Satışları Artırmak ve Müşteri Çekmek İçin Ücretsiz Kargo Nasıl Sunulur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Satışları Artırmak ve Müşteri Çekmek İçin Ücretsiz Kargo Nasıl Sunulur?

Ücretsiz gönderim artık yalnızca çevrimiçi alışverişin hoş bir avantajı değil, aynı zamanda satışları kapatmak için bir gerekliliktir.

Alışveriş yapanların yüzde altmış altısı her çevrimiçi alışverişte ücretsiz gönderim bekliyoruzve tüketicilerin %33’ü yalnızca ücretsiz teslimatlı mağazalarda alışveriş yapın.

Bütün bunlar, modern tüketicilerin yalnızca paketlerinin ücretsiz olarak gönderilmesi konseptini bilmekle kalmayıp, bunu beklediklerini ve birçoğunun bu olmadan dönüşüm yapamayacağını da gösteriyor.

Ancak pek çok satıcı, özellikle de daha önce kargo ücretlerini müşterilere yansıtıyorlarsa, kargo ücretini fahiş buluyor.

Bugün size, çevrimiçi mağazanızda kârınızı koruyacak farklı yollarla nasıl ücretsiz gönderim sunabileceğinizi ve bunu daha uygun maliyetli hale getirecek taktikleri göstereceğiz.

Bu makalede şunları ele alıyoruz:

#cta-visual-pb#Dönüştüren web siteleri oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile ücretsiz teslimat vaadinizi ön planda ve ortada sergileyin.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

E-ticaret markaları için ücretsiz gönderim sunmanın faydaları

Bundan fazla Çevrimiçi perakendecilerin %65’i En azından ara sıra ücretsiz gönderim teklif edin, bu da rakiplerinizin bunun ne kadar önemli olduğunu anladığı anlamına gelir.

Dönüşümleri artırır, alışveriş sepetinden vazgeçmeyi azaltır ve alıcı deneyiminizi geliştirir.

Ücretsiz gönderim dönüşümleri artırır

Ücretsiz gönderim teklifi bir dönüşüm koludur.

Engelleyici bir ek maliyet olarak görülenleri ortadan kaldırarak müşteri olmanın önündeki engeli azaltır.

Çevrimiçi alışveriş yapanların yüzde yetmiş dördü Ödeme sırasında en önemli seçeneğin ücretsiz gönderim olduğunu bildirmek, %73’ünün dönüşüm gerçekleştirme olasılığı daha yüksek bir listenin teklifi içermesi durumunda.

Resim: SaveMyCent

Basitçe söylemek gerekirse, ücretsiz gönderim teklifi dönüşüm elde etmenize yardımcı olur ve rakipleriniz zaten bundan yararlanıyor.

Ücretsiz gönderim, alıcı deneyimini iyileştirebilir

Kargo hizmeti vermek, müşteri deneyiminizi iyileştirme gücüne sahiptir. Bir ayrıcalık, ödül ve sahip olunması gerekenlerin hepsi tek bir satır öğesinde toplanmış gibi geliyor.

Lauren Freedman’a göreDigital Commerce 360’ın kıdemli tüketici içgörüleri analisti:

“Ücretsiz kargo, çevrimiçi alışveriş yapanlar için perakendecileri seçerken en önemli husustur, her ne kadar söz konusu dolar diğer indirimlere göre küçük olsa da. Bu psikolojik, Alışveriş yapanların ücretsiz kargo bulma konusunda bir burnu var ve bunu elde etmek için büyük çaba harcıyorlar.”

Sonuçta, ücretsiz teslimat, insanların daha fazlasını almak için geri gelmelerini sağlayacak harika bir alıcı deneyimi sağlamak için bir gerekliliktir.

Ücretsiz kargo, alışveriş sepetini terk etmeyi azaltır

Yaklaşık %70 Müşteri siparişini tamamlamadan çevrimiçi alışveriş sepetlerinden vazgeçiliyor ve Arabaların terk edilmesinin başlıca nedeni ekstra maliyetlerdirnakliye ücretleri gibi.

