersiniz.

Yeni başlıyorsanız ve ürününüzün, müşterilerinizin ve iş operasyonlarınızın tüm ayrıntılarını öğreniyorsanız bu harika bir seçenektir.

Shopify’ın yerine getirilmesi

Shopify’ın kendi nakliye kolu vardır. Shopify GönderimBu, hesabınızı onların operatörlerine bağlamanıza olanak tanır.

Shopify mağazanıza odaklanıyorsanız ancak çok kanallı satış konusunda fazla bir şey yapmıyorsanız bu iyi bir seçenek olabilir.

Çok kanallı Amazon Lojistik

Çok kanallı Amazon Lojistik, Amazon mağazaları için halihazırda Amazon Lojistik’te envanteri bulunan ve Shopify, Walmart ve diğer platformlarda ara sıra birkaç ek satış yapan satıcılar için uygun fiyatlı bir seçenektir.

Çok kanallı Amazon Lojistik, Amazon Lojistik ile aynı şey değildir ve Amazon dışı siparişlerin gönderimi için bir prim talep eder; dolayısıyla bu, Shopify satışları ivme kazanana kadar genellikle geçici bir önlem olarak kullanılır.

Dışarıdan temin

Dış kaynaklı sipariş karşılama, envanteri dağıtmak için alana, siparişleri takip etmek için kaynaklara ve hataları önlemek için akıllı gönderim yazılımına ihtiyaç duyan büyük veya hızlı büyüyen Shopify mağazaları için daha verimlidir.

Örneğin kusursuz envanter yönetimi ve stratejik stok dağıtımı isteyeceksiniz.

Çok kanallı bir iş ortağı kullandığınızda, dış kaynak kullanımından yararlanmanın ek bir avantajı, envanterinizi yalnızca tek bir depo ağına göndermenizin yeterli olması ve tüm satış kanallarınızda kapsama (ve ülke çapında 2 günde gönderim) alabilmenizdir.

2. Envanteri dağıtın

Envanteriniz son müşterilere ne kadar yakınsa, kat etmesi gereken mesafe de o kadar az olur ve bu da daha ucuz nakliye hizmetlerinden yararlanmanıza olanak tanır.

İdeal olarak, ülke çapındaki talebi karşılayacak geniş bir depo ağı istiyorsunuz ve envanterinizi ülke geneline yerleştiriyorsunuz, böylece alıcılarınızın hangi posta kodunda olduğuna bakılmaksızın 2 günde nakliye sunabiliyorsunuz.

Kaynak: Deliverr

Bunu şirket içinde başaramıyorsanız, ülke çapındaki depo ağına ve envanteri geçmiş talebe göre yerleştiren akıllı dağıtım yazılımına sahip bir sipariş karşılama hizmeti arayın.

Alternatif olarak, belirli konumlarda 2 günde gönderim sunabilirsiniz veya kendinizi daha rekabetçi hissediyorsanız, depolarınıza en yakın müşterilere ertesi gün teslimat olanağı sunabilirsiniz.

3. Gerçekçi nakliye hızları sunun

Alıcının konumu ve depo ağınızdan bağımsız olarak 2 günde gönderim olanağı sunmak, para harcamanın veya geç teslimatlarla müşteri memnuniyetini sağlamanın hızlı bir yoludur.

Bunun yerine, web sitenizde ve reklamlarınızda gerçekçi nakliye hızlarını göstermek için posta kodu yakalamalarla eşleştirilen gerçek zamanlı envanter konumlandırmayı kullanmalısınız.

Alıcınızın teslimat adresine bağlı olarak, 2 günde teslimat ve hatta ertesi gün teslimat alabilmek için ne kadar sürede sipariş vermesi gerektiğini vurgulayabilirsiniz.

Kaynak: Teslimatçı

Örneğin ayakkabı perakendecisi Hey Dude Shoes’un Facebook reklamına bir göz atın.

Hey Dude, müşterilerinin konumuna uygun teslimat hızları eklemek için dinamik gönderim etiketlerini kullanıyor. Bu, reklamlarının öne çıkmasına yardımcı olurken aynı zamanda teslimat hızları konusunda asla aşırı vaatlerde bulunmamalarını da sağlar.

Kaynak: Deliverr

4. Minimum harcama gereksinimlerini belirleyin

Hızlı ve ücretsiz teslimatın dönüşümleri artırdığını biliyoruz.

Ancak birçok satıcı, 2 günlük gönderim hızının ve ücretsiz olarak dağıtmanın getireceği maliyetlerden endişe duyuyor.