Resim: Baymard Enstitüsü

Ulusal Perakende Federasyonu araştırmasına göre, Alışveriş yapanların %75’i Ücretsiz gönderimin siparişleri için bir seçenek olmasını bekliyorlar ve %29’u, iki günlük ücretsiz hızlandırılmış gönderim mevcut olmadığından satın alma işleminden vazgeçecek kadar ileri gitti.

Bu, Amazon Prime’ın yalnızca nakliye maliyeti değil teslimat süresi açısından da tüketici beklentileri üzerindeki etkisinin bir kez daha doğrulanmasıdır.

Ücretsiz kargo sunmak, müşteri olmanın önündeki engeli azaltır, bu da daha fazla tamamlanan ödemeler için terkedilmiş alışveriş sepetlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Ücretsiz kargo satışlarınızı artırır

Çok büyük bir %94 Ücretsiz kargoya hak kazanmak için işlem yapan tüketicilerin oranı.

Bu, minimum sipariş tutarını karşılamak için sepete daha fazla ürün eklemeyi (değerlerin ortalamasını yükseltmek) veya bir ödül programına kaydolmayı (müşteri yaşam boyu değerini artırmaya yardımcı olmayı) içerebilir.

Ücretsiz kargo eylemi tetiklediDaha fazla, daha iyi ve daha uzun süreli satışlar yapmak için bu etkeni stratejik yollarla kullanabilirsiniz. Aşağıda bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Geliri artırırken ücretsiz gönderim nasıl sunulur?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, ücretsiz gönderim kritik öneme sahiptir ancak aynı zamanda pahalı da olabilir.

Tavsiye Edilen:  Kişisel Marka İçin Blog Yazmanın Faydaları: Çevrimiçi Varlığınızı ve Kariyerinizi Oluşturma

Ortaya çıkan maliyetlerle mücadele etmek ve karınızı stratejik olarak korumak amacıyla ücretsiz gönderim sunmanın birkaç farklı yolu vardır.

Ücretsiz gönderimin kilidini açmak için minimum sipariş değerleri oluşturun

Satın alma siparişi tutarına ulaştığınızda koşullu ücretsiz gönderim teklif edin.

Örneğin, bazı mağazalar 50 ABD Doları veya 100 ABD Doları üzerindeki siparişlerde ücretsiz gönderim olanağı sunmaktadır. A UPS araştırması Alışveriş yapanların %48’inin daha önce ücretsiz gönderime hak kazanabilmek için fazladan ürün satın aldığını tespit etti.

Resim: Ally Ayakkabı

Teklif Minimum harcamayla sağlanan ücretsiz gönderim, genel ortalama sipariş değerlerinizi (AOV) artırmanıza yardımcı olurBu, müşteri edinme maliyetlerinizi daha iyi kullanmanızı sağlar ve daha az temas noktasıyla daha fazla anlaşma yapmanızı sağlar.

Güzel bir bonus olarak, sepet hacminiz ne kadar büyük olursa, nakliye için o kadar az harcamanız gerekecek.

Tek bir siparişte 100 ABD Doları satın alan bir kişi tek bir kargo ücreti öderken, iki siparişte 50 ABD Doları harcayan alışveriş yapanlar iki kargo ücretine tabi olur.

Ücretsiz gönderim için minimum harcama nasıl belirlenir?

Ne zaman kesin bir formül yok ücretsiz gönderimin kilidini açmak için minimum harcama eşiğinizi hesaplamak.

Ancak başarılı markaların kararlarıyla ilgili içgörülerini topladık.

Buna göre Kurucusu Filip Pejic inci gibiyakın zamanda ücretsiz gönderim eşiklerini üç nedenden dolayı 40 ABD Dolarından 50 ABD Dolarına yükselttiler:

  1. Nakliye pahalıdır. Son iki yılda nakliye fiyatları önemli ölçüde arttı. Sonuç olarak, marj endişeleri nedeniyle ücretsiz gönderim eşiğimizi artırmak zorunda kaldık.
  2. İşletmedeki genel marj. Ücretsiz gönderimi düşünürken, ortalama bir sipariş için toplam kar marjımıza bakarız ve insanları bu eşiğe ulaşmak için biraz daha fazla harcamaya teşvik etmeyi dahil edebileceğimiz en iyi teklifin ne olduğunu görürüz.
  3. Mevcut AOV. Mağazamızdaki AOV’mize göz atıyoruz ve sipariş boyutlarını artırmak için eşiği ~10-15$ daha yükseğe koymaya çalışıyoruz.”