Bu duruma çözüm bulmak amacıyla, ücretsiz ve hızlı gönderimin kilidini açmak için minimum harcamayı zorunlu kılabilirsiniz. Bu, ücretsiz gönderim teklifini dengelemek için ortalama sipariş hacminizi artırmanıza yardımcı olur.

Buna yaklaşmanın başka bir yolu da nakliye maliyetlerinizi fiyatlandırmanıza dahil etmek veya ülke çapındaki siparişler için 2 günlük sabit kargo ücreti sunan bir sipariş karşılama hizmeti kullanmaktır.

5. Bağlılık ödülü olarak ücretsiz gönderim sunun

Müşterileri bir sadakat programıyla elde tutmak, müşterinizin yaşam boyu değerini uzatmanın ve gelirinizi artırmanın mükemmel bir yoludur.

Bir müşteriyi elde tutmak, yeni bir müşteri kazanmaktan daha hızlı ve daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda D2C müşterileriyle bağlantı kurmak, pazardaki alışveriş yapanlara göre çok daha kolaydır.

Kozmetik perakendecisi Vasanti, sadakat programı aracılığıyla 1.000 puan toplayan sadık müşterilerine ücretsiz gönderim sunuyor.

Bunu yaparak ortalama sipariş değerini artırıyorlar ve bu da 2 günlük ücretsiz gönderimin finansmanına yardımcı oluyor.

Kaynak: Deliverr

2 günlük gönderim için hangi Shopify entegrasyonları mevcuttur?

Unutulmaması gereken en önemli nokta, 2 günlük gönderim söz konusu olduğunda, bunu doğru yapmanıza yardımcı olacak çeşitli Shopify gönderim uygulamaları, araçları ve hizmetleriyle yalnız olmadığınızdır.

Envanter yönetimi yazılımı

Shopify envanter yönetimi uygulamaları, stoğu güncellemek, siparişleri indirmek ve hızlı toplama ve paketlemeyi kolaylaştırmak için mağazanız ve depolarınızla entegre olur.

Sistemlerinizi güncellemek için harcadığınız zamanı ortadan kaldırırsınız ve yüksek nakliye hızlarını karşılamak için kendinize daha fazla kapasite sağlarsınız.

Örnekler şunları içerir: SatışBrite, SatıcıAktifVe GeekSatıcı.

Shopify sipariş karşılama iş ortakları

Shopify sipariş karşılama iş ortakları, siparişleri indirmek, bunları doğru depoya (alıcınıza en yakın) yönlendirmek ve toplama sürecini olabildiğince hızlı başlatmak için doğrudan Shopify mağazanızla entegre olur.

Shopify mağazanıza markalı hızlı kargo etiketleri ve banner’lar, Facebook, Instagram ve Google Alışveriş reklamlarınıza ise dinamik kargo etiketleri ekleyen Deliverr gibi.

Kaynak: Deliverr

Etiket baskı hizmetleri

Etiket yazdırma hizmetleri, kargo etiketlerini yazdırmak ve sipariş ayrıntılarını güncellemek için Shopify mağazanız ve kargo taşıyıcınızla entegre olur; böylece bunu yapmanıza gerek kalmaz.

En iyilerin bazıları Shopify kargo etiketi yazıcıları EasyShip, Shipping Easy ve Stamps’i içerir.

Müşterinize hızlı teslimatı uygun fiyata sunun

İki günlük teslimat, DTC tüketicileri için hızla minimum beklenti haline gelen bir standarttır.

Çevrimiçi pazaryerleri bunu vaat ediyor, müşteriler bunu istiyor ve rakipleriniz zaten bunu sunmaya başlıyor. Bu nedenle, bunu mağazanız için en iyi şekilde nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinizi bulmaya başlamak için zaman ayırmaya değer.

Siparişlerin iki gün içinde teslim edilmesi, verimli ve kolaylaştırılmış bir sipariş karşılama süreci gerektirir. Bu olmadan, nakliye hızla pahalı hale gelecektir.

Neyse ki her büyüklükteki satıcı, doğru sipariş karşılama ortağı ve stratejik envanter dağıtımıyla 2 günde teslimat sunabilir.

Soru, Shopify mağazanızda 2 günlük teslimatı karşılayıp karşılayamayacağınız değil, ancak karşılayabileceğinizdir. Olumsuz ile?

#cta-visual-pb#Sayfa Oluşturucu ile mağazanızı oluşturmaya başlayınShogun’u ücretsiz deneyin ve müşterileriniz için güçlü, optimize edilmiş bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmış araçları keşfedin.Başlayın