Danty Ishak, CMO Vont minimum harcama tutarlarını paylaştılar SKU’ların sayısıyla ilişkilidir mevcutlar.

Dört SKU ile başladıklarında (en ucuz ürün 15 dolardı), ücretsiz gönderimin kilidini açmak için minimum harcamaları 19 dolardı ve AOV 21 dolardı.

Kataloglarını yaklaşık 32 SKU’ya genişlettikten sonra ücretsiz kargo minimumunu 29 dolara çıkardılar ve AOV’lerinin 32 dolara yükseldiğini gördüler.

En son, 72 SKU’ya kadar genişlediler ve “sepete şunu söyleyen dinamik bir ‘ücretsiz kargo çubuğu’ eklediler: [shoppers] ‘ücretsiz kargo için harcayabileceğiniz 21 dolar daha var’ ve bu çok iyi sonuç verdi.”

Ücretsiz gönderimin kilidini açmak için artık 49 dolarlık minimum harcamaları var ve AOV 47,5 dolara yükseldi.

Nihayet, Fintan Meagher, pazarlama lideri Yeniden Dönüştür, öncelikle ortalama sıra değerinizi bulmanızı önerir. Bu, mağazanızda en sık harcanan sipariş değeridir.

Meagher tüccarlara şunları tavsiye ediyor:

Ücretsiz kargo eşiğinizi ortalama sipariş değerinizin yaklaşık %15-30 üstüne ayarlayın…Müşteriler tekrar nakliye ücreti ödemeye başlamadan önce tekneyi ne kadar ileri itebileceğinizi görmek için farklı yüzdelerle denemeler yapın.”

Ücretsiz gönderimi kademeli bir sadakat ödülü haline getirin

Alışveriş yapanların size ayrıntılarını vermelerini sağlamak, karşılığında ücretsiz gönderim teklif ettiğinizde daha kolay hale getirilebilecek bir iştir.

Sadakat kulübü üyelerinize özel bir avantaj olarak veya belirli bir seviyeye ulaşmış üyeler için kademeli bir ödül olarak ücretsiz kargo eklemeyi düşünün.

Alışveriş yapanları ödüller ve kalite ayrıcalıkları kazanmak için bir sadakat programına kaydolmaya ikna etmek, müşterinizin yaşam boyu değerini artırın.

Bu alışveriş yapanlar aslında markanıza iletişimde kalma ve onlarla iletişim kurma izni verir.

Sadakat programları ek satışlara kapı açıyormarkanızın akıllarda kalmasını sağlar ve rakiplerinize karşı avantaj sağlar.

Kendinize, sizin veya tanıdığınız birinin, belirli bir havayolunun kilometre programının bir parçası olduğunuz için ne sıklıkta uçtuğunu sorun.

Tavsiye Edilen:  2023'te Google My Business Sıralamanızı Nasıl İyileştirirsiniz?

Özel bir ayrıcalık olarak ücretsiz gönderim sunun

Resim: Gerçekten İyi E-postalar

Herhangi bir sadakat ödülü almaya hak kazanamayan veya minimum harcamayı karşılayamayan alışveriş yapanlar için, sepeti terk etme sorununu ortadan kaldırmak amacıyla ara sıra ücretsiz kargo hizmeti sunabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda, aksi takdirde indirimi kaybedecekseniz ücretsiz kargo kuponunu veya e-postayı tetiklemeniz önemlidir.

Ücretsiz gönderim sağlayarak ve indirimden tasarruf ederek, gönderim bedelini siz karşılasanız bile, dönüşüm kaybıyla karşılaştırıldığında bir miktar gelir elde etmeye devam edersiniz.

#cta-paragraph-pb#E-kitabımızda terk edilmiş sepet e-posta şablonlarını ve daha fazlasını paylaşıyoruz. Ücretsiz e-kitabı indirin.

Aboneliklerde ücretsiz gönderim sağlayın

Teklif aboneliklerde ücretsiz standart gönderim mükemmel bir CLV ve lojistik stratejisidir.

Satıcılar abonelik siparişlerini zamanında ve uygun maliyetle teslim edebilirler çünkü teslimatlarının temposunu planlayın.

Bir siparişin ne zaman uzun bir teslim süresiyle ulaşması gerektiğini bilirsiniz, böylece ürünleri gitmeleri gereken yere götürürken daha ucuz kara yoluyla veya standart nakliyeyi kullanabilirsiniz.

Müşterileriniz yine ücretsiz teslimat alır, siz daha uygun nakliye fiyatları alırsınız ve markanız sadık müşteriler kazanır.

Seçili ürünlere ücretsiz gönderimi bağlayın

Ayrıca ücretsiz gönderim stratejinizi belirli ürünlerde sunacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Genel olarak bu şunları içerecektir: düşük maliyetli, düşük marjlı ürünler için kargo ücreti alırken, yüksek maliyetli, yüksek marjlı ürünler için ücretsiz kargo sunar.

Bu mükemmel bir yoldur Alışveriş yapanları size en fazla kâr getirecek ürünleri satın almaya teşvik edinve bu stratejiyi taşımak için de kullanabilirsiniz. iyi satılmayan ürünler.

Battaniyeye ücretsiz gönderim teklif edin

Son olarak, siparişler için tamamen ücretsiz gönderim sunmaya karar verebilirsiniz belli bir bölgede.

Örneğin, ABD ve Kanada’ya veya Avrupa Birliği içinde ücretsiz teslimat sağlayabilirsiniz.

Belirli bir ülke veya bölgedeki (örneğin, gelirinizin çoğunun nereden geldiğini fark ettiğiniz yer) tüm alışveriş yapan kullanıcılara hitap etmek istiyorsanız bu strateji mantıklıdır.

Resim: VİTABİYOTİKLER

Takip edilmesi ve yönetilmesi en kolay yol bu olsa da kar marjlarınızı dikkatli hesaplamaya da özen göstermelisiniz.

#cta-visual-pb#Dönüştüren web siteleri oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile ücretsiz gönderim vaadinizi ön planda ve ortada sergileyin.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Markanız için ücretsiz gönderim maliyetini nasıl daha düşük hale getirebilirsiniz?

Ücretsiz gönderim sunmanın farklı yollarını inceledik. Şimdi ücretsiz teslimatı lojistik açıdan daha uygun maliyetli hale getirecek stratejileri ele alalım.

Envanteri talebe yakın tutun

İle Envanterin coğrafi talebe göre stratejik olarak dağıtılmasıstoğun sipariş noktalarına yakın olduğundan emin olabilirsiniz.

Daha kısa mesafeli eşyaların hedeflerine gitmesi gerekiyorbunları teslim etmek ne kadar uygun fiyatlı (ve hızlı) olursa.

Ülke çapında ve hatta uluslararası depolardan oluşan geniş bir ağı haklı çıkaracak yeterli talebiniz olmadığı sürece, şirket içi depo ağında bu mümkün olmayabilir.

Durum böyleyse, bir sonraki ipucumuz dış kaynaklı sipariş karşılama ortaklarıyla çalışmayı kapsamaktadır.

Küresel sipariş karşılama ortaklarıyla çalışın

Envanter dağıtımına paralel olarak, bir e-ticaret sipariş karşılama şirketiyle çalışmak size şunları sağlar: Dağıtılmış bir depo ağına erişim ve ölçek ekonomisi avantajı.

Hatta çoğu, tek bir kontrol panelinden kolay sipariş yönetimi sağlayan Shopify uygulamalarına sahiptir ve Shopify’da nasıl ücretsiz gönderim yapacağınızı anlamanıza yardımcı olur.

Taşıyıcı ücretleri, gönderdiğiniz hacime göre belirlenir. Bu, ürün bazında bakıldığında, küçük mağazaların nakliye için büyük mağazalara göre daha fazla para ödeyeceği anlamına geliyor.

İster 3PL ister 4PL olsun, tipik dış kaynak tedarik şirketiniz, çok çeşitli markalarla çalışır ve her gün yüksek hacimli sevkiyatlar yapar. Bu, satıcıların daha iyi nakliye oranlarına ve daha ucuz ambalaj fiyatlarına erişmesini sağlar.

Tavsiye Edilen:  Müşteri kazanmak için pazar araştırması yapmanın faydaları

Amazon Lojistik (FBA), bu konseptin iş yerindeki mükemmel bir örneğidir.

FBA’yı kullanmak, satıcıların dünya çapında ışık hızında Prime gönderimi gerçekleştirebilen aynı sipariş karşılama ağına erişmeleri anlamına gelir.

Ek bir avantaj olarak, bir sipariş karşılama ortağı kullanmak, markanızın etrafında daha dayanıklı bir lojistik oluşturmanıza yardımcı olur.

Bir şeyler ters giderse sorunu çözebileceğiniz birden fazla teslimat seçeneğiniz ve envanter havuzunuz olacak.

Alternatif teslimat seçenekleri sunun

Genel olarak nakliye ücretlerini azaltmak için teklif vermeyi düşünün alternatif ve daha çevre dostu teslimat seçenekleri.

Örneğin, müşteriler çevrimiçi satın almayı ve ürünlerini perakende mağazalarınızdan (BOPIS) teslim almayı seçebilirler.

Çevrimiçi mağazanızın fiziksel bir karşılığı varsa, mağazadan teslim alma, müşterilerinize ücretsiz “gönderim” sunmanın kolay ve uygun fiyatlı bir yoludur.

Açıkçası bu, müşteri için siparişin evlerine gönderilmesi kadar uygun değildir, ancak yine de popüler bir seçenektir.

Bir anket şunu buldu Alışveriş yapanların %77’si Öğeleri çevrimiçi olarak satın alın ve haftada en az bir kez mağazadan teslim alın.

Resim: El Cebinde

Mağazadan teslim alımlarınızı yönetmenize yardımcı olması için otomatik dolaplara bile yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bu teknoloji, personelinizi başka görevlerden uzaklaştırmadan müşterilerin siparişlerini toplamasına olanak tanıyor.

Bu dolaplarla tasarruf ettiğiniz çalışan verimliliği miktarının, başlangıçtaki maliyetinden daha değerli olması uzun sürmeyecek.

Amazon bu taktiği dolaplarında iyi kullanıyor.

Örneğin, Whole Foods Market’in bazı konumlarında alışveriş yapanların Amazon’da ürün sipariş edebilecekleri ve daha sonra bir kod girdikten sonra paketlerini dolaplardan alabilecekleri dolaplar bulunmaktadır.

Nihai fiyatınızda nakliye maliyetini göz önünde bulundurun

Son olarak, siparişlerde nakliyeyi karşılamanıza rağmen kar elde etmek istiyorsanız, şunu göz önünde bulundurun: Kargo ücretlerini ürün fiyatlarınıza dahil etmek.

Bir müşteri bir ürün satın aldığında, işlemle ilişkilendirdiği değer, nakliyeye değil, ürünün kendisine bağlıdır.

Psikolojik olarak, alıcılar hâlâ ‘ücretsiz kargo’ avantajından yararlanıyor; kargo için ek bir kalem ödemek zorunda kalmıyorlar.

Finansal olarak hâlâ satış başına kazandığınız kadar net kazanırsınız.

Bu taktiğin tek sorunu, ürün fiyatlarınızı rakiplerinizden önemli ölçüde daha yükseğe çıkarma riskiyle karşı karşıya kalmanızdır, bu da müşterileri uzaklaştırabilir.

Bunun olmasını önlemek için, ücretsiz gönderimi tüm taraflar için daha faydalı hale getirmek amacıyla bu makaledeki diğer teknikleri kullanın.

Kârınızı korurken ücretsiz gönderim sunun

Ücretsiz kargo hiçbir yere gitmiyor ve neden gitsin ki?

Müşterileriniz bunu seviyor; bunu desteklemek için lojistik ayarlayabilirsiniz ve bunu ek bir dönüşüm aracına dönüştürmenin pek çok yolu vardır. sadakati ve ortalama sipariş değerlerini artırmak için.

Benzersiz markanız için hem alıcılarınızı hem de kârlılığınızı destekleyecek şekilde nasıl ücretsiz gönderim sunacağınızı belirlemek için yukarıdaki stratejileri kullanın.

#cta-visual-pb#Dönüştüren web siteleri oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile ücretsiz gönderim vaadinizi ön planda ve ortada sergileyin.Ücretsiz oluşturmaya başlayın